اخبار ویژه
خانه / خطبه های نماز جمعه / حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا استیری امام جمعه محترم حسن آبادفشافویه : هدف ازتأسیس امورتربیتی انتقال باورها، ارزش ها،به نسل های جدید است.

حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا استیری امام جمعه محترم حسن آبادفشافویه : هدف ازتأسیس امورتربیتی انتقال باورها، ارزش ها،به نسل های جدید است.

نمازپرصلابت جمعه این هفته 08/12/1393درمصلی حسن آبادفشافویه باحضوراقشارمختلف مردم وبه امامت حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا استیری امام جمعه محترم برگزارگردید .امام جمعه محترم بااشاره به مناسبتهای هفته گفتند:اختصاص يک روز از سال به حقوق مصرف کننده و پيش بيني مرجعي براي جبران خسارتهاي مصرف کنندگان و مبارزه با متخلفان نشان دهنده رويکرد مسئولان به اهميت موضوع و تبديل آن از عرصه شعار به عمل است.

 

مشروح خطبه اول:

بسم الله الرحمن الرحیم

2

عبادالله اوصیکم ونفسی بتقوالله واتباع امره ونهیه

خودم را وشما نمازگزاران عزیزرا درابتدای خطبه اول توصیه میکنم به تقوای الهی

بحث ماپیرامون دشمن شناسی بود گفتیم  یکى از وظایفى که بر عهده ی ماست شناخت دشمن و حربه های اوست

گفتیم از هر راهى که دشمن وارد مى شود باید راهکار مقابله با آن را پیدا کند وهم چنین گفتیم چهارصفتی هست که انسان بایدآنهاراازخوددورکندوالا به راحتی درچنگ شیطان قرار میگیرد. بخل، حرص، عجله و حسادت شیطان گفت انسانهایی که صفات رادارند اینها مثل توپى در دست من هستند که اینهارا به سادگى در چنگ خودم درمی‌آورم
عکس روز 090
ابن ابی العوجاء زندیق، کمونیست و دهری و مادی گراست. – دهری به کسانی می گفتند که خدا و قیامت را منکر بودند، به تعبیر امروزی ماتریالیسم بودنداو چند جلسه با امام صادق علیه السلام بحث کرد، در یک جلسه امام آن قدر زیبا با او بحث کرد که همة راه هایی را که منجر به کفر می شد بر او بست. راوی می گوید وقتی رفت گفتم: یابن رسول الله، فکر کنم او امروز مسلمان شود. آقا فرمود: او کافر می میرد، او کور است، خوب گوش می دهد، ولی توجه و گیرایی ندارد. چشم ظاهری دارد امام را می بیند اما تأثیر نمی پذیرد. اگر گام های شیطان را نشناسیم مبتلا می شویم؛ خطوات شیطان هم زیاد است.

این همه پیغمبر برای ابوجهل قرآن خواند، خودش هم می گفت: «انّی اعلم هو الصادق»؛من می دانم حق با پیغمبر است، ولی ایمان نمی آورم.

کینه و عدم ترحم یکی دیگر ازابزارهای  شیطان

اگر ما این گام های شیطان را نشناسیم شاید به آن مبتلا شویم.این گام ها زیاد است. چهار مورد آن را درخطبه هفته قبل عرض کردم.

گام دیگرشیطان کینه است،کينه خشم فرو خورده و نوعي عقده رواني است. در تفاوت ميان کينه و عداوت گفته اند: تفاوت اين دو در باطني و ظاهري بودن آنها است. کينه يعني دشمني پنهان و عداوت، يعني دشمني آشکار. خطر کينه براي صاحب آن دائمي است زيرا که درون او را سرشار از احساس بد، تنفر مي کند و شادي اش را مي زدايد و براي طرف مقابل آنگاه خطر ساز مي شود که به صورت دشمن و رفتار کينه توزانه ظاهر شود.
کينه و دشمني به طور کلي يکي از عوامل مهمي است که زندگي فردي و اجتماعي انسان را تهديد مي کند و با امنيت، سلامت، آرامش و خوشي زندگي در تضاد است.

عکس روز 110

«إِنَّمَا یُرِیدُ الشَّیْطَانُ أَن یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء».[ مائده، 91] سعی کنید با برادر، فامیل، آشنا، پدر، مادر، دوست، کینه نداشته باشید، قهر نباشید و اختلاف نداشته باشید.قرآن کریم در سورة حجرات می فرماید: «فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ»؛ رابطه تان را با هم خوب و اصلاح کنید،«وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُون»( حجرات، 10.)؛تا رحم خدا شامل حالتان شود. اگر شما به هم رحم نکنید، از خدا توقع رحم نداشته باشید. حدیث داریم، امیرمؤمنان فرمود: «یَا نُوفُ ارْحَمْ تُرْحَمْ»[ مستدرک، ج 9، ص 55؛ بحارالانوار، ج 71، ص 396؛ مجموعه ورام، ج 2، ص 164.]ای نوف! رحم کن، از دیگران بگذر تا خدا از تو بگذرد.مردم از هم بگذرید تا خداوند شما را مورد لطف قرار بدهد. یک گام شیطان کینه و دیگری تزیین گناه است یعنی شیطان گناه را زیبا جلوه می دهد.

امام حسین علیه السلام: إنَّ شیعَتَنا مَن سَلِمَت قُلوبُهُم مِن کُلِّ غِشٍّ وَغِلٍّ وَدَغَلٍ؛
بى گمان شیعیان ما دل هایشان از هر خیانت، کینه و فریبکارى پاک است.
 (بحارالانوار، ج68، ص156، ح11)

مشروح خطبه دوم:

خودم را وشما نمازگزاران عزیزرا درابتدای خطبه دوم هم توصیه میکنم به تقوای الهی!

قال علي(ع) : « ازهد في الدنيا يبصرک الله عوراتها،و لا تغفل فلست بمغفول عنک» (نهج اليلاغه؛حکمت 391) يعني از حرام دنيا چشم بپوش تا خدا زشتي هاي آن را به تو نماياند و غافل مباش که لحظه اي از تو غفلت نشود .پس امام مي فرمايد آنکه چشم حق بين (بصيرت) دارد از حرام دنيا پوشيده است و خداوند اين پاداش (حق بيني ) را به وي عطا فرموده است.

از يکي از علما بزرگ پرسيدند چگونه است که شما به هيچ گناهي نزديک نمي شويد و ايشان فرموده: من بوي تعفن گناه را استشمام مي کنم و لذا به آن نزديک نمي شوم.از طرف ديگر کسي که به چيزي علاقه مند شد عيوب آن چيز را نمي بيند و درک نمي کند هر مقدار هم عيب داشته باشد او حسن و زيبايي مي انگارد.علاقه به دنياي حرام اينگونه است کسي که به آن علاقه مند است بدي هايش را نمي بيند .پس قدري گذشت و قناعت مي خواهد تا از حرام دنيا چشم بپوشيم تا خدا زشتي هاي آن را به ما نشان دهد.

و همينطور انسان مومن هميشه خود را در حضور مي بيند، در حضور پروردگار، در حضور پيامبر اعظم(ص) ، در حضور ائمه اطهار(ع) و لذا شرم دارد که گناه کند و ترک واجبات کند و حتي شرم دارد کار مکروه انجام دهد ،او پيوسته مواظب است.

اما مناسبتهای هفته آینده:

امروزجمعه8اسفند  روز امورتربيتى وتربيت اسلامى

هشتم اسفند ماه سال یكهزار و سیصد و پنجاه و نه هجری شمسی، « ستاد امر تربیتی » در مدارس كشور به همّت شهیدان رجائی و باهنر تأسیس شد.
استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است كه مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل های جدید انتقال یابد. مهم ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش است و مدرسه مهم ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است

در امر تعليم و تربيت بود و بر اين باور بودند که تزکيه بايد پيش از تعليم قرار گيرد.درقضيههسته اي اگرتزکيه نباشد کلاهک هسته اي ميسازند مثل اسرائيل!!!اما ما چون دين واعتقاد ما ميگويد بايد تزکيه همراه با تعليم باشد ازانرژي هسته اي فقطبراي مصارف صلح آميز استفاده ميکنيم

شنبه9 اسفند  روز ملى حمايت از حقوق مصرف كنندگان

عکس روز 116

اختصاص يک روز از سال به حقوق مصرف کننده و پيش بيني مرجعي براي جبران خسارتهاي مصرف کنندگان و مبارزه با متخلفان نشان دهنده رويکرد مسئولان به اهميت موضوع و تبديل آن از عرصه شعار به عمل است.مصرف کننده حقوقي دارد که مسئولان و عرضه کنندگان کالا بايد به آن توجه داشته باشند يکي اينکه مصرف کننده بايد از اطلاعات کامل برخوردار باشد به خاطر تنوع کالا و وکیفیت کالاحق انتخاب داشته باشد و از حمايت دولت برخودار باشد.

مقاممعظم رهبري فرمودند:تا وقتي چشمان ما به دست ديگران باشد، دنبال اين باشيمکه فلان مقدار از تحريم ها کم شد، فلان حرف را فلان مسؤول آمريکا گفت و يانگفت، به جايي نمي رسيم”.لذا بايد همه عزممان راجزم کنيم تا ازاين گردنه

عبورکنيم.وبه افتصاد جامعه رونق ببخشیم.

چهارشنبه13جمادي الاولشهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روايت 75 روز (11 ه ق)

 هنگامى كه خداى تعالى حضرت آدم ابوالبشر را آفريد و از روح خود در او بدميد، آدم به جانب راست عرش نظر افكند، آنجا پنج شبح غرقه در نور به حال سجده و ركوع مشاهده كرد، عرض كرد: خدايا قبل از آفريدن من، كسى را از خاك خلق كرده‏اى؟ خطاب آمد: نه، نيافريده‏ام. عرض كرد: پس اين پنج شبح كه آنها را در هيئت و صورت همانند خود مى‏بينم چه كسانى هستند؟خداى تعالى فرمود: اين پنج تن از نسل تو هستند، اگر آنها نبودند، ترا نمى‏آفريدم، نامهاى آنان را از اسامى خود مشتق كرده‏ام (و من خود آنان را نامگذارى كرده‏ام)، اگر اين پنج تن نبودند، نه بهشت و دوزخ را مى‏آفريدم و نه عرش و كرسى را، نه آسمان و زمين را خلق مى‏كردم و نه فرشتگان و انس و جن را.منم محمود و اين محمد است، منم عالى و اين على است، منم فاطر و اين فاطمه است، منم احسان و اين حسن است، و منم محسن و اين حسين است. به عزتم سوگند، هر بشرى اگر به مقدار ذره‏ى بسيار كوچكى كينه و دشمنى هر يك از آنان را در دل داشته باشد، او را در آتش دوزخ مى‏افكنم… يا آدم، اين پنج تن، برگزيدگان من هستند و نجات و هلاك هركس وابسته به حب و بغضى است كه نسبت به آنان دارد. يا آدم، هر وقت از من حاجتى مى‏خواهى، به آنان توسل كن.ابوهريره مى‏گويد، پيامبر اكرم در ادامه‏ى سخن فرمود: ما پنج تن كشتى نجاتيم، هركس با ما باشد، نجات يابد، و هركس كه از ما روگردان شود هلاك گردد. پس هركس حاجتى از خدا مى‏خواهد پس به وسيله‏ى ما اهل‏بيت از حضرت حق تبارك و تعالى مسئلت نمايد». حقيقت آنست كه پنج تن مقدّس رمز خلقتند:يا أحمَدُ! لَو لاكَ لَما خَلَقتُ الأفلاكَ، وَ لَو لا عَلِىُّ لَما خَلَقتُكَ، وَ لَو لا فاطِمَةُ لَماخَلقُتُكما. اى احمد! اگر تو نبودى آسمان و زمين نمى‏آفريدم و اگر على نبود تو را نمى‏آفريدم و اگر فاطمه نبود شما را نمى‏آفريدم (يعنى شمايان رمز خلقتيد).و فاطمه حوريّه‏اى بود كه چند صباحى لباس آدميان در بر نمود

پنجشنبه14اسفند  تأسيس كميته امداد امام خمينى(ره) (1357 ه.ش)وآغاز هفته احسان و نيكوكارى (14 تا20 اسفندماه)

دراین زمینه باتوجه به کمبود وقت ان شاءالله هفته آینده صحبت خواهم کرد.

(والسلام علیمکم ورحمه الله وبرکاته)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --