اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / مراسم وفات حضرت معصومه(س)دردفترامام جمعه حسن آبادبرگزارشد

مراسم وفات حضرت معصومه(س)دردفترامام جمعه حسن آبادبرگزارشد

مراسم سوگواری ايام وفات حضرت فاطمه معصومه (س) در دفترامام جمعه حسن آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد، به مناسبت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها، مراسم سوگواری در روز دوشنبه بیستم دیماه دهوربیع الثانی وفات حضرت معصومه سلام الله علیها دردفترامام جمعه وبا سخنرانی سرکارخانم ظفراستادحوزه دردفترامام جمعه حسن آباد باحضورخواهران عزاداربرگزارشد .

images

حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها، كه القاب ايشان طاهره، حميده، رضيه، محدثه و عابده می باشد، در اول ذي القعده سال 173 هجري قمري در مدينه منوره متولد و در دهم ربيع الثانی سال 201 هجري قمری در قم وفات نمودند.

حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها مظهر فضايل و مقامات معنوی مي باشد و روايات معصومين عليهم السلام فضيلت ها و مقامات بلندی را به آن حضرت نسبت می دهد .امام جعفر صادق عليه السلام در اين باره می فرمايند: آگاه باشيد كه براي خدا حرمی است و آن مكه است؛ و براي پيامبر خدا(ص) حرمي است و آن مدينه است و براي اميرالمومنين(ع) حرمی است و آن كوفه است. بدانيد كه حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشيد كه قم، كوفه كوچك ماست، بدانيد بهشت هشت دروازه دارد كه سه تای آن ها به سوی قم است.بانويی از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسي بن جعفر (ع)، در آن جا رحلت مي كند كه با شفاعت او، همه شيعيان ما وارد بهشت می شوند.

images

{پایان}

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --