اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه باقرشهر:جامعه‌ای كه ولایت ندارد، استعدادها یا خنثی می‌شود، یا به هدر می‌رود و نابود می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه باقرشهر:جامعه‌ای كه ولایت ندارد، استعدادها یا خنثی می‌شود، یا به هدر می‌رود و نابود می‌شود

نماز پرصلابت عبادی سیاسی جمعه اینهفته بیست وششم دیماه 99 مصادف با اول جمادی الثانی 1442پس از پنج ماه و نیم وقفه به خاطرشیوع ویروس کرونا ،به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری امام جمعه محترم باقر شهر در مصلی بزرگ این شهر وباحضوراقشار مختلف مردم برگزار شد.

عناویـــــن خطبـــــــــــه اول:

1 . از منظر حضرت زهرا سلام الله علیها عوامل آسیب یک جامعه ی دینی چیست؟ 

2 . 300آیه درقرآن درموردنفاق داریم. ۱۳ سوره ی قرآن به بحث نفاق پرداخته است.

3. سه علامت افراد منافق: دروغ ،بد قولی ، خیانت !!

عناویـــــن خطبــــــــــه دوم:

  1. آن یک ساعتی که برای شرکت در مجالس فاطمه زهرا(س) وقت گذاشتیم، حتماً به درد ما می‌خورد.
  2. جامعه‌ای كه ولایت ندارد، استعدادها یا خنثی می‌شود، یا به هدر می‌رود
  3. اكنون قرار است پدر خوانده‌ی تروریسم تكفیری و طراح تجزیه غرب آسیا و عراق، رییس جمهور آمریكا شود

مشــــــروح خطبــــــه اول:

اعوذ باللـــــــه مـن الشیــــطان الرجیــــــم              بســــــــم ا الله الـــــرحمـــــــــن الرحیـــــــــــــم

IMG_20210115_150350_953

خودم و همه ی شما عزیزان را به تقوای الهی به ذکر و یاد خدا به ترس از پروردگار و توجه به حضرت حق  توصیه می کنم.

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ

عوامل افول و سقوط جامعه در خطبه ی فدکیه

محل بحث  سخنان حضرت زهرا سلام الله علیهادر خطبه فدکیه است. ببینیم از منظر حضرت زهرا سلام الله علیها عوامل آسیب یک جامعه ی دینی چیست؟

 این پنج عاملی که حضرت میفرمایند عبارتند از :نفاق،پشت کردن به قرآن ،بی احترامی به رسول خدا،پیروی ازشیطان و تفرقه واختلاف که باید مواظبت کرد پیش نیاید که اگر پیش بیاید همان اتفاقات می افتد. تاریخ تکرار می شود.چون فرصت اندک است ونمیخواهم به خاطر شیوع ویروس کرونا زیاد برنامه نماز جمعه ها طولانی شود فقط به یک عامل اشاره ای میکنم.

عامل اول نفاق است.

فَلَمَّا اِختارَ اللَّهُ لِنَبِیِّهِ دارَ اَنْبِیائِهِ وَ مَأْوى اَصْفِیائِهِ، ظَهَرَ فیکُمْ حَسْکَةُ النِّفاقِ،

منافق و نفاق می تواند در چهره ی خود به ارزشهای جامعه لطمه بزند، فرق می کند با کافر. کافر جلوی شما می ایستد. از ترامپ نباید بترسیم او از همان روز اول ذات خودش رو برای دنیا ظاهر کرد !!رسول خدا می فرماید من بر امتم از کافر نمی ترسم از منافق می ترسم. منافق عالم اللسان زبانش چرب و نرم است اما باطن و ذات، مطابق با گفتارش نیست.

 ۳۰۰آیه در قرآن در مورد نفاق داریم. ۱۳ سوره ی قرآن به بحث نفاق پرداخته است این خیلی زیاد است.

این اولین عاملی که حضرت زهرا اشاره کرد.قرآن کریم به پیغمبر می فرماید پیغمبر! اطراف تو را هم بعضی منافقین گرفته اند تو هم ممکن است آنها را نشناسی البته به حسب طبیعی نه علم غیب

 (وَمِنْ أَهْلِ الْمَدِينَةِ ۖ مَرَدُوا عَلَى النِّفَاقِ لَا تَعْلَمُهُمْ ۖ نَحْنُ نَعْلَمُهُمْ ۚ )توبه/104

این یکی از عوامل سقوط جامعه است ، در روایت داریم سه چیز در زندگی کسی اگر بود منافق است بله نفاق خفیف و شدید دارد. اینها شاخصه های منافق است فکر نکنید وقتی میگوییم منافق فقط عبدالله بن ابی است ، یا مثلا مسعود رجوی هست !!

ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِقٌ وَ اِن صامَ وَ صَلّى وَحَجَّ وَ اعتَمَرَ و َقالَ «اِنّى مُسلِمٌ» مَن اِذا حَدَّثَ كَذِبَ وَ اِذا وَعَدَ اَخلَفَ وَ اِذَا ائتُمِنَ خانَ؛« نهج الفصاحه، صفحه422»

اگر کسی دروغ گفت منافق است، دوم بدقولی، سوم خیانت به امانت است،مواظب باشید اگر کسی دو چهره شد جلوی رو تعریف می کند و پشت سر مذمت می کند، مسؤولیت که دستش هست مسائل را به گونه ای مطرح می کند از مسؤولیت که کنار می آید خدایی ناکرده به گونه ی دیگری ورود پیدا می کند. رأی می آورد یک طور، رأی نمی آورد طور دیگر. این تغییر موضع ها گاهی ممکن است آخرش نفاق خفیف باشد.

IMG_20210115_150359_977

مشــــــروح خطبــــــه دوم:

خودم را وشما نمازگزاران عزیز را در خطبه دوم هم توصیه میکنم به تقوای الهی!

ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) را تسلیت می‌گویم. انشاءالله همه عزیزان در این شب‌ها و روزها که ایام شهادت حضرت زهرا(س) هست با رعایت پرو تکلهای بهداشتی اگر ممکن هست در مراسم حضرت شرکت کنید. تشکیل مجالس، شرکت در مجالس، یقین داشته باشیم اینکه ما یک ساعتی از عمر خودمان را در روز یا شب خرج مجالس فاطمه زهرا کنیم، جایی گم نمی‌شود. آنجایی که فردای قیامت به تعبیر قرآن «يَوْمَ‏ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيه‏» (عبس/34) همه از هم فرار می‌کنند. فرزند از پدر و مادر، پدر و مادر از فرزند ، آن یک ساعت‌هایی که ما برای شرکت در مجالس فاطمه زهرا(س) وقت گذاشتیم، حتماً به درد ما می‌خورد.

اشاره ای داشته باشم به یکی از سخنان حضرت زهرا سلام الله علیها: حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها اصل ولایت و امامت را، عامل انسجام و اقتدار جامعه اسلامی معرفی می فرمایند (فَجَعَلَ اَللَّهُ… طَاعَتَنَا نِظَاماً لِلْمِلَّةِ، وَ إِمَامَتَنَا أَمَاناً مِنَ اَلْفُرْقَةِ (بحار الأنوار/ ج‌29/ ص‌220))،لذا یك تعهد و رسالت سنگین بر دوش آحاد افراد جامعه می‌گذارد و آن، ضرورت تلاش برای تحقق ولایة الله در جامعه و نفی ولایت طاغوت است.

به همین جهت، بعد از شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام، تمام تلاش ائمه علیهم السلام برای این بوده كه ولایت را زنده كنند، جامعه اسلامی را احیا كنند.

جامعه دارای ولایت، تمام استعدادهای انسانی را رشد می‌دهد و برای كمال و تعالی انسان همه‌چیزهای خدا دادی را بارور می‌كند؛ انسانیت‌ها را تقویت می‌كند و انسان‌ها را به تكامل می‌رساند

جامعه‌ای كه ولایت ندارد، استعدادها یا خنثی می‌شود، یا به هدر می‌رود و نابود می‌شود یا بدتر، به زیان انسان به كار می افتد. همان پیش‌بینی‌هایی كه فاطمه زهرا سلام الله علیها كرد و مردم مسلمان غافلِ آن‌روز نتوانستند بفهمند و گوش نكردند. همان‌ها تمام انجام گرفت، همان تیغی كه اصالت‌ها و فضیلت‌ها را می‌كشت، همان دستی كه انسان‌ها و انسانیت را خفه می‌كرد؛ همه این‌ها را فاطمه زهرا سلام الله علیها گفته بود، امروز هم صدای فاطمه زهرا سلام الله علیها هنوز به گوش می‌رسد.

مطلب دوم:

چند روز بیشتر به آغاز ریاست جمهوری جوبایدن نمانده است. عده‌ای خام‌فكر و خوش‌خیال آمدن جوبایدن را پایان ترامپیسم و شروع دوره جدیدی از گشایش‌های اقتصادی و سیاسی می‌دانند. این درحالی است كه‌ جوبایدن، نگاه‌ها و ایده‌های بس خطرناكی دارد كه از هم‌اكنون برای مقابله با آن باید تدابیر لازم اتخاذ گردد.

تجزیه غرب آسیا راهبرد همیشگی استکبار بوده است و طرح خاور میانه جدید پس از فرو پاشی شوروی کلید خورده است

نقطه اصلی اهداف و برنامه‌ها رسیدن به ایران و براندازی جمهوری اسلامی و فروپاشی محور مقاومت و اضمحلال گفتمان مقاومت بود. سه سال پس از اشغال عراق و پس از شكست سنگین رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه و ناكامی آمریكا در تسلط بر عراق، جوبایدن كه در آن سال‌ها، رییس كمیته سیاست خارجی سنای آمریكا بود، در یادداشتی در نیویورك تایمز نوشت كه راه حل بحران عراق، تقسیم‌ این كشور به سه منطقه كردنشین و سنی‌نشین و شیعه‌نشین است. یكسال و نیم بعد كه اوباما رییس جمهور آمریكا شد، جو بایدن در جایگاه معاون اوباما كمر به اجرای عملی این طرح بست. در حقیقت عراق نقطه آغاز تحقق رویای آمریكایی‌ها بود و طراح این طرح حالا مجری آن نیز شده بود.

ایجاد ناامنی و جدایی قومیتها در ده 70 در عراق و شروع جنگهای نیابتی ووطراح ترویسم تکفیری در دهه اخیر جو بایدن است!!

IMG_20210115_150355_319

اكنون قرار است پدر خوانده‌ی تروریسم تكفیری و طراح تجزیه غرب آسیا و عراق، رییس جمهور آمریكا شود. بدون تردید بایدن درصدد اجرای همان طرح قدیمی خود است، البته ممكن است راهبردها و راهكارها و روش‌ها تفاوت پیدا كند اما آنچه مسلم است‌ بایدن همان بایدن ده سال قبل است و تفاوتی نكرده است

اما بعضی با اعتماد به نفس و اشتیاق زایدالوصفی برای داشتن همزمان خدا و خرما تلاش میکنندکه ملت ما با حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری این طرز تفکر را مردود اعلام میکنند.{تکبیرنمازگزاران}

{والســــــــــــــــــــــــــــــلام علیکـــــــــــــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــــه وبـــــــرکاته}

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --