اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: حقوق بشر تنها دستاویزى براى غرب جهت تحقق منافع است

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه: حقوق بشر تنها دستاویزى براى غرب جهت تحقق منافع است

به گزارش دفترامام جمعه حسن آباد نماز جمعه باشکوه وباصلابت اینهفته ششم اردیبهشت  سال 98،به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”وباحضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی این شهربرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- يكي ديگر از ويژگي‌های امام عصر، رحمت واسعه بودن،و رأفت بي‌كران حضرت است 

2- يكي از جفاها و ظلم‌هايي كه به امام زمان(ع) مي‌شوداین است كه چهره‌ي حضرت را بعضي‌ها چهره‌ي خشني معرفی میکنند!

3-وقتی امام زمان(عج)ظهورکنندهم عقل‌ها متمركز میشودوكارآيي كامل خودش را دارد.هم اخلاق مردم كامل مي‌شود.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1مهم‌ترین پایگاهى كه ظرفیت‌هاى مختلفى براى تربیت نیروى انسانى دارد،«مسجد» است.

2– مهمترین مسأله اجتماعى، از نگاه قرآن، اصل«شورا» ومشورت است.

3- کارگران در پیشرفت جامعه ،به عنوان موتور محرک اقتصادوتولید محسوب میشوند.

4- دولت عربستان شیعیان را از جنبه‌هاى مختلف مورد فشار قرارداده است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم

بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

 IMG_9771

أُوصِيكُمْ، عِبَادَ اللهِ، بَتَقْوَى اللهِ الَّتي هِيَ الزَّادُ وَبِهَا الْمَعَاذُبرادران و خواهران , نمازگزاران محترم را به رعایت تقوی الهی, انجام واجبات و ترک محرمات  توصیه میکنم.

اولین جمعه ماه شعباناستاین ایام رابه همه‌ی شمانمازگزاران عزیز تبریک عرض میکنم.

موضوع بحث ما در ماه شعبان پیرامون ويژگي‌ها و خصوصيات حضرت وليعصر(ع)بود.

هفته گذشته گفتیم یکی از ويژگي حضرت زنده بودن و حي بودناست، كه عرض شداین ویژگی مخصوص مكتب اهلبيت است. يعني در بين تمام اديان و مذاهب مذهب شيعه است که اعتقاد دارد كه منجي و موعود زنده است و در بين ما دارد زندگي مي‌كندکه سه تفاوت شیعه بادیگرمذاهب را عرضه داشتم.

يكي ديگر از ويژگي‌های حضرت، رحمت واسعه بودن، مهرباني گسترده و رأفت بي‌كراني از امام زمان(ع) كه انصافاً اگرانسان اين مهرباني را بشناسد، و بداند اين قلب رئوف و چهره‌ي مهربان چه خصوصيتي دارد و چه رحمتي دارد، لحظه‌شماري مي‌كند كه خودش را به زمان ظهور و در ركاب حضرت برساند. رحمت واسعه‌ي حضرت در زيارت آل ياسين كه يكي از بهترين زيارت‌هاي حضرت است،آمده است.

متأسفانه يكي از جفاها و ظلم‌هايي كه به امام زمان(ع) مي‌شود همين است كه چهره‌ي حضرت را بعضي‌ها چهره‌ي خشني معرفی میکنند. حالا يا در اثر جهالت‌ها و بي‌معرفتي‌ها، يا در اثر بد معرفي كردن‌ها، يا در اثر غرض ورزي‌ها، به هر حال هرچه كه هست بعضي‌ها اين چهره‌ي نوراني و اين دل رئوف و منور را خشن فرض كردند كه خيلي سختگير است و نعوذ بالله يك شمشيري در دستش هست كه همينطور از كشته، پشته مي‌سازد و جوي‌هاي خون راه مي‌اندازد 

روايت معروفي است كه خداي متعال فرمود: رحمت من صد جزء است كه يك جز از آن صد جز رحمت خدا به عالم دنيا نازل شده است. 99 جز از آن گنجايش ندارد كه در عالم دنيا نازل شود. آن يك جز رحمت خدا كه تازه در عالم دنيا تنزل پيدا كرده است، از اول تاريخ تا قيامت، هرچه مهرباني در اين عالم هست، بين پدر و مادر و فرزندان، بين همسران با همديگر، بين برادر و خواهر با همديگر، بين ارحام، بين فاميل‌ها، بين دوستان، هرچه مهرباني در اين دنيا هست. نه فقط بين انسان‌ها، بين حيوانات، رأفت‌ها و مهرباني‌ها، هر نوع رشته‌ي محبت در عالم دنيا هست محصول يك جزء از آن صد جزء رحمت خداست.! 99 مورد براي عالم بالاست، چون عالم پايين ديگر گنجايش ندارد. در زيارت جامعه‌ي كبيره يكي از فضيلت‌های اهلبیت «معدن الرحمة» ذكر شده است.  اهلبيت معدن رحمت هستند، واسطه‌ي رحمت هستند، واسطه به اين معنا كه خودشان اول مهربان هستند. خودشان اينقدر ظرفيت دارند كه همه‌ي آن رحمت را جذب كنند.

IMG_9772

در روايات هست به قدري ناهنجاري در اجتماع زياد بوده كه دلها از هم دور شده است. پيوندهاي دوستي، عاطفي، انساني، قطع شده بود. چند روايت را براي ترسيم قبل از ظهور عرض كنم.

امام صادق(ع) فرمود: قبل از ظهور امام زمان «رَأَيْتَ الصَّغِيرَ يَسْتَحْقِرُ بِالْكَبِير» (كافي/ج8/ص38) كوچك، كسي كه سن‌اش كمتر است، بي‌اعتنايي مي‌كند و به بزرگتر بي‌احترامي مي‌كند. «وَ رَأَيْتَ الْجَارَ يُؤْذِي جَارَهُ وَ لَيْسَ لَهُ مَانِعٌ» همسايه، همسايه را آزار مي‌دهد. هيچ‌كس هم جلودارش نيست.«رَأَيْتَ الْعُقُوقَ قَدْ ظَهَرَ» (كافي/ج8/ص40) عاق شدن، چه بچه‌ها عاق والدين شوند، چه والدين عاق فرزندان شوند.

«وَ رَأَيْتَ الْأَرْحَامَ قَدْ تَقَطَّعَت‏» ارحام و خويشاوندي‌ها قطع شده است. عاطفه‌ها كم شده است. اينها آسيب براي قبل از ظهور است. ناهنجاري‌هاي قبل ازظهور است آنوقت با آمدن حضرت يك مرتبه ورق برمي‌گردد. اين چنين دلها به هم مهربان مي‌شود كه «أُلْقِيَ الرَّأْفَةُ وَ الرَّحْمَةُ بَيْنَهُم‏» بينشان رحمت و رأفت «فَيَتَوَاسَوْنَ» از هم براي ديگري مي‌گذرند. فداكاري و مواسات براي ديگري مي‌كنند

البته رحمت و مهرباني و رأفت حضرت ، در بستر عدالت است. وقتي عدالت گسترش پيدا كند، انوقت مهرباني‌ها ظهور پيدا مي‌كند. همه به همديگر دل رحم مي‌شوند. اين عدالت است كه باعث مي‌شود انقلابي نه فقط در بيرون مردم، در دلهاي مردم رخ مي‌دهد. در افكار مردم رخ مي‌دهد.

 امام باقر(ع) فرمود: «وَضَعَ يَدَهُ عَلَى رُءُوسِ الْعِبَادِ فَجَمَعَ بِهِ عُقُولَهُمْ» (بحارالانوار/ج52/ص336) عقلشان متمركز مي‌شود. عقل‌هاي پراكنده كه درست كار نمي‌كرد، جمع مي‌شود. «وَ أَكْمَلَ بِهِ أَخْلَاقَهُمْ» اخلاق مردم كامل مي‌شود، هم عقل‌ها متمركز است. جمع شده است. كارآيي كامل خودش را دارد. هم اخلاق مردم كامل مي‌شود. چرا؟ چون موانع رشدشان برداشته شد. آن آداب و رسوم غلط و افكار شرك آلود غلط، سنت‌هاي خرافي برداشته شده است. خصوصياتش به شكلي مي‌شود كه فرمودند: «وَ لَذَهَبَتِ الشَّحْنَاءُ مِنْ قُلُوبِ الْعِبَادِ» (بحارالانوار/ج10/ص104) كينه از دل‌ها برداشته مي‌شود. «أُلْقِيَ الرَّأْفَةُ وَ الرَّحْمَةُ بَيْنَهُم‏» (بحارالانوار/ج52/ص384) وصف «رَحْمَةً لِلْعَالَمِين‏» براي امام زمان(ع) آمده است. همان چيزي كه براي پيغمبر اكرم است،

حكومت امام زمان(ع) بر دلهاست. پيغمبر اكرم در يك روايتي فرمود: «يفرح به أهل السماء و الأرض» (دلايل الامامه/ص250) آسمانيان و زمينيان با آمدن امام مهدي(ع) خشنود مي‌شوند. «وَ الطَّيْرُ وَ الْوُحُوشُ وَ الْحِيتَانُ وَ دَوَابُّ الْبَحْر» (بحارالانوار/ج14/ص17) پرنده‌ها، حيوانات وحشي در بيابان و ماهي‌هاي دريا. يك ارتقاء حيات و يك حيات برتري در زمان او ايجاد مي‌شود كه شامل حال حتي حيوانات خواهد بود. در يك روايت ديگري هست كه پيغمبر فرمود: «يَرْضَى عَنْهُ سَاكِنُ السَّمَاءِ وَ سَاكِنُ الْأَرْضِ» (بحارالانوار/ج51/ص104) همه از او راضي هستند. «حَتَّى يَتَمَنَّى الْأَحْيَاءُ الْأَمْوَات‏» (بحارالانوار/ج51/ص104) تا آنجايي كه زندگان آرزو مي‌كنند اي كاش اموات بودند و اين زمان را مي‌ديدند.

از امام باقر(ع) روايت است كه وقتي وليعصر (ع) مي آيد، آنچنان تربيت مي‌كند و موانع رشد انسان‌ها را برمي دارد، نسبت به همان انسان‌هايي كه گنهكار و آلوده هستند، به گونه‌اي با آنها برخورد مي‌كند، كه همان آدم‌ها به مؤمنيني تبديل مي‌شوند كه در ركاب حضرت خواهد بود

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشروح خطبه دوم:

اوصِيكُمْ عبادالله و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش می کنم به تقوای الهی،

IMG_9775

&*&*&*&&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

جمعه 6اردیبهشت 20شعبان آغاز دهه تکریم و غبارروبی مساجد

مهم‌ترین پایگاهى كه از ظرفیت‌هاى مختلفى براى تربیت نیروى انسانى باویژگى‌هایى مثل تعهد ،تخصص ،ایمان برخوردار است، پایگاه «مسجد» است؛ پایگاهى كه از ابتداى ظهور دین مبین اسلام و بنیانگذارى حكومت اسلامى توسط حضرت رسول اكرم(ص) نقش خود را در این‌راستا ایفا نموده و تا به امروز اسلام و مسلمین در سراسر گیتى از آن برخوردار شده‌اند.این پایگاه مهم وتأثیر گذار میتواند در تحقق اهداف گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری دربیانیه موسوم به گام دوم انقلاب گامهی مؤثری رابردارد

با توجه به این‌كه دهه آخر ماه مبارك شعبان، دهه «تكریم و غباروربى مساجد» نامگذارى شده است سزاوار است براى آماده‌سازى مساجد جهت ورود به ماه رمضان، اقدامات و برنامه هایى را براى استفاده بهتر از این پایگاه الهى صورت داد تا جوانان هرچه بیشتر در ماه مبارك رمضان و ماه‌هاى پس از آن به این پایگاه دین و معنویت جلب شده و از برنامه‌هاى انسان ساز آن بهره مند گردند

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

دوشنبه 9اردیبهشت 23شعبان روز شوراها و آغاز به كار شوراهای اسلامی شهر و روستا (1378 ش)

در واقع مهمترین مسأله اجتماعى، از نگاه قرآن، همان اصل«شورا» ومشورت است، که هم اساس دمکراسی و احترام به فکر ونظر دیگران است، وهم اینکه رمز کمال‌یابی هرتصمیم و اقدام شایسته است که بدون آن، ناقص ونارس وبازتابی از یک اندیشه محدود خواهد بود؛ چرا که یک فرد، هر اندازه هم از نظر فکرى نیرومند باشد، نسبت به مسائل مختلف، تنها از همان دریچه فهم ودرک خودش می‌نگرد، در حالی که ابعاد دیگر قضیه بر او مجهول وناشناخته مى‏ماند؛ اما هنگامى که مسائل، در شوْر ودر مشورت با دیگران، مطرح می‌گردد و عقلها و تجارب و دیدگاههاى مختلف، به کمک هم می‌شتابند، مسائل وقضایا پخته‌تر و کم نقص‌تر صورت مى‏گیرند

حقاً و انصافاً میبینم که کار شورای شهر کار بسیار مهمی است هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست؛ کارهای فرهنگىِ خوبی شده، کارهای اجتماعىِ خوبی شده، کارهای عمرانی و آبادسازیهای خوبی شده، مشکلاتی از مردم برداشته شده که اززحمات اعضاءمحترم شورای شهرتقدیر وتشکر میکنم.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&

چهارشنبه 11اردیبهشت 25شعبان روز کارگر

در فرهنگ غني اسلامي ما، سلوك الهي داراي دو بخش است: بخش مادي و بخش معنوي، بخش ماديش كار است و بخش معنويش نماز، و از اينجا مي‌توان به اهميت كار در جامعه اسلامي پي برد.کار و کارگر اهمیت بسیاری دارد ازآنجایی‌که امسال؛ سال رونق تولید نام‌گذاری شده است بیشترین زحمت برای تحقق اهداف در این راستا بر دوش کارگران و کارآفرینان است.

نقش کارگران در پیشرفت جامعه و انقلاب بر هیچ‌کس پوشیده نیست موتور محرک اقتصادوتولید محسوب میشوندامیدوارم حقوق این قشر همواره مدنظر کارفرمایان باشد و حقوق آن‌ها را همواره رعایت بکنند.

IMG_9777

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&&*&*&*&*&

اعدام و سركوب شیعیان؛به دست بزرگترین دولت تروریستى سعودی                        ‌

دولت عربستان در جدیدترین اقدام ضد حقوق بشرى خود، ۳۷ نفر ازجمله ۳۲ شیعه این كشور را به جرم فعالیت تروریستى اعدام كرد.این افراد از شیعیان منطقه قطیف و رجال دینی و طلاب علوم دینى منطقه شرقیه هستند كه با اتهامات تروریستى اعدام شدند. سعودى‌ها همواره سعى كرده‌اند براى حذف مخالفان خود به‌ویژه شیعیان، با برچسپ تروریسم، آن‌ها را زندانى و اعدام كنند.

پیوند وهابیت با تروریسم مسأله‌اى است كه نیازى به اثبات نداشته و بسیارى از شبكه‌هاى غربى نیز به این امر اعتراف كرده‌اند.

 دولت عربستان شیعیان را از جنبه‌هاى مختلف مورد فشار قرارداده است. شیعیان عربستان در بدترین شرایط ممكن زندگى مى كنند و به‌عنوان مسلمانان فراموش شده مشهور هستند. شیعیان عربستان كه بین ۱۵ تا ۲۵ درصد جمعیت كشور را تشكیل مى‌دهند طى ۸ دهه‌اى كه از حكومت آل سعود مى‌گذرد، با تبعیضات و محدودیت‌هاى متعدد و فراوانى همچون تبعیض‌هاى دینى – مذهبى، تبعیض‌هاى سیاسى و محرومیت‌هاى اقتصادى. مواجه بوده‌اند.

 چندی قبل یك وهابى تندروى سعودى ۴۰ ساله در جنایتى وحشتناك، زكریا كودك شیعه ۶ ساله را به جرم محبت به خاندان پیامبر(ع) در برابر چشمان مادرش در مدینه منوره به شهادت رساند.قطعه قطعه کردن یک خبرنگار ،وحشیانه ترین جنایات دریمن درحال انجام است.

امانكته بسیار مهم در مورد جنایت‌هاى عربستان در مورد شیعیان و نقض‌هاى گسترده حقوق بشرى این است كه آمریكا كه ادعاى حقوق بشرى دارد، نه تنها در برابر سركوب و اعدام شیعیان عربستان موضع نگرفته، بلكه حتى به گونه‌اى آل سعود را تشویق به این كار مى‌كند. چراكه اساسا حقوق بشر تنها دستاویزى براى غرب جهت تحقق منافع است.

نکته جالب تروزیر خارجه آمریکا چندی قبل، از ایران خواست در مسئله حقوق بشر و رعایت قانون، از سران عربستان سعودی درس بگیرد!

این قتل‌ها در شرایطی صورت گرفته که مجامع بین‌المللی واکنش گسترده‌ای نسبت به آنها بروز نداده‌اند و مطابق روال معمول بسیاری از دولت‌های غربی و حتی برخی مجامع حقوق بشری در غرب تا این لحظه، از کنار این جنایات با سکوت عبور کرده‌اند.

درپایان علاوه براینکه این اقدام وحشیانه را محکوم میکنیم وازجامعه بین‌المللی میخواهیم با یک اقدام قاطعانه ازجنایات کور حاکمان بی خرد وبی کفایت آل سعود جلو گیری نمایند{تکبیرنمازگزاران}

پنجشنبه 12اردیبهشت 26شعبان شهادت عالم مجاهد، استاد مرتضی مطهری (1358) // روز معلم

فرصت گذشته ان شاءالله درهفته آینده صحبت خواهم کرد.

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --