اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / امروزجریان شناسی انقلاب اسلامی، گروه‌های ضدانقلاب و دین و ضدمهدویت برای همه یک وظیفه است.

امروزجریان شناسی انقلاب اسلامی، گروه‌های ضدانقلاب و دین و ضدمهدویت برای همه یک وظیفه است.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد نماز پرصلابت جمعه آخرین جمعه اردیبهشت ماه به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویهوباحضوراقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی این شهربرگزارشد.در دوره آخرالزمان بحران معنوي به عرصه اقتصاد خانواده کشيده مي شود و خانواده ها تقواي اقتصادي را از دست داده و به انواع آلودگي هاي اقتصادي مانند ربا، کم فروشي، رشوه و… آلوده مي شوند.

خطیب جمعه حسن آباددربخشی ازخطبه دوم هم بااشاره به سالروز آغازمحاصره اقتصادی آمریکاعلیه ایران یادآورشدند: برخی تصور کردند که آمریکای جنایتکارپس ازبرجام از مبارزه با اسلام دست برداشته است و خیال کردند که آمریکا از مقابله و ضدیت با اسلام منصرف شده است و از ایجاد رابطه با آمریکا و خوش‌بینی با دشمنان اسلام و ایران سخن گفتند. این در حالی است که دشمنی‌های اخیر آمریکا به‌خوبی نشان داده است که این کشور جنایتکار دست از دشمنی با اسلام برنداشته است

البته تاکنون نه وعده‌های آمریکا توانسته ملت ایران را فریب دهد و نه تهدیدهای آنها موجب ترس ملت شده است همه باید بدانند که ملت ایران حاضر به پذیرش ذلت نیست ومسیرپرافتخاری که انتخاب کرده راادامه خواهدداد 

عناوین خطبه اول:

1-درآخرالزمان بحران معنوي به عرصه اقتصادخانواده کشيده مي شودوخانواده هاتقواي اقتصادي راازدست میدهند.

2-آثار وضعـــــــی حـــــرامــخواری ازنظـــــر روایات

 عناوین خطبه دوم:

1- همه باید بدانند که ملت ایران حاضر به پذیرش ذلت نیست.

2- جریان شناسی انقلاب اسلامی، گروه‌های ضدانقلاب و دین و ضدمهدویت برای همه یک وظیفه است.

  أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم          بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

 9k=

بحث ماپیرامون سبک زندگي مهدوي و ناهنجاري هاي خانوادگي در آخرالزمان بودگفتیم يکي از مهمترين خصوصيات دوران غيبت امام عصر (ع) وجود تعارضات و فتنه هاي فرهنگي اخلاقي و ديني و رواج انواع مکاتب و باندهاي ضد اخلاقي و ضد خانواده است. گفتیم در اين دوران ناهنجاري ها و قانون شکني هاي ديني، بي حيايي و سنت شکني ملي ومذهبی رواج مي يابد و هويت فردي، خانوادگي و اجتماعي افراد و جوامع در مخاطره ي شديد قرار مي گيرد. يکي از بدترين حملات و تخريب ها در اين دوره، متوجه کانون خانه و خانواده است و گروهها و مکاتب فاسد در اين خصوص پايه گذاري مي گردد.

که بايد خانواده هاي مهدي باور اين آسيب ها و آفتهاي اين دوره را بشناسد و با فرهنگ انتظار در مقابل فرهنگ ابتذال بايستد و مبارزه کند. در روايات اهلبيت (ع) ناهنجاري خانوادگي دوره آخرالزمان و دوران غيبت تبيين شده تا محبّان اهل بيت (ع) با مراقبت شديد، خانواده هاي خود را از اينگونه آسيب ها محافظت کنند.

یکی از ناهنجاري هاي خانوادگي در آخرالزمان به محضرشما عرضه داشتم وآن بی غیرتی بودکه بر اساس روايات اهل بيت (ع)، اين صفت اخلاقي (غیرت)در آخرالزمان به شدت مورد آسيب قرار مي گيرد و زنان، مردان و جوانان نه تنها غيرت خويش را از دست مي دهند، بلکه به نداشتن آن نيز افتخار مي کنند، به همين دليل جهت حراست از کيان و قداست خانواده لازم است با پناه بردن به فرهنگ انتظار و غيرت ورزي از ابتذال و بي غيرتي، خانواده ها را مصونيت بخشيم.

اميرمومنان علي (ع(درخطبه اي معروف به خطبه البيان در قسمتي ازآن مي فرمايند :
پيغمبر اكرم بر من فرمود : تجتمع في امتي مئته خصله لم تجتمع في غيرها .
صد خصلت در امت من جمع خواهد شد در آخر الزمان ، كه در هيچ امت غير اسلامي اين صفات جمع نخواهد شد .
افرادي كه در آن جلسه حضور داشتند از حضرت در خواست كردند آن ويژگي ها را براي ايشان تشريح فرمايند

2-حرام خوري:

در دوره آخرالزمان بحران معنوي به عرصه اقتصاد خانواده کشيده مي شود و خانواده ها تقواي اقتصادي را از دست داده و به انواع آلودگي هاي اقتصادي مانند ربا، کم فروشي، رشوه و… آلوده مي شوند.

قال الصادق (ع):« وَ رَأيتَ الرَّجُل إذا مَرَّ به يومٌ و لَم يکسِب فيه الذَّنبَ العظيم مِن فُجورٍ أو بَخس مکيالٍ أو ميزانٍ أو غَشيانِ حَرامٍ أو شُربٍ مُسکرٍ، کئيباً حزيناً، يحسِبُ أنَّ ذلک اليوم عليه ضَيعَهٌ مِن عُمرهِ» هنگامي که ببيني که اگر مردي يک روز گناه بزرگي انجام نداده باشد از قبيل: فحشاء، کم فروشي، کلاهبرداري و شرب خمر، بسيار غمگين و اندوهگين مي شود که گوئي آن روز عمرش تباه شده است.

حرام خوری در دزدی ، مواد فروشی ،مال یتیم خوردن ،کم فروشی و ربا و رشوه خواری خلاصه نمی­شود بلکه هر گونه کسب درآمد از راه‌های غیرشرعی حرام است .

از منظر خداوند نیز هر کس غذای حلال بخورد، خداوند قلب او را تا چهل روز نورانی می گرداند. از آیات و روایات استفاده می‌شود که اگر بخواهیم فرزندان سالم، متدیّن، خوش‌خلق و … داشته باشیم، ابتدا باید منبع اقتصادی نیازهای زندگی، حلال باشد و از لقمه‌ حرام پرهیز شود تا تعلیم و تربیت اثر گذار باشد. امام حسین (ع) مردم کوفه را که در روز عاشورا بسیار نصیحت کردند که لشکر کوفه ساکت باشید تا شما را راهنمایی کنم، آن ها ساکت نمی شدند ، امام حسین (ع) فرمودند دلیل گوش ندادن شما به حرف من این است که شکم های شما از مال حرام پر شده است.

يَا مَعْشَرَ التُّجَّار الْفِقْهَ ثُمَّ الْمَتْجَرَ الْفِقْهَ ثُمَّ الْمَتْجَرَ الْفِقْهَ ثُمَّ الْمَتْجَرَ وَ اللَّهِ لَلرِّبَا فِي هَذِهِ الْأُمَّةِ أَخْفَى مِنْ دَبِيبِ النَّمْلِ عَلَى الصَّفَا
اى گروه تاجران! ابتدا احكام را ياد بگيريد، سپس تجارت كنيد!ابتدا احكام را ياد بگيريد، سپس تجارت كنيد!ابتدا احكام را ياد بگيريد، سپس تجارت كنيد! به خدا قسم كه ربا در ميان اين امت ناپيداتر از حركت مورچه بر روى تخته سنگ است.

کافي(ط-الاسلاميه) ج 5 ، ص 150 ، ح 1 – من لا يحضره الفقيه ج 3 ، ص 195 ، ح 3731

آثار وضعی حرامخواری ازنظر روایات

در روایات، آثار وضعی حرام خواری، مورد توجه قرار گرفته است. این آثار نه تنها در زندگی حرام خوار بلكه در نسل‌های او نیز ادامه می‌یابد. پیامبراكرم(صلی الله علیه وآله) فرمود:

«العباده مع اكل الحرام كالبناء علی الرمل»

عبادت، همراه حرام خواری همانند بنای ساختمان، بر شن‌های روان است.(بحارالانوار، ج103، ص61)

بي شک چنين ساختماني آن چنان سست و لرزان است که با اندک حرکتي فرو ريخته و چيزي از آن باقي نمي ماند و اگر هم چيزي از آن بماند يقيناً فايده اي براي صاحبش نخواهد داشت

آثار منفی حرامخواری در وجود شخص خلاصه نمی‌شود، بلكه در نسل او نیز استمرار می‌یابد. امام صادق(ع) می‌فرماید:

كسب الحرام یبین فی الذریه

آثار كسب حرام در نسل آدمی آشكار می‌شود؛ (فروع كافی، ج1، ص363)

زیرا كسی كه از راه نامشروع مال جمع كند، دراثر تغذیه، حرام، زمینه، گمراهی را در فرزندانش آماده می‌كند و خودش هم نمی‌تواند به راه مستقیم هدایت شود.

در حدیثی قدسی آمده است كه خداوند متعال می‌فرماید:

فمنك الدعاء و علی الاجابه فلاتحجب عنی دعوه الادعوه آكل الحرام

بنده من! تو دعا كن، من اجابت می‌كنم. بدان كه تمام دعاها به پیشگاه اجابت من می‌رسد، مگر دعای كسی كه مال حرام می‌خورد. (عده الداعی و نجاح الساعی، ص 931)

مشـــــــروح خطبــــــــــــــــــه دوم:

خودم وهمه ی عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

نقل مي کنند يکي از خلفا غلامي داشت که خيلي مورد توجه و علاقه خليفه بود و خليفه او را بسيار دوست مي داشت .ناگهان غلام بيمار شد و روز به روز بر شدت بيماري اش افزوده مي شد. هر طبيب و پزشکي آوردند و او را معاينه کردند و دارو هاي مختلفي را به وي خوراندند اما غلام بهبود نيافت. تا اينکه روزي طبيبي او را معاينه کرد و حدس زد که بيماري او منشأ روحي و رواني دارد و اتاق را خلوت کرد و علت را از غلام پرسيد .غلام عاقبت لب به سخن گشود و گفت چند نفر از دشمنان سلطان مرا تحريک کردند که در طعام (شراب) او سم بريزم و خليفه را مسموم کنم و من فريب پول آنها را خوردم و در طعام خليفه سم ريختم و به خليفه دادم اتفاقاً خليفه متوجه شد که شراب زهرآلود است آن را ننوشيد و من هم منتظر کيفر و قصاص بودم اما نه تها مرا مجازات نکرد بلکه احسان و محبت خود را نسبت به من بيشتر کرد به طوري که من از شدت شرمساري بيمار شدم . بيماري من بيماري شرمساري و خجالت است و اين بيماري درمان دارد تا بميرم.

پس واي بر انسان ، واي از ورزي که انسان بفهمد خداوند هميشه با او و در کنار او بود و تمام خيانتها و گناهان و کارهاي زشتش را ميديده اما بردباري مي فرموده و بر احسان و انعامش مي افزوده و نعمتهايش را بيشتر ارزاني مي داشته است(داستانهاي شهيد دستغيب)

درخطبه دوم سه مطلب را به محضرشما نمازگزاران عزیزعرضه میدارم:

شنبه1 خرداد آغاز محاصره اقتصادي جمهوري اسلامي ايران از سوي آمريكا (1359 ه.ش)

هيچ دشمني، خيرخواه نبودهو هيچ ظالمي، پايندگي را تجربه نکرده است. وقتي ملت  ما،استقلال را به دست آورد و اين گنجِ بي پايان را به عنوان بزرگترينافتخارات ملي خود ثبت کرد، آرامش دشمن، به هم ريخت وخواب را از چشمانش ربودلذامحاصره اقتصادي را، برترين راه براي تسخير استقلال ايران دانست. لذادر اول خرداد 1359 محاصره اقتصادي را باهمکاری کشورهای هم پیمان آغازکردوتاکنون هم ادامه دارد.

برخی تصور کردند که آمریکای جنایتکارپس ازبرجام از مبارزه با اسلام دست برداشته است و خیال کردند که آمریکا از مقابله و ضدیت با اسلام منصرف شده است و از ایجاد رابطه با آمریکا و خوش‌بینی با دشمنان اسلام و ایران سخن گفتند. این در حالی است که دشمنی‌های اخیر آمریکا به‌خوبی نشان داده است که این کشور جنایتکار دست از دشمنی با اسلام برنداشته است

البته تاکنون نه وعده‌های آمریکا توانسته ملت ایران را فریب دهد و نه تهدیدهای آنها موجب ترس ملت شده است همه باید بدانند که ملت ایران حاضر به پذیرش ذلت نیست ومسیرپرافتخاری که انتخاب کرده راادامه خواهدداد(تکبیرنمازگزارن)

يكشنبه15 شعبان خجسته ميلاد حضرت مهدي موعود(عج) (255 ه.ق) / روز جهاني مستضعفان‌

روز سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف‌

ظهور بزرگ منجي بشريت، امري مسلّم است و بي‌هيچ ترديدي واقع خواهد شد. تا آمادگی های فردی و اجتماعی در مردم ایجاد نگردد، حضرت مهدی(عج) قیام نمی کنند. بنابراین مهم ترین پرسش برای هر فرد مؤمن در دوران غیبت آن حضرت، این است که با انجام دادن چه اعمالی و متخلق شدن به چه اخلاقی، می توان به ظهور آن حضرت کمک کرد و اصولاً یک مسلمان، در دوران غیبت، چه وظایفی بر عهده دارد؟

بی شک، شناخت، نخستین و مهم ترین گام در هر کاری است. به همین دلیل، یکی از اساسی ترین وظایف افراد در دوران غیبت، شناخت امام زمان(عج) است. تا انسان، شناخت درستی از ویژگی های امام(عج) نداشته باشد، نمی تواند از وظایف و مسؤولیت هایی که در زمینه پیروی از امام(عج) برعهده اوست، درک درستی داشته باشد. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرکس بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.

 جریان شناسی انقلاب اسلامی، گروه‌های ضدانقلاب و دین و ضدمهدویت برای ما یک وظیفه است. یکی ازاین گروههای منحرف بهائیت است کهصهیونیسم و انگلیس آنرا به‌وجود آوردند آنها معتقدند تا زمانی‌که تفکر مهدویت و عاشورا در میان شیعه حاکم باشد نمی‌توانند بر ایران تسلط پیدا کنند بنابراین می‌خواهند این تفکر را از بین ببرند.

همه رفتارها و کردارهای بهائیت از زمان پیدایش تاکنون ضداسلام بوده ازاین‌رو براساس فتوای مراجع، بهائیت نجس و کافرند پس ارتباط با بهائیت حرام است. لذاکسی که با سران فرقه ضاله بهائیت دیدار می‌کند که  معنای این دیدار  ریشه اسلام را زدن و ارزش قائل شدن برای بهائیت است.ننگی بالاتر از این وجود ندارد که کسی برودوزیر عکس دشمن امام زمان(عج) بنشیند و عکس بگیرد.

دوشنبه3 خرداد فتح خرمشهردرعمليات بيت‌المقدس (1361 ه.ش)روزمقاومت،ايثاروپيروزي

به برخي از علل پيروزي در خرمشهر را ذکر مي کنم تا بدانيم تکليف امروز ما چيست ؟ و آن علل را سرمقش امروز خود قرار بدهيم:

اطاعت از رهبري ولايت فقيه، حضور يکپارچه مردم در صحنه هاي دفاع مقدس،حذف ليبرالهاي وابسته از صحنه سياسي انقلاب،همکاري و هماهنگي و اتحاد ارتش ، سپاه و بسيج ، شهامت فرماندهان ، روحيه شهادت طلبي ،برنامه ريزي اصولي-علمي – دقيق و حساب شده اين عمليات، ايمان و اتکا به نصرت الهي .

اين موارد و علل هميشه و تا هر زمان که دشمن و استکبار جهاني و شيطان بزرگ به عادت زشت خود ادامه مي دهد تکليف ماست اگر آنها را به کار بستيم دشمن ناکام خواهد ماند و روز به روز بر قدرت و عزت ما افزوده خواهد شد(تکبیرنمازگزاران)

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --