اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:نمازعيدفطربه يک معنا شکرانه ي نعمت الهي درماه رمضان است

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:نمازعيدفطربه يک معنا شکرانه ي نعمت الهي درماه رمضان است

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه حسن آباد نماز عیدسعیدفطر  به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویهوباحضورخیل عظیم اهال منطقه درزمین چمن شهرداری برگزارشد.

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم       بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_6219

 ابتداخودم  راوشما نمازگزاران عزرا توصیه میکنم به تقوای الهی.

عيد مبارک سعيد فطر را به همه شما نمازگزاران مکرم و معظم تبريک عرض مي کنم و همه را و خودم را توصيه مي کنم به رعايت تقواي الهي و پرهيزگاري و رعايت امر و نهي پروردگار در هرگفتار و کردار و پندار.

خداوند را شاکر هستيم که توفيق داد يک ماه رمضان را روزه بگيريم و از نعمتها و رحمتها و برکتهاي اين ماه بهره مند بشويم. ماه رمضاني که با روزه اش ، با ذکر و دعا و ثناي الهي در آن ، با تلاوت قرآن ، با حسنات فراوان ديگر که انسان مومن از آن برخوردار مي شود و دل را نوراني مي کند و زنگار را از دل و جان انسان مي زدايد و انگار انسان تازه متولد شده است و اين نماز عيد فطر به يک معنا شکرانه ي نعمت الهي در ماه رمضان است ، شکرانه اين ولادت جديد است چونکه در نماز عيد فطر بارها به خداوند عرض مي کنيم « ادخلني في كل خير أدخلت فيه محمدا وآل محمد واخرجني من كل سوء أخرجت منه محمدا وآل محمد صلواتک عليه و عليهم» ما را به آن بهشت مصفاي ايمان و اخلاق و عمل که پيامبر (ص) و اهلبيتش را در آن جا دادي وارد کن و ما را از آن دوزخ عمل ناشايست ، اخلاق ناشايست ، عقيده ناشايست که پيامبر (ص) و اهلبيت او را از آن محفوظ و مصون نگاه داشتي ، ما را خارج کن.

اين صراط مستقيم يعني در راه پيامبر (ص) و اهلبيت بودن هدف ماست که هم از خداوند مي خواهيم و هم خودمان بايد تلاش کنيم در اين مسير بمانيم که همان تقواست که يکي از بهترين و بالاترين محصول ماه رمضان است

مشروح خطبه دوم

بسم الله الرحمن الرحيم

در ابتداي خطبه دوم هم خودم و هم شما را به تقواي الهي دعوت مي کنم. در روايت است از امام باقر(ع) که اي بندگان خدا کمترين چيزي که به زنان و مردان روزه دار داده مي شود اين است که فرشته اي در آخرين روز ماه رمضان به آنان ندا مي دهد:«أبْشِرُوا عِبَادَ اللَّهِ فَقَدْ غُفِرَ لَكُمْ مَا سَلَفَ مِنْ ذُنُوبِكُمْفانظروا کیف تکونون فی ما تستأنفون» هان ! بشارتتان باد اي بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزيده شد. پس به فكر آينده خويش باشيد كه چگونه بقيه ايام را بگذرانيدعزيزان نمازگزار خدا را شاکریم که ماه رمضاني ديگر بر عمرمان گذشت و در کوره روزه داري و عبوديت گناهانمان ذوب شد . حال فطرت هامان را پاک نگه داريم ، از طرفي بيني شيطان به خاک ماليده شده و کمرش شکسته ، نگذاريم دوباره برخيزد و خدا را شکر که به عيد فطر رسيديم و از اين عيد فطر به عنوان سکوي صعود تا عرش الرحمن استفاده کنيم و تا هميشه در اوج بمانيم و تلاش کنيم تا از طريق تقواي الهي براي خدا و رضاي او صبر و استقامت کنيم .

تشکر از حضور پرشور و گرم شما مردم خوب بخش در راهپيمائي روز قدس:وعمل کردن به فروع دين يعني تولي و تبري در اين روز مايه افتخار ماست.درواقع نشان ازعشق شما به دفاع ازمظلوم است ووتجدید میثاق مجدد با آرمانهای حضرت امام ومقام معظم رهبری بودپیام راهپیمایی روز قدس این بو که ملت مازیربارظلم وزور نمیرود.

IMG_6182

اقدام به‌هنگام سربازان گمنام امام زمان(عج)

مطلع شدید با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) اعضاي يك تيم نظامي تروريستي كه براي اقدامات خرابكارانه وارد ايران شده بودند، دستگير شدند.عملياتي كه تروريست‌ها برنامه‌ريزي كرده بودند، در قالب بمب‌گذاري و انفجار از راه دور، عمليات انتحاري، انفجار خودروي حامل مقادير انبوه مواد انفجاري و با هدف انفجار در مراكز تجمع و پرتردد مردم بود كه با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) ناكام ماند. آن‌ها ۵۰ هدف انفجاري را شناسايي كرده بودند و مواد منفجره برخي از اهداف را آماده كرده و برخي ديگر را در حال تهيه، تدارك و دريافت بودند.ضمن تقدير و تشكر بي‌حد و اندازه از تمامي نيروهاي نظامي، اطلاعاتي و امنيتي كه با جانفشاني‌هاي بي‌دريغ خود آسايش و امنيت را براي همه هموطنان ايران اسلامي به ارمغان آورده‌اند- و اين درحالي است كه به لحاظ مادي و حقوق نيز به‌شدت در مضيقه هستند- لازم است اين عزيزان بر اقدامات خود شدت بيشتري ببخشند و هم‌چنين مردم هميشه در صحنه و هوشيار ما نسبت به مسائل پيرامون خود حساس‌تر باشند، همانگونه كه آن امام مقتدر به اين مضمون فرمودند: همه مردم بايد خود يك عنصر اطلاعاتي باشند و موارد مشكوك را به مراجع مربوطه گزارش دهند تا ضمن تأمين امنيت براي خود و اطرافيان، كشور ايران اسلامي را به‌سوي پيشرفت سوق دهيم.

 پرداخت زکات فطره:

به بخشي از دعاهاي ماه رمضان که در يک ماه زمزمه مي کرديم عمل مي شود. و از طرفي با پرداخت زکات فطره که با نيت عبادت و تقرب به خداوند انجام مي شود نوعي بهره گيري از ماديات براي رسيدن به معنويات است .

اهميت نماز جمعه:

دعوت از همه مردم بخش و شهر به اينکه اين سنگر عبادي سياسي نماز جمعه که امام (ره) فرموده است: نماز جمعه در رأس امور است ، را پرشکوه تر برگزار کنيم.

روايت است که شيطان صبح جمعه با پرچمهاي که به دست شياطين خود مي دهد به بازارها مي روند و آنها را از رفتن به نماز جمعه باز مي دارند.

امام جمعه وخطیب نمازعیدسعید فطردرپایان به کم کردن هزینه های مراسم ختم وترحیم اشاره کردند وافزودند :سعی کنیدهزینه های اضافی این مراسم را کاهش بدهید که بعضاًبه من مراجعاتی داشته اند واین مسئله را مطرح نموده که خیلی افرادهستند که ازعهده تأمین هزینه ها برنمی آیندوراهی غیرازتحمل غرض ازدیگران ندارند.

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --