اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:درچهاردهه انقلاب ملّت ودولت کارهای بزرگی انجام داده‌اندکه اینهامطلقاًقبل ازانقلاب وجودنداشت

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:درچهاردهه انقلاب ملّت ودولت کارهای بزرگی انجام داده‌اندکه اینهامطلقاًقبل ازانقلاب وجودنداشت

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنماز باشکوه جمعه دراولین  جمعه  بهمن ماه 97به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”وباحضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1-قرآن درباره‌ى دو گروه تعبير «خَتَمَ اللَّهُ» آورده است: يكى كفّار ديگرى هواپرستان!!

2-هوى پرستى ابزار شناخت را از كار مى‌اندازد، نه چشم حقيقت را مى‌بيند و نه گوش حقّ را مى‌شنود و نه دل درك صحيح دارد.

3-یکی ازبدترین نفرینهایی که حضرت موسی به فرعون کرداین بودکه خدادلهایشان راسخت ونفوذناپذیر کند

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1-نژادپرستی وتبعیض نژادی درآمریکا غوغا میکیند ‏

2 آمریکاییها خودراپرچمدارحقوق بشر دردنیا معرفی میکنند امادرعمل چیزی جزدستاویزسیاسی نیست.

3– تحریم اقتصادى علیه ملت ایران كه امروز تبدیل به جنگ اقتصادى شده،یكى از سرفصل‌هاى نقض حقوق بشراست.

4- در این چهار دهه ملّت و دولت کارهای بزرگی انجام داده‌اندکه اینها مطلقاً قبل از انقلاب وجود نداشت!

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_9349

اوصيکُم عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله برادران و خواهران , نمازگزاران محترم را به رعایت تقوی الهی, انجام واجبات و ترک محرمات  توصیه میکنم. گناه همانند باتلاقى است که گناهکار را به تدریج در کام خود فرو مى برد، تا آن جا که ناگهان خود را غرق در باتلاق مى بیند و دیگر نمى تواند کارى انجام دهد، مگر این که لطف الهى شاملش گردد.

موضوع بحث ما پیرامون وصایای پیامبر(ص) به عبدالله ابن مسعودبود گفتیم رسول اکرم (ص) عبدالله ابن مسعود را از گناه و عواقب شوم آن برحذر می دارد

به شش اثراز آثار گناه اشاره کردیم اما یکاثر دیگرازاثرات گناه:

7-از دست دادن ابزار فهم

بسیار دیده‌اید که گاهی افراد خوب و بد را از هم تمیز نمی‌دهند و با چشم باز کارهای زشت را خوب می‌بینند و با فطرت الهی خود فاصله می‌گیرند.

أَفَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ وَأَضَلَّهُ اللَّهُ عَلَىٰ عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَىٰ سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَىٰ بَصَرِهِ غِشَاوَةً(23 / جاثیة)او را از روی آگاهی خود [بر اینکه شایسته هدایت نیست] گمراه کرد، و بر گوش و دلش مُهرِ [تیره بختی] نهاد، و بر چشم [دلش] پرده‌ای قرار داده است، (جاثیه/23مهر شدن دل به این معناست که نور حق در آن وارد نمی‌شود هر چه پدر و مادر و معلم او را راهنمایی می‌کنند او گوش نمی‌دهد انگار کر و کور شده است.

 قرآن درباره‌ى دو گروه تعبير «خَتَمَ اللَّهُ» آورده است: يكى كفّار كه مى‌فرمايد: «خَتَمَ اللَّهُ عَلى‌ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‌ سَمْعِهِمْ» و ديگرى هواپرستان كه مى‌فرمايد: «خَتَمَ عَلى‌ سَمْعِهِ وَ قَلْبِهِ»

هوى پرستى ابزار شناخت را از كار مى‌اندازد، نه چشم حقيقت را مى‌بيند و نه گوش حقّ را مى‌شنود و نه دل درك صحيح دارد.چشمى كه پرهیزگاران با آن آیات خدا را مى‏دیدند، و گوشى كه سخنان حق را با آن مى‏شنیدند، و قلبى كه حقایق را بوسیله آن درك مى‏كردند در اینها از كار افتاده است، عقل و چشم و گوش دارند، ولى قدرت” درك” و” دید” و” شنوایى” ندارند! چرا كه اعمال زشتشان و لجاجت و عنادشان پرده‏اى شده است در برابر این ابزار شناخت.

امام باقر عليه السلام :

ما مِن عَبدٍ إلاّ و في قَلبِهِ نُكتَةٌ بَيضاءُ ، فإذا أذنَبَ ذنباً خَرَجَ في النُّكتةِ نُكتةٌ سَوْداءُ ، فإن تابَ ذَهَبَ ذلكَ السَّوادُ ، و إن تَمادى في الذُّنوبِ زادَ ذلكَ السَّوادُ حتّى يُغَطِّيَ البَياضَ ، فإذا [تَـ]غَطَّى البياضُ لَم يَرجِعْ صاحِبُهُ إلى خيرٍ أبداً، و هو قولُ اللّه ِ عزّ و جلّ « كَلاّ بَلْ رانَ على قُلُوبِهِم ما كانُوا يَكْسِبُونَ » .
هيچ بنده اى نيست مگر آن كه در دلش نقطه اى سفيد وجود دارد ؛ پس هر گاه گناهى مرتكب شود ، در آن نقطه ، نقطه اى سياه پديد آيد، كه اگر توبه كرد آن سياهى مى رود و اگر در گناهان فرو رفت، نقطه سياه افزايش مى يابد چندان كه همه سفيدى را فرو مى پوشاند . و چون سفيدى پوشانده شد، گنهكار ديگر به خير و صلاح باز نمى آيد . اين است سخن خداوند عزّ و جلّ كه :« به حقيقت ، كارهايى كه مى كردند ، بر دلهايشان زنگار بسته است). المطفّفين : ۱۴ – الكافي : ۲/۲۷۳/۲۰ (

این امر در واقع عقوبت اعمال نادرست و باورهای غلط عمدی است و یکی از بدترین عذاب‌های الهی شمرده می‌شود عذابی که در این دنیا بر پاره ای از انسان‌ها نازل می‌شود و به سبب این عذاب فرد قدرت تشخیص حق از باطل را از دست می‌دهد.البته این به معنای ستم خدا بر بندگان نیست بلکه آن گاه که آنان خود کج روی و کج اندیشی را برگزیده‌اند پیامد این کژی مهر به قلب‌هاست.

IMG_9356

فَلَمَّا زَاغُوا أَزَاغَ اللَّهُ قُلُوبَهُمْ غڑ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْفَاسِقِینَ؛ پس هنگامی که [از حق] منحرف شدند، خدا هم دل‌هایشان را [از پذیرفتن هدایت] منحرف کرد، و خدا مردم بدکار و نافرمان را هدایتنمی‌کند(صف/5)

باتوجه به آیات شریفه قرآن بسته شدن دلها وگرفته شدن ابزار هدایت ازانسان دو عامل عمده  دارد یکی هواپرستی است که انسان پس ازروشن شدن حق به جای خدامحوری هوا محور وهوس محور باشد که خداوند میفرماید : «خَتَمَ اللَّهُ عَلى‌ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‌ سَمْعِهِمْ»که پس ازآن حق را نمیبیند ونمیشنود ونمی فهمد.

عامل دوم بسته شدن دلها گناه است کافران به پیامبرمیگفتند:قلب ما درغلاف وکنان است گوش ماسنگین است سخنانت را نمیشنویم بین ما وتوحجابی است که برآثرآن تورا نمی بینیم

شخصی به امیرالمؤمنین علیه السلام عرض کرد :توفیق نماز شب ندارم .حضرت فرمودند:گناهان توپایبند توست

أَبِي رَحِمَهُ اَللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى اَلْعَطَّارُ عَنْ عِمْرَانَ بْنِ مُوسَى عَنِ اَلْحَسَنِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ اَلنُّعْمَانِ عَنْ أَبِيهِ عَنْ بَعْضِ رِجَالِهِقَالَ: جَاءَ رَجُلٌ إِلَى أَمِيرِ اَلْمُؤْمِنِينَ عَلَيْهِ السَّلاَمُ فَقَالَ يَا أَمِيرَ اَلْمُؤْمِنِينَ إِنِّي قَدْ حُرِمْتُ اَلصَّلاَةَ بِاللَّيْلِ قَالَ فَقَالَ أَمِيرُ اَلْمُؤْمِنِينَ عَلَيْهِ السَّلاَمُ أَنْتَ رَجُلٌ قَدْ قَيَّدَتْكَ ذُنُوبُكَ .(بحارالانوار،ج84،ص151)

پدرم رحمة اللّٰه عليه از محمّد بن يحيى عطّار،از عمران بن موسى،از حسن بن على بن نعمان،از پدرش از برخى رجالش،وى گفت:مردى محضر مبارك امير المؤمنين عليه السّلام مشرّف شد و عرض كرد: يا امير المؤمنين:من از خواندن نماز شب محروم هستم چه كار كنم‌؟ امير المؤمنين عليه السّلام فرمودند:گناهانت تو را مقيّد و ممنوع از خواندن نماز شب كرده‌اند.

بسته شدن دل وواژگونی دل ویژه کافران ومنافین نیست بلکه به هرمیزانی که دل آدمی به زنگارگناه آلوده باشد واژگونی وبسته شدن دل هم به همان اندازه ازفهم آیات الهی محروم میگرددکه ازآلودگی به مکروهات آغاز میگردد وبه کناهان صغیره وسپس کبیره میرسد.

یکی ازبدترین نفرینهایی که حضرت موسی به فرعون کرد این بود که ازخداوند مسئلت کرد تا افزون بر آن که اموالشان را نابود میکند دلهایشان را سخت ونفوذناپذیر کند تا توفیق ایمان ازآنان گرفته شودوبه عذابی درد ناک گرفتارشوند.

وَقَالَ مُوسَى رَبَّنَا إِنَّكَ آتَيْتَ فِرْعَوْنَ وَمَلَأَهُ زِينَةً وَأَمْوَالًا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا رَبَّنَا لِيُضِلُّوا عَنْ سَبِيلِكَ رَبَّنَا اطْمِسْ عَلَى أَمْوَالِهِمْ وَاشْدُدْ عَلَى قُلُوبِهِمْ فَلَا يُؤْمِنُوا حَتَّى يَرَوُا الْعَذَابَ الْأَلِيمَ ﴿یونس/88﴾

و موسى گفت پروردگارا تو به فرعون و اشرافش در زندگى دنيا زيور و اموال داده‏ اى پروردگارا تا [خلق را] از راه تو گمراه كنند پروردگارا اموالشان را نابود كن و آنان را دل‏سخت گردان كه ايمان نياورند تا عذاب دردناك را ببينند (۸۸)قَالَ قَدْ أُجِيبَتْ دَعْوَتُكُمَا فَاسْتَقِيمَا وَلَا تَتَّبِعَانِّ سَبِيلَ الَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ ﴿یونس89﴾جناب هارون دراین نیایش با حضرت موسی هماهنگ بود خداوند میفرماید:دعایتان مستجاب شد

IMG_9358

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

درخطبه دوم به دو مطلب اشاره میکنم

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

اشاره ای کوتاه به دستگیرى وآزادی مرضیه‌هاشمى خبرنگار پرس تى وى درآمریكا                              

 ۳۵سال پیش، وى در جوانى در حالى كه مشغول تحصیل در رشته خبرنگارى بوده، با انقلاب اسلامى ایران و افكار امام خمینى(ره) آشنا شده و پس از تحقیق و بررسى بسیار و دقیق، به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف مى‌شود و نام مرضیه‌هاشمى را براى خود برمى گزیند. مرضیه‌هاشمى در سال ۱۳۶۷ و در اوج جنگ تحمیلى به ایران مى‌آید و هدف از این مهاجرات را این‌گونه بیان مى‌كند كه ایران مركز مقاومت است و «احساس مى‌كردیم باید به ایران بیاییم و هر كارى مى‌توانیم براى ایران انجام دهیم.»

روز بیست و سوم دى ماه، خانم مرضیه‌هاشمى كه براى عیادت برادر بیمارش كه به سرطان مبتلاست به آمریكا رفته بود، در فرودگاه شهر سنت لوئیس از سوى ماموران اف. بى. آى (پلیس فدرال آمریكا) بازداشت شد. او بلافاصله به واشنگتن منتقل شده و بدون هیچگونه توضیحى روانه زندان شد. ماموران آمریكایى بدون انجام تشریفات قانونى و به شكلى زشت و زننده با این زن مسلمان و سیاه پوست برخورد كردند. حجاب وى را با زور برداشته و از او عكس‌گرفتند. در زندان گوشت خوك -كه براى مسلمانان حرام است- به وى داده و وقتى او از خوردن این غذاى حرام امتناع مى‌كند و درخواست نان مى‌كند، درخواست وى را رد مى‌كنند.

خانم‌هاشمى یك مسلمان است و مهم‌تر آن‌كه وى با تحقیق و بررسى و به انتخاب خود، مسلمان شده و باز مهم‌تر آن‌كه، تحت تأثیر انقلاب اسلامى ایران و حضرت امام خمینى(ره) این‌راه را انتخاب كرده است. این از منظر آمریكا، گناه و جرم اندكى نیست و به تنهایى براى نفرت سیستم حاكم بر آمریكا از این بانوى مسلمان كافى است.

IMG_9359

اگرچه روز گذشته آزادشد اما چندنکته ای عرض کنم:

1.على‌رغم تمام ادعاها و شعارهاى آمریكا درباره الغاى نژاد پرستى و تساوى سیاه و سفید، اما سیاهان همچنان به‌طور گسترده مورد ظلم و نفرت هستند. شاید در ظاهر آنان از حقوقى مساوى برخوردار باشند اما در عمل و واقعیت، آنان همچنان شهروندان درجه ۲ آمریكا محسوب مى‌شوند.

2.هم‌اكنون سفر اتباع هفت كشور به آمریكا ممنوع و تحت تدابیر بسیار خاص و در اندازه بسیار محدودى صورت مى‌گیرد. این كشورها همگى مسلمان -ازجمله ایران- بوده دین و مذهب خانم‌هاشمى است. او یك مسلمان است و مهم‌تر آن‌كه وى با تحقیق و بررسى و به انتخاب خود، مسلمان شده و باز مهم‌تر آن‌كه، تحت تأثیر انقلاب اسلامى ایران و حضرت امام خمینى(ره) این‌راه را انتخاب كرده است. این از منظر آمریكا، گناه و جرم اندكى نیست و به تنهایى براى نفرت سیستم حاكم بر آمریكا از این بانوى مسلمان كافى است.  او معتقد به اسلامى سیاسى است و دین را دینى شخصى و محدود در عبادات فردى نمى‌داند. او اسلام را از سرچشمه پاك و زلال و حقیقى آن یعنى حضرت امام خمینى(ره) دریافت كرده و آن‌را دینى سیاسى -اجتماعى مى‌داند. اسلام او ۱۸۰ درجه مخالف اسلام آمریكایى و براى شیطان بزرگ بسیار خطرناك و تهدیدكننده است.

3.آمریكایى‌ها خود را پرچمدار و مدافع سرسخت حقوق بشر در دنیا معرفى مى‌كنند و سالانه مبالغ هنگفتى نیز در این مسیر هزینه مى‌كنند اما در عمل و واقعیت، حقوق بشر چیزى جز یك ابزار و دستاویز سیاسى نیست.

نقض حقوق بشر از سوى آمریكا دهه‌هاست كه ادامه دارد،جنگ، قتل و ترور، غارت، كودتا فعالیت‌هایى آشنا و تكرارى در پرونده آمریكایى‌هاست. فعالیت هایى كه یا مستقیماً توسط خود آمریكایى‌ها یا با حمایت و پشتیبانى آن‌ها انجام مى‌شود.تحریم اقتصادى علیه ملت ایران كه در واقع، امروز تبدیل به جنگ اقتصادى شده است، یكى از سرفصل‌هاى این پرونده سیاه و قطور است. جهان را از تجارت و كار با ایران مى‌ترسانند و اجازه فعالیت عادى و معمول اقتصادى به ایران و شركاى تجارى آن نمى‌دهند؛ چرا؟ چون ایران نمى‌خواهد مانند آل سعود گاو شیرده آمریكا باشد. این جرم جمهورى اسلامى و مردم ایران است!البته لازم است دشمنان بدانند این ملت مسیر روشن خود را باتمام توان درکنار مقام معظم رهبری ادامه خواهند داد ودشمنان را دراهداف خود شکست خواهند داد(تکبیرنمازگزاران)

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

از دستاوردهای انقلاب اسلامى‌ و موفقیت‌هاى جمهورى اسلامى ایران چه مى‌دانیم؟

هفته گذشته گفتیم در دوره پهلوى اكثریت ملت ایران‌بى‌سواد بوده‌اندتعداددانشگاهها محدود ،اما امروز و با گذشت نزدیك به چهار دهه از پیروزى انقلاب شكوهمند اسلامى ملت ایران مرزهاى علم و دانش را درنوردیده و به پیشرفت‌هاى عظیمى نائل شده‌اند.

در این چهار دهه ملّت و دولت کارهای بزرگی انجام داده‌اند. زیربناهای علمی و اجرائی و عملی و فکری فراوانی در کشور در این مدّت به وجود آمده است که اینها مطلقاً قبل از انقلاب وجود نداشت؛

IMG_9363

رتبه جهاني توليد علم ايران طي سالهاي 1996 تا 2015 از 53 ام به 16 ام در جهان ارتقاء يافته است. رتبه جهاني توليد علم ايران در رشته مهندسي هواوفضا از 43 به 11 ام جهان ارتقاء يافته است.( افزايش تعداد مقالات از 4 به 341)رتبه جهاني توليد علم ايران در رشته پزشکي از 54 به 19 ام جهان ارتقاء يافته است.( افزايش تعداد مقالات از 64 به 3هزار)

درحالیکه تا ابتدای انقلاب، نام هیچ یک از دانشگاه های ایرانی در فهرست دانشگاه های برتر دنیا نبود اکنون دانشگاه های کشور در نظام های رتبه بندی بین المللی حضور دارند و تنها در یک نظام رتبه بندی تایمز ۸ دانشگاه ایرانی قرار دارند و همچنین ۱۴ دانشگاه جامع، ۱۰ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی علوم پزشکی، ۸ دانشگاه صنعتی، ۲ دانشگاه غیر متمرکز و یک پژوهشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع موثرترین دانشگاه ها و موسسات تحقیقات جهان قرار دارند.

پیش از انقلاب اسلامی در کل کشور تنها ۵ هزار و ۸۹۰ متخصص وجود داشت که ۶۸ درصد آن در تهران بودند اما در حال حاضر بر اساس آمار نظام پزشکی، ۷۸ هزار نفر پزشک عمومی، ۳۶ هزار نفر پزشک متخصص و فوق تخصص، ۲۴ هزار نفر دندانپزشک عمومی، ۲ هزار نفر دندانپزشک متخصص، ۱۹ هزار نفر دکتری داروسازی، یک هزار و ۲۰۰ نفر دکتری علوم آزمایشگاهی، ۳۵ هزار نفر ماما.اینهاازبرکات انقلاب امام ورهبری وازبرکات خون مطهرشهداست قدر آنهارا بدانیم ووظیفه خودمان را به درستی انجام بدهیم(تکبیرنمازگزاران)

&*&*&*&&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

درپایان امام جمعه محترم مطالبی پیرامون دیدار مسؤولین شهرستان با استانداراستان تهران که روز گذشته دراستانداری تهران صورت گرفت ارائه کردند که بنده عنوان نماینده شما مردم  بخشی از مسائل ومشکلات منطقه را به استاندارمحترم منتقل کردم که امیدواریم به زودی این موارد ازطرف استاندارمحترم پیگیری ومشکلات ومعضلات مرتفع گردد.

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --