اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:تأسيس دفتر اتحاديه اروپا،چون مداخله درامورايران ونقض استقلال سياسي ايران است ازطرف ملت پذيرفته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:تأسيس دفتر اتحاديه اروپا،چون مداخله درامورايران ونقض استقلال سياسي ايران است ازطرف ملت پذيرفته نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه حسن آبادنمازباشکوه جمعه اینهفته 95/08/28به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی شهربرگزارشد.
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- صفین جداکننده حق از باطل بود.

2- هر کس سه ویژگی را داشته باشد شیعه امام حسین (ع) است.
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1- کارنامه بسیج بسیار درخشان است و پر از این عبارتهای نورانی و کلمات الهی است.
2- تأسيس دفتر اتحاديه اروپا، چون مداخله در امور ايران و نقض استقلال سياسي ايران است ازطرف ملت پذيرفته نیست.

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

sh-m-1
خودم و همه ی شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم.وجود مبارک امیرالمومنین می فرماید تقوا حق خدا بر شما است. کسانی که مراقبت می کنند از زبان و نگاه، کسب و کار و اعمالشان حق خدا را رعایت می کنند. برای کسب تقوا از خداوند استعانت بخواهید. چرا که بدون تقوا قدرت ترک محرمات و انجام واجبات نداریم.
بحث ماپیرامون زیارت اربعین بود.علامات مؤمن رواززبان امام عسکری عرضه داشتم وفرازی هم اززیارت اربعین را به محضرشماتقدیم کردم.
اما فرازهای بعدی این زیارت:
بَذَلَ مُهْجَتَهُ فیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبادَکَ مِنَ الْجَهالَهِ وَحَیْرَهِ الضَّلالَهِ
در دعوت مردم جاى عذر و بهانه‌ای (براى کسى ) نگذارد و بی‌دریغ خیرخواهى کرد و جان خود را در راه تو داد
و”بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهاله “: سلام برآقایی که خون قلبش را بذل کرد در راه خداتا مردم و بندگان خدا را از جهالت نجات دهد. “مهجه” در عربی به خون پاک و قلب صاف می گویند یعنی امام حسین(ع) پاکترین خون خود را داد برای نجات مردم از جهالت. یعنی اگر ما دنبال این هستیم که از جهالت نجات پیدا کنیم، پیرو امام حسین(ع) هستیم. اگر دراین فکر نباشیم، هنوز در این راه وارد نشده ایم. جهالت یعنی چه؟ جهل واژه مقابل عقل است نه علم.یعنی با عالم شدن نمی توان در خط حسین (ع) قرارگرفت. امام(ع) آمد که ما عاقل شویم. از امام صادق(ع) پرسیدند که عقل چیست؟ امام فرمودند: عقل آنست که با آن خداوند اطاعت شود و بهشت کسب شود. انسان عاقل کسی است که فکر آخرتش باشد. در این حرف همه چیز است. بنابراین ممکن است که انسانی عالم باشد وتفسیر قرآن هم بگوید اما جاهل باشد. کسی باشد که ظاهرا عالم باشد(مثل شریح قاضی که کسی درعلم او شکی ندارد) ولی عاقل نباشد. شریح نوشت که حسین (ع) علیه امیرالمومنین یزید خروج کرده است. قتل او جایز بلکه واجب است. شریح آیت ا… عظمی بود. در آن زمان بزرگ بود. چرا به این بدبختی افتاد؟ عمربن سعد فرزند سعد ابن ابی وقاص از یاران درجه یک امام علی (ع) است. از اصحاب باشعور پیغمبر(ص) بود. خانه اش را ازمدینه به کوفه آورد تا همسایه امیرالمومنین(ع) شود. عمربن سعد هم بازی امام حسین(ع) بود وامام(ع) را می شناخت ولی جاهل بود. اگر به فکر نباشیم ماهم از این جاهلیت مصون نیستیم. ممکن است یک عمر نماز بخوانیم بدون اینکه بدانیم چه می کنیم.
صفین جداکننده حق از باطل بود و خیلی از دانه درشت ها نتوانستند تصمیم به حضور درجنگ بگیرند چون حق را تشخیص نمی دادند. ولی شمر حق را تشخیص داد و رفت ودررکاب علی(ع) زخمی شد و تا دروازه های شهادت پیش رفت اما زمین خورد. بصیرت یعنی حواسمان باشد که درجهل نمانیم، چگونه ؟ باید عاقل شد. می شود که شخص بی سواد باشد اما عاقل باشد. به کتاب میزان الحکمه باب عقل مراجعه کنید تا متوجه خصوصیات فرد عاقل شوید.
وحیره الضلاله: امام حسین(ع) شهید شد تا مردم در حیرانی گمراهی نمانند. پس گمراهی حیرت است.
درکربلا خیلی ها در حیرت بودند. حتی درنقلها آمده است شخصى تا ظهر عاشورا دربرابر امام(ع) شمشیر زد و با یاران او جنگید. اما وقتی امام(ع) را دوره کردند تا هرکس ضزبه ای بزند، او گفت نامردی است. چند نفربه یک نفر؟ همانجا توبه کرد و به دفاع از امام پرداخت و 18 نفر را کشت و سپس کشته شد. اوآخرین شهید کربلا است. به موقع عمل عاقلانه کرد. درحیرت ضلالت نماند. در گریه هایتان از امام(ع) بخواهید که شما را از حیرت ضلالت خارج کند.
وباع حظه بالارذل الادنی: بهره خود را به پست ترین بها فروختند. یعنی خرید و فروش خیلی بدی کردند. چی دادند و چه گرفتند. در عصر عاشورا به دستور عمربن سعد پیکرها را جمع کردند و با اسب های تازه نعل شده برپیکرها تاختند. یکی از کسانیکه بر بدنها اسب تاخته بود نزد ابن زیاد رفت وابن زیاد در ازای این کارش چند دینار هم به او داد. امام صادق(ع) در این زیارت می فرماید که خیلی ارزان و کم فروختند و خودشان را بیچاره کردند وآخرتشان را خیلی ارزان دادند.
ودرانتهای این زیارت می فرماید:
 امام صادق(ع) می فرماید هر کس این سه ویژگی را داشته باشد شیعه امام حسین (ع) است. 1- من قلبم و دلم با امام (ع) است. یعنی این آرزوی خوب که ایکاش مادر کربلا بودیم تا لااقل جلوی یک شمشیر را می گرفتیم. این آرزوی خوب را باید بر زبان آورد. 2- دومی کمی سخت تراست، یعنی من تابع امرشما هستم. هرچه شما دستور دهید من تبعیت می کنم و گاه زمانی باید تبعیت کنید از چیزی که علتش را هم نمی دانید. مثل پریدن داخل تنور. ما اگر تابع امر معصوم(ع) باشیم خیلی چیزها گیرمان می آید. 3- یعنی من در شمار کسانی هستم که می خواهم امام زمان(ع) را یاری کنم و سرباز امام زمان(ع) باشم. اگر قلبت با امام حسین(ع) باشد و تابع امام زمان(ع) باشی، حتما امام زمان(ع) را یاری خواهی کرد. این سه ویژگی از اربعین و زیارت اربعین بدست می آید.

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
در ابتداي خطبه دوم هم خودم و هم شما را به تقواي الهي دعوت مي کنم

شنبه 29 آبان 19 صفر آغاز هفته بسيج‏

کارنامه بسیج بسیج بسیار درخشان است پر از این عبارتهای نورانی و کلمات الهی است.
اگر بخواهیم کارنامه بسیج را در یک جمله خلاصه کنیم به این جمله مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای میرسیم ، که فرمودند: مطمئن باشید اگر حضور بسیج در 8 سال دفاع مقدس نبود سرنوشت کشور چیز دیگری بود و دشمن مسلط می شد.
بعد از جنگ، تهاجم فرهنگی آغاز شد. باز هم اینجا بسیج به میدان آمدو با حرکتهای فرهنگی بزرگموج بیداری ، بصیرت و معرفت را در میان ملت برقرارکرد.ان شاءالله هفته آینده هم دراین زمینه صحبت خواهم کرد.

يكشنبه 30 آبان 20 صفر اربعين حسيني (روز زيارتي مخصوص حضرت سيدالشهداء عليه‏السلام‏)

امام حســـين(ع) از لحاظ عملي، درس بزرگي به همه تاريخ اسالم داد و در حقيقت، اسلام را هم در زمان خودش، هم در هر زمانهای ديگر بيمه كرد؛ هرجا فسادي از آن قبيل باشد، امام حسين(ع) در آنجا زنده است، با شيوه و با عمل خود به ما ميگويد كه شـــما بايد چه كار كنيد؛
خون مطهر حسين ابن علي (ع) در كربلا در غربت بر زمين ريخته شد، اما بزرگترين مسؤوليتي كه بر عهده امام سجاد(ع) و زينب كبري(س)قرار گرفت، از همان لحظه اول اين بود كه اين پيام را روي دســـت بگيرند و آنرا به شكلهاي مختلف، به سرتاسر دنيامنتقل كنند. اين حركت براي احياي دين حقيقي بود وحضرت هم براي آن شـــهيد شد. البته اجر الهي براي امام حسين(ع) محفوظ بود، ميتوانستند او را در بوته ســـكوت بگذارند، اما چرا امام سجاد(ع) تا آخر عمر – سي ســـال بعد از اوزندگي كردند – در هر مناسبتي نام حسين(ع) خون حسين(ع) و شـــهادت اباعبدالله(ع) را مطرح كردند، آنرا به ياد مردم آوردند، اين تلاش براي چه بود؟ بعضي خيال ميكنند اينكار بـــراي انتقام گرفتن از بني اميه بود، در حاليكه بني اميه بعدها از بين رفتند. در حقيقت، امام حسين(ع) اگرچه با يزيد مبارزه ميكند، اما مبارزه گسترده ِ تاريخي وي با يزيد كوته عمر بي ارزش نيست، بلكه با جهل و پستي و گمراهي و زبوني و ذلّت انسان است. امام حسين(ع)با اينها مبارزه ميكند
امام رضا(ع) كه بعد از آمدن بني عباس اســـت، چرا به ريان ابن شبيب دستور ميدهد مصيبتنامه اباعبـــدالله(ع)را در ميان خودتان بخوانيد، آنوقت كه بني اميه نبودند، تار و مار شده بودند. اينكار َبراي اين است كه راه حسين ابن علي(ع) َ و خون او، علم و پرچم حركت عظيم امت اســـلام به سوي هدفهاي اسلامي است، اين پرچم بايد سرپا بماند، تا امروز هم بر سر پا مانده و تا امروز هم هدايت كرده است.امروز هم اگر حضورمیلیونی عاشقان اهلبیت رادرپیاده روی اربعین میبینیم به برکت خون مطهرامام حسین علی السلام است که این حرکت را به وجودآورده است که باعث اميدواري دوستان و حيرت و نااميدي دشمنان اهلبيت(ع) گرديده است و همه‏ي آن‏هايي كه مسائل جهان اسلام را رصد مي‏كنند به‏خوبي واقف هستند كه اين حركت مي‏تواند سرآغاز قيام عمومي براي پايان دادن به ظلم و جور يزيديان زمان باشد.
اشاره ای به تأسيس دفتر اتحاديه اروپا در ايران

برخي رسانه‏ها اخيرا ادعا كرده اند كه دفتر اتحاديه اروپا قريب الوقوع در تهران تأسيس مي‏شود خانم موگريني، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا نيز چندي پيش براي اجرايي كردن سند راهبردي اروپا به تهران آمد. اولين حرف او تأسيس دفتر يادرواقع سفارت اتحاديه اروپا در تهران بود. دستگاه قضائي ايران در اولين واكنش، تأسيس دفتر اتحاديه اروپا را تأسيس لانه جاسوسي براي مداخله در امور ايران تلقي كرد و با آن مخالفت كرد.
سند راهبردي اتحاديه اروپا پس از برجام كه در حقيقت برجام 2 را كليد ميزند، حاوي مسائل فوقالعاده مهم است. اين سند كه چند هفته قبل منتشر شد، بي پروا شروطي را براي عادي سازي روابط با ايران تصويب كرده كه مصداق احياي لانه جاسوسي آمريكا به نام اتحاديه اروپا در تهران است

تأسيس دفتر اتحاديه اروپا، چون مداخله در امور ايران و نقض استقلال سياسي ايران است ازطرف ملت پذيرفته نیست. {تکبیرنمازگزاران} مخالفت با تأسيس دفتر اتحاديه اروپا در ايران از دو زاويه است؛ يكي اين‏كه اگر قرار است ما با كشورهاي اروپايي مذاكره كنيم كه اشكالي هم ندارد با آن‏ها روابطي داريم، با خودشان مذاكره كنيم، چرا بايد يك موجوديت بزرگتري از همه اين‏ها ايجاد كنيم؟ ما مي‏خواهيم با انگليس، آلمان و فرانسه مذاكره كنيم، با خود اين كشورها مذاكره كنيم، چرا جمع اين كشورها را با همديگر بگيريم. دوم اين‏كه در خود اين اتحاديه هم مشخص است كه نهايتاً همين ۴ الي ۵ كشور انگليس، فرانسه و آلمان تصميم‏گيرنده هستند، وقتي نظرشان را بر مابقي تحميل مي‏كنند، چرا ما به‏جاي گفتگو با خودشان با ۲۷ يا ۲۸ كشور مذاكره كنيم.
دليل دوم اين ً كه اتحاديه اروپااز موضع بالا برخورد ميكنند، در حوزههاي ديگر و حقوق بشر و موضوعات داخلي كشور دخالت ميكنند، مطالبه ميكنند، سوابقشان نشان داده كه از اپوزيسيون و معارضان تروريست ضد نظام حمايت ميكنند هنوزنيامده ادعاي ارث وميراث مي‏كنند!!!
نكته مهم ديگر در ماجراي گفتگوي حقوق بشري، بيانيه اي است كه اتحاديه اروپا داده است. در بيانيه اي كه چند هفته قبل دادند، ابتدا يك مقدمه دارد، خيلي توهين آميز در مورد جمهوري اسلامی قضاوت و حرفهايي ميزنند و عبارتهاي توهين آميز بـــه كار ميبرند و ميگويند ما ميدانيم كه حكومت جمهوري اســـامي يك حكومت دموكراتيك نيســـت، انتخابات استاندارد و آزاد در اينجا برگزار نميشود و حقوقهاي مختلف رعايت نميشود، توهين و دخالت آشـــكار در كشور است. 25 بند را دربیانیه آوردندوخودشـــان شرح وظايف اتحاديه اروپايي را آوردند كه ما از زندانيان سياســـي دفاع كنيم، از حقوق اقليت، فلان کس را آزاد كنيم و اينها را در بيانيه شان آوردهاند.مردم از خود سؤال ميكنند: چرا پاسخ گستاخي اتحاديه اروپا داده نميشود؟ مردم انتظاردارندهم دولت وهم مجلس سكوت نكنند در اين باره موضع شفاف و روشن بگيرد.{تکبیرنمازگزارن}
بنا به گفته سفیرایران درلندن حساب بانكي سفارت ايران در لندن هنوز مسدود است و ۲ پوند پول نمي‏توانند در لندن جابه‏جا كنند، آن‏وقت اتحاديه اروپا سخن از برجام و اجراي يك‏سويه تعهدات دارد، اين واقعاً شرم‏آور است.لذاملت ايران نيازى به تأسيس دفتر اتحاديه اروپا ندارد.چرا که این دفتردفتر نفوذ، جاسوسى و مداخلات ضدحقوق بشرى اتحاديه اروپا در تهران خواهد بود و نبايد تأسيس شود.

انتخابات آمریکا
دررابطه با انتخابات آمریکا سخن همان فرمایشاتی است که مقام معظم رهبری دو روز گذشته دردیداربا مردم اصفهان فرمودندکه:
«ما هيچ قضاوتي درباره اين انتخابات نداريم زيرا آمريکا، همان آمريکا است و در ۳۷ سال گذشته هر يک از دو حزب که بر سر کار بودند، هيچ خيري که نرساندند، دائماً نيز شر آنها متوجه ملت ايران بوده است.» «بر خلاف عده اي که در دنيا، براي نتيجه انتخابات آمريکا، عزا گرفته‏اند يا عده ديگري که شادي مي‏کنند، ما نه عزا مي‏گيريم و نه شادي مي‏کنيم زيرا براي ما فرقي نمي‏کند و هيچ نگراني هم نداريم و به لطف الهي، براي مواجهه با هر حادثه محتملي نيز آماده‏ايم.»البته اگر فرصتی شددراین زمینه به نکاتی درآینده اشاره خواهم کرد.
والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --