اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: مصالحه ميان اسلام ناب واسلام آمريكايي وسعودي وجودندارد.

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: مصالحه ميان اسلام ناب واسلام آمريكايي وسعودي وجودندارد.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد نمازعیدسعیدقربان درتاریخ 22/06/95به  امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی شهربرگزارشد.

 مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

images (2)

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم         بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

 در ابتداي خطبه اول خودم و همه شما را به تقواي الهي دعوت و توصيه مي کنم . تقوايي که بتوانيم با شيطان و نفس خود مبارزه کنيم تا هم عمل صالح و نيک انجام دهيم و هم آن اعمال نيک و صالح را نگهداريم همانند تقواي حضرت ابراهيم (ع) که در مقابل نفس و شيطان ايستاد و اجازه نداد شيطان مانع او شود و دستور خداوند متعال را انجام ندهد. حتي چند بار هم شيطان را از خود دور کرد و امر الهي را مبني بر ذبح فرزندش حضرت اسماعيل (ع) اجرا کرد و چاقو را بر گلوي فرزندش گذاشت و گفت: « بِسمِ الله وَ بِاللهِ الّلهمَّ تَقَبَّلْه مِنِّيْ و ارني ما وعدتني فيه يَوْمَ لِقَائِکَ » يعني به نام خدا و ياري او ، پروردگارا اين قرباني را از من قبول فرما و در روز جزا به وعده خود وفا نما.حضرت اسماعيل هم رو به درگاه بي نياز کرد و گفت : « يا رب فديت لک نفسي، رضيت بقضائک فتقبل مني» خدايا جانم را در راه تو دادم و به قضاي تو راضي شدم از من قبول فرما .

اين تقواي پدر و فرزند است در مبارزه با شيطان و اطاعت فرمان خداي تبارک و تعالي

ابراهیم با دلی قوی و اراده‌ای آهنین، دست و پای اسماعیل را بست. خروش از ملأ اعلی بر آمد و فغان از ملائکه‌ی عالمِ بالا برخاست. در حالی که، در حال پدر و پسر، و تفویض و تسلیم ایشان به نظاره ایستاده بودند، می‌نگریستند، می‌گریستند و می‌گفتند: «یا رب! چه بزرگ بنده‌ای است ابراهیم، که او را بخاطرت در آتش افکندند، باک نداشت. و اکنون برایت و در راه رضایت، فرزند را قربانی می‌کند، هیچ غم ندارد.» حق (سبحانه) بدیشان خطاب کرد: «یا ملائکتی! ما به او خلعتِ خُلّت پوشانیده و ساغرِ محبت نوشانیده‌ایم.

«فـَلـَمـَّا أسلـَمَا» پس آن هنگام که پدر و پسر، حکم خدای را، گردن نهادند یعنی پدر به فدای پسر و پسر به فدای سر، سر نهادند. «و َتَلّـَهُ» و پدر پسر را بیفکند «لِلجَبِین» بر پیشانی. و تیغِ تیز بر حلق او نهاد. «در روایتی آمده که ابراهیم، تیغِ تیز را چندین بار کشید، ذره‌ای از پوست، گوشت و رگِ اسماعیل را نبُرید. ابراهیم در غضب فرو رفت و کارد را از عصبانیت از دست بیفکند. کارد به قدرت الهی با وی در سخن آمد که: «ای پیغمبر خدا! بر من چرا خشم می‌گیری؟ «ألخـَلِیلُ یَأمُرُنِی بِـِالقـَطع» خلیل مرا امر به بریدن می‌فرماید: «و الجَلیلُ یَنهانی عن القطع». و ملِک جلیل مرا از بریدن باز می‌دارد. «و من آن می‌کنم که جلیل می‌خواهد نه خلیل.»

« يا إِبْراهِيمُ قَدْ صَدَّقْتَ الرُّؤْيا إِنَّا كَذلِكَ نَجْزِي الْمُحْسِنِينَ» اي ابراهيم به خوابت عمل نمودي ما نيکوکاران را چنين پاداش مي دهيم اينک سرت را بلند کن و قرباني را بگير و به جاي اسماعيل ذبح کن.

پس ما هم تلاش کنيم تقوايي کسب کنيم که ما را در مقابل نفس و شيطان بيمه و قدرتمند کند.

مشروح خطبه دوم:

پيام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بيت‌الله الحرام، پيامي حكيمانه، راهنمايي‌كننده و در عين حال پر سوز بود. رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين پيام بر جنبه‌هاي مختلفي از جنايات سعودي‌هاي در عربستان تأكيد كردند و امت اسلامي را به برداشتن گامي اساسي در مقابله با اين جنايات و پيدا كردن راهي براي آزادي حرمين شريفين از دست اين طاغوت‌ها فراخواندند.

دوازده نكته و مطلب اساسي، محورهاي اصلي پيام رهبرمعظم انقلاب اسلامي را تشكيل مي‌دهد كه نشان از آن دارد كه علي‌رغم تصور برخي از افراد خام‌انديش، امكان مصالحه ميان اسلام ناب با اسلام آمريكايي و سعودي وجود ندارد.

چه راهي و چه هماهنگي و چه سنخيتي وجود دارد كه نظام اسلامي بخواهد با عربستان همراه و هم‌قدم و هم‌نظر شود. اگر حاكمان سعودي جنايتكار و كودك‌كش و حامي دشمنان اسلام نبودند و دستشان به خون ملت‌هاي مسلمان يمن، بحرين و حجاج ايراني آلوده نبود و يك حكومت معمولي در دنيا بودند نيز نمي‌شد از مسؤولان جمهوري اسلامي خواست كه ذليلانه به‌سوي آن‌ها دست دراز كنند و رابطه‌اي برابر و بر اساس احترام توصيه مي‌شد اما اكنون كه حاكمان سعودي علنا در كشتار مسلمانان و حتي حجاج ايراني دست داشته و دارند و در راه خدمت به اربابان آمريكايي و صهيونيستي خود دست به هر جنايتي مي‌زنند و حتي با دشمنان و جانيان منافق براي كشتار ملت ايران و ايجاد ناامني در داخل كشور ما هم‌پيمان مي‌شوند و هزينه كشتار مردم ايران را پيشاپيش به سازمان منافقين مي‌دهند، ديگر چه توجيهي باقي مي‌ماند كه برخي پيشنهاد كنند كه ذليلانه براي دست دراز كردن نزد سعودي‌ها پيشقدم شويم.

 اين مظهر وادادگي و پشت كردن به اسلام ناب است كه عده‌اي در اين شرايط بر طبل همراهي با سعودي بكوبند و مدعي شوند كه مسائل منطقه ما بدون هماهنگي با سعودي‌ها حل نمي‌شود. آيا سعودي‌ها چيزي جز براندازي ملت ايران و كشتار و جنگ و ترور در ايران اسلامي را مي‌خواهند؟ آيا حكام سعودي در هماهنگي با آمريكا، صهيونيست‌ها، فرانسه و… در همين هفته‌هاي اخير اجلاسي براي تروريست‌ها در فرانسه برگزار نكردند و علنا و رسما دعوت به ترور و بمب‌گذاري در ايران نكردند؟

بااین سخنان زمينه تضعيف امنيتي كشور را ايجاد مي‌نمايند. آيا از اين حرفهاي نامربوط اين افراد چيزي جز ضعف نظام اسلامي حاصل مي‌شود؟ مسلم است كه اگر دشمنان تروريست ما كه از عربستان و آمريكا تغذيه مي‌شوند، در ايران اسلامي احساس ضعف كنند، شروع به بمب‌گذاري و عمليات‌هاي تروريستي در كشور خواهند كرد.

مسلم است كه ايران اسلامي به‌دنبال تنش و درگيري نبوده و نيست اما دنبال درگيري نبودن يك حرف است و عزت و اقتدار ملت را حراج كردن و زمينه بر هم خوردن اقتداري كه ضامن امنيت است را فراهم آوردن، بحثي ديگر است.که اگراین شودازملت سیلی محکمی خواهندخورد.

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --