اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:خروج آمريكاازبرجام نشان داد،دشمنان نظام اسلامى به هيچ‌وجه قابل اعتمادنيستند

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:خروج آمريكاازبرجام نشان داد،دشمنان نظام اسلامى به هيچ‌وجه قابل اعتمادنيستند

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنمازجمعه اینهفته بیست ویکم اردیبهشت 97باحضور امت خداجو به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”درمصلی امام خمینی این شهر برگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- هر کسی فرجامی داردبرای بعضی‌ها شیرین است وبرای بعضی‌ تلخ است.

2- انسان تا آخرین لحظه در معرض سقوط قرار دارد.

3- امام رضا علیه السلام می‌فرماید سه روز در زندگی همه حساس است.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$##$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$##$

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1-ماه مبارك رمضان، يكى از فرصت‌ها و نسيم‌هاى رحمت الهى است.

2-رییس‌جمهورآمریکاباخروج از برجام باردیگرنشان دادکه پایبندبه هیچ پیمان ومعاهده ای نبوده وغیرقابل اعتماد است

3-خروج آمريكا از برجام مى‌تواند دستاوردهاى فراوانى براى جمهورى اسلامى ايران به همراه داشته باشد.

4- اصلى‌ترين هدف آمريكا براى خروج از برجام، ايجاد شكاف ميان مردم و ميان مسؤولان است.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

photo_2017-08-18_15-29-21

اوصيکُم يَاعِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله و نَظمَ اَمرکُم.

گفتیم با توجه به اینکه هجدهم شعبان سالروز وفات حسین بن روح یکی از نواب خاص امام زمان ارواحنا فداه است چند جمله‌ای در مورد غیبت صغرا و کبرا  صحبت کنیم.

هفته گذشته گفتیم: وجود مقدس حضرت حجت از سال 260 تا329 غیبت صغرایشان طول کشید. وامام عصردراین دوران ارتباط از طریق نواب خاص با مردم دارد.که جهرنفربودندکه در واقع این چهارنفر حلقه‌ی اصلی هستند.لذا اولی از این‌ها عثمان بن سعید عمری اسدی ثمان عسکری است.که هفته گذشته روایتی دراین زمینه به محضر شما عرضه داشتم.

اماشخصیت دوم فرزند ایشان است که این هم یک انتسان بسیار مورد اعتمادی است به نام محمد بن عثمان بن سعید. این بیشترین دوران را داشته است حدود چهل سال نمایندگی با ایشان بوده و وکالت خاص با ایشان بوده است.. وقتی که پدرایشان از دنیا رفتند امام زمان ارواحنا فداه برایشان نامه تسلیتی نوشتند و منصوبشان کردند هم شیخ طوسی در کتاب الغیبة هم شیخ صدوق در کمال الدین که این‌ها دو تا از مهم ترین کتاب‌های ما در ارتباط با امام زمان ارواحنا فداه است با قدمت هزار ساله، آورده اند. در کمال الدین شیخ صدوق آن جا در نامه‌ی امام زمان یک قسمتش این است فرمودند از سعادت‌های عثمان بن سعید این بود که خداوند به او فرزندی روزی کرد که جانشین او باشد و به امر او قیام نماید. باز در بخش دیگری نوشتند أَمَّا مُحَمَّدُ بْنُ عُثْمَانَ الْعَمْرِيُّ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ وَ عَنْ أَبِيهِ مِنْ قَبْلُ فَإِنَّهُ ثِقَتِي وَ كِتَابُهُ (احتجاج، ج 2، ص 470) خداوند از او و از پدرش خوشنود باشد. او مورد وثوق من است نوشته‌ی او نوشته‌ی من است. امام عسکری فرموده بود سخن او سخن من که هفته گذشته روایتش رو عرض کردم. دراینجا گفته:نوشته‌ی او نوشته‌ی من است.

اما نائب سوم: بعضی‌ها تصورشان این بود مثلا فلانی نائب بعدی است . چون موضوع جا افتاده بود دیگر می‌دانستند حالا که این آقا از دنیا می‌رود نائب بعدی حتما مشخص می‌شود. آقایی بود به نام محمد بن علی بن ابی العَزاقِر مشهور به شَلمَغانی ایشان آدم خوبی بود آدم مورد اعتمادی بود گاهی از اوقات مردم نامه‌ها را به ایشان می‌دادند ایشان می‌داد به آن نایب خاص. یعنی ذهنشان رفته بود روی این که ایشان بعد از محمد بن عثمان نایب سوم است.. با کمال تعجب دیدندامام علیه السلام نامه دادندو یکی از محدثین و متکلمان بزرگ شیعه از عالمان علم کلام حسین بن روح نوبختی را به عنوان نایب سوم معرفی کردند. محمد بن علی شلمغانی سر مخالفت برداشت که چرا من انتخاب نشدم. تکفیر کرد بعد هم منکر شد اصلا موضوع امامت را بعد هم از دین خارج شد. که امام زمان فرمود خدا او را لعنت کند.

استفاده کنم و یک نکته‌ی اخلاقی عرض کنم که در حکمت 151 نهج البلاغه حضرت علی می‌فرماید لِكُلِّ امْرِئٍ عَاقِبَةٌ حُلْوَةٌ أَوْ مُرَّةٌ (نهج البلاغه، حکمت 151) هر کسی یک فرجامی دارد یک پایانی دارد برای بعضی‌ها شیرین است وبرای بعضی‌ تلخ است دعا بکنید آن فرجام شیرین باشد. و این را دقت بکنیم که انسان تا آخرین لحظه در معرض سقوط قرار دارد.

نقل شده از مرحوم آیت الله عظمی مرعشی (ره)صبح از خانه می‌آمد بیرون در حرم درس می‌گفت بعد هم به منزل می‌رفتندمی‌فرمود :صبح که از خانه می‌آیم بیرون می‌گویم خدایا ظهر مومن برگردم.

شما کلمه‌ی تَوَفَّنَا را در قرآن ببینید انبیاء الهی دعا می‌کردند «تَوَفَّنِي مُسْلِمًا» (یوسف/ 101) خدایا ما را مسلمان و پیرو دین و سالم بمیران. یک روایت دارد امام رضا علیه السلام می‌فرماید سه روز در زندگی همه حساس است سه روز خوب است آدم سالم باشد إنَّ أوحَشَ ما یقوم هذا الخَلقُ فی ثلاثَةِ مَواطِنَ: یومَ یولِدُ وَ یخْرُجُ من بَطنِ أمَّهِ فَیَری الدُّنیا و یَومَ یَموُتُ فَیُعایِنُ الآخَرِةَ و أهلها و یَومَ یُبَعثُ فَیَرَی احکَاماً لَمْ یَرَها فِی دَارِ الدُّنیا (بحار الانوار، ج 6، ص 158) یک روز تولد حالا این از ما گذشته اماپدر و مادر همه فکرشان این است که سالم باشد این سلامت اول است دوم روزی که آدم می‌میرد این الآن در اختیار ماست سوم روزی که آدم از قبر می‌آید بیرون و روز محشر می‌شود. بعد امام رضا علیه السلام فرمود که خدا در قرآنش این سه روز را در مورد دو پیغمبر تضمین کرده است یکی حضرت عیسی یکی حضرت یحیی. در مورد حضرت عیسی می‌فرماید «وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدتُّ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا» (مریم/ 33) خود حضرت عیسی می‌گفت. من سه روز سالم دارم تولدم وفاتم و حشرم. وفات و محشرش هنوز نرسیده بود لذا مضارع آورده است. یکی هم حضرت یحیی قرآن می‌فرماید سلام بر یحیی «وَسَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا» (مریم/ 15) حالا چرا این دو پیغمبر؟ چون در تولد این‌ها مردم شک کرده بودند. چقدر خوب است دعا بکنیم این سه روز در زندگی مان با سلامت باشیم. این نکته را هم بگویم. حسین بن روح نایب سوم بیست و یک سال دراین مسؤلیت خطیر بود که ازدنیارفتند.

۱.ابو عمرو عثمان ابن سعید عَمری۲. ابو جعفر محمدابن عثمان بن سعید۳. ابوالقاسم حسین ابن روح نوبختی۴. ابوالحسن علی ابن محمدسمری

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم.

قال رسول الله (ص): (اتَّقِ اللَّهِ حَيْثُمَا كُنْتَ، وَأَتْبِع السَّيِّئَةَ الْحَسَنَةَ تَمْحُهَا، وَخَالِقِ الناس بِخُلُقٍ حَسَنٍ در یک حدیث نورانی و بسیار زیبا رسول اکرم (ص) سه نکته را به ما تذکر می دهند:

اولین نکته: هرجایی که هستید خدا را ناظر ببینید (چه پنهان و چه آشکارا) و بدانیم ما در محضر خدا هستیم و خدا ما را می بیند أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَری (سوره مبارکه علق/آیه 14)آیا نمی دانید که خداوند شما را می‌بیند!

دومین نکته : هر گاه کار بدی کردیم و حالا پشیمانیم با یک کار خوب جبران کنیم إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئات(سوره مبارکه هود /آیه114 ) با نیکی کردن گناهان را از بین ببرید.

سومین نکته: با مردم خوش رفتار و خوش خُلق باشید و مدارا کنید.که آثار زیادی در زندگی ما خواهد داشت .

به روزهای پایانی ماه شعبان نزدیک می شویم و در آستانه ماه رمضان قرار گرفتیم در دعایی که به همین مناسبت آمده است از خدا می خواهیم اللّهم اِن لَم تَکُن غَفَرتَ لَنا فيما مَضي مِن شَعبان فَأغفِرلَنا فيما َبقيَ مِنهُ
(دعا روزهای آخر ماه شعبان) يعني بار خدايا ! ماه شعبان گذشت و اگر ما را نيامرزيدي پس ما را در باقي مانده ي اين ماه ما را ببخش و از گناهان ما درگذر.

در طى زندگى انسان، فرصت‌ها و زمان‌هايى محدود و زودگذر حاصل مى‌شود كه با شناخت و بهره‌بردارى درست از آن‌ها مى‌توان مراتب كمال و سعادت را با سرعت بيشترى طى نمود و به تعبيرى ره صد ساله را به زمانى كوتاه طى نمود. چنان‌كه پيامبر گرامى اسلام(ص) نيز در اين‌رابطه مى‌فرمايد: « اِنَّ لِرَبِّکُمْ فی أیّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ ألا فَتَعَرَّضُوا لَها لَعَلَّهُ  اَن یصیبَکُمْ نَفْحَةٌ مِنْها فَلا تَشْقَوْنَ بَعْدَها اَبداً»به‌درستى‌كه در روزگار شما، پروردگارتان نسيم‌هايى مى‌وزاند. آگاه باشيد كه در اين هنگام، خود را به آن نسيم‌ها بسپاريد، شايد نسيمى به شما برخورد كه پس از آن، هرگز گرفتار بدبختى و شقاوت نشويد.»
ماه مبارك رمضان، يكى از اين فرصت‌ها و نسيم‌هاى رحمت الهى است كه به لطف و عنايت بى‌نهايت خداوند و غفران و مهربانى او، براى انسان‌ها وزيدن مى‌گيرد تا دل‌هاى عاشق عبادت و تشنه مناجات با خالق را لطافت بخشد.تلاوت قرآن، حضور به‌موقع در نمازهاى پرفيض جماعت، شركت در كلاس‌هاى آموزشى ويژه رمضان، حضور در مجالس معنوى، تشكيل جلسات قرآن‌خوانى دوره‌اى در مساجد و مراكز دينى و منازل، از مهم‌ترين برنامه‌هاى پربركت ماه مبارك رمضان است كه شخص مسلمان ميتواند با بهرگيرى از اين فرصت‌ها، خود را به درگاه احديت مقرّب سازد.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#

چندجمله ای پیرامون خروج آمريكا از برجام هم عرض کنم

سه‌شنبه گذشته، يعنى ۴ روز زودتر از زمان مقرر براى اعلام موضع كاخ سفيد جهت ماندن يا خروج از برجام، دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده با حضور در كنگره و ايراد سخنرانى، رسماً خروج آمريكا از توافق هسته‌اى با ايران را اعلام و فرمان اجرايى تحريم‌هاى شديد عليه جمهورى اسلامى ايران را امضاء كرد.

چندنکته عرض کنم:

نکته اول:رییس‌جمهور گستاخ ایالات متحده آمریکا برخلاف قواعد بین‌المللی از برجام خارج شد و بار دیگر نشان داد که پایبند به هیچ پیمان و معاهده ای نبوده و غیر قابل اعتماد است.دنیا خواهد فهمید که با اقدام آمریکا، پیروز اصلی ایران است و مانند گذشته در مواجهه با مشکلات و موضوعات مختلف، سرافراز بیرون می آید.{تکبیرنمازگزاران}

نکته دوم:خروج آمريكا از برجام نشان داد كه منطق رهبر معظم انقلاب در نامگذارى سال‌هاى اخير بر محور اقتصاد مقاومتى از چه اتقان و استحكامى برخوردار است.10سال است كه تمام نامگذارى‌ها بر محور تحكيم بنيان‌هاى اقتصادى كشور شكل گرفته است. نامگذارى سال‌هايى تحت عناوين «همت مضاعف، كار مضاعف»، «جهاد اقتصادى»، «توليد ملى و حمايت از كار و سرمايه ايرانى»، «حماسه سياسى و حماسه اقتصادى»، «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملى و مديريت جهادى»، «اقتصاد مقاومتى اقدام و عمل»، «اقتصاد مقاومتى توليد و اشتغال» و سال جديد كه به نام «حمايت از كالاى ايرانى» است، نشان مى‌دهد كه مقام معظم رهبرى با درك هوشمندانه طراحى دنياى غرب در وابسته كردن اقتصاد ايران به خارج مرزها و شكل‌گيري اقتصاد واردات‌محور، به‌خوبى نقشه دشمن را درك كرده و پادزهر آن‌را كه همان عمل كردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است، ارائه فرموده‌اند.
اگر در ده سال گذشته، همه قوا و نهادهاى كشور به‌ويژه قوه مجريه و دولت‌ها با تمام توش و توان براى تحقق اقتصاد مقاومتى به ميدان مى‌آمدند، يقيناً امروز به درجه‌اى از اتقان و استحكام در بنيان‌هاى اقتصادى رسيده بوديم كه از تحريم‌هاى نظام سلطه بدون كمترين حاشيه و هزينه‌اى سرافرازانه و مقتدرانه عبور مى‌كرديم.

نکته سوم:خروج آمريكا از برجام نشان داد، دشمنان نظام اسلامى به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيستند. همان‌گونه كه رهبر معظم انقلاب روز دوم فروردين ۱۳۹۴ در سخنان نوروزى‌شان در حرم رضوى فرمودند: «فريب لبخند طرف مقابل را نخوريد، به وعده‌اى كه مى‌دهد اعتماد نكنيد چون وقتى خرش از پل گذشت بر مى‌گردد و به ريش شما مى‌خندد. اين‌ها اين قدر وقيح‌اند.»

به تعبير ديگر، تنها فايده برجام، ابطال نظريه «تعامل با كدخدا و آمريكا» بود و چنان‌چه افرادى امروز به اين فهم رسيده باشند كه «اعتماد به آمريكا اشتباه بود» جاى تبريك دارد. آمريكا در حالى از برجام خارج شد كه در كنار توقف يا كند كردن مسير هسته‌اى كشورمان، ده‌ها امتياز نقد گرفت بدون آن‌كه به تعهدات خود عمل كند. حتي ده‌ها تحريم جديد در قالب افراد و شركت‌هاى ايرانى به آن افزود و شيره برجام را تا آخرين لحظه مكيد و بعد هم تفاله‌هاى آن‌را به دور انداخت.

نکته چهارم:خروج آمريكا از برجام مى‌تواند دستاوردهاى فراوانى براى جمهورى اسلامى ايران به همراه داشته باشد به شرط آن‌كه بتوانيم از تهديدهاى آن نيز با تدبير لازم عبور نمائيم.

نکته پنجم:اصلى‌ترين هدف آمريكا براى خروج از برجام، ايجاد شكاف ميان مردم و ميان مسؤولان است. لذابايد يكپارچگى ملى را حفظ نمائيم. بزرگ‌ترين تهديد براى ملت ايران، دوقطبى شدن و مخالف و موافق شدن در برابر عربده‌كشى‌ها و يا نيرنگ و فريب دشمن است.فشار اقتصادى دشمن با هدف ايجاد شكاف اجتماعى صورت مى‌پذيردفشار اقتصادى و تحريم ممكن است براى دشمن ارزش اقتصادى داشته باشد اما يقيناً ارزش استراتژيك نخواهد داشت. ارزش استراتژيك زمانى پيدا مى‌كند كه به شكاف اجتماعى منجر شود. لذا امروز روزى است كه بايد دست‌ها را دست يكديگر قرار دهيم و زنجير وحدت و انسجام خودمان را حول محور سکانداربیدار وهوشیار   یعنی مقام معظم رهبری حفظ کنیم}تکبیرنمازگزاران}

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمۀ اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

لازم به ذکر است که پس ازاقامه نمازجمعه راهپیمایی ضداستکباری ازمصلی امام خمینی(رض)حسن آّبادتا خیابان بسیج برگزارگردید

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$ 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --