اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:درنظام لیبرال دموكراسى غربى،جایى براى معنویت واخلاق وجودندارد.

حجت الاسلام والمسلمین استیری،امام جمعه حسن آبادفشافویه:درنظام لیبرال دموكراسى غربى،جایى براى معنویت واخلاق وجودندارد.

به گزارش دفترامام جمعه حسن آباد نماز جمعه این هفته هجدهم آبانماه 97به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- مواعظ رسول خدا(ص)گنجینه‌ای از معارف زلال دینی است که شناخت آن بر همگان واجب است.

2- صبر سه شاخه اساسى دارد

3- صبر مانند بوته زرگرى ناخالصي ها را جدا مى سازد، انسانهاى با ايمان را محكمتر و مقاومتر مى كند.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1-آمریكاى امروز به مراتب ضعیف‌تر از آمریكاى چهار دهه قبل است.

2- نظریه‌ فرانسیس فوكویاما درموردترامپ:اوبرای آمریکاخطر بزرگی است!!!

3- آمریكا به سه دلیل عمده توانست به یكى از قدرت‌هاى جهانى تبدیل شود!!

4-دلائل رو به افول بودن قدرت نرم وسخت آمریکاچیست؟؟

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_8972

اوصيکُم يَاعِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله و نَظمَ اَمرکُم.

وصایای پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم ) به عبدالله ابن مسعود:

پیامبر گرامی اسلام (ص) در زمان‌ها و مکان‌های مختلف و به مناسبت‌های گوناگون، زبان به وعظ و اندرز می‌گشودند و مردم را از سرچشمه جوشان حکمت‌های الهی خود، سیراب می‌ساختند و زنگار غفلت را از آینة قلب آنان می‌زدودند. یکی از مهم‌ترین مواعظی که رسول خدا (ص) بیان فرموده‌اند، موعظه‌ای است که ایشان آن را خطاب به یار وفادارشان، عبدالله بن مسعود بیان کرده‌اند. در این موعظه، تنها عبدالله بن مسعود مخاطب رسول خدا (ص) نیست، بلکه تمام انسان‌های آزاداندیش دنیا در تمام زمان‌ها و مکان‌ها، مخاطب این پندهای جاودانی هستند. این مواعظ، سرشار از حکمت‌ها و اندیشه‌های عمیق الهی است که فهم و درک آن می‌تواند وسیله‌ای برای سیر و سلوک باشد، و گنجینه‌ای از معارف زلال دینی است که شناخت آن بر همگان واجب است.

بنابراین این ایام که ایام که هم رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام است که پشت سرگذاشتیم وهم ایام ولادت پیامبر اکرم رو داریم به بخشهای از وصایای پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله و سلم) به عبدالله ابن مسعوداشاره میکنم .مکارم الأخلاق , ج 1 , ص 446

عَنْ عَبْدِ اَللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ قَالَ: دَخَلْتُ أَنَا وَ خَمْسَةُ رَهْطٍ مِنْ أَصْحَابِنَا يَوْماً عَلَى رَسُولِ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ قَدْ أَصَابَتْنَا مَجَاعَةٌ شَدِيدَةٌ وَ لَمْ يَكُنْ رِزْقُنَا مُنْذُ أَرْبَعَةِ أَشْهُرٍ إِلاَّ اَلْمَاءَ وَ اَللَّبَنَ وَ وَرَقَ اَلشَّجَرِ فَقُلْنَا يَا رَسُولَ اَللَّهِ إِلَى مَتَى نَحْنُ عَلَى هَذِهِ اَلْمَجَاعَةِ اَلشَّدِيدَةِ فَقَالَ رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ لاَ تَزَالُونَ فِيهَا مَا عِشْتُمْ فَأَحْدِثُوا لِلَّهِ شُكْراً فَإِنِّي قَرَأْتُكِتَابَ اَللَّهِ اَلَّذِي أُنْزِلَ عَلَيَّ وَ عَلَى مَنْ كَانَ قَبْلِي فَمَا وَجَدْتُ مايَدْخُلُونَ اَلْجَنَّةَ إِلاَّ اَلصَّابِرُونَ

عبد الله بن مسعود گويد:روزى با پنج تن از اصحاب بر نبى اكرم (صلّى اللّه عليه و آله)وارد شديم و در آن وقت به چنان قحطى شديد گرفتار بوديم كه جز آب و برگ درختان چيزى بدستمان نمى‌رسيد،عرضه داشتيم يا رسول الله تا كى بايد گرفتار اين قحطى شديد باشيم‌؟حضرت فرمود:تا زنده‌ايد،پيوسته خدا را شكر گوييد كه من كتب آسمانى را كه بر من و انبياء پيش از من نازل گشته است خوانده‌ام و در آنها نيافته‌ام كه جز شكيبايان كسى به بهشت رود.

IMG_8970

صبر يعنى شكيبائى و تحمل در برابر مشكلات ، و استقامت و پايدارى در راه انجام وظائف ، وهمچنين كنترل و نگهدارى نفس از تمايلات ، آنجا كه مى خواهد به خارج از مرزهاى اخلاقى و انسانى نفوذ كند.

صبر جنبه سازندگى دارد، صبرى كه اساس آن بر ايمان استوار شده نيروى يك مسلمان را در نبرد با دشمنان اسلام تا ده برابر بالا مى برد.

 برداشت سوئى كه بعضى از معنى صبر كرده ، و آنرا به معنى تسليم گرفته اند، كاملا باطل است.

مقاومت و عدم تسليم در برابر مشكلات و حوادث و هجوم دشمنان ، خود مصداق صبر است ، چنانچه اميرالمؤمنين (عليه السلام) در نهج البلاغه مى فرمايد:الصبر شجاعة

قرآن براى صبر، پاداش بى شمارى تعيين نموده و مى گويد:

يَا اِبْنَ مَسْعُودٍ قَالَ اَللَّهُ تَعَالَى إِنَّمٰا يُوَفَّى اَلصّٰابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَيْرِ حِسٰابٍ  أُوْلٰئِكَ يُجْزَوْنَ اَلْغُرْفَةَ بِمٰا صَبَرُوا إِنِّي جَزَيْتُهُمُ اَلْيَوْمَ بِمٰا صَبَرُوا أَنَّهُمْ هُمُ اَلْفٰائِزُونَ 

اى ابن مسعود!خداوند تعالى مى‌فرمايد:«مزد صابران بى‌حساب و كامل ادا مى‌شود»،«اينان همان كسانند كه به خاطر سختى‌اى كه تحمل كرده‌اند، غرفه‌هاى بهشت را پاداش خواهند گرفت»،«من امروز به پاس آن‌كه صبر كرده‌اند به آنان پاداش مى‌دهم،آرى ايشانند كه رستگارانند».

صبر سه شاخه اساسى دارد كه هركدام از آنها نيز به شاخه هاى فرعى تقسيم مى شود.

1-صبر و خويشتن دارى در ميدان تمايلات نفسانى ، و استقامت در كنترل نفس از تجاوز به مرزهاى نامشروع و ارتكاب معاصى و محرمات

ان رسول الله (صلى الله عليه و آله) كان يقول : حفت الجنة بالمكاره و حفت النار بالشهوات (سفینةالبحار/ج1/ص726)پيامبر گرامى اسلام مى فرمود: بهشت آميخته شده است با ناخواستنى ها و ناملايمات يعنى كارهائى كه انسان بايد انجام دهد تا به بهشت برود معمولا با طبع انسان سازگار نيست و جهنم و آتش با ملايمات و شهوات آميخته شده است.

صبر بر خوددارى از غضب :

در حديثى از پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله) مى خوانيم :من كف غضبه عن الناس كف الله عنه عذابه (سفینةالبحار/ج2/ص319)هر كس جلو غضبش را در مقابل مردم بگيرد، خداوند جلو عذابش را نسبت به او مى گيرد.

صبر بر كمبود مالى و مبارزه با طمع : حتى در شرائطى كه شخص فاقد ساده ترين لوازم زندگى باشد نبايد دست به حرام بيالايد، و به جاى آن به تلاش در كار و فعاليت براى بدست آوردن منافع بيشتر از راههاى حلال و مشروع بيفزايد.

نوع دوم : صبر بر رنج و تلخى عمل به وظائف و اداى واجبات ، آنجا كه بر خلاف ميل نفس بوده و نفس گريز پا و راحت طلب ، از آن احساس تلخى كند.

الذين صبروا و عملوا الصالحات اولئك لهم مغفرة و اجر كبير(هود/11)آنانكه صبر و شكيبائى ورزيده و اعمال صالح انجام دادند، براى آنانست آمرزش و پاداشى بزرگ

نوع سوم : صبر بر مصائب

انسان در مراحل زندگى با رنج و تعب فراوانى روبرو مى گردد و آماج مصائب گوناگونى واقع مى شود، كه اين خود، آزمونى است كه نيروى ايمان انسانها را اندازه گيرى كرده ، و تاب و توان و استقامت روحى افراد با ايمان را كه صبر ناميده مى شود در معرض نمايش در مى آورد».

قرآن به تاءكيد اعلام مى كند كه هر انسانى با گرفتارى به برخى از آنها به آزمايش كشيده خواهد شد.

صبر مانند بوته زرگرى ناخالصي ها را جدا مى سازد، انسانهاى با ايمان را محكمتر و مقاومتر مى كند، اما انسانهاى فاقد ايمان كه خود را محصور در زندگى مادى مى بينند و به ماوراء زندگى دنيوى نمى انديشند آنگاه كه به پرتگاه رسيدند سقوط مى كنند، قرآن مى گويد:

ولنبلونكم بشى ء من الخوف و الجوع و نقص من الاموال والانفس ‍ والثمرات و بشرالصابرين الذين اذا اصابتهم مصيبة قالوا انا لله و انا اليه راجعون اولئك عليهم صلوات من ربهم و رحمة و اءولئك هم المهتدون (بقره/155-157)البته شما را به چيزى از ترس و گرسنگى و كمبود در اموال و جانها و ميوه ها خواهيم آزمود (تو اى پيامبر) صبركنندگان را بشارت ده ، آنانكه هنگام روى آوردن مصيبت مى گويند ما از آن خدا هستيم و بازگشت ما به سوى اوست.

IMG_8979

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

چند مناسبت درهفته آینده داریم حلول ماه مبارک ربیع الاول را داریم ، هجرت رسول خدا از مکه به مدینه ولیلة المبیت،سالروزتصویب قانون اساسی ،هفته وقف وهم چنین روز بزرگ داشت مفسر بزرگ عالم اسلام علامه طبا طبایی صحب تفسیر المیزان راداریم که فرصت اندک است عبور میکنیم وضمن اینکه مجددا ازحضور اهالی منطقه در برگزاری راهپیمایی 13 آبان تشکر میکنم به یکی ازمحورهای سخنان مقام معظم رابری دردیدار دانشجویان ودانش آمزان درآستانه 13 آبان اشاره میکنم:

حضرت آیت‌ا… خامنه‌اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در آستانه ۱۳ آبان روز ملى مبارزه با استكبار جهانى در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با اشاره به شرایط آمریكا در جهان یادآور شدند: در یك نگاه وسیع تر، قدرت و اقتدار و هیمنه آمریكا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریكاى امروز به مراتب ضعیف‌تر از آمریكاى چهار دهه قبل است.

ایشان با تأكید بر این‌كه اكنون نه تنها اقتدار معنوى و قدرت نرم آمریكا رو به افول است بلكه، «قدرت سخت» آمریكا در زمینه‌هاى نظامى گرى و اقتصاد نیز رو به افول است

فرانسیس فوكویاما نظریه‌پرداز دو رگه ژاپنى – آمریكایى كه از مدافعان سرسخت لیبرال دموكراسى است، پس از فروپاشى شوروى، پیروزى نهایى لیبرال دموكراسى را اعلام و آن‌را «پایان تاریخ» تعبیر كرده بود. وى بر این باور بود که غرب آمال آرزوهاى همه بشریت بوده و ارزش‌هاى آمریكایى، ارزش‌هایى جهانى هستند و لیبرال دموكراسى مدینه فاضله‌اى است كه همه تمدن‌هاى بشرى چاره‌اى جز پذیرش و حركت به‌سوى آن‌را نخواهند داشت

اما دیدگاه‌هاى فوكویاما این روزها به‌شدت تغییر كرده و او به باطل بودن ادعاهایش واقف شده و معترف است. او برخلاف دیدگاه قبلى خود،به‌بى‌بى سى گفت «جنبش‌هاى هویت‌گرا نظام لیبرال دموكراسى جهان را با تهدید مواجه كرده‌اند.»

این نظریه‌پرداز ۶۵ ساله كه زمانى به‌عنوان پدر فكرى جریان نومحافظه كار در آمریكا شناخته مى‌شد، پس از حمله نظامى آمریكا به عراق از این گروه فاصله گرفت و بعدا به انتقاد از آن پرداخت. فوكویاما در سخنرانى اخیرش در «كتابخانه بریتانیا» در لندن چندین بار از دونالد ترامپ انتقاد كرد و او را «خطرى بزرگ»براى آمریكا توصیف كرد.

لیبرال دموكراسى امروز با بحران‌ها و چالش‌هاى فراوانى دست و پا مى‌زند كه البته با در اختیار داشتن غول‌هاى رسانه، مانع از آن است كه این بحران‌ها در افكار عمومى علنى گردد.

چندنکته دراین زمینه عرض کنم:

1-چگونگی شكل‌گیرى ابرقدرت‌ درآمریکا

پس از جنگ جهانى دوم كه بسیارى از كشورهاى قدرتمند جهان در اثر جنگ ویران شده بودند، آمریكا به‌دلیل دورى از صحنه جنگ از این ویرانى‌ها مصون ماند و ساختارهاى سیاسى و اقتصادى باثبات‌ترى یافت وبه‌دلیل شرایط ویژه‌ى جغرافیایى و محیطى و منابع انسانى آن كه از یك جمعیت مهاجر تشكیل شده بود، توانست موقعیت‌هاى ویژه‌اى را كسب كند.

IMG_8980

آمریكا به سه دلیل عمده توانست گوى پیشرفت را از رقباى خود برباید و به یكى از قدرت‌هاى جهانى تبدیل شود. اولین عامل این بود كه براى حدود سى سال پس از جنگ جهانى دوم، هیچ رقیب جدى اقتصادى نداشت و در این مدت توانست به رشد چشم‌گیرى برسد. عامل دوم، استفاده‌ى طولانى‌مدت از منبع كار مجانى «برده‌ها» بود. آمریكایى‌ها صدها هزار نفر را از آفریقا آوردند و از كار آن‌ها استفاده كردند؛ بدون آن‌كه هزینه‌ى چندانى در قبال كار آن‌ها بپردازند. هم‌چنین آمریكایى‌ها توانستند بسیارى از كارخانه‌هاى بزرگ و صنعتى و ویژه‌ى دنیا را در كشورشان تأسیس كنند و به یك كشور صنعتى تبدیل شوند.

عامل سوم هم استفاده از انرژى ارزان قیمت بود.جنگ جهانى دوم كه تمام شد، آمریكا حالت ابرقدرت پیدا كرد و در بسیارى از كشورهایى كه انگلستان در آن‌جا نفوذ داشت – مانند ایران- جایگزین شد. آمریكایى‌ها با نفوذى كه در مناطق مختلف دنیا و مثلاً خاورمیانه پیدا كردند، نفت مورد نیاز خود را تقریباً مجانى تأمین كردند. قیمت نفت آن‌قدر ارزان بود كه در اواسط دهه‌ى ۸۰ و دهه‌ى ۹۰ میلادى، قیمت آب معدنى از قیمت بنزین گران‌تر بود!

2-دلایل افول قدرت نرم درآمریکا

۱- بدهى‌هاى اقتصادى‌

آمریكاى كنونى بدهكارترین كشور جهان است.ریشه‌هاى این بحران را نیز باید در تلاش این كشور در گسترش نفوذ وسلطه جستجو كرد.بحران اقتصادى در آمریكاى مدعى قدرت برتر در جهان، جدى تر، آشكارتر و براى دولت ایالات متحده به‌دلیل حضورش در مناطق مختلف جهان آزاردهنده‌تر و شكننده‌تر است. گسترش بیش از حد آمریكا در جهان با احداث پایگاه‌هاى نظامى و اعزام نیروهاى نظامى به خارج از مرزهاى خود، هزینه‌هاى سرسام آورى را بر ملت آمریكا تحمیل كرده است.

آمریكا در ۷۰۰ نقطه جهان داراى پایگاه بوده و بیش از ۱۵۰ هزار نظامى در خارج از مرزهاى آمریكا، حافظ منافع این كشور هستند. هزینه‌هاى سنگین نظامى گرى آمریكا، موجب شده اكنون این كشور بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهى داشته باشد و برآورد مى‌شود طى چند سال آینده، این رقم به بالاى ۲۰ تریلیون برسد.

2-شكست‌ها وتأثیر آن در تزلزل نظام آمریكا

ورود مستقیم آمریكا به جنگ‌هاى افغانستان و عراق و هم‌چنین ورود غیرمستقیم به بحران‌هاى سوریه و یمن جایگاه ابرقدرتى این كشور تضعیف كرده است. آمریكا با داشتن مدرن‌ترین جنگ افزارها و حتى با كمك متحدان اروپایى خود نتوانست گروه طالبان را شكست دهد و حال و روز افغانستان فعلى به‌خوبى گویاى این حقیقت است كه سیاست‌هاى آمریكا در افغانستان به شكست منجر شده و منفعتى براى كاخ سفید به‌دنبال نداشته است. شكست ارتش آمریكا در افغانستان و عراق اعتماد به نفس نیروهاى نظامى آمریكا را كاهش داده و آن‌ها را از درگیر شدن در جنگ‌هاى آتى نگران كرده است.

3-نگاه منفى مردم جهان به آمریكا

نظرسنجى مؤسسه «پیو» نشان مى‌دهد دیدگاه مردم جهان درباره آمریكا منفى‌تر از گذشته شده و عملكرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریكا موجب شده تا حتى در كشورهاى متحد واشنگتن هم اعتماد افكار عمومى به ایالات متحده كاهش یابد.به نوشته خبرگزارى «رویترز»، نظرسنجى مؤسسه «پیو» كه در ۲۵ كشور انجام شده.در این نظرسنجى، از بین ۲۵ كشور مورد بررسى، اكثریت شهروندان این كشورهاگفته‌اند به توانمندى ترامپ‌بى‌اعتماد هستند.تنها ۷ درصد اسپانیایى‌ها، ۹ درصد فرانسوى‌ها و ۱۰ درصد آلمانى‌ها گفته‌اند كه به توان رهبرى ترامپ اعتماد دارند.

4- ناتوانى در اثر گذارى بر معادلات منطقه اى‌

شكست سیاست‌هاى آمریكا در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) وبراى مهار حركت انقلاب اسلامى است كه علاوه بر تحمیل هزینه‌اى هزاران میلیارد دلارى موقعیت وتوان ونفوذ آمریكا را نیز به‌شدت تحت تأثیر قرار داد.

به گونه‌اى كه برژینسكى مشاور امنیتى اسبق كاخ سفید كه یكى از بزرگترین كارشناسان سیاست خارجى آمریكا است صریحا اعلان كرد دوران ابر قدرتى آمریكا به پایان رسیده و اگر كاخ سفید خود را با این واقعیت تطبیق ندهد، فروپاشى، مانند آنچه در شوروى اتفاق افتاد، در انتظارش خواهد بود. او در سخنرانى دیگرى گفت «احساس من در باره آمریكا این است كه این كشور، در حال افول نیست، بلكه در حال فروپاشى است و توانائى خود را براى مقابله با چالش‌هاى داخل و خارج از دست داده است.» او در نشست شوراى آتلانتیك هم با صراحت گفت آمریكا از بالاى قله به ته دره كشیده شده است.

IMG_8981

5-ناتوانى مهار ایران و گسترش گفتمان انقلاب اسلامى در منطقه و جهان‌

جورج فریدمن، تحلیل گر برجسته آمریكایى در این باره چنین معتقد است: «مشكل ما با ایران بر سر فعالیت هسته‌اى این كشور نیست، بلكه مشكل آن است كه ایران نشان داده است نه فقط بدون حمایت آمریكا، بلكه در حال درگیرى با آمریكا نیز مى‌توان بزرگ‌ترین قدرت تكنولوژیك و نظامى منطقه بود. این پدیده ایران را به یك الگو براى كشورهاى اسلامى تبدیل كرده و انقلاب‌هاى اسلامى منطقه را در پى داشته است.»

6- زوال معنویت و اخلاق و بحران معنا

در لیبرال دموكراسى غربى، جایى براى معنویت و اخلاق وجود ندارد. فردگرایى و منفعت گرایى شاخص همه ارزش‌هاى دیگر است و از بسیارى مفاهیم اخلاقى اعتبارزدایى شده است و با نسبیت در اخلاق و رواج اباحى گرى مواجه هستیم. در این تفكر دیگر نهادهاى اخلاقى همچون «نهاد خانواده» معناى خود را از دست داده و رو به افول و فروپاشى است. انواع و اقسام انحرافات اخلاقى محصول این روند است.

مهم‌ترین چالش درغرب بحران هویت و معنا است. امروز انسان غربى غرق در شهوت و فردیت معنا و فلسفه‌اى جز لذت براى زندگى خود نمى‌یند كه آن هم با ارضاى شهوات حیوانى خیلى زود به پایان خود رسیده است. در چنین شرایطى رو آوردن به مكاتب پوچ گرایانه یا عرفان‌هاى دروغین و عفت زا، و در نهایت روى آوردن به خودكشى روز به روز در غرب و در میان جوانان و بالاخص اقشار تحصیلكرده در حال افزایش است.

براساس تازه‌ترین آمارى كه توسط سازمان‌هاى رسمى آمریكا منتشر شده است، خودكشى دومین عامل مرگ و میر دانشجویان آمریكایى است. به گفته كارشناسان بهداشتى، خودكشى بیش از عوامل پزشكى جان جوانان آمریكایى را مى گیرد؛ ضمن این‌كه آمارها نشان مى‌دهد، خودكشى عامل مرگ بیش از ۴ هزار دانشجو است.

براساس تازه‌ترین تحقیقاتى كه توسط دفتر ملى آمار انگلیس صورت‌گرفته است، نرخ خودكشى دانشجویان بین سال‌هاى ۲۰۰۷ تا پایان ۲۰۱۶ با افزایش ۵۶ درصدى از ۶. ۶ نفر به ۳. ۱۰ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.درفرانسه واسپانیا هم آمارها اینطور نشان میدهد.

7-نقش ترامپ در افول ابرقدرتى آمریكا

براى درك بهتر ماهیت وتوان رژیم كنونى آمریكا،شاید آخرین سخنان نیكى هیلى در دوران تصدیش به‌عنوان نماینده آمریكا در سازمان ملل بهترین گواه باشد. آنگاه كه مى‌گوید: «مأموریت من، دیوانه نشان دادن ترامپ براى ترساندن كشورها بود او مى‌افزاید ترامپ را تندمزاج تصویر مى‌كردم تا طرف دیگر را بترسانم.»

بر خلاف رؤساى جمهور سابق آمریكا، گفتار ورفتار تیم جدید حاكم بركاخ سفید به ریاست دونالد ترامپ، نقاب را از چهره این رژیم كنار زده و ماهیت اصیل و واقعى آمریكا را براى جهانیان آشكار ساخته است.رئیس جمهورى كه هیچ ابایى از بیان واقعیت سلطه طلبانه آمریكا نداشته وصراحتا از دوشیدن وغارت اموال وثروت كشورهاى زیر سلطه وتحقیر آن‌ها سخن به میان مى‌آورد. رژیمى كه عامل اصلى بسیارى از جنایات علیه بشریت در ۶دهه اخیر بوده است.

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --