اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:بسته‌هاى حمایتى حداقل كارى است كه بایددولتمردان بادقت وباسرعت انجام دهند

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:بسته‌هاى حمایتى حداقل كارى است كه بایددولتمردان بادقت وباسرعت انجام دهند

به گزارش دفترامام جمعه حسن آباد نماز جمعه اینهفته 23شهریور 97به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- به‌تصریح قرآن یكى از اهداف ارسال رسل و بعثت انبیاء الهى، مبارزه با طاغوت‌هاى زمان بوده است.

2- با روى كار آمدن حكومت طاغوت معاویه مسیرى انحرافى را دنبال شد، به شكلى كه حقیقت دین شكلى دیگر یافت

3 امروز اگر كسى بخواهد جامعه اسلامى را از مسیر خود منحرف كند، ابزارى غیر از سه عامل تطمیع، تهدید و تبلیغات ندارد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1- آثار و بركات فردى‌ عزاداری امام حسین علیه السلام

2- اشاره ای به مهم‌ترین محورهاى عملیات روانى رسانه‌هاى بیگانه‌علیه جمهورى اسلامى

3- اهالی حسن آباد به انتقال پسماند وزباله تهران به منطقه رضایت نخواهند داد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

photo_2017-10-27_14-18-53

اوصيکُم يَاعِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله و نَظمَ اَمرکُم.

به‌تصریح قرآن یكى از اهداف ارسال رسل و بعثت انبیاء الهى، مبارزه با طاغوت‌هاى زمان بوده است: «وَلَقَد بَعَثنا فى كُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ» (نحل/۳۶) چراكه آن‌ها همواره براى ارضاى هواى نفس و امیال و اهداف دنیایى خود، راه سعادت دین و پیامبران الهى و فطرت خداجوى انسان‌ها كه همان رسول باطنى است را منحرف نموده و با تصاحب جایگاه هدایتگرى آن، راه ضلالت را پیش روى انسان‌ها مى‌گذارند: «فَمِنهُم مَن هَدَى اللَّهُ وَمِنهُم مَن حَقَّت عَلَیهِ الضَّلالَةُ» (نحل/۳۶) و از این میان عده‌اى كه ایمان دارند، در راه خدا پیكار مى‌كنند؛ و آن‌ها كه كافرند، در راه طاغوت: «الَّذینَ آمَنوا یُقاتِلونَ فى سَبیلِ اللَّهِ وَالَّذینَ كَفَروا یُقاتِلونَ فى سَبیلِ الطّاغوتِ» (نساء/۷۶)

این جریان تاریخى كه قرآن از آن روایت مى‌كند، در زمان كوتاهى بعد از بعثت رسول خاتم و على‌رغم تمام رنج‌ها و سختى‌هاى آن حضرت در نابودى طاغوت، بانفوذ گروهى منافق و مشرك هواپرست و دنیاطلب شكل گرفت و در فاصله‌اى كوتاه با روى كار آمدن حكومت طاغوت معاویه مسیرى انحرافى را دنبال كرد، به شكلى كه حقیقت دین شكلى دیگر یافت و از مسیر حقیقى خود كه جریان یافتن بر مسیر سعادت از طریق ولایت الهى بود، منحرف شد تا آن اندازه كه معاویه فرزند به‌تمام‌معنا فاسد خود را همچون امپراتوران بر منصب خلافت نصب نمود و براى این امر نیز از هیچ برنامه ظالمانه‌اى فروگذار نكرد.

در این زمان بود كه امام حسین(ع) فریاد استكبار ستیزى بلند كرد و در مقابل این حكومت فاسد طاغوت قیام نمود و دلیل آن‌را این‌گونه بیان كرد: «و على الاسلام السلام اذ قد بلیت الامه براع مثل یزید.» چراكه این حكومت ادامه جریان انحرافى‌اى بود كه در زمان خلفا و با غصب مقام ولایت و خلافت ائمه معصومین به‌ناحق شكل گرفت و مسیر هدایت الهى كه تنها حق خداوند است را از مسیر درست خود منحرف نمود و كار تا آن‌جا ادامه یافت كه همچون مثل یزیدى بر این منصب نشست: «و یزید رجل فاسق شارب الخمر قاتل النفس المحرمة معلن بالفسق و مثلى لایبایع مثله»؛ در این زمان تنها راه مبارزه، قیام تا سرحد شهادت بود.

امروز هم اگر كسى بخواهد جامعه اسلامى را از مسیر خود منحرف كند، ابزارى غیر از سه عامل تطمیع، تهدید و تبلیغات ندارد. فكر نكنید اگر بخواهند مسیر انقلاب اسلامى ایران منحرف بشود حتماً آمریكا باید مستقیماً عمل كند. آمریكا عوامل داخلى را شناسایى مى‌كند، آن‌ها را به‌وسیله حمایت تبلیغاتى، كمك‌هاى مالى و احیاناً قضایاى دیگرى، مانند ایجاد فتنه‌ها، آشوب‌ها و ترورها تقویت مى‌كند.

اگر دشمنان امید دارند روزى بتوانند به ایران برگردند و سلطه شیطانى خود را دوباره از سر بگیرند، به‌دلیل همین انحرافاتى است كه گوشه و كنار در میان همین افراد پیدا شده است. متأسفانه برخى از این افراد در دستگاه حكومتى هم نفوذ كرده‌اند. اگر حسین(ع) «مصباح هدى» است، و نور هدایت را به دل‌هاى مردم مى‌تاباند، و راه را براى مردم روشن مى‌كند، در این زمان هم باید از نور حسین(ع) استفاده كرد.

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

با توجه به ایام عزاداری امام حسین علیه السلام به آثاروبركات فردى‌ عزاداری اشاره ای داشته باشم

برگزارى مجالس عزادارى و اهتمام به آن، فوائد، آثار و بركات فردى فراوانى دارد كه به برخى از آن آثار اشاره مى‌کنم.

اوّل: آمرزش گناهان‌

طبق روایات، اگر كسى وارد جلسه عزاى امام حسین(ع) شود و عزادارى كند، گناهان او آمرزیده مى‌شود. چنان‌كه از پیامبر(ص) و ائمّه طاهرین(ع) روایاتى در اهمیّت عزادارى و این‌كه گریه بر مصائب اهل بیت(ع) بهشت را واجب‌گرداند، وارد شده است. بحمدالله همیشه جلسات عزادارى رونق داشته و سزاوار نیست كسى خود را از فیض آن و نتایج مفید آن محروم سازد.

دوّم: ثواب فراوان‌

در روایات معصومین(ع) براى عزادارى و زیارت امام حسین(ع)، ثواب حج و عمره بیان شده است. حتّى در روایات آمده است كه افضل از همه اعمال است.

سوّم: حسن عاقبت‌

دست عنایت امام حسین(ع) روى سر عزاداران قرار مى‌گیرد و به این واسطه، از عاقبت سوء و سرنوشت بد، مصون و در امان خواهند ماند. حسن عاقبت سه معنا دارد: اوّل این‌كه ذلت بعد از عزت پیدا نمى‌كند. دوّم این‌كه تا آخر عمر، حالت انحراف براى او پدید نمى‌آید و سوّم این‌كه هنگام مرگ، اهل بیت(ع) به فریاد او مى‌رسند و او نزد ایشان سربلند است. جلسات عزادارى، هر سه معناى حسن عاقبت را براى عزاداران پدیدار مى‌سازد.

چهارم: استجابت دعا

از دیگر فوائد عزادارى، استحابت دعا است. استجابت دعا در جلسات عزادارى، مصادیق فراوانى دارد و همواره بسیارى از نیازمندان، حاجات خود را در عزادارى امام حسین(ع) گرفته‌اند و مى‌گیرند.دعا زیر گنبد امام حسین (ع)مستجاب میشود از حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (ره)نقل شده مجالس عزلداری امام حسین (ع)حکم قبه آن حضرت رادارد یعنی دعا دراین مراسم مستجاب است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&

اشاره ای به مهم‌ترین محورهاى عملیات روانى رسانه‌هاى بیگانه‌علیه جمهورى اسلامى

 در هفته‌اى كه گذشت رسانه‌هاى جریان معاند، ۱۰ محور داخلى، ۳ محور منطقه‌اى و ۴ محور فرامنطقه‌اى مرتبط با جمهورى اسلامى ایران را در دستور كار قرار دادند. مهم‌ترین محورهاى مطروحه در بازه زمانى ۱۴ شهریور الى ۲۰ شهریور

القاى قریب الوقوع بودن فروپاشى نظام‌

1.القاى ناپایدار بودن جمهورى اسلامى با برجسته‌سازى وضعیت بحرانى كشور (نوشتار شیرین عبادى در دویچه وله)

2.القاى بحران فروپاشى نظام با برجسته‌سازى فساد مسؤولین (ابراهیم نبوى در گویانیوز)

3.القاى ناكارآمدى ولایت فقیه و گره زدن آن به قریب الوقوع بودن فروپاشى نظام (پژواك ایران)

4.تداوم هجمه شوراى نگهبان با هدف تخریب جایگاه ولایت فقیه‌

5.القاى ناكارامدى نظام و گره زدن آن به نظارت استصوابى و شخص رهبرى (یادداشت یوسفى اشكورى در زیتون)

 6.القاء ناكارآمدى نظام به بهانه كمبود و گرانى كالاها و خدمات‌

7.برجسته كردن كمبود و گرانى كالاها و خدمات در بازار (صداى آمریكا، ایران اینترنشنال، بى‌بى سى، رادیو فردا، من و تو، شبكه منافقین)

آنچه كه از نظر زندگى مردم اهمیت دارد این مسأله است كه قدرت خرید مردم كاهش یافته است. این كاهش قدرت خرید به‌دلیل افزایش قیمت كالاهاى مصرفى و گران شدن سبد هزینه خانوار است

البته لازم است به دو نکته اشاره کن:

  1. نكته مهم در این زمینه كه باید به آن توجه شود و مردم نیز این مسأله را به‌خوبى درك مى‌كنند، این است كه دولت به‌دلیل افزایش نرخ ارز، درآمدهاى اضافى به دست مى‌آورداین درآمدها نباید براى هزینه‌هاى جارى دولت مصرف شود، بلكه این درآمدهاى مازاد براى مردم است كه در حال تحمل فشار گرانى‌هاى ناشى از افزایش قیمت ارز هستند. پس ضرورى است دولت براى بازتوزیع این درآمدهاى اضافى برنامه داشته باشد. متاسفانه مدت زمان زیادى گذشته است و دولت اقدام خاصى در این زمینه نكرده است 
  2. تاكنون اظهارنظرهاى متفاوتى از سوى دولتمردان درباره بسته حمایتى از مردم صورت پذیرفته است. در ۲۴ مردادماه رییس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوى دولت،اعلام كرد كه بسته حمایتى اقشار ضعیف جامعه در حوزه حمایت‌هاى غذایى، اقتصادى و مالى نهایى و آماده شده است در ۸ شهریور دكتر نوبخت مجددا درباره بسته‌هاى حمایتى صحبت كردند و اعلام كردند كه با توجه به نوسانات بازار ارز و بروز مشكلاتى براى مردم، با تأكید رئیس جمهورى، پنج بسته جبرانى براى مردم در نظر گرفته‌ایمارایه بسته‌هاى حمایتى حداقل كارى است كه باید دولتمردان آن‌را انجام دهند. این اقدام به موقع دولت مى‌تواند اعتماد از دست رفته مردم نسبت به دولت را برگردانده و آن‌ها را كه در ماه‌هاى اخیر به‌دلیل اتخاذ برخى سیاست‌هاى غلط، روند زندگى شان دستخوش تغییرات شده بود امیدوار كند.
  1. القاء ناكارآمدى سیاست‌هاى اقتصادى نظام و شكل‌گیرى وضع موجود (دویچه وله، من و تو)
  2. القاء ناتوانى دولت و حاكمیت در كنترل نرخ ارز و سكه (كیهان لندن، بى‌بى‌سى)

10.برجسته كردن اخبار مربوط به كاهش ارزش ریال (صداى آمریكا، آمدنیوز، در تى وى، بى‌بى سى)

  1. بزرگنمایى از مشكلات جامعه كارگرى به‌واسطه التهابات ارزى (آمدنیوز، صداى آمریكا، در تى وى، بى‌بى سى، رادیو زمانه)
  2. القاء ناتوانى حاكمیت در كنترل ارزش پول ملى (رادیو فردا، صداى آمریكا)

13.بزرگنمایى از افزایش فقر و فلاكت در جامعه (كیهان لندن، بى‌بى سى، صداى آمریكا، شبكه منافقین)

  1. القاء ناتوانى حاكمیت در پرداخت یارانه‌ها در آینده‌اى نزدیك (بى‌بى‌سى)

اشاره کوتاهی به احتمال انتقال پسماند تهران به منطقه

درپایان امام جمعه محترم حسن آباد حاج آقا استیری اشاره داشتند که دراین چند روز گذشته زمزمه هایی شنیده شد مبنی براینکه پسمان وزباله تهران بناست به این منطقه منتقل شود که لازم است چند جمله ای عرض کنم اولا اهالی بخش به این رضایت نخواهند دادثانیا ازشخص استاندار محترم تهران ازاین تریبون مقدس میخواهیم که به این مسئله رسیدگی کنند واجازه ندهند معضلی ومشکلی به معضلات ومشکلات بخش ما افزوده شود دراین منطقه مشکل آب کشاورزی داریم مشکل زیست محیطی داریم آلودگی هوا درمنطقه داریم چرا به آنها رسیدگی نمیشود بحث کمر بندی مصوبه دولت دارد ابلاغ هم شده است اما کوچکترین قدمی برداشته نشده است به جای اینکه به منطقه ما امکانات وخدمات داده شود میخواهند مشکلی روی مشکل ایجاد شود لذا اهالی حسن آباد به این امر رضایت نخواهند داد(تکبیرنماز گزاران)

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمۀ اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --