اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجة الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: «تطهيرچهره دشمن»توسط عده ای يكي ازاساسي‌ترين نسخه‌هاي نفوذاست.

حجة الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: «تطهيرچهره دشمن»توسط عده ای يكي ازاساسي‌ترين نسخه‌هاي نفوذاست.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد نماز پرصلابت اینهفته درچهارمین وآخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف باروزجهانی قدس به امامت حجة الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویهوباحضورخیل عظیم جمعیت روزه دار درمصلی امام خمینی این شهربرگزارشد.

ایشان دربخشی ازخطبه اول پیرامون یکی دیگرازاوصاف شیعیان گفتند: إِنْ شَهِدُوا لَمْ يُعْرَفُوا وَ إِنْ غَابُوا لَمْ يُفْتَقَدُوا؛ ؛ دل همه ما كم و بيش مي‏خواهد، در جمعي مورد توجه قرار بگيريم. حتي خردسالان هم هميشه سعي مي‏كنند خودشان را مطرح كنند؛ براي همين گاهي داد مي‏زنند و گاهي نيز خرابكاري مي‌كند. بنابراين، اين‏كه آدم مي‏خواهد مطرح شود، غريزه‏اي است كه از طفوليت در انسان وجود دارد. آدمي مي‏خواهد بيش از همه شناخته شود، عكس او را به در و ديوار بزنند و از او تعريف كنند. اين روحيه در آدميزاد هست؛ اما كسي كه تربيت ديني شده است و در مكتب اهل‏بيت(ع) پرورش پيدا كرده، ابتدا در هر حركتي رضايت خداوند را مي‌طلبد. اگر يك جايي مصلحتي نبود كه خودش را مطرح كند، لزومي نمي‌بيند مطرح شود.

امام جمعه حسن آباددربخشی ازخطبه دوم هم بااشاره به روزجهانی قدس یادآورشدند: روز قدس فقط يك راهپيمايي نيست؛ يك حركت عميق و پرمعنايي است كه هر ساله خوني تازه و جاني دوباره در رگ‌هاي امت اسلامي جاري مي‌كند. روز قدس روز دنياي اسلام و از روزهاي بسيار مهم و تعيين‌كننده در تقويم مسلمانان جهان است و از آنجا كه يك روز جهاني است، يك پيام جهاني هم دارد و نشان‌دهنده اين است كه «امت بزرگ و يكپارچه اسلامي در هيچ كجاي جهان زير بار ظلم و استبداد نخواهد رفت حتي اگر اين ظلم از پشتيباني بزرگ‌ترين و قدرتمندترين دولت‌هاي عالم برخوردار باشد که البته سياستهاى جبهه استكبار و وهابيت تكفيرى به رهبرى عربستان سعودى براین است که اذهان عمومی رااز مسأله اول جهان اسلام يعنى فلسطين و رژيم غاصب صهيونيستى منحرف نماید.

عناوین خطبه اول:

1-عفيف هستند؛ يعني احكام الهي را رعايت مي‏كنند.

2-كسي كه درمكتب اهل‏بيت(ع)پرورش پيداكرده،درهرحركتي رضايت خداوندرامي‌طلبد

عناوین خطبه دوم:

1- روز قدس روز دنياي اسلام و از روزهاي بسيار مهم و تعيين‌كننده در تقويم مسلمانان جهان است.

2- «تطهيرچهره دشمن»توسط عده ای يكي ازاساسي‌ترين نسخه‌هاي نفوذ است.

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

 أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم          بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_5840

ابتداخودم  راوشما نمازگزاران عزرا توصیه میکنم به تقوای الهی.

در جلسه گذشته روايتي از نوف بكالي نقل شد. و هم چنين اشاره شد كه ايشان از اصحاب خاص اميرالمومنين(ع) بوده و با توجه به قرائني که هست، روايات نابي را نقل كرده است.

أَنْفُسُهُمْ عَفِيفَةٌ؛ منظور از اين عفت تنها عفت در مسائل جنسي نيست. «عفيفه»، يعني اين‏كه انسان عزت نفس داشته باشد، قانع باشد، دنبال شهوات دنيوي‏؛ نرود. معناي دنبال شهوات نرفتن، يعني به عنوان يك هدف و يک مطلوب آن‌ها را نمي پندارد که بايد آن‌ها را به دست آورد. عفيف هستند؛ يعني احكام الهي را رعايت مي‏كنند، عزت نفس دارند، چه در مسائل جنسي و چه در مسائل مالي و عرضي به مال ديگران تجاوز نمي‏كنند، به ناموس مردم چشم بد ندارند. حَوَائِجُهُمْ خَفِيفَةٌ؛ زندگي‏شان خيلي ساده است؛ با يك لقمه نان و با سادگي هر چه تمام‌؛ زندگي‏شان مي‏گذرد. اين گونه نيست كه بايد يك زندگي مرفهي داشته باشند، فرش آن چناني، ماشين لوکس و خانه بزرگ. بلکه به اندازه‌اي ضروري كه زندگي‌شان بگذرد قانع هستند.
أَنْفُسُهُمْ مِنْهُمْ فِي عَنَاءٍ وَ النَّاسُ مِنْهُمْ فِي رَاحَةٍ؛ بر خودشان سخت مي‏گيرند تا مردم راحت باشند. اين مطلب از دوتا دوست،زن وشوهرودوتاخواهرویابرادر مصداق پيدا مي‏كند تا آن كساني كه در عالي‏ترين مقامات دنيوي و مديريتي كشور هستند. حضرت مي‏فرمايد: شيعيان ما خودشان را به زحمت مي‏اندازند تا ديگران راحت باشند: أَنْفُسُهُمْ مِنْهُمْ فِي عَنَاءٍ وَ النَّاسُ مِنْهُمْ فِي رَاحَةٍ.
فَهُمُ الْكَاسَةُ الْأَلِبَّاءُ؛ تصور نشود آن‌ها آدم‏هاي ساده‏اي هستند كه كلاه سرشان مي‏رود. بعضي‏؛ مي پندارند که وقتي كسي حاضر مي‏شود تا ؛ زحمت‏ها را به دوش بکشد،‌؛ كلاه سرش گذاشته‏اند، در صورتي که وي بسيار عاقل است. او به خاطر اين‏كه خدا از او راضي باشد اين كارها را تحمل مي‏كند. حضرت مي‏فرمايد: اين‏ها كيِّس و لبيب هستند: الْكَاسَةُ الْأَلِبَّاءُ؛ نه اين‏كه ساده هستند و ديگران سر آن‏ها كلاه مي‏گذارند.
وَ الْخَالِصَةُ النُّجَبَاءُ؛ آدم هايي هستند پاك و ناب؛ هيچ ناخالصي‌اي ندارند. با همه صداقت دارند؛ هماني که هستند، هستند. مردمي هستند نجيب، شريف، بزرگوار؛ نه اين‏كه ساده‏لوح باشند و گول بخورند و تحت تأثير ديگران واقع بشوند. فَهُمُ الرَّوَّاغُونَ فِرَاراً بِدِينِهِمْ؛ آنان گاهي براي اين‌که بتوانند دينشان را حفظ کنند از جامعه كنار مي‏كشند و جدا مي‏شوند.
إِنْ شَهِدُوا لَمْ يُعْرَفُوا وَ إِنْ غَابُوا لَمْ يُفْتَقَدُوا؛دل همه ما كم و بيش مي‏خواهد، در جمعي مورد توجه قرار بگيريم. حتي خردسالان هم هميشه سعي مي‏كنند خودشان را مطرح كنند؛ براي همين گاهي داد مي‏زنند و گاهي نيز خرابكاري مي‌كند. بنابراين، اين‏كه آدم مي‏خواهد مطرح شود، غريزه‏اي است كه از طفوليت در انسان وجود دارد. آدمي مي‏خواهد بيش از همه شناخته شود، عكس او را به در و ديوار بزنند و از او تعريف كنند. اين روحيه در آدميزاد هست؛ اما كسي كه تربيت ديني شده است و در مكتب اهل‏بيت(ع) پرورش پيدا كرده، ابتدا در هر حركتي رضايت خداوند را مي‌طلبد. اگر يك جايي مصلحتي نبود كه خودش را مطرح كند، لزومي نمي‌بيند مطرح شود.

.مشروح خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحيم

در ابتداي خطبه دوم هم خودم و هم شما را به تقواي الهي دعوت مي کنم.

ماه رمضان گذشت امسال ماه رمضان بسیار خوبی داشتیم با حالت روزه ای که داشتیم شبهای قدر با آن زیبایی برگزار شد. خیلی‏ها توفیق پیدا کردند با خدا آشتی کنند. خوشا به حالتان و خوشا با حال آنها امیدوارم این آشتی بماند. دشمنان و نفس اماره باز بین ما و خدا دشمنی ایجاد نکند. همچنان مشمول محبت پروردگار باشیم.

اما مناسبتها:

جمعه25 رمضان‌المبارك‌ روز جهاني قدس‌

روز قدس فقط يك راهپيمايي نيست؛ يك حركت عميق و پرمعنايي است كه هر ساله خوني تازه و جاني دوباره در رگ‌هاي امت اسلامي جاري مي‌كند. روز قدس روز دنياي اسلام و از روزهاي بسيار مهم و تعيين‌كننده در تقويم مسلمانان جهان است و از آنجا كه يك روز جهاني است، يك پيام جهاني هم دارد و نشان‌دهنده اين است كه «امت بزرگ و يكپارچه اسلامي در هيچ كجاي جهان زير بار ظلم و استبداد نخواهد رفت حتي اگر اين ظلم از پشتيباني بزرگ‌ترين و قدرتمندترين دولت‌هاي عالم برخوردار باشد که البته سياستهاى جبهه استكبار و وهابيت تكفيرى به رهبرى عربستان سعودى براین است که اذهان عمومی رااز مسأله اول جهان اسلام يعنى فلسطين و رژيم غاصب صهيونيستى منحرف نماید.

امسال در حالي روز قدس برگزارمیشود كه خاورميانه و جهان اسلام در شرايط ويژه‌اي قرار دارد. جنايات داعش و ديگر تروريست‌ها در سوريه و عراق، حمله نظامي آل سعود به مردم فقير و بي‌پناه يمن، اقدامات سركوبگرايانه آل خليفه در بحرين، برقراري ارتباط و همسويي نزديك آل سعود و برخي از دولت‌هاي مرتجع منطقه‌اي با رژيم صهيونيستي، فاجعه انساني منا در سال گذشته و كارشكني‌هاي آل سعود در پذيرش حجاج ايراني در مراسم حج امسال از ترس برگزاري مراسم «برائت از مشركين» و طنين‌انداز شدن «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل» در سرزمين حجاز و… اهميت روز قدس امسال را چندين برابر كرده است که درواقع مردم مؤمن و متعهد ايران اسلامي مراسم برائت از مشركين حج تمتع سال ۹۵ را در روز قدس در سراسر كشور عزيزمان ايران برگزار کردندو در كنار مردم مظلوم فلسطين، خشم خود را بر سر استكبار جهاني و مشركين زدند(شعارنمازکزاران،مرگ برآمریکا،مرگ براسرائیل ومرگ برآل سعود)

امروزجمعه 11تیرماه سالروزشهادت آيت‌الله صدوقي «چهارمين شهيد محراب» توسط منافقين (1361)

او تسليم و مطيع امام بود؛ فكرش و عقيده‌اش و عملش در جهت و در خط فكر عقيده و عمل امام بود و هيچگونه رأي و فكري را بر رأي و فكر امام‌ترجيح نمي‌داد. بنابه تعبیرمقام معظم رهبری به‌همين‌دليل بود كه از اول انقلاب تا آخر، مواضع ايشان يك مواضع صد در صد صحيح و درست بود

شنبه12 تیرحمله ددمنشانه ناوگان آمريكاي جنايتكار به هواپيماي مسافري ايرباس ايران در خليج فارس و شهادت 298 سرنشين آن (1367 ه.ش) روز افشاي حقوق بشر آمريكايي‌ –

پس از پيروزي انقلاب اسلامي كه منجر به قطع يد استكبار جهاني از حاكميت و منافع ايران شد، آمريكا و حاميان و عوامل داخلي و خارجي‌اش از آن زمان تاكنون براي از بين بردن و به شكست انجاميدن نظام جمهوري اسلامي به انحاء مختلف دست به اقدام و جنايت زدند. از به‌راه‌انداختن جنگ تحميلي گرفته تا ترور، قتل‌عام و كشتار زنان و كودكان و مردان بي‌دفاع اين مرزو بوم را مي‌توان برشمرد.اگربخواهیم به جنایات وتوطئه های استکبارجهانی ردموردنظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کنیم مثنوی 70من خواهدشد.

از مهم‌ترين وقايع تيرماه كه استكبار جهاني به طور مستقيم دست به جنايت عليه مردم ايران زد، حمله موشكي ناو جنگي آمريكا به هواپيماي مسافربري ايرباس ايراني در آب‌هاي نيلگون خليج فارس در ۱۲ تيرماه ۱۳۶۷ برابر با سوم ژوئيه ۱۹۸۸ ميلادي است. اين حادثه لكه ننگي است كه در كنار ديگر جنايات آمريكا به‌خوبي بي‌صداقتي مقامات اين كشور را در زمينه حقوق بشر نشان مي‌دهد.در پي اين حمله تروريستي، همه ۲۹۰ سرنشين ايرباس ايراني شامل ۱۵۶ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ كودك ۲ تا ۱۲ ساله و ۸ كودك زير دو سال و ۴۲ نفر با مليت‌هاي يوگسلاو، پاكستاني، هندي، عربي و ۱۶ خدمه پروازي در دم جان باختند.

تاريخ جمهوري اسلامي ايران سرشار از رويدادهايي اين چنيني است كه استكبار جهاني نقش اول را در آن‌ها بازي مي‌كند.

اما نكته قابل تامل اين است كه برخي در داخل كشور تلاش دارند با توجه به جمعيت جوان كشور كه از تراكم دشمني‌ها و خصومت‌هاي آشكار آمريكا در دهه ۶۰ كمتر خبر دارند، در فضاي پسابرجام نقاب ميش بر چهره گرگ بپوشانند. آنان با تغافل ورزيدن نسبت به سابقه ننگين جنايات آمريكا و تداوم دشمني‌هايش، درتلاشند به نسل امروز ما بگويند كه با آمريكا هم مي‌توان نرد عشق باخت و به او اعتماد كرد. «تطهير چهره دشمن» توسط عوامل داخلي يكي از اساسي‌ترين نسخه‌هاي نفوذ است كه براي ملت ما پيچيده شده است. اگر دشمن و پرونده جناياتش را فراموش كنيم، بلاترديد دروازه‌هاي ورود بيگانه را به كشور گشوده‌ايم و با پاي خود به مسلخ و قربانگاه رفته‌ايم.که این ملت اجازه نخواهدداد(تکبیرنمازکزاران)

دوشنبه14 تیر روز شهرداري و دهياري‌

تبریک عرض میکنم وامیدوارم درمدیریت وعمران شهروروستا موفق باشند.

چهارشنبه1 شوال عيد سعيد فطر –

عيد فطر آن‌طوري كه از مجموع آثار و بيانات صادره از بزرگان دين استفاده مي‌شود، يكي از مهم‌ترين خصوصياتش اين است كه عيد امت واحده است: «اَلَّذي جَعَلتَهُ لِلمُسلِمينَ عيدا»؛ عيد همه مسلمانان است.که این روزرا تبریک عرض میکنم و قبولی طاعات وعبادات شمارا ازخداوندمسئلت میکنم.

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

لازم به ذکر است به مناسبت روز قدس آقای آقای تمهیدی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ویژه شهرستان ری قبل ازخطبه ها به ایرادسخن پرداختند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --