اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:توقیف نفتکش حامل سوخت قاچاق درخلیج فارس توسط سپاه،پاسخ کوچکی بودبه قلدری های انگلیس!!

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:توقیف نفتکش حامل سوخت قاچاق درخلیج فارس توسط سپاه،پاسخ کوچکی بودبه قلدری های انگلیس!!

نماز جمعه باشکوه وباصلابت جمعه در آخرین جمعه تیرماه سال 98،به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”وباحضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی این شهربرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1.اماقسم ششم: ازهمه بالاتر خودخداوند است. «حیاء من الله»است.

2. سه شرط ورود به بهشت از زبان رسول خدا .

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1.یكى از مصادیق رعایت تقوا را، «اجتناب از ناامید كردن جوانان»است.

2.مرورى بر رفتارهاى تاریخى انگلیس چه در مورد ایران و چه در مورد سایر كشورها نشان دهنده خباثت انگلیسى‫ها است.

3.توقیف نفتکش حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توسط سپاه پاسخ کوچکی بود به قلدری های انگلیس!!                                                        

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                            بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_0082

 اوصیکم عبادالله ونفسی بتقوالله

شخصی نزد امام حسین (ع) آمد و عرض کرد: من اراده ضعیفی دارم و اهل گناه هستم. شما به من نصیحتی بکنید. امام (ع) فرمودند: پنج کار را بکن و هر گناهی خواستی انجام بده. یکی از آن کارها این بود: «اطْلُبْ مَوْضِعاً لَا یَرَاکَ اللَّهُ وَ أَذْنِبْ مَا شِئْت» (برای گناه) جای خلوتی پیدا کن که خدا تو را نبیند.»

بحث ما راجع به «حیاء» بود. گفتیم اگر بخواهیم به سوی جامعه اسلامی برویم، باید حیا و شرم مطلوب را در خودمان نهادینه کنیم

پنج قسم از اقسام حیاءرو عرض کردم قسم اوّل حیا از مردم «حیاءمن الخلق» بودوقسم دوم هم«حیا من النفس»قسم سوم/«حیاء من الملائکه»چهارم هم «حیاء من اولیاء الله» وپنجم هم: «حیاء من الائمه»که گفتیم ائمه علیهم السلام اعمال مارا میبینند.

اماقسم ششم: ازهمه بالاتر خودخداوند است.«حیاء من الله»

دراولین جلسه مربوط به حیا عرض کردم که رسول گرامي صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم در مورد كرامت‌هاي انساني فرمود: مكارم اخلاق 10 بخش دارد و رأسهن‌الحياء،‌ کافی، 2/56.

سر تمام كرامت‌هاي اخلاقي اين است كه انسان، باحيا باشد نه حياي از مردم‌! حياي از كسي‌كه او را آفريد و انسان هم مظهر اوست و هم در محضر او!

يعني ما اين درك را داشته باشيم كه در حضور كي هستيم؛ كي ما را مي‌بيند

«أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى»،{ سوره العلق، آیه 14}فکر کردیم در خلوت هستیم کسی نمی‎بیند؟«إِنَّ رَبَّكَ لَبِالْمِرْصادِ» (فجر/14) قرآن است. خدا در کمین است. آیه‌ی دوم: «وَ اللَّهُ شَهِيدٌ عَلى‏ ما تَعْمَلُون‏» (آل‌عمران/98) کاری که شما «تَعْمَلُون‏» عمل می‌کنید، خداوند «شَهِيدٌ» شاهد است.

 این آیه عبارت کوتاهی است اما ای کاش در ما این همت بود که آن را در جایی مانند اتاق کار و یا مطالعه نصب می کردیم تا روزی چند بار نگاهش می کردیم، یعنی بدانید اگر شما از او غافلید او از شما غافل نیست،

این آیه شریفه را دقت کنید: «وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرید …»{ سوره ق، آیات 16 و 17} من از رگ گردن به تو نزدیک‎تر هستم.

در سوره یونس «وَ لا تَعْمَلُونَ مِنْ عَمَلٍ إِلاَّ کُنَّا عَلَیْکُمْ شُهُوداً»{ سوره مبارکه یونس، آیه 61}هیچ‎کاری نیست که شما انجام دهید مگر این که ما آن را می‎بینیم. کارهایتان در مرئَی و منظر ما است و ما داریم می‎بینیم. «عمل» در اینجا اطلاق دارد، یعنی هم اعمال درونی‎ را شامل میشودو هم اعمال بیرونی‎ را. «ما من عملٍ» استثنا ندارد. همه را شامل میشوددر تفسیرنمونه جلد هشتم ذیل این آیه روایتی آمد که است که «کان رسول‎الله(صلی‎الله‎علیه‎وآله‎وسلم) اذا قرأ هذه الآیه بکی بکاءً شدیدا»پیغمبر اکرم وقتی به قرائت این آیه می‎رسید، به شدّت گریه می‎کرد.

در روایتی هست که حضرت به ابی‎ذر فرمودند: «أَ تُحِبُّ أَنْ تَدْخُلَ الْجَنَّةَ؟ قُلْتُ نَعَمْ فِدَاکَ أَبِی» به ابوذر گفتند: دلت می‎خواهد به بهشت بروی؟ گفت: بله. چه کسی دلش نمی‎خواهد؟ «قَالَ فَاقْصِرْ مِنَ الْأَمَلِ» آرزوهایت را کوتاه کن. «وَ اجْعَلِ الْمَوْتَ نُصْبَ عَیْنَیْکَ» مرگ را همیشه در نظر داشته باش، یادت نرود که می میری. «وَ اسْتَحِ مِنَ اللَّهِ حَقَّ الْحَیَاء»{ بحارالأنوار، ج74، ص84}از خدا حق حیاء را داشته باش

اگر انسان این حقیقت را همیشه در برابر چشم خویش قرار دهد و خدای سبحان را ناظر بر کارها، رفتارها و نیت های خود بداند از هرگونه لغزش، خطا نمیکند خیانت نمیکند گناه نمیکند بی حیایی نمیکند.

IMG_0086

آیات زیادی داریم که خداوند ناظر کارهای شماست. حالا کسی نفهمید، خدا که فهمید. گاهی آدم یک گناهی می‌کند، پلیس نفهمید. خوشحال میشود که به خیر کذشت!!:یعنی ما اگر می‌ایستیم، از ترس پلیس می‌ایستیم، نه به خاطر اینکه عبور از چراغ قرمز بد است. عبور از چراغ قرمز بد است، چه پلیس باشد، چه پلیس نباشد. کلاه سر مشتری گذاشتن بد است،چه متوجه شود چه نشود!بی حیایی بد است در هرجامعه ای خصوصاًجامعه اسلامی!!

نمازگزاران عزیز مراقب نگاه های خدا باشیم

گزارشها این است كه حیا روز به روز كمتر می‌شود.نوع پوشش زن و مرد و روابط آنان نیز در نگاه بسیاری از مردم با آنچه حیا می‌دانند ، فاصله گرفته است. در گذشته لباس‌ها حتی در خانه و در مقابل محارم نیز پوشید بود ، اما امروز بسیاری از افراد در حریم خانه نیمه برهنه‌اند. در معابر عمومی نیز استفاده از مانتوهای تنگ، بدن نما و گاه نازك، حتی برای افرادی كه به حجاب اسلامی پایبند هستند، عادی شده است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشروح خطبه دوم:

اوصِيكُمْ عبادالله و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش می کنم به تقوای الهی،

دومطلب رو عرض میکنتم:

مطلب اول اشاره به دیدار ائمه محترم جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری:

یکی از شیرین ترین بخش از بخشهای سمینار سراسری ائمه جمعه کشور، دیدار با مقام معظم رهبری است در این دیدار نکات ارزشمندی فرمودند به چند مورد اشاره میکنم:

1)توجه به بزرگی و سنگینی مسئولیت نماز جمعه

2) مغتنم شمردن فرصت نماز جمعه

3) تبیین اهمیت و جایگاه نماز جمعه

4) ارتباط و انس با جوانان، بهترین راه درک مسائل و ابهامات ذهنی آنان

5) ضرورت استفاده از جوانان مؤمن، بافکر و مورد اعتماد را در ستادهای نماز جمعه

6)حمایت ائمه جمعه از جهت‌گیری‌ها و جریان های انقلابی در عین روی خوش نشان دادن به همه‌ی طرف ها

7)بیان واقعیات امیدبخش، به منظور کمک به مردم را در مقابل هجوم رسانه‌های بیگانه و تمرکز دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن بر «ناکارآمدنمایی نظام» و «ناامید کردن مردم»

IMG_0090

مقام معظم رهبری در این دیدار، یكى از مصادیق رعایت تقوا را، «اجتناب از ناامید كردن جوانان» برشمردند و یاد آور شدند: برخى‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها و حتى در محیطهاى كسب‌وكار، به‌گونه‌اى صحبت مى‌كنند كه جوان از آینده ناامید مى‌شود. ناامید كردن جوان یعنى گرفتن فرصت و قدرت عنصر جوان از كشور و جامعه‌ى اسلامى و این خود یك منكر است.

انقلاب اسلامى ایران به‌دلیل مشروعیت الهى و خاستگاه فكرى ودینى و پایگاه ومقبولیت مردمى وتأثیرى كه بر روند تحولات منطقه‌اى و جهانى داشته ودارد، از لحظه پیروزى انقلاب، در معرض گسترده‌ترین وپیچیده‌ترین شكل جنگ نرم وعملیات روانى دشمنان بیرونى و داخلى قرار داشته ودشمنان نظام اسلامى به‌دلیل ناتوانى از شكست انقلاب از طریق امنیتى و نظامى، سیاست تبلیغى و رسانه‌اى خود را بر مأیوس‌سازى مردم و حتّى مسؤولان و مدیران متمركز كرده و با خبرسازى‌هاى دروغ، تحلیل‌هاى مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیّت‌ها، پنهان كردن جلوه‌هاى امیدبخش، بزرگ كردن عیوب كوچك و كوچك نشان دادن یا انكار محسّنات بزرگ نظام، تلاش كرده ومى كنند تا نظام را بدون آینده جلوه داده ومردم وبه‌ویژه جوانان را از رسیدن به اهداف و آرزوهاى فردى و اجتماعى مأیوس ساخته واز این طریق با خدشه بر پایگاه مردمى نظام، زمینه فروپاشى آن‌را از درون را فراهم آورند.

امید كه از بین برود یاس و ناامیدى جایگزین مى‌شود و در جامعه ناامید مردم مایوس‌اند، در این جامعه اعتماد نخواهد بود و فاصله بین ملت و دولت در چنین جوامعى افزایش پیدا مى‌كند.

لذا همه ما وظیفه داریم با توجه به تإکیدات مقام معظم رهبری وهم چنین باتوجه به  بیانیه گام دوم انقلاب که یادآور شدند: محصول تلاش چهل‌ساله، اكنون برابر چشم ما است

خدمات و دستاوردهای انقلاب ونظام را برای مردم تبیین کنیم که این دستاوردها کم نیست!!

كشور و ملّتى مستقل، آزاد، مقتدر، با عزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایى گران‌بها، مطمئن و امیدوار، داراى تأثیر اساسى در منطقه و داراى منطق قوى در مسائل جهانى، ركورددار در شتاب پیشرفت‌هاى علمى، ر كورددار در رسیدن به رتبه‌هاى بالا در دانش‌ها و فنّاورى‌هاى مهم از قبیل هسته‌اى و سلّول‌هاى بنیادى و نانو و هوافضا و امثال آن، سرآمد در گسترش خدمات اجتماعى، سرآمد درانگیزه‌هاى جهادى میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان كارآمد، و بسى ویژگى‌هاى افتخارآمیز دیگر كه همگى محصول انقلاب و نتیجه‌ى جهت‌گیرى‌هاى انقلابى و جهادى است

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

IMG_0095

مطلب دوم:

مقام معظم رهبرى به مناسبت‫هاى مختلف همواره از صفت خبیث براى انگلیس استفاده كرده‫اند. در واقع مرورى بر رفتارهاى تاریخى انگلیس چه در مورد ایران و چه در مورد سایر كشورها نشان دهنده خباثت انگلیسى‫ها است.

خبیث در لغت به‫معناى فاسد، پلید و بد اندیش است. در واقع، زمانى كه انگلیس با این صفت خواده مى‫شود یعنى این كشور هم بداندیش است و هم پلید. اما نمونه‫هاى این پلیدى و بد طینتى چیست؟

  1. انگلیس طلایه دار استعمار

انگلیس از پیشتازان استعمار به شمار مى‫رود. انقلاب صنعتى در انگلستان بود و این انقلاب چهره این قاره را تغییر داد، كشورهاى پیشتاز در این تحول با تكیه بر اندیشه سیاسى غالب در این كشورها براى تأمین منابع مورد نیاز خود براى تولید بیشتر و نیز پیدا كردن بازار براى فروش كالاهاى تولیدى خود، به توسعه‫طلبى در دیگر كشورها پرداختند، این بدان علت بود كه قاره اروپا باتوجه به وسعت كم وكمبود منابع اولیه و خام و نیز زیادى رقبا مكان مناسبى براى رشد و توسعه سرمایه و ثروت نبود، لذا كشورهاى اروپایى پیشتاز در زمینه انقلاب صنعتى به فكر خروج از اروپا افتاده و به تقسیم كشورهاى آسیایى و آفریقایى بین خود پرداختند و به‫جز چند كشور، سایر ملت‫ها تحت استعمار غرب و اروپا قرار گرفتند، هر چند ایران هیچ گاه به مستعمره تبدیل نشد، اما همواره از سوى استعمار گران، رنج و آسیب دیده است. در صدر كشورهاى استعمارى كه همواره در تاریخ دویست سال اخیر ملت ایران، نقش پررنگى داشته است، استعمار پیر یعنى انگلیس است.

 2.فرقههاى ساختگى

از اقدامات دیگر استعمار براى تأمین مقاصد خود و تضعیف ایران، مسأله فرقه‫سازى بود، در ابتدا شكل‫گیرى «بابیت» براى از بین بردن وحدت مذهبى میان شیعیان و ایجاد تشتت میان مردم بود، كه با اقدامات قاطع امیركبیر روبه رو شد اما بعدها این فرقه‫ها در قالب بهائیت كه مورد حمایت انگلیس بود به حیات خود ادامه داد. ارتباط بهاییت به‫خصوص پیوند آن با انگلیس، مورد اجماع مورخین است.

3.هولوكاستى كه انگلیس در ایران بهوجود آورد

فاجعه قحطى سال‫هاى ۱۲۹۶الى ۱۲۹۸ شمسى همزمان با جنگ جهانى اول زمانى اتفاق افتاد كه سراسر ایران در اشغال نظامیان انگلستان بود. درست زمانى كه مردم ایران به‫دلیل قحطى نابود مى‫شدند، ارتش انگلیس مشغول خرید مقادیر عظیمى غلات و مواد غذایى از بازار ایران بود و با این كار هم افزایش شدید قیمت مواد غذایى را سبب شد و هم مردم ایران را از این آذوقه محروم كرد. جالب‫تر این‫كه انگلیسى‫ها حتى مانع واردات مواد غذایى از آمریكا، هند و بین النهرین به ایران شدند. به علاوه در زمان قحطى، انگلیسى‫ها از پرداخت پول درآمدهاى نفتى ایران امتناع ورزیدند. طبق اسناد آمریكایى، در سال ۱۹۱۴ جمعیت ایران ۲۰ میلیون نفر بود كه در سال ۱۹۱۹ به ۱۱میلیون نفر كاهش یافت، یعنى حدود ۱۰ میلیون نفر از مردم ایران در اثر گرسنگى و بیمارى‫هاى ناشى از كمبود مواد غذایى و سوء تغذیه كه یكى از عوامل اصلى آن دولت انگلیس بود، مردند.

شهریورماه ۱۳۳۰ دولت انگلستان خرید نفت ایران را تحریم كرد و اعلام كرد كه هر شركتى هم نفت ایران را بخرد تحت تعقیب قضایى قرار مى‫گیرد! علاوه بر آن فروش تجهیزات نفتى به ایران را ممنوع اعلام كرد، ذخایر ارزى ایران را توقیف كرد، دستور داد شركت نفت ایران و انگلیس از پرداخت بدهى‫هاى خود به ایران امتناع كند، اموال بازرگانان ایرانى و كالاهایى كه از شركت‫هاى انگلیسى خریده بودند توقیف شد، دولت ایران، از استفاده از استرلینگ (واحد پول انگلیس) محروم شد، تانكرهاى ایران در بنادر كشورهاى تحت‫الحمایه انگلستان توقیف شد و از ورود آهن، فولاد، شكر، چاى و دیگر كالاهاى اساسى به ایران جلوگیرى شد.

4.نفت ایران بر سفره انگلیس

در سال ۱۹۰۱ میلادى و همزمان با حكومت مظفر الدین شاه، امتیاز استخراج نفت جنوب به فردى انگلیس به نام ولیلیام دارسى واگذار شد بر اساس این قرارداد حق انحصارى كشف استخراج و پالایش نفت ایران به‫جز در ایالت‫هاى هم مرز با روسیه به مدت ۶۰سال به انگلیس واگذار مى‫شد، با تشكیل شدن كمپانى نفت ایران و انگلیس كار استخراج نفت آغاز شد و میادین به سرعت توسط انگلیس‫ها كشف مى‫شدند و نفت آن از طریق لوله به پالایشگاه آبادان انتقال مى‫یافت، نفت ایران در جنگ جهانى اول نقش كلیدى را در جنگ بازى كرد چراكه سوخت وسایل نقلیه اعم از زمینى، دریایى از طریق نفت ایران تأمین مى‫شد، بدین ترتیب انگلستان عملا مالكیت نفت ایران را در اختیار مى‫گرفت.

انحصار نفت ایران به مدت ۶۰ سال در اختیار آن شركت قرار داشت؛ بدون این‫كه ملزم باشد به دولت ایران لااقل صورت عملكرد بدهد!

5. طراحى و هدایت فتنهها

دولت انگلیس پس از پایان جنگ تحمیلى و كمك به صدام در راستاى سیاست‫هاى استكبارى خود به اجراى طرح‫ها و نقشه‫هایى براى براندازى و ایجاد اختلال در نظام جمهورى اسلامى كرده است، از این جمله مى‫توان به برنامه‫ریزى وهدایت فتنه‫هایى چون ۷۸و ۸۸ اشاره نمود، سفارت انگلیس در تهران به اتاق هدایت و پناهگاهى براى جاسوسان و فتنه گران تبدیل شد و در مسائل داخلى ایران دخالت مى‫كردند.

6. توقیف نفتكش ایران

اما جدیدترین خباثت انگلیسى‫ها در مورد ایران مربوط به توقیف تفتكش ایرانى است. نیروى دریایى انگلیس، بامداد روز پنج‫شنبه ۱۳ تیرماه یك نفتكش حامل ۲میلیون بشكه نفت ایران را در سواحل تنگه جبل‫الطارق توقیف كرد. در حالى كه انگلیس مدعى شد توقیف این كشتى با هدف ممانعت از نقض تحریم‫هاى اتحادیه اروپا علیه سوریه انجام گرفته كه دولت اسپانیا كه بر سر حاكمیت بر آب‫هاى اطراف جبل‫الطارق با لندن اختلاف دارد، در بیانیه‫اى تأكید كرد كه انگلیس این اقدام را به درخواست آمریكا انجام داده است.

انگلیس پیش از این نیز در سال ۱۳۳۰ نخستین كشورى بود كه نفت ایران را تحریم كرده بود. كودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و همه حواشى تاریخى آن با داستان قلدرى انگلیسى‫ها در تحریم نفت ایران همراه بود. در واقع، تحریم اقتصادى ایران، فقط به این زمانه اختصاص ندارد؛ هرگاه ملت حق قانونى و مشروعش را خواستار شده و دست زورمندان را از كار و زندگى خویش كوتاه كرده، قلدرى‫ها هم آغازشده و تهدید تحریم‫ها از راه رسیده است. که البته این قلدری ها امروز بی جواب نمی ماند!!{تکبیرنمازگزاران}

توقیف نفتکش خارجی حامل سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمانی اتفاق افتاده است که هم آمریکا و هم انگلیس اعلام کرده اند که سعی دارند نفتکش ها را در خلیج فارس اسکورت کنند. اما سپاه پاسداران با عملیاتی موفق پس از ساقط کردن پهپاد مدرن آمریکایی نمایش غرور آمیز دیگری ارائه داد. در واقع خلیج فارس اکنون زیر سایه سپاه است.

رهبر معظم انقلاب  در دیدار با ائمه جمعه با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث گفتند: آنها که خباثتشان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می‌کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد. درست دو روز بعد از این اظهارات نیروی دریایی سپاه از توقیف نفتکشی در خلیج فارس خبر داد. البته باید توجه داشت که این اقدام پاسخ واقعی به اقدام خباثت آمیز انگلیس نبوده و تنها یک هشدار به کشورهایی است که سعی دارند امنیت انرژی و اقتصاد منطقه را به خطر بیندازند. انگلیس با توقیف نفتکش ایرانی اشتباه بزرگی کردند که باید منتظر پاسخ نهایی وکوبنده تر باشند.{تکبیرنمازگزاران}

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --