اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: آمریکاییهابه اسم حقوق بشر،به دنبال حفظ منافع خودشان هستند

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: آمریکاییهابه اسم حقوق بشر،به دنبال حفظ منافع خودشان هستند

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنماز جمعه این هفته شانزدهم آذرماه 97به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1-يكى ازمواردى كه موجب غفلت است ونسبت به آن هشدارداده شده توجه به مظاهر زندگى مادى است.

2 دنيا هم مى‌تواند به ما بصيرت و بينايى بدهد و هم مى‌تواند موجب كورى و گمراهى ما گردد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1یكى از اولین حركت‌هاى دانشجویى سازمان یافته در كشور واقعه ۱۶ آذر ۳۲است.

2– امروز بیش از هر زمان دیگر، كشور نیازمند نیروهاى جوان و متخصص است.

3- اروپایی‌ها در قضیه برجام بدهی زیادی به ایران دارند.

4- آمریكا پس از جنگ دوم (جهانی) تا امروز برای سرنگونی پنجاه دولت اقدام كرده!

5- آمریكا مهم‌ترین كشورى است كه تروریسم را به‌عنوان برگ برنده خودبراى حمله به كشورهاى مختلف دراختیارگرفته است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_7415

اوصيکُم عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله برادران و خواهران , نمازگزاران محترم را به رعایت تقوی الهی, انجام واجبات و ترک محرمات  توصیه میکنم.

تقوا است که در خوشی ها و ناخوشی ها یک حالت دارد تغییر وضع نمی دهد در حدیث داریم که خاتم انبیاء محمّد بن عبد الله(ص) گروهی از اصحابش را دید به اینها فرمود: مَا أَنْتُمْ شما که هستید ؟ فَقَالُوا أَنُامؤْمِنُ ما آدمهای با ایمانی هستیم خیلی ادعای بزرگی بود حضرت فرمود: وَ مَا عَلَامَةُ إِیمَانِکُمْ نشانه ایمان شما چیست؟ نصبرُ علی البلاء از نشانه های ما این است که ما در برابر مصائب و مشکلات صابریم اظهار جزع و فزع نمی کنیم و نشکُر عند الرضاء وقتی حالمان هم خوب به درگاه خدا شاکریم اهل خلاف نیستیم و نرضی بلذائذ القضاء اگر خداوند در باره ما هر حکمی کرد بچه و همسر و پدر ما را گرفت ما راضی هستیم پیغمبر(ص) فرمودند: انتم مومنون و رب الکعبة بخدای کعبه مومن واقعی شما هستید و بعد فرمود: اینقدر اینها از جهت فهم و درک بالا هستند که نزدیک است که جزء انبیاء و پیامبران بزرگ الهی شوند اینقدر این صفاتشان برجسته است انشاالله که خداوند به همه ما چنین توفیقی و چنین روحیه ای هم عنایت کند که در پستی و بلندی های زندگی دچار لغزش نشویم

موضوع بحث ما پیرامون وصایای پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم ) به عبدالله ابن مسعودبود هفته گذشته نشانه های منافقین را گفتیم امافرازدیگری ازاین حدیث!!

يَا اِبْنَ مَسْعُودٍ مَا يَنْفَعُ مَنْ يَتَنَعَّمُ فِي اَلدُّنْيَا إِذَا أُخْلِدَ فِي اَلنَّارِ يَعْلَمُونَ ظٰاهِراً مِنَ اَلْحَيٰاةِ اَلدُّنْيٰا وَ هُمْ عَنِ اَلْآخِرَةِ هُمْ غٰافِلُونَ  يَبْنُونَ اَلدُّورَ وَ يُشَيِّدُونَ اَلْقُصُورَ وَ يُزَخْرِفُونَ اَلْمَسَاجِدَ لَيْسَتْ هِمَّتُهُمْ إِلاَّ اَلدُّنْيَا عَاكِفُونَ عَلَيْهَا مُعْتَمِدُونَ فِيهَا آلِهَتُهُمْ بُطُونُهُمْ

اى ابن مسعود!كسى كه از نعمت‌هاى دنيا بهره‌مند است،اگر در دوزخ جاودانه شد(نعمت‌هاى دنيا)چه سودى براى او دارد(از زندگى دنيا ظاهرى را مى‌شناسند و حال آن‌كه از آخرت غافلند»،خانه مى‌سازند و كاخ‌ها برافراشته مى‌كنند و مساجد را تزيين مى‌كنند،همت آن‌ها جز دنيا نيست، خود را بر دنيا افكنده‌اند و بر آن تكيه كرده‌اند،خداهاى آن‌ها شكم‌هايشان است.خداوند تعالى فرموده:«و كاخ‌هاى استوار مى‌گيريد به اميد آن‌كه جاودانه بمانيد و چون حمله‌ور مى‌شويد چون زورگويان حمله‌ور مى‌شويد پس از خدا بترسيد و از من فرمان ببريد».

IMG_9147

دراین فراز حضرت به یکی از عوامل غفلت که دنیاگرایی وعدم توجه به آخرت است اشاره دارنديكى از مواردى كه موجب غفلت دانسته شده و نسبت به آن هشدار داده شده توجه به مظاهر زندگى مادى نظير مال، ثروت و زن و فرزند است. قرآن مى‌فرمايد: يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تُلْهِكُمْ أَمْوالُكُمْ وَ لا أَوْلادُكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللّه(  منافقون/9)

) اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، [زنهار] اموال شما و فرزندانتان شما را از ياد خدا غافل نگرداند.

نفسِ مال و ثروت و زن و فرزند بد نيست؛ به همين دليل هم قرآن و اسلام اصل توجه به آنها را حرام نكرده است؛ اما هشدار داده كه مراقب باشيد زمينه غفلت در آنها هست.

بسيارى از مظاهر مادى و دنيوى، امورى دو حيثيتى هستند؛ هم مى‌توان طورى به آنها نگاه كرد كه موجب غفلت از ياد خدا گردند و هم مى‌توان به گونه‌اى نگريست كه چنين آفتى را به همراه نداشته باشند. از همين رو قرآن كريم گاهى در مورد آنها تعبير «فتنه» را به كار برده است. «فتنه» به معناى امتحان است و ويژگى امتحان اين است كه دو احتمال و دو امكان در مورد آن وجود دارد: قبولى و مردودى. قرآن مى‌فرمايد: وَ اعْلَمُوا أَنَّما أَمْوالُكُمْ وَ أَوْلادُكُمْ فِتْنَة(انفال / 28) و بدانيد كه اموال و فرزندان شما [وسيله] آزمايش [شما] هستند. اگر وظيفه خود را نسبت به آنها درست انجام داديد، موجب تقرب و رشد شما مى‌شوند؛ اما اگر دل‌بستگى به آنها موجب تخطّى از احكام خدا شد و آنها به صورت قبله آمال شما درآمدند، موجب سقوط شما خواهند شد.

اميرالمؤمنين(عليه السلام) تعبيرى بسيار عالى دارند؛ تعبيرى بسيار كوتاه و در عين حال بسيار پرمعنا و بلند. حضرت مى‌فرمايند: مَنْ تَبَصَّرَ بِالدُّنْيا بَصَّرَتْهُ وَ مَنْ اَبْصَرَ اِلَيْها اَعْمَتْه( نهج‌البلاغه، خطبه 81)كسى كه به ديده عبرت به دنيا نگريست، دنيا او را بينا كرد و كسى كه به زينت‌هاى آن خيره شد، او را كور كرد.

دنيا هم مى‌تواند به ما بصيرت و بينايى بدهد و هم مى‌تواند موجب كورى و گمراهى ما گردد. اگر نگاهمان نگاه ابزارى باشد، به ما بصيرت خواهد داد، و اگر نگاهمان نگاه هدفى و استقلالى باشدما را نابينا خواهد كرد. نظير عينكى است كه انسان به چشم مى‌زند؛ گاهى شما از پشت شيشه‌هاى عينك، افراد و اشيا را مى‌بينيد؛ اين‌جا عينك كمك مى‌كند بهتر ببينيد. اما اگر كسى به خود شيشه‌هاى عينك نگاه كند، نه تنها به ديد بهتر او كمك نخواهد كرد، بلكه چشم او را ضعيف‌تر مى‌كند و از ديدن اشياء مطلوبش بازمى‌دارد.
و فرموده:«پس آيا ديدى كسى را كه هوس خويش را معبود خود قرار داده و خداوند او را دانسته گمراه گردانده و بر دل و ديده‌اش پرده نهاده…آيا پند نمى‌گيريد؟».و او منافقى بيش نيست كه هواى خود را دينش قرار داده و خداى او شكمش است.هرچه را كه از حلال و حرام هوس كند،از آن خوددارى نمى‌كند.خداوند تعالى فرموده:«آنان به زندگى دنيا شاد شده‌اند و زندگى دنيا در برابر آخرت جز بهره‌اى ناچيز نيست».
يَا اِبْنَ مَسْعُودٍ مَحَارِيبُهُمْ نِسَاؤُهُمْ وَ شَرَفُهُمُ اَلدَّرَاهِمُ وَ اَلدَّنَانِيرُ وَ هِمَّتُهُمْ بُطُونُهُمْ أُولَئِكَ هُمْ شَرُّ اَلْأَشْرَارِ اَلْفِتْنَةُ مِنْهُمْ وَ إِلَيْهِمْ تَعُودُ

اى ابن مسعود!محراب‌هاى آن‌ها زنانشان هستند و شرف آن‌ها درهم و دينار و همّت آن‌ها شكم‌هايشان است.آن‌ها بدترين اشرار هستند،فتنه از آن‌هاست و به آن‌ها بازمى‌گردد.

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

درخطبه دوم به چندمطلب درخطبه دوم اشاره میکنم

IMG_9150

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

جمعه 16آذر 29ربیع‌الاول                                                                                        روزدانشجو   ‌

یكى از اولین حركت‌هاى دانشجویى سازمان یافته در كشور واقعه ۱۶ آذر ۳۲است.لذا ۱۶ آذر یادآور یك واقعه‌ى تاریخى است كه هر ساله در این روز به‌عنوان روز دانشجو آرمان‌ها و خواسته‌هایى كه جریان‌هاى دانشجویى كشور در دهه‌هاى گذشته به‌دنبال آن بوده‌اند، مورد توجه قرار مى‌گیرد.

دانشگاه محل تربیت دانشجوى متخصص و متعهد و زمینه ساز تحقق پیشرفت كشور در عرصه‌هاى مختلف است. به‌همین‌دلیل هم توجه به جایگاه «دانشجو» به‌عنوان نیروى انسانى جوان كشوراهمیت داردوهم توجه به رفع مشكلات و نیازمندى‌ها وهم تربیت و پرورش آنان با هدف ارتقاء و تعالى در عرصه‌هاى مختلف فردى و اجتماعى امرى ضرورى و بایسته است. به خصوص امروز بیش از هر زمان دیگر، كشور نیازمند نیروهاى جوان متخصص براى فراهم نمودن هرچه بیشتر تولید علم و فناورى بومى در جهت تحقق پیشرفت درون‌زا و با هدف قطع وابستگى از بیگانگان است هدفى كه در صورت تحقق، موجب برطرف شدن تمامى تهدیدهاى سلطه‌طلبان در عرصه‌هاى مختلف به‌ویژه عرصه اقتصادى كه امروزه به اهرم فشارى علیه نظام اسلامى تبدیل شده است، مى‌گردد. دانشجویان كشور نقش مهمى در به ثمر رسیدن به این هدف متعالى دارند.

امروزبرهمه روشن است که بایدازغربی ها و اروپایى‌ها قطع امید کردآنها برای ما کاری نکرده ونخواهند کردبیش از هفت ماه از خروج آمریكا از برجام مى‌گذرد كه بازگشت تحریم‌هاى اولیه و ثانویه آمریكا علیه ایران از پیامدهاى مهم آن است به‌طورى كه اعمال مجدد تحریم‌هاى مذكور آن هم به‌صورت یكجانبه بهره مندى ایران از مزایاى اقتصادى برجام را به صفر نزدیك كرده است.

شرایط امروز كشور و مسائلى كه در حوزه اقتصاد و معیشت مردم به‌وجود آمده است به گونه‌اى است كه نباید كشور را معطل طرح‌هاى و ساز و كارهاى اروپایى نمود كه چشم انداز روشنى براى آن‌ها قابل تصور نیست. اروپایی‌ها در قضیه برجام بدهی زیادی به ایران دارند. ۷ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد و قرار بود اروپایی‌ها به سرعت و ظرف چند هفته عواید ایران در ادامه تعهدات برجامی را تضمین کنند. علی رغم گذشت این مدت طولانی، اروپا از مرحله حرف فراتر نرفته و هنوز اقدامی عملی در این زمینه صورت نگرفته است. علی رغم این مسئله، اروپایی‌ها دو پرونده ساختگی و جنجالی را همراه و همگام با آمریکا علیه جمهوی اسلامی گشوده اند. یکی طرح اتهامات بی پایه و اساس تروریستی و دیگری جنجال علیه برنامه موشکی ایران و ارجاع آن به شورای امنیت. می‌توان گفت اروپایی‌ها با این سیاست سعی دارند نقض عهد و بدهی برجامی خود را به حاشیه رانده و در فرایندی معکوس، ایران را در جایگاه بدهکار بنشانندکه باید پاسخ قاطعی ازدولتمردان ما به آنها داده شود(تکبیرنمازگزاران). همچنین باید بر داشته های خود ونیروی جوان ومتعهد خودمان تکیه کرده و باتوکل به خدااهداف عالیه خود رادنبال کنیم

IMG_9161

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

دوشنبه 19آذر 2ربیع‌الثانی تصویب اعلامیه حقوق بشر در سازمان ملل متحد (1948م) // روز جهانی حقوق بشر

اعلامیه‌ جهانی حقوق بشر، سال ۱۹۴۸ میلادی تصویب شد و آمریکایی‌ها همواره ادعا دارند که آمریکا این اعلامیه را به تصویب رساند!!که البته تلاش برای تصویب این اعلامیه از سوی آمریکا، یک تلاش فریبکارانه بود، چرا که آمریکا رفتارهای دوگانه‌ای در رابطه با حقوق بشر داشته ودارد.

آنها اسم حقوق بشر، حقوق خودشان را حفظ مي‌كنند با شعار طرفداري از حقوق بشر، بزرگ‌ترين پايمال‌كنندگان حقوق انسانها هستند و در رسيدن به اهداف ظالمانه خود، از هيچ جنايتي دريغ نمي‌ورزند.

طبق بعضی از گزارشها، آمریكا پس از جنگ دوم (جهانی) تا امروز برای سرنگونی پنجاه دولت اقدام كرده! در مورد پنجاه دولت انواع و اقسام اقدامها را كرده؛ با ده‌ها جریان مقاومتِ مردمی مخالفت كرده كه این‌ها در كارنامه آمریكا و دیگران مضبوط است. استفاده از بمب اتم؛ تنها موردی كه بمب اتم استفاده شده است، (توسط) آمریكا است كه بیش از همه، دم از مردم و دم از حقوق مردم و مانند این‌ها می‌زند

امروز بی‌اعتناترین سیاستمداران دنیا به حقوق بشر، همین‌هایی هستند كه مطلقاً اعتقاد به بشر و حقوق بشر و انسان و انسانیت ندارند!سابقه آنهارا ملاحظه کنید  در عراق، در سوریه ، در افغانستان، در پاكستان دریمن در غزّه، در بحرین، چه کردندوچه می‌كنند؟ جان انسانها برایشان ارزشی ندارد. ادّعا می‌كنند حقوق بشر و حقوق انسانها اما این ادعا هاهمه خلاف واقع است؛

شاهدش این است كه ترامپ، رئیس‌جمهور آمریكا، اخیراً بار دیگر ملت ایران را «ملتى تروریست» خطاب كرد. او در اظهاراتى توهین‌آمیز علیه مردم كشورمان گفت: «اگر شما نگاهى به ایران داشته باشید و اگر به آنچه آن‌ها انجام مى‌دهند نگاه كنید، متوجه مى‌شوید كه آن‌ها در حال حاضر یك «ملت تروریست» هستند.»

البته این نخستین بارى نیست كه ترامپ به ملت ایران توهین مى‌كند. سخنان ترامپ در حالى مطرح میشودكه ایران در منطقه به‌عنوان پرچم‌دار مبارزه با تروریسم و آمریكا كشورى حامى تروریست‌ها وجنگ‌طلب شناخته مى‌شود.

1-آمریکا كشورى است كه تنها ۲۳۹ سال از تاریخ حیاتش مى‌گذرد و طبق آمار مراكز مطالعاتى، آمریكا ۹۳ درصد حیات خود را در جنگ گذرانده یعنى ۲۲۲ سال آن‌را در جنگ و تجاوز به كشورهاى مختلف در سرتاسر جهان سپرى كرده، این آمار یك آمار پر از سیاهى است. آمریكا در مسیر جنگ‌طلبى خود حتى از بدترین شیوه‌هاى جنگى نیز استفاده كرده است. آیااین خلاف ادعاهای آنها مبنی برحامی حقوق بشر نیست!!؟؟

این كشور یا همواره در جنگ علیه كشورهاى دیگر بوده یا این‌كه در حال تأسیس و یا تقویت گروه‌هاى تروریستى بوده است. تنها در ۱۷ سال اخیر ۵۰۰ هزار نفر قربانى سیاست‌هاى جنگ‌طلبانه آمریكا شده است.نبردهایى كه تاریخ نشان مى‌دهد همواره آمریكا آغازگر آن‌ها بوده كه البته در هیچ‌كدام به اهداف خود نرسیده است.

2-آمریكا مهم‌ترین كشورى است كه در چند دهه اخیر تروریسم را به‌عنوان برگ برنده خود براى حمله به كشورهاى مختلف در اختیار گرفته است. حمایت این كشور از گروه‌هاى تروریستى مانند القاعده و داعش بارها توسط مقامات سابق آمریكا اعلام‌شده است. درواقع گروه‌هاى تروریستى القاعده، طالبان، داعش، جبهه النصره، تحریر الشام و بسیارى دیگر از گروه‌هاى تروریستى با كمك آمریكا شكل‌گرفته‌اند.  حمایت آمریكا از گروه‌هایى مانند طالبان و القاعده در افغانستان و پاكستان باعث شده كه این دو كشور در ۴ دهه اخیر دربى‌ثباتى و ناامنى عمیقى گرفتار شوند. حمایت آمریكا از گروه‌هاى تروریستى مانند داعش و جبهه النصره در سوریه نیز باعث قربانى شدن صدها هزار غیرنظامى شده است. رژیم‌هاى صهیونیستى و سعودى عربستان نیز به‌عنوان دو رژیم تروریست، تنها با حمایت‌هاى آمریكا توانسته‌اند درصحنه بین‌المللى به اقدامات تروریستى و ناامن كننده خود ادامه دهند.

3-حمایت از رژیم صهیونیستى : رژیم اشغالگر قدس را شاید بتوان مصداق واقعى تروریسم دولتى دانست. این رژیم با به كار بردن شیوه‌هاى مختلف نسبت به كشتار غیرنظامیان اقدام مى‌كند. به‌عنوان‌مثال، ترور دانشمندان هسته‌اى ایران بخشى از پروژه اسرائیل در راستاى متوقف كردن برنامه‌هاى هسته‌اى ایران بود.

IMG_9163

4-حمایت از عربستان: عربستان نیز به‌عنوان دولتى حامى تروریسم شناخته مى‌شود. طبق اعلام مقامات آمریكایى مكتب وهابیتِ عربستان بزرگ‌ترین منبع پرورش تروریست است.

 این سیاستى است كه مقامات آمریكایى باهدف رد گم كردن و انحراف افكار عمومى انجام مى‌دهند.که این سیاست هم مثل دیگر برنامه های آنان شکست خواهدخورد.{تکبیرنمازگزاران}

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

چهار‌شنبه 21آذر 4ربیع‌الثانی ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)                                                                )

 هفته آینده شهادت سومین شهید محراب را هم داریم وهم ولادت حضرت عبدالعظیم که فرصت گذشته است صرف نظر میکنم ازصحبت کردن دراین موارد.حضرت عبدالعظيم(ع) بين سادات و امام زادگان دارای عظمت فوق العاده ای است و جايگاه و موقعيت ايشان بسيار خاص و والاست، وباعث آثار و برکات زیادی در منطقه ماست که الحمدلله ازآن بهره مندیم

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --