اخبار ویژه
خانه / جلسات و دیدارها / برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی

DSC_0036


به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آبادفشافویه سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی باحضوراعضاءدردفترامام جمعه محترم برگزار شد دراین جلسه حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری ضمن تشکرازحضوراعضاءدرجلسه یادآورشدند که 19اردیبهشت سالروز وفات مرحوم شیخ کلینی (ره)است که زادگاه این عالم بزرگواردراین منطقه است ومرقد پدربزرگواراوهم دراین منطقه وواقع درروستای کلین ازتوابع حسن آباد است که باید نسبت به مقام شامخ این عالم بزرگ انجام وظیفه کنیم .
عصر غیبت با چالش های فترت، حیرت فتنه و یأس همراه است. از همین رو است که سکان رهبری مردم را به فقها سپرده اند تا به مصاف آن رفته و با اصول راهبردی دعوت، دلالت، ذبّ و انقاذ به مقابله بپردازند. علمای شیعه در طول تاریخ با تلاش پیوسته خود بر آن بوده اند که تلقی مردم را از خود متحول سازند و جایگاه بلند انسانی و فطری و الهی ایشان را باز خوانی و تبیین نمایند و سطح انسان را در دو ساحت اهداف و قلمرو به ایشان یادآور شوند
دراین زمینه روایتی اززبان امام هادی عرض کنم که درواقع یکی ازمصادیق این روایت مرحوم شیخ کلینی رحمه الله علیه است .

DSC_0031

امام هادى (عليهالسلام) ”لولا من يبقى بعد غيبه قائمکم من العلماء الداعين اليه٬ و الدالين عليه٬ و الذابين عن دينه بحجج الله و المنقذين للضعفاء من عبادالله من شباک ابليس و مردته٬ لما بقى احد الا ارتد عن دين الله. ولکنهم يمسکون ازمه قلوب ضعفاء الشيعه کما يمسک صاحب السفينه سکانها٬ اولئک هم الافضلون عندالله عزوجل“. بحارالانوار٬ ج ٬51 ص156 . اگر نه اين بود که پس از غيبت قائم آل محمد٬ برخى از علما وجود دارند که به سوى او دعوت مىکنند و مردم را به حضرتش سوق مىدهند و از دينش با استدلالهاى الهى حمايت مىکنند و ضعيفان از بندگان خدا را از افتادن در دام ابليس و يارانش٬ رهايى مىبخشند٬ پس به تحقيق هيچکس نمىماند جز اينکه از دين خدا بر مىگشت. ولى آن عالمان زمان قلوب ضعفاى شيعه را مىگيرند همان گونه که ناخداى کشتی٬ سکان و فرمان کشتى را مىگيرد و پس آنها نزد خداى عزوجل از همه برترند.
درپایان مصوب شدمراسم بزرگداشت مرحوم کلینی درکنارمرقدپدرش هریکسالدرمیان برگزارگرددوکنگره مرحوم کلینی هم هر10سال یکمرتبه درسطح کشوری وبا هماهنگی مسؤلین استانی وشهرستانی برگزارگردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --