اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه: اگرسپاه نبودامروزساختاردولتهاوملتهای منطقه ازهم پاشیده بود

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه: اگرسپاه نبودامروزساختاردولتهاوملتهای منطقه ازهم پاشیده بود

نمازجمعه این هفته 28مهرماه96 با حضور اقشارمختلف مردم وعزارداران حضرت اباعبدالله علیه السلام به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”درمصلی امام خمینی این شهر برگزارشد.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- سومین هشداردرسخنان حضرت اباعبدالله نشناختن حق وباطل و عمل نکردن به حق و منع نکردن از باطل است
2- مردم دربرابرحق سه دسته هستندعده ای حق‌پذیرندوبعضی‌ حق‌ستیز وبعضی‌ها هم سکوت می‌کنند.
3- انسان بايد بنده‌ي خدا باشد، تا حق را بفهمد.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1- امام سجاد(ع) می فرماید سخت ترین لحظات برای انسان سه موقع است.
2- امام سجاد(ع)بعدازواقعه کربلاتاسال ۹۵ تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و به روشن گری مردم پرداختند.
3- شهیدحاج آقا مصطفی خمینی یکی از استوانه‌هاى استوار انقلاب تا زمان شهادتش به‌شمار مى‌رفت.
4- سپاه یکی ازستونهای قدرتمند دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم           بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

photo_2017-10-20_15-12-48
عبدالله اوصیکم ونفسی به تقوی الله
قال الله تبارک و تعالی «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَکونُواْ مَعَ الصَّادِقِينَ».
بحث ما درخطبه های اول تحت عنوان هشدارهای حسینی بود
هفته گذشته دومین هشداری که ابی‌عبدالله صریح در کلامش فرموده کاهش معنویت، کاهش دینداری، کاهش توجه به ارزش‌های معنوی است .که توضیحاتی دراین زمینه به محضرشماعرضه داشتم.
اما سومین هشدار آسیب و خطری که درسخنان حضرت اباعبدالله دیده میشودنشناختن حق و باطل و عمل نکردن به حق و منع نکردن از باطل است خیلی بحث مهمی هم هست این بحث اباعبدالله فرموداَلا تَرَوْنَ اَنَّ الْحَقَّ لايُعْمَلُ بِهِ، وَ اَنَّ الْباطِلَ لايُتَناهي عَنْهُ،آیا نمی‌بینید کسی به حق عمل نمی‌کندحالا چرا عمل نمی‌کند به حق یا نمی‌داندحق چیست یا می‌داند و میترسد و أن الباطل باطلاً لا یتنها عنه؛ کسی هم جلوی باطل ایستادگی نمیکند!!
لازم است توضیح مختصری بدهم ،مردم دربرابرحق سه دسته هستند بعضی‌ها حق‌پذیر هستند بعضی‌ها حق‌ستیز هستند بعضی‌ها سکوت می‌کنند امروزی‌هادر اصطلاحات سیاسی‌ ودر ادبیات امروزی سفید و سیاه و خاکستری بعضی‌ها سفیدهستند شفاف وروشن مشخص هست موضع این آقا مثلا دردفاع از امام حسین مثل مثلاً فرض کنید حبیب‌بن‌مظاهر، بعضی‌ها هم سیاه است سفت می‌ایستدومقاومت میکند نه حرف امام را قبول می‌کند نه نصیحت دراو اثر می‌کند مثل عمرسعدودسته سوم هم که اون ‌ خاکستری هستند همیشه خطرشان بیشتر است دستة خاکستری دسته‌ای که نه با امام است نه علیه امام است امام را قبول دارد ولی جرأت یاری کردن ندارد امروز و فردا می‌کند تأخیر می‌اندازد درهمة نظام‌هااین افراد را داریم این خاکستری‌ها را کسانی که بالأخره معلوم نیست این موافق است مخالف با نظام علیه نظام است .

photo_2017-10-20_15-12-59

یک: حق‌پذیر
اول باید حق شناخت دوم باید حق قبول کرد حالا که شناختیم بایدقبول می‌کنیم بعضی‌ها می‌شناختند امادیر قبول می‌کردند وقتی حضرت موسی نزد فرعون آمدیکی دو تا سؤال بینشان رد و بدل شد حضرت موسی گفت اگر تو خدایی خورشید از مشرق طلوع میکند کاری کن ازمغرب طلوع کند مگر تو خدا نیستی ؟؟!!قرآن مبفرماید: «فَبُهِتَ الَّذِي کفَرَ» (بقره / 258)؛ فرعون گیر کرد فهمید حق با موسی است همانجا باید قبول می‌کرد صبر کردتا فرعون تو رود نیل افتاد اونجا گفت حق با موسی بود خب آنجا دیگرفایده ای ندارد این چه حق‌پذیری است؟؟ همان روز که فهمید اشتباه می‌کندبایدمیپذیرفت! زلیخا صبر کرد صبر کرد زندان‌های یوسف تمام شد یعقوب نابینا شد چه اتفاقاتی افتاد زلیخا بعدازاینهمه اتفاقات گفت الان فهمیدم حق با یوسف است
سورة توبه آیة 106 قرآن کریم می‌فرماید :بعد از جنگ اُحد چند سال بعد حمزه که در اُحد به شهادت رسید قاتلش پشیمان شد یعنی وحشی بعد از جنگ موته هم قاتل جعفر بن ابی طالب که برادر حضرت امیر جعفر طیار اوهم پشیمان شد حالا در دو فاصلة زمانی اینها آمدند مسلمان بشوند خدا می‌فرماید: «وَ آخَرُونَ مُرْجَوْنَ لِأَمْرِ اللّهِ إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ وَإِمَّا يَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ حَکيمٌ» (توبه / 106)؛ بعضی‌ها با تأخیر آمدند إرجاع یعنی تأخیر دیدند بالأخره اسلام رشد کرد و قدرت گرفت و اصلاً فهمیدند اشتباه کردند ولی چی بعد از شهادت حمزه بعد از کشتن جعفر بن ابی طالب تکلیف اینها چه میشود؟ خدا تکلیف اینها را تو قرآن مبهم کرده می‌فرماید: «إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ وَ إِمَّا يَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ حَکيمٌ»؛ شاید هم توبه‌ آنها راقبول کند شایدهم قبول نکندکما اینکه زلیخا مثلاً قبول شد ولی فرعون قبول نشد «إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ وَإِمَّا يَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ حَکيمٌ»؛ نمی‌دونیم امام صادق فرمود خدا از ما نخواسته تو تکلیف اینها دخالت کنیم حالا اینو میخوام عرض کنم اول حق‌شناسی دوم پذیرش حق
قرآن مي‌فرمايد: «فَبَشِّرْ عِبَادِ» (زمر/17) بشارت بده، بندگانمان را. بنده‌ي خدا چه کسي است؟ «الَّذِينَ» کسي است که با هيچ فکري لجبازي ندارد. «الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ» يعني حرف را گوش مي‌دهد، «فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ» اگر خوب بود قبول مي‌کند. يک دنده نيست. خودش را با کسي نمي‌فروشد. با حزبي، خطي، باندي، با لهجه‌اي، با هيچ‌کس، قرارداد ندارد. مي‌گويد: من حرف‌ها را گوش مي‌دهم. هرکس حرفش بهتر بود، او را مي‌پذيرم.يعني انسان بايد بنده‌ي خدا باشد، تا حق را بفهمد. چون اگر کسي بنده‌ي هوسش باشد، هرچه هوسي است مي‌پسندد. مي‌گويد: تو بايد بنده‌ي خدا باشي. آخر بعضي‌ها مي‌گويند: آقا اشکال دارد ما فلان مجله و کتاب را بخوانيم؟ مي‌گويم: اگر نفس‌ات بر تو حاکم است، دنبال هوس‌ات هستي خطرناک است.
پس دستة اول کسانی هستند که حق را می‌شناسند و می‌پذیرند دسته دوم وسوم را ان شاءالله هفته آینده تقدیم خواهم کرد.

photo_2017-10-20_15-15-35

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
مشـــــروح خطبـــــه دوم:
بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
خودم و همه عزیزان را به تقوای الهی دعوت می کنم

امام سجاد(ع) می فرماید سخت ترین لحظات برای انسان سه موقع است، اول زمانی که عزرائیل به سراغ انسان می آید و جان انسان را می گیرد، دوم زمان زنده شدن از قبر و سوم زمانیکه انسان در دادگاه الهی حاضر می شود و راه نجات از سختی ها و مشکلات تقوا و خداترسی است.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

شنبه 29 مهر 1 صفر ورود كاروان اهل بيت امام حسين(ع) به شام (61 ه.ق)
يكي از مصائب رنج آور حادثه عاشورا، جريان اسارت اهل بيت امام حسين(ع) و در رأس آن‌ها حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زينب(س) مي‌باشد.
اهل بیت پیامبر(ص) در اول صفر سال 61 هجری قمری در شرایطی وارد شهر شام شدند که حدود چهل سال در این شهر و اطراف آن بر ضد امیرالمؤمنین علی علیه السلام تبلیغات مسموم صورت گرفته بود.
معاویه تعدادی خطیب پول پرست را مأمور ساخته بود که به مقام و منزلت شامخ حضرت علی علیه السلام توهین و جسارت کنند و آن حضرت را مورد فحّاشی و بدگویی قرار دهند.
مردم شهر شام نیز از هنگامی که این شهر به قلمرو مسلمانان در آمده بود، تا عصر امام سجاد(ع) تنها حاکمان و فرمانروایان طائفه بنی ‌امیه را در خود دیده بودند و لذا نه محضر پیامبر(ص) را درک کرده بودند و نه روش اصحاب صالح آن حضرت را.
شامیان در این مدت اسلام را در چهره امویان دیده بودند و تنها آنان را بازماندگان و خاندان پیامبر می ‌دانستند و بر خلاف کوفیان تنها همین را می‌ دانستند که فردی خارجی به نام «حسین» بر امیرالمؤمنین یزید!!! شوریده و توسط سپاه خلیفه به قتل رسیده و خاندان وی به اسارت گرفته شدند. از این رو به شکرانه این پیروزی و ورود کاروان اسرا شهر را آراسته و جشن گرفته بودند.
یکی از حساس ترین سخنان امام سجاد علیه السلام که تحولی عظیم در بینش مردم نسبت به امویان ایجاد کرد و معادلات یزید را بر هم زد و خط مشی او را نسبت به اهل بیت علیهم السلام کاملاً تغییر داد خطبه ای است که آن حضرت در جمع مردم و رجال سیاسی و دینی شام ایراد کردند.

photo_2017-10-20_15-13-05
امام سجاد(ع) بعد از واقعه کربلا تا سال ۹۵ هجری و در زمان شش خلیفه زندگی کرده است، و در طول این مدت تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و به روشن گری و بیدار کردن مردم و رساندن پیام عاشورا پرداخته و عاشورا را زنده نگه داشتند.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

دوشنبه 1 آبان 3 صفر شهادت آيت‏‌الله حاج آقا مصطفى خمينى(ره) در نجف اشرف (1356 ه. ش)
شهيد مصطفى خمينى در رجب سال ۱۳۴۹ هجرى قمرى، در شهر مقدس قم به دنيا آمد، داراى هوش و ذكاوت خاصى بود. داراى آثار علمى در علوم مختلف شد. در بيست و هشت سالگى به درجه اجتهاد نايل آمدنقش وى در نضج و تداوم انقلاب مهم و چشمگير بود. سياستمدارى آگاه و فقيهى روشن‌بين بود و به حتم از استوانه‌هاى استوار انقلاب تا زمان شهادتش به‌شمار مى‌رفت. سرانجام در آخرين شام مهرماه سال ۵۶ توسط حزب بعث به شهادت رسيد. حضرت امام شهادت وى را از الطاف خفيه الهى برشمرد.

اهداف رژيم پهلوى در شهادت آيت‌الله سيد مصطفى خمينى‌براى اين اقدام رژيم شاه:

۱ – ضربه زدن به نهضت اسلامى و ايجاد فشار روانى بر امام خمينى.

۲ – پيشگيرى از خطرهاى آتى از سوى يك خمينى ديگر. آن‌هم جوان و پرنشاط كه در آينده مشكلات زيادى را بر
رژيم شاه وارد خواهدكرد.

۳ – جلوگيرى از سياسى شدن حوزه عليمه نجف چراكه حوزه عليمه نجف با تحركات امثال سيد مصطفى خمينى
به تحركات ضد شاهى جديدى نايل شده بود.

۴ – ايجاد رعب و وحشت در بين مبارزان كه آنان عبرت بگيرند و از ترس جانشان خاموش باشند و بر ضد شاه فعاليت نكنند.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

اشاره ای به گستاخی های رئیس جمهورآمریکا
ترامپ را برخى ديوانه و يا جاهل و يا دلال و تاجر مى‌دانند كه گويا جز نوك دماغش را بيشتر نمى‌بيند. اما اگر تاريخ آمريكا و عملكرد و سياستهاى راهبردى دولتهاى قبل از ترامپ را با نوع جهت‌گيرى‌هاى مجلسين سنا و نمايندگان و نيز دو جريان و يا دو حزب حاكم يعنى دمكرات و جمهورى‌خواهان را به‌خوبى مورد واكاوى و دقت قرار بدهيم، خواهيم يافت كه جايگاه رياست جمهورى در آمريكا تا حدود قابل توجهى تشريفاتى است و آنچه كه فرايند امور را جهت مى‌دهد، سياستهاى كلى و سلطه‌طلبانه آمريكا است كه مجرى آن البته رئيس جمهور مى‌باشد.
از اين‌روى نبايد از كنار اتفاقات و پديده‌هاى سياسى كه با هدف‌گيرى تضعيف و يا نابودى جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ايران، از ناحيه آمريكاى جنايتكار مطرح مى‌گردد، به‌سادگى عبور كرد. كافى است سخنان اخير رئيس جمهورى آمريكا را مورد كالبدشكافى قرار داده تا بيشتر پى به خُبث طينت و جوهره شوم شيطان بزرگ آمريكا، ببريم.

photo_2017-10-20_15-12-54

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
به یکی دونکته اشاره میکنم:
1.تلاش ترامپ براى القاء وجود حاكميت دوگانه در ايران می‌باشد؛ هرچند ممكن است از ناحيه برخى مواضع و يا سخنان نسنجيده افرادى در داخل و به‌تبع آن برداشتها و ارزيابيهاى به‌دور از واقع عوامل اطلاعاتى و امنيتى وابسته به جبهه استكبار به‌ويژه جريانهاى معاند و نفاق، رئيس جمهور آمريكا به اين باور غلط رسيده باشد اما آنچه واقع قضيه است اين است كه سران استكبار به‌ويژه مسؤولان ارشد آمريكايى هنوز جوهره ملت ايران را نشناخته‌اند و لذا دچار توهماتى از سنخ وجود دوگانگى در ايران به تناسب خواست آمريكا مى‌شوند.
2. ترامپ در ذيل سخنان اهانت‌آميز خود، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامى با اظهاراتى منفى ياد كرده و سپاه را نيروى مخصوص رهبرى نظام و ابزارى براى تبديل ايران به رژيم ياغى معرفى مى‌نمايد.
البته سپاه محبوب ملت ايران و ازجمله مهم‌ترين مولفه‌هاى عزت و اقتدار كشور است و بلكه دلگرمى و اميدى براى ملتهاى مسلمان و تحت ظلم بوده و مهم‌ترين شاخصه و افتخارش ولايتمدارى می‌باشد؛ اما اين‌كه سپاه را عامل تبديل ايران به كشورى ياغى بدانند، اين چيزى نيست جز نهايت كينه و ناراحتى كه آمريكا از عملكرد شايسته و فوق‌العاده اثرگذار سپاه دارد.
سپاه را تروريسم خوانده و عامل تنشهاى منطقه‌اى قلمداد می‌کند در حالى‌كه اين سپاه بود كه پرده‌ها را كنار زد و چهره واقعى حاميان داعش و تكفير در منطقه را از زير پوشش ائتلاف دروغين عليه داعش آمريكايى به دنيا نشان داد.
آرى چه سيلى‌اى محكم‌تر از اين رسوايى، آمريكا و اذناب فتنه‌گرشان در منطقه مى‌شد از سپاه دريافت نمايند.
آنچه ترامپ را به درد آورده است، به‌واقع اين است كه سپاه مخل اهداف شوم آمريكا و اسرائيل در منطقه بوده و هست، اهدافى كه می‌رفت با شعله‌ور شدن آتش جنگهاى نيابتى، كشورهاى اسلامى را به بهانه خاورميانه جديد، تجزيه و تضعيف نمايد، و حال نه تنها راهبرد جنگهاي نيابتى و مأموريت شوم داعش نگرفت كه داعش و تكفير، نفسهاى آخر خود را مى‌كشند
سپاه یکی ازستونهای قدرتمند دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است وازابتدای پیروزی انقلاب تاکنون افتخارات متعددی را برای نظان وانقلاب وملت رقم زده است.اگرسپاه نبود امروزساختاردولتها وملتهای منطقه ازهم پاشیده بود !اگرسپاه نبودتروریستها ی مزدور داعش به تخریب حرم حضرت زینب(س)بسنده نکرده بودند وسلطه خودرا برکربلاونجف وکاظمین وسامرا وحتی برحرمین شریفین تحمیل کرده بودند لذا حق دارند عصبانی شوندعصبانیت آقای ترامپ ازدفاع جانانه سردارسلیمانیها وهمدانی ها وشهیدحججی هاست لذا همان سخن شهید بهشتی راتکرار میکنیم ای آمریکا !آقای ترامپ ازما عصبانی باش واز این عصبانیت بمیر{تکبیرنمازگزاران}خوب است این نکته را هم به آقای تازه به دوران رسیده بگوییم که آنچه که اوباما دردربرجام دنبال کرد وبه آن هم نرسید شما درپسا برجام به طریق اولی نخواهی رسید{تکبیرنمازگزاران}

{والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمۀ اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

photo_2017-10-20_15-12-39
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --