اخبار ویژه
خانه / سخنرانی ها / گردهمایی ائمه جماعات ومداحان

گردهمایی ائمه جماعات ومداحان

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد گردهمایی بزرگ ائمه جماعات ومسئولین هیئات مذهبی ومادحین بخش فشافويه با حضور امام جمعه شهر حسن آبادو سایر مسئولین در آستانه محرم گردهمایی بزرگ توجیهی ائمه جماعات و مسئولین هیئات مذهبی بخش فشافويهدر حسینیه حضرت سیدالشهدا(ع)حسن آباد برگزار شد.

2Q==

در این گردهمایی پس از تلاوت قرآن و اعلام برنامه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقااستيري امام جمعه شهر حسن آباد طی سخنانی در خصوص ماه محرم نکاتی را در مورد رعایت عزاداری برای حاضرین بیان نمودند.

وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللّه فِانّها مِنْ تَقوَی القلوب؛ هر کس شعائر الهی را بزرگ شمارد، آن نشانه ی روح تقوی است.

بقای اسلام، مرهون جهاد، ایثار و شهادت امام حسین (ع) در راه خداست و بدون جریان عاشورا و سیّد الشهداء (ع) قرنها پیش، بنی امیّه، اسلام را از بین برده بودند؛ پس همواره حیات دین به زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی عاشوراء وسیّد الشهدا می باشد. بنابراین، ذکر مصیبتهای امام حسین (ع) و برگزاری هر گونه عزاداری آن حضرت، از جمله شعائر الهی است که شیعیان و دوستداران اهل بیت پیامبر (ع) بدان امر شده اند و روشنی بخش این راه و مهمترین دلیل، برای برپا داشتن مجالس سوگواری سالار شهیدان، سیره ی ائمه ی معصومین (ع) در این مورد است

باید فلسفه ی نهضت امام حسین (ع) راخوب بشناسند و برای دیگران تبیین کنند. باید مسأله شهادت بخوبی شناخته و شناسانده شود. شهادت در فرهنگ ما، آمیزه ای است از عشقِ گداخته، همراه بابینش عمیق. تبیین این دو در کنار هم، کار مشکلی است که از یک سو به عاطفه و احساسات باید توجه کافی شود و از سوی دیگر به تعقّل و اندیشه.

300_e3e21bb5576a5eb5bac3f9d4f3f6b471

دشمنان ازدیربازتلاش داشتند تاواقعیت برای دنیا مخفی بماند که میتوانیم به نظریه پردازآمریکایی ساموئل هان تینگ تون اشاره کنم که ازجنگ میان تمدنها سخن گفت که شروع کننده جنگ پیروز میدان خواهد بود که فرانسیس فوکویاما این نظریه راتکمیل کرد که درصورتی این پیروزی محقق میشود که شیعه راابتدائا بایدشکست داد که این ممکن نیست چون اودوبال دارد یکی سرخ ،ودیگری سبز که یکی ریشه درعاشورا دارد ودیگری هم ریشه درانتظارکه باید ایدورااول قطع کرد که چیزی است غیرممکن اما اگر واقعیت عاشورا رامخفی کنیم وتحریف کنیم وهمچنین افرادی را علم کنیم که ادعای مهدویت کنند شاید امکان پذیر خواهد البته وی میگوید زرهی دارد شیعه به نام ولایت که باید این زره روهم ازتن اوبیرون آورد تا شکست پذیر شودوالاممکن نخواهد بود لذا میبینیم درطول سالهای متمادی هجمه هایی را علیه قضیه کربلا ،مهدویت وولایت فقیه که همه اینها ازروی برنامه بوده وهست که باید دقت بیشتری کنیم وباید فلسفه ی نهضت امام حسین (ع) راخوب بشناسیم و برای دیگران تبیین کنیم.

امام زین العابدین (ع) آنقدر در سوگ پدرشان گریستند، که سلامتی چشمهایشان به خطر افتاد و این در حالی بود که هر گاه ظرف آبی را می گرفتنتد تا بنوشند، مُدام می گریستند!

امام صادق (ع) در شدّت حزن آن حضرت می فرمودند: «حضرت سجاد (ع) چهل سال بر مصائب پدر بزرگوارش گریست؛ در حالی که روزها، روزه و شبها بیدار بود و خدا را عبادت می کرد. هنگام افطار، وقتی غذا نزدش می آوردند، در حالی که بشدّت می گریست می فرمود: چگونه آب بنوشم؟ در حالی که پدرم را با لب تشنه شهید کردند و گریه می نمود، بطوری که غذا و نوشیدنیهایش با قطرات اشک او می آمیخت. او همواره اینگونه می زیست تا به لقاء اللّه پیوست.»

امام باقر (ع) در تشویق سوگواران حسینی فرمودند: «در روز عاشورا انسان باید برای امام حسین (ع) گریه و زاری کند و به اهل منزل خود دستور دهد که برای حضرتش گریه کنند و در خانه ی خود با اظهار ناراحتی برای آن حضرت، سوگواری بر پا سازد و در خانه های یکدیگر به منظور گریه کردن برای سیّد الشهدا به ملاقات همدیگر روند و در مصیبت امام حسین (ع) به یکدیگر تسلیت بگویند؛ که اگر این کارها را بکنند، من برای آنان ضمانت می کنم که خداوند، ثواب دو هزار حج و عمره و شرکت نمودن در جنگی در رکاب رسول خدا (ص) و ائمه ی معصومین (ع) به او عطا فرماید.»

درپایان به چند نکته وتذکراشاره منم:

نیّت:به هنگام حضور و مشارکت در مراسم عزاداری، در هر لحظه و هر فعالیتی به یاد داشته باشید که چرا و برای چه به آستان امام حسین(ع) آمده اید و چه عواملی باعث حضور شما در این جمع شده است؟

سخنرانان و نوحه سرایان نیز سعی نمایند ضمن توجّه دادن مردم به نیّت، اهمیّت خلوص و پاکی نیّت را تذکر دهند.

این ایام، فرصت مناسبی برای فراگیری کار گروهی و مشارکتی است. بطور گروهی بیندیشید و به نوبه ی خود کوشش نمایید نیّت و انگیزه ی حضور دیگران را در مراسم تقویت کنید.

در روزهای تاسوعا و عاشورا و سایر روزهایی که افراد هیأتها برای عزاداری گرد هم می آیند، حتما نماز جماعت برگزار وروزتاسوعا هم حضوردرنمازجمعه یادآوری شود.

درست است که در ایام محرم و صفر، همه قلبشان به یاد امام حسین (ع) می تپد، ولی گاه در همسایگی و مجاورت مساجد وتکایا افراد پیر و یا مریضی زندگی می کنند که نیاز به آرامش و استراحت دارند. حتّی اگر می دانید که در اطراف محل عزاداری شما چنین موردی وجود ندارد، باز فرض را بر این بگیرید

درادامه سلطاني مدير تشكلهاي ديني اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ری  درباره جريانهاي فكري فرهنگي معارض سخن گفت واعلام كرد چهارده جريان فكري وفرهنگي در نقطه مقابل  فرهنگ عاشورايي ، خاندان عصمت وطهارت، هيات مذهبي ، ائمه جماعات ومداحان نقش آفريني مي كنند.

وي افزود: اين جريانهاي  فكري وفرهنگي سه مشخصه بارز دارد كه عبارت است از: جمعيت ،داراي مديريت ، درحال تاثير گذاري برملت مسلمان با هدف دوري از مكتب اهل البيت (ع)مي باشد.

مدير تشكلهاي ديني اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ری درادامه افزود: اين جريانهاي فكري وفرهنگي معارض دست به هم داه اند ويكپارچه شده اند كه مساجدواطراف ائمه جماعات به گونه اي حلوت شودوفرهنگ عاشورايي از بين برود.آقاي سلطاني به نقش نماينده ولي فقيه درشهر حسن آباد پرداخت و بيان داشت: نقش نماينده ولي فقيه در شهر حسن آباد به عنوان فرمانده قرارگاه فكري وفرهنگي شهر مي باشد، همه مسئولين فرهنگي _نبليفي وديني بايستي خودشان را باايشان تطبيق دهند و ازاين مركز فرماندهي اوضاع فرهنگي تبليغي شهر مديريت شودو پيروي ازايشان يك ضرورت شرعي ،عقلي وقانوني است

دراين مراسم ، سرگرد حسین زاده ریاست کلانتری شهر حسن آباد در خصوص نکات امنیتی و رعایت نظم و انضباط سخنان خود را بیان نمودند

c1683c69b9f23ccb3bce24832d95b7d3

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --