اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / با اخلالگران نظم و امنیت کشور و محرکین و کسانی که به نوعی برای تجمعات و اعتراضات غیرقانونی و تخریب ها برنامه ریزی می کنند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد

با اخلالگران نظم و امنیت کشور و محرکین و کسانی که به نوعی برای تجمعات و اعتراضات غیرقانونی و تخریب ها برنامه ریزی می کنند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد

به گزارش دفتر امام جمعه باقرشهروکهریزک نمازباشکوه جمعه ،درتاریخ سی ام اردیبهشت ماه مصادف با هجدهم شوال 1443 به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری امام جمعه محترم باقرشهروکهریزگ وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی نمازجمعه برگزارشد

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1.«فلسفه زندگی» یا «هدف زندگی» از مسائل مهم انسان شناسی به شمار می رود

2.بخشندگي از صفات خداست. به هر اندازه دروجود ما باشد، به همان اندازه شبيه خدا مي‌شويم.

3.در چند جاي قرآن مي‌خوانيم که روز قيامت ترازويي خواهد بود و عملکرد ما وزن مي‌شود.

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
  1. امروز درکشور ما با توجه به نرخ بارورى پائین وبا این شرایط جمعیت آینده كشور جمعیتى پیر خواهد بود
  2. امروزهدر رفت و اسراف منابع در حوزه‌هایی مانند انرژی را مشاهده میکنیم که باید سازمانها ادارات و خانواده ها مدیریت نمایند
  3. باکسانی که برای تجمعات و اعتراضات غیرقانونی و تخریب ها برنامه ریزی می کنند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد
مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم       بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

درابتدای خطبه اول خودم را وشما عزیزان نماز گزار را توصیه میکنم به تقوای الهی !!

«فلسفه زندگی» یا «هدف زندگی» از مسائل مهم انسان شناسی به شمار می رود و یکی از اساسی ترین موضوعات زندگی انسان است. اگر انسان نتواند در یابد که «هدف اززندگی چیست» و پاسخ مناسبی برای این پرسش نداشته باشد، زندگی را بی معنی خواهد یافت. تلاشهای روزمره زندگی انسان، زمانی مفهوم خواهد یافت که «هدف نهایی از زندگی» روشن باشد.

هر قدر این هدف با ارزشتر و والاتر باشد، به همان اندازه زندگی از ارزش و کیفیت عالی تری برخوردار خواهد شد؛ بنابراین، سعادت و کمال انسان در گرو «شناخت هدف» و آگاهی از «فلسفه حیات» و تلاش بی وقفه در راه رسیدن به آن می باشد.

روایتی از امام صادق (ع)وارد شده که ما در دنيا دنبال چه چيزي هستيم؟ از خيلي‌ها مي‌پرسند: در دنيا دنبال چه چيزي هستيد؟ ترديد و تحيّر دارد و نمي‌داند يا جواب روشني ندارد.

 امام(ع) تجربه زندگي خودش را در اين حديث براي ما تعريف کرده است.25 نکته حضرت بیان میفرمایند که من در زندگي دنبال اين بيست و چند چيز بودم و راه‌هاي رسيدنش را پيدا کردم. يک قله‌هايي را امام پيش روي خودش در نظر گرفته و روش‌هاي رسيدن به آن را پيدا کرده است. يک تجربه فوق العاده زيبا است.

مورد اول:طَلَبْتُ‏ الْجَنَّةَ فَوَجَدْتُهَا فِي السَّخَاءِ» من در زندگي دنبال بهشت بودم، راهش را در سخاوت پيدا کردم. بخشندگي از صفات خداست. به هر اندازه در ما باشد، شبيه خدا مي‌شويم. يک بخشنده‌اي در عرب شهرت دارد، حاتم طاعي! دخترش در جنگ جزء اسرا بود. اميرالمؤمنين آمد از اسرا بازديدي کند، اين دختر به حضرت علي(ع) گفت: من دختر حاتم طاعي هستم. به احترام پدرم مرا آزاد کنيد. اميرالمؤمنين(ع) خوشش آمد و فرمود: فردا پيامبر ديدن شما مي‌آيد. اين منطقي پشتش هست. فرداي آن روز پيامبر آمدند از اسرا بازديد کنند، به آن دختر رسيدند. او همين مطلب را گفت، پيغمبر فرمود: در اولين فرصت، دين ما ديني است که انسان‌ها را به بخشندگي و سخاوت تشويق مي‌کند. حتي پدر تو قبل از اسلام بوده ولي در دين ما ارجمند است. حضرت فرمود: بايد صبر کني يک کاروان مطمئن بيايد، توشه سفر به او دادند و آن دختر را به سلامت و امنيت رساندند. اين نشان مي‌دهد بخشندگي صفت فوق العاده قشنگي است. در قرآن هم کساني مورد توجه خدا قرار گرفتند که چيزي را بخشيدند. مالشان، جانشان، فرزندشان، آنهايي که بهشت مي‌خواهند، خدا شهيد بهشتي را رحمت کند. اين جمله بر دلها حک شده است «بهشت را به بهاء مي‌دهند نه به بهانه» اين بند اول، دنبال بهشت بودم و راهش را پيدا کردم.

نکته دوم:”طَلَبْتُ الْعَافِيَةَ فَوَجَدْتُهَا فِي الْعُزْلَة» دنبال آسايش بودم، ديدم راهش در خلوت گزيني است. دين اسلام يک دين اجتماعي است. نماز جماعت، نماز جمعه، حج، عبادت سالانه، مشورت، ولي در عين حال يک عبادت ديگري هم به نام اعتکاف داريم که يک نوع خلوت گزيني هست. هیچ پیامبر و امامی نیست مگر اینکه مدتی از عمرش را عزلت گزیده است منظو  کناره گیری از غیر اهل الله از مردمان، سیما از نسوان و طفلان و عوام و ارباب عقول ناقصه و اهل عصیان و طالبین دنیا مگر به قدر ضرورت!!
نکته سوم:طَلَبْتُ ثِقْلَ الْمِيزَانِ» در چند جاي قرآن مي‌خوانيم که روز قيامت ترازويي خواهد بود و عملکرد ما وزن مي‌شود. «فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوازِينُهُ‏، فَهُوَ فِي عِيشَةٍ راضِيَة» (قارعه/6و7) آن کسي که عملکرد خوبش سنگين باشد در شادماني و رضايت به سر مي‌برد. «وَ أَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوازِينُهُ‏، فَأُمُّهُ هاوِيَة» (قارعه/8و9) آن کسي که عملکرد کارهاي خوبش سبک و ناچيز است، «فَأُمُّهُ هاوِيَة، وَ ما أَدْراكَ

باشد. راهش را پيدا کردم. «فَوَجَدْتُهُ فِي شَهَادَةِ أَنْ لا إِلَهَ إِلا للَّهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّه‏» از جمله مواردی که با لا اله الا الله در کفه ترازوي اعمال در قيامت برابري مي‌کندذکر صلوات برمحمد وآل محمد است. اينها ترازوي اعمال ما را سنگين مي‌کند.

نکته چهارم:طَلَبْتُ السُّرْعَةَ فِي الدُّخُولِ إِلَي الْجَنَّةِ» روز قيامت يک روزي طولاني است. قرآن مي‌فرمايد: پنجاه هزار سال، بعضي خيلي معطل مي‌شوند. پنجاه موقف دارد. موقف نماز، موقف حق الناس، موقف زکات، موقف براي اخلاق، ايستگاه براي چه، حتي حديث داريم بعضي‌ها وارد بهشت مي‌شوند دوستش که او هم فرد صالحي است پس از بيست هزار سال وارد بهشت مي‌شود. عمرهاي طولاني ما نود سال و صد سال هستند که نهصد سال اضافه کنيم هزار سال مي‌شود. خيلي خطرناک است، روزي است که خدا مي‌خواهد عملکرد ما را ريز به ريز مورد محاسبه قرار بدهد در حضور ديگران، ديگران هم تماشا مي‌کنند که ما در اين عمر شصت سال، هفتاد سال. چه کرده ایم.

امام صادق دنبال اين است که سريع به بهشت برود غير از اصل بهشت،«طَلَبْتُ السُّرْعَةَ فِي الدُّخُولِ إِلَي الْجَنَّةِ» راهش چيست؟ «فَوَجَدْتُهَا فِي الْعَمَلِ لِلَّهِ تَعَالَي‏» اخلاص است. اين حرف را براي خدا بزنم. اين نماز را براي خدا بخوانم. براي کمک به فقير هيچ انگيزه‌اي غير از خدا نباشد. هرچه کارهاي ما صاف‌تر و زلال‌تر باشد، سرعت رفتن ما به بهشت بيشتر مي‌شود. معطلي‌ها براي اين است که اين کارهايي که کردي چه انگيزه‌اي داشتي؟ تا برويم آنجا ثابت کنيم، چون شاهدهاي قيامت خدا و پيغمبر هستند، امام زمان شاهد است، اعضاء و جوارح ما شاهدها هستند، زمين و زمان، در آن دادگاه پاسخ گفتن خيلي دشوار است. اخلاص، يعني کار خوبي که انجام مي‌دهيم تمرين کنيم «فقط خدا». براي خوشايند ديگران، از ترس اين و آن نباشد. چيزي قاطي نکنيم. ناخالصي نداشته باشد. خدا همان خالص و ناب را مي‌پسندد.

مشــــــروح خطبـــــــــه دوم:

ابتدا خودم را وشما نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی توصیه میکنم

 درنهج البلاغه از حضرت امیر وارد شده که فرمودند: اذْكُرُوا انْقِطَاعَ اللَّذَّاتِ، وَ بَقَاءَ التَّبِعَاتِ.

باتوجه به این سخن حضرت امیر باید عرض کنم که اگر تقوا در وجود ما باشد دربرابر لذات زود گذر گناه زانو نمیزنیم

جمعه 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت

جمعیت فراوان، از مؤلفه‌هاى مهم قدرت است هنگامى كه فرعون در سرزمین مصر سر برافراشت و سركشى و برترى‌جوئى در زمین كرد، براى استحكام حاكمیت خویش سه اقدام عمده انجام داد

 اول، مردم را فرقه فرقه نمود و نظامى طبقاتى ایجاد كرد. (جَعَلَ أَهْلَهَا شِیعًا یسْتَضْعِفُ) تفرقه‌اندازى، بارزترین اهرم سلطه مستكبران بر مردم است.

دوم، سیاست تحدید نسل و كاهش شدید جمعیت را در پیش گرفت. جوانان گروه مستضعفین را مى‌كُشت (یذَبِّحُ أَبْنائَهُمْ) و نمى‌گذاشت نسل جوان و نیروهاى فعّال جامعه رو بیایند، احساس مى‌كرد كه در میان آن‌ها حركت و هیجان است و مى‌دانست آن كسى‌كه بتواند این حركت و هیجان را به آخر برساند، نسل جوان است.

سوم، دختران و زنان گروه مستضعفین را زنده نگه مى‌داشت (یسْتَحْیى نِسائَهُمْ) یا براى این‌كه آن‌ها را فاسد كند، یا نسلشان را به فحشاء بكشاند

امروز هم درکشور ما با توجه به نرخ بارورى پائین و این‌كه با این شرایط جمعیت آینده كشور جمعیتى پیر خواهد بود و دشمنان هم همان سیاستهای فرعونی را دنبال میکنند که برای کشور خطر بزرگی محسوب میشود ،نکته قابل تامل و زنگ خطر برای خانواده های ایرانی فقط نگه داری از سگ نیست بلکه جایگزینی سگ به جای فرزند است امروز سگ پروری ترویج میشود،ازدواج سفید ترویج میشود که هردو از سوغاتیهای غرب برای جامعه ماست که لازم است برنامه‌ریزى‌هاى جامع براى رشد اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى كشور متناسب با سیاست‌هاى جمعیتى انجام گیرد. تا موضوع ازدیاد جمعیت به یك باور عمومى و حتى گفتمان تبدیل شود.

یکشنبه 1 خرداد روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف

دررابطه با اصلاح الگوی مصرف که به معنی نهادینه کردن روش صحیح استفاده از منابع کشور است، سبب ارتقای شاخص‌های زندگی و کاهش هزینه‌ها شده و زمینه‌ای برای گسترش عدالت است سخن فراوان گفته شده اما میخواهم نکته ای عرض کنم وآن این است که بین مصرف و مصرف‌ گرایی درتفاوت وجود دارد. چرا که مصرف به خودی خود یکی از مهم‌ترین عوامل در تولید و رشد اقتصادی کشور می‌باشد و منجر به ایجاد تقاضا و در نهایت تولید می‌گردد که این مهم خود عامل افزایش بهره‌وری در جامعه است. اما مصرف‌گرایی به معنای مصرف است که باعث هدررفت منابع کشور در تمامی زمینه‌ها می‌گردد.

امروز متاسفانه هدر رفت و اسراف منابع در حوزه‌هایی مانند انرژی را مشاهده میکنیم که باید سازمانها ادارات و خانواده ها مدیریت نمایند

در حوزه آب، باید اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی در جامعه در راستای اصلاح الگوی مصرف صورت گیرد درمصرف نان ،برنج خیلی از خانواده ها مرتکب اسراف میشوند واین خود ضربه بزرگی به اقنصاد کشور وارد میکند ودر واقع تکمیل کنندازل دشمن است.

سه‌شنبه 3 خرداد فتح و آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس(1361ه ش)

اصولا برای اینکه بتوانیم تصمیم درستی برای امروز و فردای کشور داشته باشیم، باید نگاهی به تاریخ و حوادث تاریخی و جریان های برآمده از دل آن بیندازیم و از آنها نیز برای امروز خود درس بگیریم .

حزب بعث عراق و صدام به عنوان یک شخصیت اقتدارگرا و مستبد، نه تنها به ایران بلکه به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز چشم طمع داشت، نظام سلطه اعم از بلوک غرب و شرق، صدام را برای سرنگونی انقلاب اسلامی بسیج کرد و از همه جهات نظامی و اقتصادی، به او کمک کردند و خرمشهر اشغال شد.اما امدادهای غیبی در دوران دفاع مقدس به‌ویژه حماسه فتح خرمشهر یک عطیه الهی برای انقلاب بود.که البته مقاومت رمز پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و فتح خرمشهر بود

 برای آینده در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، هیچ راهی جز استقامت و فداکاری نداریم، دشمنان نه تنها جنگ تحمیلی بلکه دها فتنه دیگر مانند جریان های چپ، منافقین، جریان های ناسیونالیستی و تجزیه طلب را بر کشور تحمیل کردند ولی در سایه فداکاری و هوشیاری مردم یکی پس از دیگری خنثی شد.

حدود ده روز از آغاز اجرای سیاست مردمی‌سازی یارانه‌ها می‌گذرد. طبیعی است هنوز ابهاماتی در این باره وجود داشته باشد.

اگرچه امتیازات متعددی برای اقتصاد کشور خواهد داشت  مثلا جلو رانت، فساد و قاچاق کالا را خواهد گرفت که حتی در همین 10 روز آثار مثبت آن مشاهده میشود.پایان دادن به وابستگی معیشت مردم به خارج از مرزها،به صرفه شدن تولید در داخل و رونق تولید ،وهمچنین با برطرف شدن ارز ترجیحی تیم مذاکره کننده در وئن باصبلابت بیشتری میتوانند برای استیفای حق ملت سخن بگویند و دهه امتیاز دیگری که در این طرح وجود دارد

اما دونکته لازم به ذکر است.

نکته اول:قیمت چهار قلم بالا رفته نه چهل قلم!!!که قبل از بالا رفتن آن دولت یارانه آن را به حساب خانوارها واریز کردلازم به ذکر است  اما بعضی توجه ندارند به این بهانه اجناسی که هیچ ارتباط به این چهار قلم ندارد گران میفروشند!!هیچ گونه گران فروشی و اخلال در بازار مورد قبول نیست و اگر کمبودی نیز وجود داشته باشد باید هرچه سریع تر کالا عرضه شود؛ امروز اولویت تمام دستگاه ها باید سفره مردم باشد

نکته دوم:با اخلالگران نظم و امنیت کشور و محرکین و کسانی که به نوعی برای تجمعات و اعتراضات غیرقانونی و تخریب ها برنامه ریزی می کنند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد.{تکبیرنمازگزاران}

والســــــــــــــــــلام علیـــــــــکم ورخمةاللـــــــــــــــه وبرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --