اخبار ویژه
خانه / اسلایدر صفحه اول / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:شهیدان رجائی وباهنربا شهادت مظلومانه خودارزشهای الهی را،به فرهنگ تبدیل کردند

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:شهیدان رجائی وباهنربا شهادت مظلومانه خودارزشهای الهی را،به فرهنگ تبدیل کردند

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنمازجمعه اینهفته سوم/شهریورماه/نودوشش با حضور اقشارمختلف مردم و به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”درمصلی امام خمینی این شهر برگزارشد.

################################################################
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- معیاروملاك در انتخاب همسر چيست؟
2- آنچه درازدواج مهم است، ايمان، اخلاق، خانواده، تفكر،واصالت خانوادگی است.
3- سبزه‏ هایی که در مزبله می‏روید چیست؟
###############################################################
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1- صبر بر بلا که نیکو و زیباست و برترین این دو قسم پرهیز نمودن از حرام‌های الهی است.
2- شهیدان رجائی وباهنرتوانستند با شهادت مظلومانه خود ارزشهای الهی را در كشور، فرهنگ كنند.
3-عده ای درصددندجلادان وخون‌آشامان دهه60وکسانی که روی داعش رادروحشی‌گری سفیدکردندرامظلوم جلوه دهند.
################################################################
مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

photo_2017-08-25_16-21-15
عبدالله اوصیکم ونفسی به تقوی الله
موضوع بحث مادرهفته گذشته باتوجه به سالروز ازدواج حضرت امیر وحضرت زهراسلام الله علیهما اهمیت ازدواج بود که گفتیم دليل ازدواج در قرآن این است که اصولاً اسلام چون دين فطري است، طبيعت انسان نياز به همسر دارد و ديني كه مطابق با فطرت است، بايد ازدواج را اجازه بدهددين فطري بايد ازدواج داشته باشد.که قرآن میگوید:ازدواج باعث آرامش روح است
اما اینهفته به ملاك‌هاي انتخاب همسراشاره میکنیم:
در انتخاب همسر ملاك چيست؟ قرآن مي‌گويد اولين ملاك دين است. «وَ لَأَمَةٌ مُؤْمِنَة»(بقره/221) مؤمنه يعني ايمان دارد يا نه؟ عقيده دارد يا نه؟ بعد از ايمان اخلاق است. ممكن است مؤمن باشد، اخلاقش! بعد اصالت خانوادگي است. بعد از نظر فكري به هم بخورند. گاهي ممكن است ايمان دارد ولي عقل او نمي‌‌كشد. قرآن يك آيه دارد مي‌گويد: «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا» يعني اي كساني كه ايمان داريد، چنين باشيد، چنين باشيد، چنين باشيد، چنين باشيد، بعد مي گويد: «إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ» (آل عمران/118) اگر عاقل هستيد.پيداست«آمنوا» هست، ولي عاقل نيست. فكرش با هم نمي‌خورد. در انتخاب همسر اصولي كه بايد رعايت شود، ايمان، اخلاق، خانواده، فكر به هم بخورد. هم كُفو باشد. كُفو را اسلام كُفو مالي قرار نداده. كه قالي‌هاي خانه‌ي ما يكطور باشد، ماشين ما مثل هم باشد. لهجه‌ي ما مثل هم باشد. حالا يكي لهجه‌اش يكطور ديگر است. يكي يك طور ديگر است. قد ما به هم نمي‌خورد.بايد به هم بخورد. اما حالا لازم نيست حتماً سنشان مو به مو… حالا يا شش ماه او بزرگتر است، يا يكسال اين بزرگتر است.ايمان، اخلاق، خانواده، كُفو البته شكل هم كه معلوم است. بايد ببينيش او را بپسندي. لازم نيست زيبا باشد و زيباترين دختر يا پسر باشد. ممكن است دو نفر هستندمعمولي هستند، اما وقتي نگاه به هم مي‌كنند، همديگر را دوست دارند. اصل دوستي است. اينقدر دختر و پسر خوشگل داريم با هم بد هستند. و اينقدر آدم‌هاي معمولي داريم زندگي‌شان شيرين است. آنچه مهم است، ايمان، اخلاق، خانواده، تفكر، شكل هم كه بايد مورد قبول باشد. پدر حق ندارد به دخترش تحميل كند تو بايد حتماً زن اين شوي.

photo_2017-08-25_16-49-36
دوروایت ازپیامبر اکرم(ص)ویک روایت هم ازامام صادق(ع) به محضرشما عرضه میدارم:
مَنْ تَزَوَّجَ امْرَأَةً لِمَالِهَا وَكَلَهُ اللَّهُ إِلَيْهِ وَ مَنْ تَزَوَّجَهَا لِجَمَالِهَا رَأَى فِيهَا مَا يَكْرَهُ وَ مَنْ تَزَوَّجَهَا لِدِينِهَا جَمَعَ اللَّهُ لَهُ ذَلِكَ.
هر که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وی واگذار می‏کند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائی‏اش ازدواج نماید، در او چیزی را که خوشایند او نیست، خواهد دید، و هر که با وی به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامی این مزایا را برای او جمع می‏ کند)وسایل الشیعه ج 20 ، ص 51 ، ح 25008(
إِيَّاكُمْ وَ خَضْرَاءَ الدِّمَنِ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ وَ مَا خَضْرَاءُ الدِّمَنِ قَالَ الْمَرْأَةُ الْحَسْنَاءُ فِي مَنْبِتِ السَّوْءِ.
بپرهیزید از سبزه‏ هایی که در مزبله می‏ روید. عرض شد: یا رسول الله! سبزه‏ هایی که در مزبله می‏روید چیست؟ حضرت صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:زن زیبایی که در خانواده پست و ناشایست‏ به وجود آمده باشد.
کافی(ط-الاسلامیه) ج 5 ، ص 332 – من لا یحضره الفقیه ج 3 ، ص 391 ، ح 4377 – مکارم الاخلاق ص 203
امام صادق علیه السلام:
إِنِّي أُرِيدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ امْرَأَةً وَ إِنَّ أَبَوَيَّ أَرَادَا غَيْرَهَا قَالَ تَزَوَّجِ الَّتِي هَوِيتَ وَ دَعِ الَّتِي يَهْوَى أَبَوَاكَ.
من می‏خواهم با زنی ازدواج کنم ولی پدر و مادرم مایلند با دیگری ازدواج کنم. امام علیه السلام فرمودند: با زنی که خودت مایل هستی ازدواج کن، و زنی را که پدر و مادرت [بدون رضایت تو] انتخاب کرده‏اند، رها کن.
کافی(ط-الاسلامیه) ج 5 ، ص 401 – تهذیب الاحکام (تحقیق خرسان) ج 7 ، ص 392 – وسایل الشیعه ج 20 ، ص 293

photo_2017-08-25_16-49-41

################################################################
مشـــــروح خطبـــــه دوم:
بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
خودم و همه عزیزان را به تقوای الهی دعوت می کنم
به مناسبت شهادت امام باقرعلیه السلام روایتی درباب تقوا خدمت شما تقدیم میکنم:
سه‌شنبه 7 شهریور 7 ذی‌الحجه شهادت امام محمدباقر(ع) (114ه.ق)
الصَّبرُ صَبرانِ: صَبرٌ عَلی البَلاءِ حَسَنٌ جَمیلٌ وَ أفضَلُ الصَّبرَین الوَرَعُ عَن المَحارم. [کافی، ج۲، ص۹۱] صبر بر دو گونه است: صبر بر بلا که نیکو و زیباست و برترین این دو قسم پرهیز نمودن از حرام‌های الهی است.

########################################################
چهارشنبه 8 شهریور 8 ذی‌الحجه انفجار دفتر نخست‏‌وزيری توسط منافقين و شهادت مظلومانه رئيس‏‌جمهور، محمدعلی رجايی و نخست‏‌وزير، حجت‏‌الاسلام‏‌والمسلمين دكتر محمدجواد باهنر(1360 ه. ش) // روز مبارزه با تروريسم‏

در هفتم شهريور۸۲ بر اثر انفجار شديد يك خودروی بمبگذاری شده در مقابل حرم امام علی(ع) در نجف اشرف، آيت‌الله سيدمحمدباقر حكيم و ۸۲ نفر از نمازگزاران شهيد و ۲۳۰ نفر زخمی شدند. قسمتی از مرقد حضرت(ع) فرو ريخت و شمار زيادی از نمازگزارانْ زيرآوار ماندند.
روز هشتم شهريور، كه روز مبارزه با تروريسم نام دارد، مصادف است با عمليات كم سابقه تروريستی نسبت به مقامات ارشد كشورمان در سال ۱۳۶۰ كه به شهادت دو يار ديرين انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهيد محمدعلی رجايی، رئيس جمهور و محمدجواد باهنر، نخست وزير كشورمان و تنی چند از همراهان آن‌ها انجاميد.

چندنکته عرض میکنم:

نکته اول:رجايی و باهنر سينه خود را در برابر گلوله‌ها و بمب‌های منافقين و دشمنان اسلام آماده كرده بودند تا ملت ما طعم يك «حكمرانی خوب» با معيارهای الهی را تجربه كنند. آن‌ها قدرت و حكومت را وسيله‌ای برای «سورچرانی» خود و اصحاب خود نمی‌دانستند. خوشبختانه توانستند با شهادت مظلومانه خود ارزشهای الهی را در كشور، فرهنگ كنند. از دولتمردان عزيز می‌خواهيم در بسط اين فرهنگ الهی و مردمی در جامعه كنونی ما تلاش كنند.حتماً تلاش آنان در نزد پروردگار مأجور خواهد بود.

photo_2017-08-25_16-49-54

نکته دوم:دهه ۶۰، دهه آزمون‌های بزرگ و خشن ترین تروریست ضد ملت ایران است، که شخصیتهایی مثل رجایی ،شهیدباهنر،شهید مطهری و شهید بهشتی به شهادت رسیدند..
تا ۱۷۰۰۰ شهید ترور را آمارمیدهند که اتفاق افتاده است. دهه ۶۰ دهه جنگ تحمیلی است که ۸ سال جنگ تحمیلی علیه ایران شد.دهه ۶۰،دهه تجزیه طلبی است. دهه ۶۰ دهه حوادث بزرگی است که در کشور اتفاق افتاد و ملت ما آنچنان محکم ایستادند که بر همه اینها پیروز شدند.
جوانانی و نوجوانانی که در دهه 60 نبودند، در سالهای اخیر از طریق رسانه‌ها و فیلم‌های سینمایی با گوشه‌ای از جنایت‌های هولناک و ددمنشانه منافقین در این دهه آشنا شده‌اند؛ اما این موارد منعکس شده تنها گوشه بسیار کوچکی از جنایت‌های منافقین کوردل است؛ برخی از اقدامات منافقین در سالهای دهه 60 به قدری هولناک و قسیانه است که به قلم آوردن و به تصویر کشیدن آنها بسیار دشوار است. آن زمان منافقین با چاقو پوست از سر پاسدار می‌کندند و به صورت کامل امنیت را از جامعه سلب کرده بودند.

پژوهش‌های ميدانی نشان می‌دهد كه امروز متاسفانه بخشی از نسل‌های جديد به‌دليل گذشت زمان و همان مسأله عدم پرداخت كافی به موضوع ترورهای دهه ۶۰، كمترين آشنايی را هم با اين موضوع ندارند و همين مسأله زمينه سوءاستفاده ضدانقلاب و خود منافقين را فراهم آورده است.
غائله‌های «۱۴ اسفند»، «کردستان»، «آذربایجان شرقی» و «خلق عرب»، همه و همه غائله هایی در دهه ۶۰ بودند که عرض کردم هریک به تنهایی می‌توانستند یک نظام را از پای دربیاورند، ولی آن زمان سربازان امام زمان (عج) ایستادند، سینه هایشان را سپر و از حریم انقلاب پاسداری کردند.اين مسأله اگر امروز در آثار مختلف فرهنگی گفته نشود، ممكن است تصويری وارونه برای نسل جوان از وقايع دهه ۶۰ ايجاد كند.

لذا مقام معظم رهبری درسالروز رحلت حضرت امام فرمودند:مراقب باشیم تا در دهه شصت، جای شهید و جلاد عوض نشودچرا که عده ای درصددند جلادان و خون‌آشامان سال 67 و کسانی که روی داعش را در وحشی‌گری سفید کردند را مظلوم جلوه می‌دهد و کسانی که می‌خواستند جلادان را تنبیه و امنیت را برقرار کنند قاتل معرفی می‌کند.

photo_2017-08-25_16-55-08

كتاب جلاد دهه ۶۰ شامل دست نوشته‌های عوامل منافقين است، مطالعه اين اسناد و دست‌نوشته‌ها كه از مراحل تشكيل خانه تيمی، آموزش‌های نظامی، شيوه‌های انجام عمليات تروريستی عليه مردم، خرابكاری، گزارشنويسی و… منافقين را در خود دارد، نشان می‌دهد كه در دهه ۶۰ ، انقلاب نوپا با پديده‌ای بسيار وحشیتر و بی‌رحم‌تر از داعش روبهرو بوده است. فصل هجدهم اين كتاب به مسأله ترورهای كور منافقين می‌پردازد و در اسناد و دستنوشته‌های عوامل نفاق می‌بينيم كه عمليات كور كه فقط و فقط هدفش ايجاد رعب و وحشت و هدف قراردادن مردم عادی كوچه و بازار اعم از زن و كودك بوده، برای اين سازمان ارزش عملياتی داشته است! بخش آخر كتاب هم به اعترافات برخی اعضای سازمان در همان دهه ۶۰ می‌پردازد كه در دادستانی انقلاب اسلامی در سال ۶۲ در حضور جمعی از مردم با دوربين صدا و سيما ثبت و ضبط شده است، در اين اعترافات داستان‌های تكان‌دهنده‌ای هم وجود دارد كه يك نمونه آن شليك تير خلاص به نوجوانی ۱۸ ساله و زخمی در آغوش مادرش است.

################################################################

چهارشنبه 8 شهریور 8 ذی‌الحجه حركت امام حسين(ع) از مكه به‏‌سوی كربلا (60 ه.ق) ‏

پنج‏شنب 9 شهریور 9 ذی‌الحجه روز عرفه، روز نیایش // شهادت مسلم‏ ابن ‏عقيل (60 ه.ق)

مطابق روايتي از امام صادق(ع)، وقتي جد اعلاي ما حضرت آدم (ع) از باغ بهشتي به زمين فرود آمد، چهل روز هر بامداد بر فراز كوه صفا با چشم گريان در حال سجده بود. جبرئيل (ع)، فرود آمد و پرسيد: چرا مي گريي، اي آدم؟ چرا نگريم در حاليكه از جوار خداوند به اين دنيا فرود آمده ام؟به درگاه خدا توبه كن و بسوي او بازگرد. چگونه ؟
جبرئيل در روز هشتم ذيحجه آدم را به مني برد، آدم شب را در آنجا ماند و صبحگاهان عازم صحراي عرفات شد. جبرئيل هنگام خروج از مكه، احرام بستن و لبيك گفتن را به او آموخت و چون عصر روز عرفه فرا رسيد، آدم را به غسل فرا خواند و پس از نماز عصر، او را به وقوف در عرفات دعوت كرد و كلماتي را كه از پروردگار دريافت كرده بود به وي تعليم داد، اين كلمات عبارت بودند از:
سبحانك اللهم و بحمدك لا اله الا انت علمت و ظلمت نفسي واعترفت بذنبي اغفر لي انك انت الغفور الرحيم
جز تو خدايي نيست كار بدي كردم و بر خود ظلم نمودم اينك به گناه خود اعتراف مي كنم مرا ببخش كه تو بخشنده و مهرباني.
آدم (ع) تا غروب آفتاب همچنان دعا ميكرد و با تضرع اشك مي ريخت. وقتي كه آفتاب غروب كرد همراه جبرئيل روانه مشعر شد و شب را آنجا گذراند. صبحگاهان در مشعر بپاخاست و به دعا پرداخت… تا اينكه سرانجام بخشيده شد
امام جمعه محترم حسن آباد درپایان خطبه دوم ازاعضاءمحترم شورای شهر دردوره چهارم تقدیروتشکرکردند وبه اعضاءجدید هم تبریک و خیرمقدم گفته وتوصیه نمودند که ازهمین ابتدا تلاش نمایند تا مسائل اصلی شهر وروستاها پیگیری شود وهم چنین بادوری ازحواشی به اولویتها پرداخته وازسیاسی کاری دوری نمایند.

{والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمۀ اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

################################################################
لازم به ذکر است به مناسبت هفته دولت آقای مهندس ضیائی بخشدار محترم حسن آباد فشافویه درمراسم نمازجمعه به ایراد سخن پرداختند.

photo_2017-08-25_16-49-29
################################################################

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --