اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: ملت ما درراهپیمایی 22بهمن بیانیه گستاخانه اتحادیه اروپارابى‌پاسخ نخواهندگذاشت

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: ملت ما درراهپیمایی 22بهمن بیانیه گستاخانه اتحادیه اروپارابى‌پاسخ نخواهندگذاشت

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنماز باشکوه وباصلابت جمعه در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  ،به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”وباحضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1-محبت پیامبرواهلبیت علیهم السلام در هفت جا که هول و هراس آنها عظیم است؛سود می‌بخشد.

2-خداوند متعال نسبت به بندگانش تفضل دارد،و به کوچک‏ترین بهانه‏ای بنده‏اش را می‏بخشد.

3-هنگامی که به حساب انسان رسیدگی می‏کننداگرکسی حق الله وحق الناس راضایع کرده باشد،بایدحساب پس بدهد

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1- ویژگی مجالس محرم وفاطمیه دفاع از نشانه‌ها و نمادهاست

2-در22بهمن57 یك بار دیگر اسلام به‌عنوان قدرت تعیین‌كننده در جهان مطرح شد

3-ملت ما درراهپیمایی 22بهمن بیانیه گستاخانه اتحادیه اروپا را بى‌پاسخ نخواهندگذاشت.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_9421

اوصيکُم عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي اللهبرادران و خواهران , نمازگزاران محترم را به رعایت تقوی الهی, انجام واجبات و ترک محرمات  توصیه میکنم.

موضوع بحث ما با توجه به اینکه درآستانه شهادت املائمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها هستیم پیرامون تأثیر محبت اهلبیت علیهم السلام است .

 قال رسول الله (ص): «حُبِّي‏ وَ حُبُ‏ أَهْلِ‏ بَيْتِي‏ نَافِعٌ‏ فِي سَبْعَةِ مَوَاطِنَ أَهْوَالُهُنَّ عَظِيمَةٌ عِنْدَ الْوَفَاةِ وَ فِي الْقَبْرِ وَ عِنْدَ النُّشُورِ وَ عِنْدَ الْكِتَابِ وَ عِنْدَ الْحِسَابِ وَ عِنْدَ الْمِيزَانِ وَ عِنْدَ الصِّرَاط‏»{ شیخ صدوق، الخصال، ج‏2، ص360؛ الأمالی، ص10}

رسول گرامی اسلام (ص) در این روایت میفرمایند: محبت من و خاندانم در هفت جا که هول و هراس آنها عظیم است؛سود می‌بخشد.

یکی از حالات هولناک لحظه‏ای است که انسان از این عالم رخت برمی‏بندد. انسان در دنیا با همه سختی‏ها و ناملایمات، زندگی خود را از امروز به فردا و روزهای بعد از آن عبور می‏دهد، لکن یک نگرانی که برای همه وجود دارد این است که عاقبت انسان در لحظه مرگ، در ورود به قبر، در لحظه رستاخیز، در لحظه باز شدن نامه عمل، در لحظه حساب و کتاب، در لحظه میزان و در لحظه عبور از صراط چگونه خواهد بود؟ این مواطن را هیچ کس مشاهده نکرده است و آنچه در این رابطه می‏داند، چیزهایی است که در آیات قرآن و روایات معصومین (ع) به آنها اشاره شده است، ولی اجمالاً می‏دانیم که مراحلی که بعد از مرگ پیش رو داریم، بسیار هولناک است که جز به فضل و رحمت پروردگار عالم و جز به محبّت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) نمی‏توان امیدوار بود. اگر انسان رضایت حق تعالی و رضایت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) را جلب کرده باشد می‏تواند امید به نجات داشته باشد، البته جلب رضایت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) چیزی جز جلب رضایت خداوند متعال نیست، پس نجات انسان بستگی به این دو سرمایه عظیم دارد.خداوند متعال نسبت به بندگانش تفضل دارد، کما اینکه در ادعیه این‏گونه آمده است: «يَا مَنْ‏ سَبَقَتْ‏ رَحْمَتُهُ‏ غَضَبَه»‏{ بحار الأنوارج‏91، ص386}

خداوند متعال به کوچک‏ترین بهانه‏‎ای بنده‏اش را می‏بخشد و رحمتش را شامل حال او می‏کند مگر کسانی که کاملاً از مسیر منحرف شده‏اند و راهی برای بازگشت باقی نگذاشته‏اند که این افراد مشمول کیفر و عذاب الهی خواهند شد، ولی تا جایی که روزنه امید و شفاعت اهل بیت (ع) وجود دارد، انسان می‏تواند امیدوار باشد و کمک و توجه اهل بیت (ع) دشواری راه را برطرف می‏کند.

رسول اکرم (ص) در روایتی که تقدیم شد، فرموده است که مواطن هفت‏گانه‏ای که با مرگ انسان شروع می‏شوند بسیار هولناکند که هیچ چیزی جز محبت حضرت رسول اکرم (ص) و اهل بیتش نمی‏تواند انسان را در آن لحظات سخت دست‎‏گیری کند.

IMG_9424

موضع اول، از مواضع هولناک هفت‏گانه مذکور، هنگام مرگ و مفارقت و جدایی از عالم دنیا و زندگی دنیوی است که دل کندن از دنیا و زندگی آن خیلی سخت است و از طرف دیگر نحوه قبض روح انسان است که قبض روح هر کس بسته به عمل او راحت یا سخت خواهد بود.

موضع دوم، عالم قبر است، قبری که تنگ و تاریک و جایگاه مار و مور است و انسان در آنجا مورد سؤال قرار می‏گیرد. در روایت آمده است: «رَوْضَةٌ مِنْ‏ رِيَاضِ‏ الْجَنَّةِ أَوْ حُفْرَةٌ مِنْ حُفَرِ النِّيرَان»{ تفسير القمي، ج‏2، ص94}

موضع سوم، هنگام رستاخیز است که انسان‏ها از قبرها برانگیخته می‏شوند و کسی به فکر دیگری نیست و هر کسی به فکر گرفتاری خودش است که انسان در چنین شرائط سختی به آرامش نیاز دارد و محبت اهل بیت (ع) در آنجا به او آرامش خواهد داد.

موضع چهارم، هنگامی است که نامه عمل انسان را به دستش می‏دهند و می‏بیند آنچه از کارهای ریز و درشتی که در دنیا انجام داده است و هیچ موقع آنها را به حساب نیاورده بود، ولی می‏بیند که هر آنچه را در عالم دنیا انجام داده است به طور دقیق و بی کم و کاستی ثبت و ضبط شده است و می‏بیند که هیچ چیز از قلم نیفتاده است. خداوند متعال فرموده است: «…لاَ يُغَادِرُ صَغِيرَةً وَ لاَ كَبِيرَةً إِلاَّ أَحْصَاهَا…»{ «الکهف»:49}

موضع پنجم، هنگامی است که به حساب انسان رسیدگی می‏کنند و آنجاست که می‏بیند که اگر حق الله و حق الناس را ضایع کرده باشد، باید حساب پس بدهد و اگر حق الناس بر ذمه او باشد، از عمل خوب او برمی‏دارند و به طرف مقابل می‏دهند تا حسابش با او تسویه شود و آنجاست که می‏بیند اعمال بدش زیاد و اعمال خوبش که کم بود، کمتر هم می‏شود.

موضع ششم، نزد میزان است و آن، هنگامی است که اعمال او مورد سنجش قرار می‏گیرد. خداوند متعال فرموده است: «فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ* فَهُوَ فِي عِيشَةٍ رَاضِيَةٍ* وَ أَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ* فَأُمُّهُ هَاوِيَةٌ»{«القارعة»: 6-9} در هنگام میزان که اعمالش مورد سنجش قرار می‏گیرد، سرافکنده است.

موضع هفتم، هنگام عبور از صراط است که این موضع نیز از مواضع هولناکی است که انسان بعد از مرگ با آن مواجه می‏شود و بعد از امید به فضل و بخشش پروردگار عالم، تنها چیزی که انسان می‏تواند به آن امید داشته باشد محبت حضرت رسول اکرم (ص) و اهل بیت (ع) است.

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

   قال رسول الله (ص): «مَن اتَّقَ اللهَ اَهابَ اللهُ مِنهُ کَلَّ شَیءٍ وَ مَن لَم یَتَّقِ اللهَ اَهابَهُ اللهُ مِن کُلِّ شَیءٍ»{کنز العمال، ج3، ص141}

پیامبر اکرم (ص) در روایت مذکور، فرموده است که خدای متعال همه چیز را از کسی که تقوا پیشه می‏کند، هراسان می‏کند و اگر کسی تقوای الهی نداشته باشد، خدا او را از همه چیز هراسان می‏کند.

منظور از روایت مذکور، این است که اگر کسی تقوای الهی داشته باشد، همه موجودات عالم از او حساب می‏برند و می‏ترسند، هرچند که حشم و خدمی و لشکری نداشته باشند. درطول تاریخ علما و بزرگانی بوده‏اند که سلاطین و زمامداران وقت با همه امکانات، زر و زور و مالی که در اختیار داشتند از یک فتوای آنها می‏ترسیده‏اند، از یک جمله‏ای که می‏گفته‏اند و از یک اخمی که می‏کرده‏اند، می‏ترسیده‏اند و این در سایه تقوایی بوده است که علما داشته‏اند، پس اگر انسان در زندگی خود تقوا داشته باشد همه موجودات عالم از او حساب می‏برند چون او به خدا وصل است و از حمایت الهی برخوردار است،بنابراین، باید از خداوند بخواهیم که روحیه تقوا و خداترسی در وجودمان نهادینه بشود.

IMG_9426

درخطبه دوم به دو مطلب اشاره میکنم

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*& 

شنبه 20بهمن 3جمادی‌الثانی شهادت حضرت زهرا(س) به روایت 95 روز و آغاز ایام فاطمیه ‌ی دوم(11 ق) 

ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) را تسلیت می‌گویم.

بین همة مجالس اهل‌بیت دو تا مجلس ویژگی دارد یکی محرم و یکی فاطمیه این دو مجلس ویژگی دارد ویژگیش چیه ویژگیش این هست که این دو مجلس دفاع از نشانه‌ها و نمادهاست تو این دو مجلس هست که حماسه هست ظلم‌ستیزی هست دفاع از مظلوم ولایت‌پذیری هست حق طلبی وعدالت طلبی هست دربرابردشمن تسلیم نشدن هست ازاخم دشمن نترسیدن هست تو این مجالس تولی و تبری تو این مجالس هست که اینها که همه نشانة بلوغ شیعه است رشد می‌کند

انشاءالله همه در این شب‌ها و روزها که ایام شهادت حضرت زهرا(س) هست، حضورتان در مجالس این بانوی بزرگوار پررنگ باشد. تشکیل مجالس، شرکت در مجالس، یقین داشته باشیم اینکه ما یک ساعتی از عمر خودمان را در روز یا شب خرج مجالس فاطمه زهرا کنیم، جایی گم نمی‌شود. که درخطبه اول اشاره کردم.

&*&*&*&&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&* 

دوشنبه 22بهمن 5جمادی‌الثانی پیروزی انقلاب شكوهمنداسلامی ایران وسقوطرژیم2500ساله شاهنشاهی (1357ش)

 ۲۲بهمن و پیروزى انقلاب اسلامى در ایران، حادثه مهم و حیرت‌انگیزى براى جهانیان بود. این حادثه بزرگ قرن، از یك‌سو معادلات سیاسى استكبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعمارى جهان بر هم زد و از سوى دیگر، یكى از استوارترین رژیم‌هاى وابسته را ریشه‌كن ساخت و در كشور ایران، با اهمیتى كه از نظر استراتژیكى و اقتصادى براى قدرت‌هاى بزرگ جهان داشت، تحول سیاسى بزرگى به‌وجود آورد و یك بار دیگر اسلام به‌عنوان قدرت تعیین‌كننده در جهان مطرح شدشرایط داخلى و خارجى، اهمیت حضور مردم را در راهپیمایى ۲۲ بهمن صدچندان مى‌كند،این حضور موجب حفظ منافع ملى و تقویت امنیت ملى كشور خواهد شد.ان شاءالله حضورپررنگ خواهیدداشت{تکبیرنمازگزاران}

ملت ما درراهپیمایی 22بهمن بیانیه گستاخانه اتحادیه اروپا را بى‌پاسخ نخواهندگذاشت.

 اتحادیه اروپا روز دوشنبه و به فاصله چند روز پس از اعلام راه اندازى ابزار «اینستكس» به‌عنوان «كانالى مالى براى حفظ برجام»، بیانیه‌اى گستاخانه و ضدایرانى تحت عنوان «جمع بندى» منتشر كرد. بیانیه ۱۲ بندى اتحادیه اروپا را در واقع مى‌توان تكرار شروط ۱۲ گانه آمریكا دانست كه چند ماه پیش مایك پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا در بنیاد «هریتیج» مطرح كرد.

IMG_9432

بیانیه اتحادیه اروپا یك كیفرخواست علیه انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامى است. هرچه ضربه خورده‌اند، هرچه ناكامى داشته‌اند در این ۴۰ سال در این بیانیه ۱۲ بندى جمع كرده و آورده‌اند.

غربى‌ها اسم تسلیم و امتیاز دادن را مى‌گذارند مذاكره. از نظر آن‌ها میز مذاكره، میز محاكمه است. ایران باید بنشیند و یك به یك جواب پس بدهد و غذرخواهى كند و تعهد بدهد دیگر تكرار نمى‌كند!

اهمیت حضور مردم در این راهپیمایی متفاوت از خواسته‌های اقتصادی آن‌هاست، چراکه مردم می‌دانند باید این مشکلات را نادیده بگیرند و به تکلیف دینی خود عمل کنند. از سوی دیگر می‌دانند که هر مشکلی صرفاً در چارچوب نظام قابل رفع است.

لذاملت ما درراهپیمایی 22بهمن علی رغم مشکلات اقتصادی که دارندو باتوجه به تکلیف دینی که دارند حضور پیدا خواهند کردوبیانیه گستاخانه اتحادیه اروپا را بى‌پاسخ نخواهندگذاشت.{تکبیرنمازگزاران}

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --