اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه فشافویه: ازدولت انتظار میرودمواجهه حرفه‌اى ودقيق‌ترى باموضوع برجام داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه فشافویه: ازدولت انتظار میرودمواجهه حرفه‌اى ودقيق‌ترى باموضوع برجام داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه حسن آبادنمازباشکوه جمعه اینهفته اولین جمعه بهمن ماه به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی شهربرگزارشد.
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- همه مخلوقات آسمانى و زمينى ، خدا را از روى اختيار و يا اجبار سجده مىکنند.
2- انگيزه هاى عبادت در انسان چیست؟
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1- امروزنيزرئيس جمهور جديدآمريكاتوافق هسته‌اى ايران و ۱+۵ رايكى ازاحمقانه‌ترين توافقاتى خواند كه تاكنون شاهدآن بوده است.

2- اما نمازگزاران عزیز مادربرجام چه داشتيم وچه بدست آورديم‌
3- اقداماتى كه از مسؤولان انتظاراست‌

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم           بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_7412
خودم و همه ی عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می نمایم.
گفتیم امام سجاد علیهم السلام در رساله حقوق به بیان دسته بندی شده ی انواع حقوقی که مراعات آن بر انسان لازم است می پردازند که می توان این حقوق را در سه دسته ی کلی بررسی کرد.که عبارت بود از حق الله ،حق النفس وحقوق اجتماعی
که به یک موردازحقوق خداوند برانسانها اشاره کردیم که حق عبادت بود

این فراز راعرضه داشتم که امام سجاد علیه السلام میفرمایند:فاءَمَّا حَقُّ اللّه الاكبر فانّك تعبده لا تُشرك به شيئا فاذا فَعَلتَ ذلك باخلاص ‍ جَعَلَ لَكَ عَلى نَفسِهِ اءَن يَكفِيَكَ اءَمر الدُّنيَا وَالاخِرَةِ و يحفظ لك ما تحبّ منها.و اما حق بزرگتر خداوند آن است كه او را بپرستى و چيزى را شريك او قرار ندهى و اگر از روى اخلاص چنين كنى ، خدا بر خود مقرر كرده كار دنيا و آخرت تو را به عهده گيرد و آنچه از آن بخواهى برايت نگه دارد.
در سوره رعد آمده است :
و للّه يَسجُدُ مَن فِى السَّموات و الارض طَوعا و كَرها{سوره رعد، آيه 15}
((همه مخلوقات آسمانى و زمينى ، خدا را از روى اختيار و يا اجبار سجده مى كنند)).
در آيه ديگرى مى فرمايد:
الَم تَرَ اءَنَّ اللّه يَسجُدُ مَن فِى السَّموات و مَن فِى الاَرض و الشَّمس و القَمَر و النُّجوم و الجِبال و الشَّجر و الدَّوآب { سوره حج ، آيه 18}
((آيا نديدى ، همه اهل آسمانها و اهل زمين ، آفتاب ، ماه ، ستارگان ، كوه ها، درختان و جنبندگان براى خدا سجده مى كنند)).
يا در آيه ديگرى مى فرمايد:
والنَّجم والشَّجر يَسجُدان { سوره الرحمن ، آيه 6}
((و ستارگان و درختان سجده مى كنند)).
و بالاخره قرآن مى فرمايد همه موجودات ، خدا را اطاعت و پرستش ‍ مى كنند.
هركس به زبانى صفت حمد تو گويد بلبل به غزل خوانى و قمرى به ترانه
انگيزه هاى عبادت انسان
1 – طمع
ممكن است انگيزه انسان در عبادت و اطاعت ، طمع باشد. انسان نسبت به انعام و اكرام دنيوى يا اخروى خدا طمع كرده ، و براى اين كه خدا در دنيا و آخرت ، به او جزا و پاداش دهد و دست او را بگيرد، اعمالش را مطابق ميل و اراده الهى انجام مى دهد و خدا را اطاعت و عبادت مى كند. در قرآن نيز از اينگونه عبادت ياد شده است :{ سوره مائده ، آيه 9}
((خدا به انسانهاى مؤ من و انسانهايى كه او را عبادت كردند و عمل صالح انجام دادند وعده داده است كه هم آنها را مى آمرزد و هم به آنها پاداش ‍ مى دهد)).
يا در آيه ديگر مى خوانيم :
من يُطع اللّه و رسوله يُدخله جنّات تجرى من تحتها الانهار{ سوره نساء، آيه 13}
((هركس خدا و پيامبرش را اطاعت كند، خداوند وى را در باغهايى از بهشت وارد مى كند كه همواره آب از زير درختانش جارى است )).
و نيز كلام امام سجاد عليه السلام در رساله مورد بحث بدين معنا اشاره دارد، آنجا كه مى فرمايند: وقتى خدا را عبادت و اطاعت كردىجعل لك على نفسه اءن يكفيك اءمر الدُّنيا و الاخرة در مقابل اطاعت و عبادت تو، خدا هم ملتزم شده است كه امر دنياو آخرت تو را كفايت كند. بنابراين ، گاهى عبادت انسان با اين انگيزه صورت مى گيرد كه كارى انجام داده و در واقع تجارتى كند.
2 – ترس از عقاب
ممكن است عامل ديگر براى عبادت ، ترس از عقاب و مجازات دنيا و آخرت باشد، قرآن به اين انگيزه نيز اشاره كرده است :
انّى اءخاف اءن عصيتُ ربّى عذاب يوم عظيم { سوره يونس ، آيه 15}
((من مى ترسم اگر عصيان خدا بكنم (خدا را عبادت و اطاعت نكنم ) در آن روز موعود سخت عذاب و مجازات شوم )).
در سوره انسان آمده است :
انّا نَخافُ مِن ربّنا يوما عبوسا قمطريرا{ سوره انسان ، آيه 10}
((از خدا مى ترسيم در آن روزى كه عبوس و سخت است )).
گاهى هم در قرآن هر دو عامل با هم آمده است :
تتجافى جنوبهم عن المضاجع يدعون ربهم خوفا و طمعا{ سوره سجده ، آيه 16}
((شب از بستر بر مى خيزند و خداى خود را از روى خوف و به اميد پاداش ‍ مى خوانند)).
هم از خدا مى ترسد و هم طمع دارد. مى گويد: خدايا! ما كه از ترس ، اين چند ركعت نماز را مى خوانيم ، ولى طمع هم داريم كه بهشت را هم به ما بدهى . اين نوع عبادت هم مستحسن و خوب است . قرآن هم مى گويد:
وادعوه خوفا و طمعا ان رحمت اللّه قريب من المحسنين { سوره اعراف ، آيه 56}
((خدا را بخوانيد، هم به خاطر ترس و هم به خاطر طمعتان كه اگر انسانهاى خوبى باشيد رحمت الهى شامل حال شما مى شود)).
3 – شكرگزارى
انگيزه ديگرى كه براى عبادت مى توان ذكر كرد، عبادت انسانهايى است كه نه طمعى دارند، نه ترسى . نه از مجازات و عقاب وحشتى دارند و نه به دنبال تحصيل نعمت دنيا و بهشت آخرت هستند، بلكه چيزى وراى همه اينها مى طلبند، كه به زيباترين شكل در كلام اميرالمومنين عليه السلام آمده است :
الهى ما عبدتك خوفا من نارك ، و لا طمعا فى جنتك ، بل وجدتك اءهلا للعبادة فعبدتك {. عوالى اللئالى ، ج 2، ص 11، حديث 18، بحارالانوار، ج 67، ص 186}
((خدايا! تو را نه از ترس آتش جهنم و نه به خاطر طمع در بهشت عبادت مى كنم ، بلكه تو را شايسته عبادت يافته ام و مى پرستم )).
از سيدالشهدا عليه السلام تعبير ديگرى نزديك به همين مضمون ، نقل شده كه فرمودند:
ان قوما عبدوا اللّه رغبة ، فتلك عبادة التجار، و ان قوما عبدوا اللّه رهبة ، فتلك عبادة العبيد، و ان قوما عبدوا اللّه شكرا، فتلك عبادة الاحرار، هى اءفضل العبادة{. تحف العقول ، ص 246}

مشـــــروح خطبـــــه دوم:
بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
خودم و همه ی عزیزان را به تقوای الهی دعوت می کنم.حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام میفرمایند: «زینه البواطن اجمل من زینه الظواهر.

درخطبه دوم به دوسه مطلب اشاره میکنم:
مطلب اول دررابطه بابرجام است
رئیس جمهورجدیدآمریکاآقای ترامپ این روزها خیلی روی این مسئله مانورداده است که ما چنین وچنان میکنیم!!!
امروز نيز رئيس جمهور جديد آمريكا در سالگرد اجراى توافق برجام، در اظهارنظرى صريح، توافق هسته‌اى ايران و ۱+۵ را يكى از احمقانه‌ترين توافقاتى خواند كه تاكنون شاهد آن بوده است.
گزينه پيشنهادى وزارت‌خارجه تيلرسون كه در جمع اعضاى مجلس سنا آمريكا براى كسب راى اعتماد خود صحبت مى‌كرد با اشاره به مخالفت خود با برجام گفت: در صورتى كه من تأييد شوم، پيشنهادم كه هم‌راستا با نظر رئيس‌جمهور منتخب است، بازنگرى كامل در توافق هسته‌اى و توافقات جنبى آن است.
گزينه پيشنهادى ترامپ براى تصدى وزارت خارجه هم‌چنين از درخواست دونالد ترامپ رئيس جمهور منتخب آمريكا براى بازنگرى كامل در توافق هسته‌اى ايران و ۱+۵ خبر داد و طى سخنانى مداخله جويانه گفت:ايران نبايد غنى‌سازى داشته باشد و مواد هسته‌اى هم نبايد در ايران ذخيره شوند.
به تعبیر عامیانه عرض کنم آنها دبه کرده اند البته جواب شمارامقام معظم رهبری ماهها قبل داده اند مانیازی به برجام واجرای برجام نداریم آنزمانی که آقایان آمریکایی گفتند مابرجام را پاره میکنیم مقام معظم رهبری با قدرت واقتدارتمام فرمودند شما اگربرجام راپاره کنید ما آن را به آتش میکشیم امروز هم سخن ما همان است که رهبری فر مودند.{تکبیرنمازگزاران}

اما نمازگزاران عزیز مادربرجام چه داشتيم وچه بدست آورديم‌

در آغاز كار دولت مستقر قريب ۲۰ هزار سانتريفيوژ در كشور كار مى‌كرد كه حالا حدود ۵ هزار تا بيشتر نيست! آن روز اورانيوم را تا ۲۰ درصد غنى مى‌كرديم و حالا حدود ۳ درصد! آن روز۸۰۰. ۱۱ كيلو اورانيوم غنى‌شده داشتيم و آن‌را با كيك زرد تبادل كرديم. و حالا ۳۰۰ كيلو (كه ظاهرا و پنهانى توافق شده ۲۰۰ كيلو بشود!) آن روز سى تن آب سنگين داشتيم و امروز. . . !؟
حدود ۱۱ هزار سانتريفيوژ نطنز خود را به ۵۰۶۰ رسانديم. تعداد سانتريفيوژهاى فردو را از نزديك به ۵. ۳ هزار به ۱۰۴۴ رسانديم. كوره و قلب رآكتور اراك را خارج كرديم و درون حفره‌هاى آن بتن‌ريزى كرديم، به‌شكلى كه هم به اذعان دشمن و هم فرمايش آقاى صالحى و ظريف، الى الابد قابل بازگشت نيست. پروتكل الحاقى را هم داوطلبانه به‌اجرا گذاشتيم. همه تعهدات را انجام داديم، محدوديت‌هاى هشت‌سال تا ۲۵ سال هم كه تا ۳۲ سال قابل تمديد است به‌جان خريديم و پذيرفتيم تا در مقابل آن چه چيزى بدهند؟
امروز عمده تحريم ما، تحريم بانكى و مالى است كه غالباً تحريم بانك‌هاى بزرگ دنيا، سر جاى خود است. آمريكا به‌ظاهر روى كاغذ مى‌گويد تحريم نيست، ولى با تمديد قانون ISA يعنى هركسى با ايران معامله كند پدرش را درمى‌آورند. این مطالب را چرا عرض کردم ؟میخواهم بگویم درقضیه برجام مانه تنها تعهدات را پذیرفتیم بلکه عمل کردیم اجرا کردیم !!اما آمریکایی ها پذیرفتند امضاءهم کردند اما بدعهدی کردند وبه هیچ یک عمل نکردند.

اقداماتى كه از مسؤولان انتظاراست‌

دولت بايد به‌دليل نقض برجام توسط آمريكايى‌ها و بدعهدى‌هاى اين كشور در سطح جهانى براى آمريكا رسوايى درست كند و ساير كشورها نيز از تجربه ما استفاده كنند اما دولت مى‌خواهد ما را از حداقل خود نيز محروم كند. اميدواريم با توجه به آنچه امروز درصحنه برجام رخ‌داده است؛ دولت لااقل مواجهه حرفه‌اى و دقيق‌ترى با موضوع برجام داشته باشد و رسوايى آمريكا را در دستور كار قرار دهدروزنه‌اى براى بهتر شناختن آمريكا در منطقه و جهان شود {تکبیرنمازگزاران}
اميدواريم دولت به توانمندى‌هاى داخلى تكيه كند و برجامى را كه مفادش را بيش از تعهداتمان در آن اجرا كرديم را به يك نتيجه‌اى برساند و حداقل تعهداتى را كه آمريكايى‌ها داده‌اند براى ملت ايران بگيرند. از طرفى هم مسيرى را برويم تا اين عبرت‌ها ثبت و ضبط شود.
يكى از اساسى‌ترين و اصلى‌ترين مشكلات مردم در حال حاضر مشكلات و معضلات اقتصادى است كه در بين اين مشكلات، معضل بيكارى به‌خصوص دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالى در راس قرار دارد و در اين بخش فرصت‌هاى جديد شغلى به ميزان نياز جامعه ايجاد نشده و بدتر از آن اين‌كه به‌دليل ركود فراگير و خانمان‌برانداز، فرصت‌هاى شغلى موجود نيز روز‌به‌روز در حال از بين رفتن است. لازم است دولت به این بخشها هم عنایت بیشتری داشته باشد{تکبیرنمازگزاران}
اعدام سه جوان انقلابى بحرينى
يكشنبه هفته جارى رژيم آل خليفه در اقدامى غيرانسانى و ضد حقوق بشرى سه جوان بحرينى را در حالى كه‌ بى‌گناه بودند و هيچگونه مدركى دال بر محكوميت آن‌ها وجود نداشت، اعدام كرد.
دریک اقدام غیرانسانی وضدبشری این جنایت رو انجام دادند مثلثی شکل گرفته ازدولت وحاکمان بحرین ،انگلیس وعربستان که اهدافی را دنبال میکنند من جمله اینکه فضارا ناامن وآشوب زده جلوه بدهند تابتوانند برای حضورخود توجیهی داشته باشند وهمچنین آنها به دنبال حضوراستعماری خوددراین منطقه هستند که این رفتارهارو ازخودنشان میدهندبه هر حال اعدام سه جوان‌ بى‌گناه بحرينى كه در يك فضاى امنيتى و خفقان آلود و غيرشفاف از نظر حقوقى و قضايى و هم‌چنين بدون طى روال قانونى صورت گرفت، موضوعى است كه دير يا زود آثار و نتايج آن به رژيم آل خليفه كه خودكامگى و برخوردهاى خشن و جنايتكارانه را سرلوحه حكمرانى خود قرار داده است برگشته و آتش آن دامن حكام بحرين را فراخواهد گرفت.

خبرآتش سوزی درساختمان پلاسکودرتهران

حادثه دردناکی است آتش سوزی وفروریختن ساختمان دراین حادثه آتش نشانان با شهامت وشجاعت وفداکاری دل به آتش درحال زبانه زدند وجان خودرا فدا کردند که تسلیت عرض میکنم وغفران الهی برای آن عزیزان وشفای آجل برای مصدومین این حادثه از خداوند متعال خواستارم درروایت داریم هرکسی که جلو هجوم آب ویا آـش رابگیرد وجمعی ازمسلمانان را نجات دهد بهشت براو واجب میشود.

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --