اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه فشافویه: به جای احساس ضعف،اقتصادمقاومتی راجدی بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه فشافویه: به جای احساس ضعف،اقتصادمقاومتی راجدی بگیریم.

به گزارش دفتر امام جمعه حسن آبادنمازباشکوه سومین جمعه ازآخرین ماه سال نود وپنج به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی شهربرگزارشد.
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- تقسیم مردم جامعه ازدیدگاه حضرت زهرا(س)به پنج گروه.
2- مؤمن ازپاره های آهن محکم تراست.
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1. امروز نقش مادران وهمسران شهدا درپاسداری ازارزشهای انقلاب برجسته است.
2- مرحوم حاج احمد آقا(ره)صادقانه درکنارولایت فقیه ورهبری قرارگرفت.
3- به جای احساس ضعف ،اقتصادمقاومتی راجدی بگیریم.
مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم      بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم
img_7364
خودم و همه ی عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می نمایم.خداوند متعال تقوا را با اثر بزرگی که دارد یاد می کند و فرموده است« الْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ »(اعراف-آیه۱۲۸) اگر در کاری تقوا رعایت شدآن کارعاقبت خوبی خواهدداشت.
عنوان بحث مااقسام مردم و طرفداران انقلاب و اسلام در زمان حضرت زهرا (س)واز نگاه آنحضرت بودچهارقسم را اشاره کردیم که با توجه به چهار گروه ياد شده، تحليل حوادث غمبار پس از رسول خدا، به گونه روشنى ممكن و قابل شناساندن است. این چهار گروه نامبرده در تمام قبائل و اقشار مدينه از يك اكثريّت قابل توجّهى برخوردار بودند كه با سكوت و انزوا و سازش آنان، طرفداران انگشت شمار اسلام ناب محمّدى (ص) و ياران صادق و اندك پيامبر گرامى نتوانستند، حركت مؤثّرى را آغاز نمايند.و در برابر سيل تهاجمات و يورش هاى نظامى و سياسى مقاومت كنند.که عبارت بودازدوستان ناآگاه ،رفاه زدگان بی تقوا ،طرفداران ترسووسست عنصر وتشنگان قدرت و فرصت طلبان
گروه پنجم:انقلابيون صادق و آرمان طلب:
انقلابيون جان بر كف و ايثارگر انقلاب، آرمان طلب و فداكارند. قرآن و اسلام را مى خواهند. براى اين گروه خدا و اسلام و قرآن اصالت دارد. زندگى و آسايش. جان و مال. دنيا و حكومت دنيا، موضوعيّت ندارند. اينها طلاى سُرخند. هر چه در آتش و مشكلات و سختى ها قرار گيرند، ايمان و عشق آنها بيشتر مى شود. شكسته نمى شوند.
سختى و خستگى نمى فهمند. با هرگونه مشكلى مقابله مى كنند. و براى هر مصيبتى آماده اند. در گرماگرم جنگ خدا را و شهادت در راه خدا را آرزو مى كنند. مانند امام على (ع) به دشمن پشت نمى كنند. واژه «فرار» و «گريز» اصلا برای آنهامعنا ندارد. و تمام زخم ها را بر سينه و پيش رو دارند. و تا آخرين نَفَس دست از پرچم اسلام برنمى دارند. پديد آورندگان انقلابند و عامل اصلى تداوم آن. خط شكن مقاومند و افشاكننده منافقین اند.
قال الإمام جعفر الصادق (علیه السلام):
إِنَّ المُؤمِنَ أَشَدُّ مِنْ زُبُرِ الحَدِیدِ إِنَّ زُبُرَ الحَدِیدِ إِذا أَدْخَلَ النّارَ تَغَیَّرَ وَإِنَّ المُؤمِنَ لَو قُتِلَ ثُمَّ نُشِرَ ثُمَّ قُتِلَ لَمْ یَتَغَیَّرْ قَلْبُهُ}سفینة البحار، ج 1، ص 147}
امام صادق عليه السلام : مؤمن از پاره هاى آهن محكمتر است؛ پاره هاى آهن هر گاه در آتش نهاده شود تغيير مى كند اما اگر مؤمن بارها كشته و زنده شود دلش تغييرى نمى كند.

امّا بايد پرسيد كه تعدادشان چقدر است؟ و در هر نهضتى چه مقدار يافت مى شوند؟ و چقدر بايد همه امكانات و عوامل را بكار گرفت تا اينگونه از اُسوه هاى تقوى و مبارزه را تربيت نمود؟ را ستى اگر اين گروه فراوان بودند؟ و در صحنه سياسى حضور داشتند؟ مگرمى گذاشتند: دختر پيامبر سیلی بخورد. و حقّ مسلّم او غصب گردد؟ با سيرى در تاريخ نهضت ها، و بررسى علل پيروزى و شكست آنها، به اين واقعيّت مى رسيم كه پيروزى انقلاب هاى بشرى يا الهى، به ايثارگرى و شهادت طلبى و آرمان خواهى اين گروه مربوط مى شود و شكست نهضت ها نيز به كمى نفرات و شهادت يا كنار زدن همين دسته از ياوران آگاه، ارتباط پيدا مى كند و هزاران افسوس كه همواره تعدادشان اندك است. كه فرمودند: « اِرْتَدَ النّاسَ اِلّا ثَلاثَةَ نَفَر» اگر نگاه كوتاهى به حوادث پس از پيامبر (ص) بيافكنيم مى بينيم كه اين گروه:
يا برده آزاد شده اند «چون بلال». و يا كارگر ساده اند «مانند مقداد و سلمان».
اینجاست که دشمنان انقلاب و استعمارگران سلطه گر با بكارگيرى علم روانشناسى، و جامعه شناسى، و نظريه پردازى سياستمداران كاركُشته، از كانال ضد انقلاب وارد صحنه اجتماعى، سياسى نهضت ها شده و با وعده هاى حكومت و قدرت، قدرت طلبان بى تقوى را اجير مى كنند و با انواع حيله ها و نقشه هاى شيطانى. بى تفاوت ها را به كار گرفته، عليه انقلاب مى شورانند و زمينه انواع مفاسد و اعتياد را فراهم كرده تا طرفداران فساد و آلودگى ها را جذب نمايند.
آنگاه با مونتاژ چند شايعه. و بمباران تبليغاتى. و تهديدهاى دروغين. طرفداران سُست عنصر و رفاه طلب را از سر راه خود برداشته، عليه مواضع انقلاب تحريك مى كنند. و آرام آرام به پاسداران صادق انقلاب نزديك مى گردند تا با انواع تهاجمات، حمله هاى كارى خود را متوجه انقلاب سازند.
که در زمان انحضرت این چند گروه سست عنصر و رفاه طلب و ترسو وجاهل را فریب دادند ودر آنها نفوذ کردند وبه خانه وحی هجوم آوردند ودر خانه را سوزاندند و پهلوی حضرت زهرا س را شکستند وریسمان به گردن ولایت انداختند اما جز فاطمه زهرا س هیچ کس دفاع نکرد و فقط تماشا کردند.
توابین به ولی امرشان شک کردند ویاشایدم ترسیدند ،که از کربلا جاماندند ، توبه کردن و سپس شدن توابین اما آنها هیچوقت کربلایی نشدنددقت کنیم دقت کنیم که یک غفلت برابر با یک عمر پشیمانی است !
مشـــــروح خطبـــــه دوم:
بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
خودم و همه ی عزیزان را به تقوای الهی دعوت می کنم.
یکشنبه22 اسفند13 جمادی‏الثانی سالروز وفات حضرت ام‏البنين (سلام الله عليها) (64 ه‍ ق)
روز تكريم مادران و همسران شهدا
روز بزرگداشت شهدا (سالروز صدور فرمان حضرت امام خمينی(ره) مبنی بر تأسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامی – 1358 ه.ش)
بنياد شهيد در ۲۲ اسفند ۱۳۵۸، به فرمان امام(ره) تأسيس شده و دارای شخصيت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و امور آن طبق مقررات و قوانين مربوط به نهادهای عمومی غير دولتی و در چارچوب اساسنامه مصوبه و آيين‌نامه‌های مربوط زير نظر رييس جمهور و نظارت عاليه مقام معظم رهبری اداره می‌شود
استقلال، امنيت و آزادی نظام اسلامی مرهون از خودگذشتگی مادران و همسران شهدا است و همه بايد برای حفظ اين استقلال و امنيت تلاش كنيم.
مادران و همسران شهدا نقش اساسی در دوران دفاع مقدس داشته‌اند و امروز هم اين نقش را به‌خوبی در جامعه ايفا می كنند. امروز نقش برجسته مادران و همسران شهدا در پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی برجسته است، چراكه اين افراد ادامه دهنده راه شهدا محسوب می‌شوند.
گذشت و ايثار مادران و همسران شهدا از عزيزترين‌های خود موجب شد تا امنيت و آزادی برای كشور رقم بخورد.
در سال‌های اخير و به پاس قدردانی از زحمات مادران و همسران شهدا، سالروز وفات حضرت ام‌البنين(س) به‌عنوان روز تكريم از مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است. اين روز، مناسب‌ترين روز برای تقدير از مادران و همسران شهدا كه با سالروز وفات بانوی فداكار اسلام حضرت ام‌البنين(س) همسر شهيد و مادر چهار شهيد گره خورده است
اواین درسرا به زنان وجامعه ما میدهد که بایددرس عشق به دين و ايثار در راه حق را به فرزندان بايد با شير داد و سرشت فرزندان را با محبت و در زمره مكتب اهل بيت(ع) آميخت.
زمانی تقويت جبهه‌های دفاع مقدس بر همه تكليف بود و بايستی نيازهای جبهه را تأمين می‌كردند و اعتقاد داشتند كه هر فردی از يك روستا در جبهه‌های جنگ حضور يابد، كشور يا آن روستا را بيمه می‌كند و بنابراين هر خانواده‌ای كه فرزند خود را در راه دفاع از اسلام و كيان كشور تقديم كرده، در واقع مردم كل كشور را بيمه كرده است و اكنون كه خطر داعش در خاورميانه حس می‌شود، مدافعين حرم برای دفاع از حرم معصومين(ع) و جلوگيری از پيشروی اين گروه تروريستی به مرزهای ايران، به سوريه و عراق اعزام می‌شوند و جانشان را تقديم می‌كنند، نياز است كه مسؤولان با ديدی باز حامی اين خانواده‌ها باشند و آن‌ها را در پيچ و خم زندگی به فراموشی نسپرند.

پنج‏شنبه26 اسفنددرگذشت جانسوز یادگار امام، حجت‏الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد خمینی (1373 ه‍ ش)
: از همان اڄامی که امام راحل نهضت اسلامی را آغاز کرد ڄدرم حاج سید احمد در کنار اڄشان بودند و این از ویژگی های مرحوم حاج سید احمد است.
اڄشان با حفظ اصول انقلاب، عامل اتحاد و وحدت همه جناح ها در کشور بود.
بعد از رحلت امام نیز در جریان رحلت، حاج‌احمدآقا زیباترین حرکت ممکن را در مسیر آرمان پدر انجام داد بعد از اینکه ولی‌فقیه تعیین شد، صادقانه خودش را عرضه کرد، خودش را به‌عنوان یک خادم و پیرو مطرح کرد و آنچه را در اختیار داشت که این برای همه مادرس است.

اشاره ای به سخنان مقام معظم رهبری در ديدار دست‌اندركاران راهيان نور و جمعى از سرداران و رزمندگان دفاع مقدس
حضرت آيت‌الله العظمى امام خامنه‌اى رهبر معظم انقلاب اسلامى دراین دیدار،به موارد مختلفی اشاره کردند بنده به يك نكته كليدى و مهم اشاره میکنم.
اول این سؤال را مطرح کنم: نمازگزاران عزیزعلت شروع جنگ تحميلی چه بود ؟؟علت اين بود كه دشمن بعثى و حاميانش در ما احساس ضعف كردند و اگر از تصرف چند روزه تهران مطمئن نبودند، قطعاً جنگ را آغاز نمى‌كردند اين، يك قاعده كلى است كه «احساس ضعف موجب تشويق دشمن به حمله خواهد شد»، بنابراين اگر مى‌خواهيد دشمن را از تهاجم منصرف كنيد، بايد از اظهار ضعف بپرهيزيم و نقاط قوت فراوانى را كه در اختيار داريم، آشكار كنيم. اشتباه برخى در چالش بزرگ اقتصادى كه كشور اكنون دچار آن است، اين بود كه در زمينه اقتصادى اظهار ضعف شد و دشمن ديد كه اينجا مى‌توان فشار آورد و فشار را زياد كردند.
نمونه‌اى از اين احساس ضعف،در اظهارات یکی از مشاوران اقتصادى دولت چندى قبل در جمع مديران خودروساز و قطعه‌ساز گفته بود: اگر قرار باشد تعرفه واردات برداشته شود، در هيچ صنعتى به‌جز آبگوشت بزباش و قرمه‌سبزى، در هيچ تكنولوژى توليد رقابتى و برترى نخواهيم داشت!این یعنی احساس ضعف!!
شخص دیگری در جمع اعضاى اتاق بازرگانى ايران صريحا اقتصاد را به اسب چموشى تشبيه كرد كه احترام سواركار خود را نگه نمى‌دارد. وى در ماه‌هاى پايانى دوره روحانى مى‌گويد: در شرايط كنونى، حال بيمار وخيم‌تر از گذشته خواهد شد و اميدى به درمان نيست!این هم یعنی احساس ضعف که دشمن راامیدوارمیکند.
عزیزان نمازگزار!!ايران، داراى موقعيت بسيارویژه و برتر در منطقه است كه داراى ۶۰۰۰ كيلومتر مرز زمينى و ۲۷۰۰ كيلومتر مرز آبى است كه به آبهاى آزاد نيز دسترسى دارد و باعث كاهش اساسى در هزينه حمل و نقل خواهد شد. همسايگى با ۱۷ كشور و قرار گرفتن در جاده شاهى و جاده ابريشم سه قاره متراكم، يعنى آسيا، اروپا و آفريقا را به يكديگر وصل مى‌كند. ايران كشورى چهار فصل با ويژگى‌هاى اقليمى منحصر به فرد و داراى تمدنى غنى است و هم‌چنين داراى منابع غنى و حياتى نفت، گاز و معادن گوناگون است.
بى‌ترديد مى‌توان اذعان كرد كه استعدادها، توانمندى‌ها و قابليتهاى اقتصادى بسیارمناسبی درکشور موجود است که اگر تلاش وبرنامه مناسبی اتخاذشود ومدبرانه بهره گیری صورت بگیرد بسیاری ازمشکلات ومعضلات مثل: ركود ، بيكارى و بحران اشتغال، بحران مسكن، نابودى توليد و تعطيلى واحدهاى توليدى ، حجم بسيارى بالاى نقدينگى و فساد عميق در نظام بانكى، حل خواهدشدیعنی بهترين راهكار براى عبور از اين وضعيت، حمايت عملى و اجرايى تمام‌قد از راهبرد اقتصاداست.که درسخنان ریاست مجلس خبرگان رهبری هم آمده بود که مسؤلین گزارش بدهند درراستای اجرای اقتصادمقاومتی چه کرده اند.لذابايد به جاى احساس ضعف، اقتصاد مقاومتى را جدى بگيريم البته طی اخبارواصله معاون اول ریاست جمهوری نامه ای به ریاست مجلس خبرگان نوشتد وافدامات انجام شده دولت رادرراستای اقتصاد مقاومتی گزارش دادن که تشکر میکنیم اما باید ملت طعم شیرین آنرا لمس کنند{تکبیرنمازگزاران}
والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

images

لازم به ذکر است که دکترعلی رضا محجوب نماینده محترم مردم تهران درمجلس شورای اسلامی ضمن حضوردرنمازجمعه پیرامون مصوبات بودجه سال 96گزارش کوتاهی ارائه دادند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --