اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:آقای ترامپ!جنگ باایران یعنی گیر افتادن دربزرگترین باتلاق تاریخ!!

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:آقای ترامپ!جنگ باایران یعنی گیر افتادن دربزرگترین باتلاق تاریخ!!

به گزارش دفترامام جمعه حسن آباد نماز جمعه باشکوه وباصلابت سومین جمعه ماه مبارک رمضان سال 98،به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”وباحضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی این شهربرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1-درقیامت به گنهکاران اجازه داده نمى شودکه عذرخواهى کنند چرا که عذرى ندارندتاعذرخواهى کنند

2هول و وحشت محشر آن قدر زیاد است که انسان را از تمام پیوندها و علائقش جدا مى کند.

3-درقیامت سه موقف است که هیچ کس در آنها به یاد هیچ کس نمى افتد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1جنگ باایران یعنی گیر افتادن دربزرگترین باتلاق تاریخ!!

2– درشب نوزدهم تقدیرها نوشته مى‌شود،در شب بیست و یكم، قطعى مى‌گرددودر شب بیست و سوم امضاى نهایى اتفاق مى‌افتد.

3 كارنامه مجلس در حوزه‌هاى گوناگون، نشان مى‌دهد به‌طور كلى نمره درخشانى نمى‌توان به عملكرد آن داد.

4در حالى كه كشور در جنگ اقتصادى به‌سر مى‌برد، انتظار این است مجلس با تصویب قوانین بازدارنده، مانع افزایش قیمت‌هاى افسار گسیخته شده و مسیر سودجویى سود جویان را ببندد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                            بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_9842

أُوصِيكُمْ، عِبَادَ اللهِ، بَتَقْوَى اللهِ الَّتي هِيَ الزَّادُ وَبِهَا الْمَعَاذُ

موضوع بحث ما دراین دوسه جمعه ماه مبارک رمضان پیرامون نامهای قیامت درقرآن است

گفتیم قرآن کریم قیامت را به هفتاد اسم می‌خواند که هر یک از این اسامی به یک جنبه و خصوصیت آن اشاره دارند؛ومعروف ‏ترین نام‏ قیامت یوم القیامة است که ۷۰ بار در قرآن مجید تکرارشده که هفته گذشته به یکی ازنامهای قیامت که یوم الحساب بود به محضرشما مطالبی عرضه داشتم.

امروز دونام دیگر ازنامهای قیامت را به محضرشریف شما تقدیم میدارم:

درسوره مبارکه مرسلات آیه شریفه 35 به یکی دیگرازنامهای قیامت اشاره میفرماید،: «امروز، روزى است که سخن نمى گویند«هذا یَوْمُ لا یَنْطِقُونَ »خداوند در آن روز بر دهان مجرمان و گناهکاران مهر سکوت مى زند، همان گونه که در آیه 65 سوره «یس» آمده است: الیَوْمَ نَخْتِمُ عَلى أَفْواهِهِمْ»امروز بر دهانشان مُهر مى نهیم» و باز همان گونه که در ذیل همین آیه آمده است «دست و پاى آنها به سخن درمى آیند» و حتى طبق آیات دیگر قرآن پوست هاى آنان زبان باز مى کنند و همه گفتنى ها را مى گویند.

درآیه بعدمیفرمایدو به آنها اجازه داده نمى شود که عذر خواهى کنند چرا که عذرى ندارند تا عذرخواهى کنند» وَ لا یُؤْذَنُ لَهُمْ فَیَعْتَذِرُونَ»

IMG_9835

نه اجازه سخن گفتن دارند، و نه عذر خواهى و دفاع از خویشتن; چرا که همه حقایق در آنجا روشن است، و چیزى براى گفتن ندارند، آرى، این زبان که در دنیا از آزادى خود سوء استفاده کرده، وانواع گناهان را انجام میداد،در آنجا باید به کیفر آن اعمال قفل شود، و از کار بیفتد، که این خود عذاب و شکنجه دردناکى است که در چنان صحنه اى انسان قدرت بر دفاع از خویش، و یا عذرخواهى نداشته باشد.

البته از بعضى از آیات قرآن استفاده مى شود: در قیامت مجرمان گاهى سخن مى گویند، این به خاطر آن است که ـ همان گونه که قبلاً هم اشاره کرده ایم ـ در قیامت مواقف زیادى است، در بعضىاز مواقف زبان از کار مى افتد و نوبت به گواهى اعضاء مى رسد، و در بعضى دیگر، زبان گشوده مى شود، و مطالبى را بازگو مى کند که نشانه حسرت و اندوه شدید و سرگردانى و بدبختى آنها است.

درسوره مبارکه عبس آیه شریفه 33به یکی دیگر از نامهای قیامت اشاره مى فرماید: «هنگامى که آن صداى مهیب و گوش خراش (صیحه رستاخیز) بیاید کافران و مجرمان در اندوه و ندامت عمیقى فرو مى روند»فَإِذا جاءَتِ الصَّاخَّةُ»

«صاخَّه» به معنى صوت شدیدى است که نزدیک است گوش انسان را کر کند، و یا به راستى گوش را کر مى کند، و در اینجا اشاره به «نفخه دوم صور» است، همان صیحه عظیمى که صیحه بیدارى و حیات مى باشد، و همگان را زنده کرده، به عرصه محشر دعوت مى کند.این صیحه چنان عظیم و تکان دهنده است که انسان را از همه چیز جز خودش، اعمالش و سرنوشتش غافل مى کند.

IMG_9836

لذا، بلا فاصله بعد از آن مى افزاید: در آن روز که انسان از برادر خود فرار مى کند» یَوْمَ یَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِیهِ» همان برادرى که با جان برابر بود و همه جا به یاد او بود و در فکر او، امروز به کلّى از او گریزان مى شود.و همچنین از مادر و پدرش«وَ أُمِّهِ وَ أَبِیهِ»و زن و فرزندانش» وَ صاحِبَتِهِ وَ بَنِیهِ»

و به این ترتیب، انسان نزدیکترین نزدیکانش را که برادر و پدر و مادر و همسر و فرزند هستند، نه فقط فراموش مى نماید، که از آنها فرار مى کند، و این نشان مى دهد: هول و وحشت محشر آن قدر زیاد است که انسان را از تمام پیوندها و علائقش جدا مى کند:مادرى که به او عشق مىورزید.پدرى که سخت مورد احترام او بود.همسرى که شدیداً به او محبت داشت.و فرزندانى که میوه قلب و نور چشمان او محسوب مى شدند.

در آیه بعد، دلیل این فرار را بیان کرده، مى فرماید:در آن روز هر کدام از آنها وضعى دارد که او را کاملاً به خود مشغول مى سازد«لِکُلِّ امْرِئ مِنْهُمْ یَوْمَئِذ شَأْنٌ یُغْنِیهِ»یعنی درحقیقت آن روز آن قدر انسان به خود مشغول است، که به دیگرى نمى پردازد و حوادث به قدرى شدید و هولناک است، که براى اشغال تمامى فکر و قلب او کافى است.

در حدیثى آمده است: بعضى از خاندان پیامبر(صلى الله علیه وآله) از آن حضرت سؤال کردند: آیا در روز قیامت انسان به یاد دوست صمیمیش مى افتد؟

در جواب فرمود: ثَلاثَةُ مَواطِنَ لایَذَّکَّرُ (فِیْها) أَحَدٌ أَحَداً:

عِنْدَ الْمِیْزانِ حَتّى یَنْظُرَ أَ یَثْقُلُ مِیْزانُهُ أَمْ یَخِفُّ؟

وَ عِنْدَ الصِّراطِ حَتّى یَنْظُرَ أَ یَجُوزُهُ أَم لا؟

وَ عِنْدَ الصُّحُفِ حَتّى یَنْظُرَ بِیَمِیْنِهِ یَأْخُذُ الصُّحُفَ أَمْ بِشِمالِهِ؟ فَهذِهِ ثَلاثَةُ مَواطِنَ لایَذَّکَّرُ فِیْها أَحَدٌ حَمِیْمَهُ وَ لا حَبِیْبَهُ وَ لا قَرِیْبَهُ وَ لا صَدِیْقَهُ، وَ لا بَنِیْهِ وَ لا والِدَیْهِ وَ ذلِکَ قَوْلُ اللّه تَعالى: لِکُلِّ امْرِئ مِنْهُمْ یَوْمَئِذ شَأْنٌ یُغْنِیهِ»

سه موقف است که هیچ کس در آنها به یاد هیچ کس نمى افتد:

اول پاى میزان سنجش اعمال است تا ببیند آیا میزانش سنگین است یا سبک؟

پس از آن بر صراط است تا ببیند آیا از آن مى گذرد یا نه؟

و بعد از آن به هنگامى است که نامه هاى اعمال را به دست انسان ها مى دهند تا ببینند آن را به دست راستش مى دهند یا دست چپ؟

این سه موقف است که در آنها کسى به فکر کسى نیست، نه دوست صمیمى، نه یار مهربان، نه افراد نزدیک، نه دوستان مخلص، نه فرزندان، و نه پدر و مادر، و این همان است که خداوند متعال مى فرماید: در آن روز هر کسى به قدر کافى به خود مشغول است{تفسیر «برهان»، جلد 4، صفحه 429}

IMG_9841

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشروح خطبه دوم:

اوصِيكُمْ عبادالله و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش می کنم به تقوای الهی،

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جمعه 3 خرداد 18 رمضان آزادسازي خرمشهر پس از 578 روز اسارت در جريان عمليات بيت‌المقدس (1361ش) // روز مقاومت و پيروزي 

سوم خرداد ماه یادآور حماسه جاودانه آزادى خرمشهر از اشغال رژیم بعث عراق و سند ایستادگى یك ملت در برابر سلطه گران است.

آن روزى كه صدام با تحریك و پشتیبانى قدرت‌هاى غرب وشرق و حمایت كشورهاى منطقه به ایران اسلامى حملات گسترده‌اى را آغاز كرد، هرگز فكر نمى‌كرد در كمتر از ۱۰ سال طومار زندگى‌اش در هم بپیچد و طناب دار را بر گردن خود احساس كند.

آن‌روز كه امپراتورى خبرى تصاویر صدام را در جبهه‌هاى جنگ به دنیا مخابره كردند، تصور نمى‌كردند كه شمارش معكوس عمر او را كلید زده‌اند. صدام كه سرمست از قدرت و تبلیغات بود سوداى فتح چند روزه تهران را در سرداشت اما در مدت زمان كوتاهى ماشین جنگى او زمینگیر شد و ۴۴ كشور حامى او اعتراف كردند كه ارتش صدام در برابر مقاومت نیروهاى ایرانى شكست خورده است. این پیروزى‌هاى بزرگ با فرهنگ و تفكر بسیجى و گفتمان مقاومت به نتیجه رسید.

IMG_9847

اگر امروز فرهنگ شهادت‌طلبى در هر كوى و برزنى از عراق سارى و جارى است، نباید فراموش كرد كه حشدالشعبى پیروز میدان مبارزه با تكفیر، مقاومت ملت ایران را الگوى خود قرار داده است. آنچه جوانان مدافع حرم را از اقصى نقاط جهان اسلام براى دفاع از اسلام ناب در مقابل اسلام جعلى و آمریكایى به سوریه كشاند، «فرهنگ و تفكر بسیجى مقاومت» است كه از دوران دفاع مقدس براى ما به یادگار مانده است.

اگر امروز مردم كشور ما، در كمال نشاط و آرامش پیروزى بر تروریسم تكفیرى را جشن مى‌گیرند، مى‌دانند كه امنیت امروزشان را مدیون جانفشانى مردان مقاومت هستند و راه و روش مقاومت است كه طومار تكفیر و تروریسم را در منطقه در هم پیچد.

كشورهاى عربى حوزه خلیج فارس در ماه‌هاى اخیر و همزمان با تشدید تنش بین ایران و آمریكا به‌دنبال نقش آفرینى عیله جمهورى اسلامى هستند.حكام سعودى، امارات، بحرین و اسرائیل شدیدا اصرار دارند شاهد درگیرى دو كشور باشند. در حقیقت سران رژیم‌هاى مذكور از آن جهت كه خود را عاجز از رویارویى مستقیم با ایران مى‌دانند مى‌كوشند تا با تشدید جنگى روانى مقدمات رویارویى آمریكا و ایران را فراهم آورند.

ماجراى اخیر هجوم به «ینبع» و بعد از آن «الفجیره» و بالاخره تاسیسات نفتى «آرامكو» در ریاض حكام سعودى را به این جمع بندى رسانده است كه بهترین زمان براى دعوت از آمریكا و استقرار نیروهاى نظامى آمریكایى در سعودى روزهاى جارى است. اما عقب‌نشینی ترامپ در برابر راهبرد مقاومت ایران، تمام نقشه‌هاى ارتجاع عرب در مورد تهران را نقش بر آب كرده است. یکی ازتحلیل گران معروف آمریکا گفته تمام هفته گذشته را به بررسی ظرفیتهای نظامی ایران وآمریکا گذراندم وبه این نتیجه رسیدم که جنگ باایران یعنی گیر افتادن دربزرگترین باتلاق تاریخ!!!! اینها همه نتیجه مقاومت جانانه ملت بزرگ ایران در40سال گذشته است.

IMG_9846

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

دوشنبه 6 خرداد 21 رمضان لیالی قدروشهادت مظلومانه‌ حضرت اميرالمؤمنين امام علی(ع) در كوفه(40 ق)

 یكى از فضیلت‌هاى ماه مبارك رمضان كه بر فضیلت‌هاى دیگر این ماه عزیز مى‌افزاید و توجه به تمامى لحظه‌هاى آن در شب و روز را بیشتر مى‌نماید، وجود «لیالى مبارك قدر» طبق روایات در این ماه شریف و یكى از شب‌هاى ۱۹، ۲۱ و یا ۲۳ این ماه است. بنابر روایات وارده شده، شب نوزدهم تقدیرها نوشته مى‌شود و در شب بیست و یكم، إبرام (قطعى) مى‌گردد در شب بیست و سوم امضاى نهایى اتفاق مى‌افتد. در این شب است كه «قرآن» بر قلب مقدس رسول گرامى اسلام(ص) نازل شد و طبق آیات سوره قدر، این شب برتر از هزار ماه است و شبى است كه مقدرات انسان در آن شب پایه ریزى مى‌شود.انشاالله این فرصت را همه ما غنیمت بدانیم واستفاده کنیم/.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

سه‌شنبه 7 خرداد 22 رمضان روز قانون و آغاز هفته مجلس

هفتم خردادماه مصادف است با سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شوراى اسلامى در سال ۱۳۵۹ كه به همین مناسبت این روز را روز قانونگذارى و هفته مجلس نامیده‌اند.

در حالى مجلس دهم، سومین سال عمر خود را كم كم به پایان مى‌برد که كمتر از ۹ ماه دیگر به انتخابات مجلس باقى مانده است،كارنامه آن در حوزه‌هاى گوناگون، نشان مى‌دهد به‌طور كلى نمره درخشانى نمى‌توان به عملكرد آن داد و مجلس در بزنگاه‌ها و پرونده‌هاى مختلف و مهمى كه این روزها جامعه و كشور درگیر آن است، مى‌توانست عملكرد بهتر و قابل دفاع‌ترى از خود بروز دهد.لذا به چند نکته اشاره میکنم:

1-یكى از وظایف ذاتى و البته بسیار خطیر نمایندگان مجلس بحث نظارت است. اهمیت چنین نظارتى تا حدى است كه فعالیت و درجه اعتبار مجلس تا اندازه زیادى به چگونگى این نظارت بستگى دارد. به‌گونه‌اى‌كه اعمال صحیح آن مى‌تواند زمینه ساز محو بسیارى از مفاسد شود و هم‌چنین عدم استفاده و یا استفاده نادرست از این حق، از ارزش مجلس بكاهد. اعمال این نظارت، چنان‌كه در قانون اساسى ذكر شده است، از طریق دادن راى اعتماد به وزیران، حق تذكر و پرسش از رییس جمهور و وزیران، استیضاح آنان و نظارت بر تصویب آیین‌نامه‌ها و تصویب برنامه‌هاى دولت صورت مى‌گیرد.

2-در كنار ابزار تحقیق و تفحص، دیوان محاسبات و كمیسیون اصل ۹۰ دو بازوى مهم نظارتى مجلس هستند كه به‌طور ویژه مى‌توانند به موضوعات و پرونده‌هاى خاص ورود كرده و آن‌ها را زیر ذره بین نظارت و سنجش قرار دهند.

3-یكى از موارد بحث برانگیز طى سال‌هاى اخیر واگذارى كارخانه‌ها بر اساس اصل ۴۴ بوده است. این واگذارى‌ها كه با هدف چابك و كوچك‌سازى دولت، كاهش هزینه‌ها، افزایش بهره ورى و مواردى از این دست انجام شده، در موارد قابل تاملى نه تنها به هدف تعریف شده نرسیده، بلكه بر ضد خود عمل كرده و وضعیت واحد تجارى یا صنعتى واگذار شده، پس از خصوصى شدن بدتر نیز شده است.

آلمینیوم هرمزال در هرمزگان، هپكو در اراك، نیشكر هفت تپه در خوزستان، ماشین‌سازى تبریز و پالایشگاه كرمانشاه تنها چند نمونه از این واگذارى‌هاى پرحاشیه و ابهام برانگیز است. یكى از اصلى‌ترین ابهامات در این واگذارى‌ها نحوه قیمت گذارى و كار كارشناسى در این زمینه است. برخى معتقدند قیمت‌هاى واگذار شده با ارزش واقعى این واحدها فاصله‌اى بسیار داشته و عملا این واحدها به ثمن بخس واگذار شده‌اند.

IMG_9852

این موضوع از چنان اهمیتى برخوردار است كه از ابتداى سال تا كنون دوبار رهبر معظم انقلاب نسبت به آن هشدار داده‌اند. یك بار در بیانات ابتداى سال در حرم مطهر رضوى وبار دوم نیز در دیدار كارگران (۴ اردیبهشت ماه)اما گویا اراده‌اى در این‌رابطه وجود ندارد كه نمایندگان مجلس بتوانند رئیس این سازمان خصوصی سازی را مورد حسابرسى قرار دهند!

4-مرورى بر عملكرد مجلس دهم طى سه سال اخیر نشان مى‌دهد، نمایندگان نتوانسته‌اند این نهاد مهم و حیاتى را در جایگاه اصلى خود یعنى راس امور بنشانند. در حالى كه كشور در جنگ اقتصادى به‌سر مى‌برد، انتظار این است مجلس با تصویب قوانین بازدارنده، مانع افزایش قیمت‌هاى افسار گسیخته شده و مسیر سودجویى سود جویان را ببندد. }تکبیرنمازگزاران}سؤال این است كه نمایندگان مجلس به‌عنوان موكلان ملت دركجاى این معادله قرار دارند؟چرا تیغ مجلس كند است؟

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

لازم به ذکر است جناب سرهنگ آرزومندی فرمانده محترم سپاه ناحیه روح الله به مناسبت سوم خردادسالروز آزادسازی خرمشهردرمراسم نماز جمعه به ایرادسخن پرداختند.

IMG_9843

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --