اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری،خطیب جمعه حسن آبادفشافویه:جایگاه فیلم وسریال درمبارزه باجنگ نرم دشمن بسیاربرجسته است

حجت الاسلام والمسلمین استیری،خطیب جمعه حسن آبادفشافویه:جایگاه فیلم وسریال درمبارزه باجنگ نرم دشمن بسیاربرجسته است

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنماز جمعه این هفته نهم آذرماه 97به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”در مصلی امام خمینی حسن آبادبرگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- آيا آخرالزماني كه همه ملل در هر گروه و مذهبي از آن مي گويند مصداقش امروز است؟

2-  آخرالزمان درروایات دومعنا ودو مفهوم دارد.

3-اى ابن مسعود!منافقین مانند درخت خرزهره هستند كه گل آن زيبا ولى مزۀ آن تلخ است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1نماینده مومن، عزت و ذلت را از آن خدا مى‌داند و هجمه و جنجال دشمن روى او تأثیر نمى‌گذارد.

2– نباید اجازه داد این جنگ اقتصادى، ما را از مباحث فرهنگى غافل كند.

3- جایگاه فیلم و سریال درمبارزه با جنگ نرم دشمن بسیار برجسته است.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_9128

اوصيکُم عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله برادران و خواهران , نمازگزاران محترم را به رعایت تقوی الهی, انجام واجبات و ترک محرمات  توصیه میکنم.

موضوع بحث ما پیرامون وصایای پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم ) به عبدالله ابن مسعودبود هفته گذشته گفتیم درفرازدیگری رسول خدا پیرامون

يَا اِبْنَ مَسْعُودٍ سَيَأْتِي مِنْ بَعْدِي أَقْوَامٌ يَأْكُلُونَ طَيِّبَاتِ اَلطَّعَامِ وَ أَلْوَانَهَا وَ يَرْكَبُونَ اَلدَّوَابَّ وَ يَتَزَيَّنُونَ بِزِينَةِ اَلْمَرْأَةِ لِزَوْجِهَا وَ يَتَبَرَّجُونَ تَبَرُّجَ اَلنِّسَاءِ وَ زِيُّهُمْ مِثْلُ زِيِّ اَلْمُلُوكِ اَلْجَبَابِرَةِ هُمْ مُنَافِقُون هَذِهِ اَلْأُمَّةِ فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ شَارِبُوا اَلْقَهَوَاتِ لاَعِبُونَ بِالْكِعَابِ رَاكِبُونَ اَلشَّهَوَاتِ تَارِكُونَ اَلْجَمَاعَاتِ رَاقِدُونَ عَنِ اَلْعَتَمَاتِ مُفَرِّطُونَ فِي اَلْغَدَوَاتِ يَقُولُ اَللَّهُ تَعَالَى فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضٰاعُوا اَلصَّلاٰةَ وَ اِتَّبَعُوا اَلشَّهَوٰاتِ فَسَوْفَ يَلْقَوْنَ غَيًّا  

اى ابن مسعود!بعد از من اقوامى مى‌آيند كه غذاهاى خوب و متنوع مى‌خورند و بر مركب‌ها سوار مى‌شوند و خود را مانند زن‌ها كه خود را براى شوهر زينت مى‌كنند،آرايش مى‌كنند و مانند زنان خود را مى‌آرايند.و لباس آن‌ها مانند پادشاهان گردن‌كش است.آن‌ها منافقان اين امت در آخر الزمان هستند، (آن‌ها)شراب مى‌نوشند و با بند استخوان(كعب)قمار مى‌زنند و شهوترانى مى‌كنند و جماعات را رها مى‌كنند.و هنگام نماز شب در خوابند و در كار صبحگاه كوتاهى مى‌كنند.خداى تعالى مى‌فرمايد:«آن‌گاه پس از آنان جانشينانى به جاى ماندند كه نماز را تباه ساخته و از هوس‌ها پيروى كردند و به زودى سزاى گمراهى خود را خواهند ديد.
آخرالزمان یکی از واژه های پر کاربرد در مباحث مهدویت است. البته استعمال این مفهوم فقط در مذهب تشیع خلاصه نمی شود و در ادیان دیگر هم از آخر زمان دنیا سخن به میان آمده است. حتی بسیاری از پیشگو ها برای آخر دنیا زمان ها یا علائمی را معرفی می کنند.

در شرايطي كه امروز همه مردم جهان به سر مي‌برند، هيچ سوالي جدي‌تر از اين نيست كه آيا آخرالزماني كه همه ملل در هر گروه و مذهبي از آن مي گويند مصداقش امروز است.

آخرالزمان در روایات اسلامی در دو معنا به کار رفته است؛ مدت‌زمان بین آغاز نبوت پیامبر اسلام(ص) تا وقوع قیامت، و دیگری دوران ظهور امام دوازدهم(ع). بنابر برخی روایات، پیامبر اسلام(ص)، پیامبر آخرالزمان دانسته شده است. همچنین در بسیاری از روایات اسلامی اصطلاح آخرالزمان به معنای زمانی دانسته شده که در آن منجی (مهدی موعود(عج)) ظهور می‌کند. در روایات اسلامی و شیعی، ویژگی‌هایی برای آخر الزمان بیان شده است؛ از جمله آزمون‌های سخت و فتنه‌های آخرالزمان، ظهور منجی و جدال بین حق و باطل،و همچنین غلبه حق بر باطل و عصر طلایی جهان.

پيامبر فرموده‌اند كه نشانه‌هايي در آخرالزمان وجود دارد كه مانند دانه‌هاي تسبيح يكي يكي مي‌افتد و به آخرين دانه يعني ظهور مي‌انجامد و هرچه زمان ظهور نزديك باشد بر تعداد حوادث افزوده مي‌شود.پیامبراکرم ده صفت وبه تعبیری 11 صفت برای آنان نام بردندکه باید توجه کنیم

IMG_9132

يَا اِبْنَ مَسْعُودٍ مَثَلُهُمْ مَثَلُ اَلدِّفْلَى زَهْرَتُهَا حَسَنَةٌ وَ طَعْمُهَا مُرٌّ كَلاَمُهُمُ اَلْحِكْمَةُ وَ أَعْمَالُهُمْ دَاءٌ لاَ تَقْبَلُ اَلدَّوَاءَ أَ فَلاٰ يَتَدَبَّرُونَ اَلْقُرْآنَ أَمْ عَلىٰ قُلُوبٍ أَقْفٰالُهٰا 

اى ابن مسعود!آن‌ها مانند درخت خرزهره هستند كه گل آن زيبا ولى مزۀ آن تلخ است.سخن آن‌ها حكمت ولى كردار آن‌ها دردى است كه هيچ دوايى را نمى‌پذيرد، «آيا به آيات قرآن نمى‌انديشند يا مگر بر دل‌هايشان قفل‌هايى نهاده شده‌؟»

 اين گل به دليل تنوع رنگي و زيبايي اش بسيار شناخته شده است. تقريباً همه قسمت هاي گياه (شاخ و برگ ها) هميشه سبز هستند. خطر ابتلابه مسموميت بااین گل ارزان قیمت که انسان و حيوان را تهديد مي كند.

منافقان لباس و پوشش زیبا به تن می کنند ولی درونشان آلوده و فاسد است. نمی گوییم که لباس زیبا به تن کرده نشود بلکه مسلمان باید لباس زیبا به تن داشته باشد و بوی خود را معطر کند و همراه آن درون خود را نیز با ذکر و یاد خدا و صداقت و دلسوزی زیبا سازد تا زیبایی درون و بیرون باهم باشد.

حرفهای بزرگ زدن و بی معنا و با گردن درازی حرف زدن از نشانه های نفاق است و هر وقت می خواهند از همه کس خوبتر حرف بزنند چنین حرف می زنند که با آن مردم را فریب دهند خداوند متعال درسوره منافقون/4می فرماید:« وَ إِذا رَأَیْتَهُمْ تُعْجِبُکَ أَجْسامُهُمْ هنگامى که آنها را مى بینى جسم و قیافه آنان تو را در شگفتى فرو مى برد.وَإِن يَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ و هنگامي كه به سخن درمي‌آيند ( به علّت حلاوت كلامشان ) به سخنانشان گوش فرا مي‌دهي .و چنین می پندارند که از همه کس فهمیده تر و عاقل ترند که درواقع این چنین نیست.

ظاهرى آراسته و قیافه هائى جالب دارند.علاوه بر این، چنان شیرین و جذاب سخن مى گویند که، «وقتى حرف مى زنند تو نیز به سخنانشان گوش فرا مى دهى»! (وَ إِنْ یَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ

*&*&*&*&*&&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم

به چندمطلب درخطبه دوم اشاره میکنم

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*

شنبه 10آذر 23ربیع‌الاول شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس و روز مجلس/

 شنبه دهم آذر ماه مصادف است با سالروز شهادت شهید سیدحسن مدرس كه در سال ۱۳۱۶ بدست عمال رضاخان در سن ۶۷ سالگى به شهادت رسید. شهید مدرس یكى از پنج مجتهد طراز اول ناظر مجلس دوم مشروطه بود و پس از آن نیز ۵ دوره به‌عنوان نماینده در مجلس شوراى ملى آن دوران حضور داشت. اگرچه مدرس در مجلس همفكر و همراه چندانى نداشت و در اقلیت محض بود، اما ویژگى‌هاى فردى خاص این شهید والامقام و مجموعه فعالیت‌هاى برجسته وى به‌نحوى بود كه در تاریخ معاصر ایران ماندگار شد و به‌همین‌دلیل روز دهم آذر ماه به نام «روز مجلس» نامگذارى شده است.

IMG_9133

یكى از ویژگى‌هاى مهم و كلیدى شهید مدرس كه باعث مى‌شد بتواند على‌رغم اقلیت بودن، با صداى رسا حرف حق خود را بیان و در عمل دنبال كند، شجاعت وى بود. نماینده مطلوب، مرعوب نیست. فضاى سیاسى، رسانه اى، تهدید، هجمه و فشار روى وى تأثیرى ندارد و باعث عقب نشینى وى از موضع برحق خود نمى‌شود. این ویژگى در حیات و سیره سیاسى شهید مدرس بسیار برجسته بود.

امروز نیز نمایندگان مجلس با چنین فضایى روبه‌رو هستند. دشمن با رسانه‌هاى متعدد و متنوعى كه در اختیار دارد سعى در مرعوب كردن افراد دارد، علیه آن‌ها فضاسازى و جنجال مى‌كند و عده‌اى در داخل كشور نیز از سرناآگاهى و حتى برخى معدود هم آگاهانه و همراه با دشمن، به افراد انقلابى و شجاع برچسب مى‌زنند و علیه آن‌ها جوسازى مى‌كنند و در واقع سعى دارند هزینه انقلابى بودن را بالا ببرنند. در این میدان، كسى مرعوب نمى‌شود كه متكى به منبع لایزال قدرت باشد. نماینده مومن، عزت و ذلت را از آن خدا مى‌داند و هجمه و جنجال دشمن روى او تأثیر نمى‌گذارد.

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

پیام مقام معظم رهبری به هنرمندان و سریال سازان‌

 مقام معظم رهبرى پس از دیدار مفصل و چند ساعته‌اى كه با تعدادی از تهیه كنندگان، كارگردانان و بازیگران سریال هاى نمایشى داشتند، نظرات خودشان را در قالب پیامى براى آن‌ها ارسال فرمودند كه از طریق رسانه ملى به اطلاع عموم نیز رسید. معظم له در این پیام به مسائل مهمى اشاره فرمودند كه به  برخى اشاره میکنم:

1-اصالت فرهنگ گم نشود

یکی ازنکات، اهمیت و جایگاه مباحث فرهنگى است. در حالى كه كشور با مشكلات عدیده‌اى به‌خصوص در عرصه اقتصاد مواجه است و در واقع درگیر یك جنگ تحمیلى و تمام عیار اقتصادى هستیم، نباید اجازه داد این جنگ اقتصادى، ما را از مباحث فرهنگى غافل كند. اصلاً تمام مشكل و درگیرى سیاسى، امنیتى و اقتصادى دشمن با ما بر سر همین فرهنگ است. اگر ملت و نظام ایران در مقابل سلطه فرهنگى آمریكا سر خم كند و تسلیم شود، خود بخود بقیه درگیرى‌ها هم تمام می شود! انقلاب اسلامى سال ۱۳۵۷ هم یك حركت فرهنگى بود. انقلاب با اسلحه پیروز نشد. آنچه انقلاب را پیروز كرد، حركت فرهنگى و آگاهى بخشى حضرت امام(ره) بود كه عمدتاً از طریق شبكه مساجد به‌عنوان پایگاه فرهنگى انقلاب انجام مى‌شد.

IMG_9139

2-جنگ نرم همه‌جانبه دشمن، امروز قابل انكار نیست

با فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی و پایان جنگ سرد کارشناسان بخش جنگ در ایالات متحده با استفاده از تجربه هایی که از دو جنگ جهانی و دوران جنگ سرد داشتنددریافتند که می شود با هزینه کمتر و بدون دخالت مستقیم در سایر کشورها به اهداف سیاسی، اقتصادی و… دست یافت که در ادبیات سیاسی جهان به جنگ نرم شهرت یافت.

این نوع جنگ از فروپاشی شوروی شروع و تاکنون ادامه داشته و متکی بر تهدیدات نرم و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی است. آمریکایی ها با استفاده از این نوع جنگ تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهای مورد نظر شدند. انقلاب های رنگی که در چندین کشور بلوک شرق و شوروی سابق رخ داد،در واقع نمونه ای از جنگ نرم است. آمریکایی ها با استفاده از قدرت نرم موفق به تغییر رژیم های سیاسی در کشورهایی چون لهستان، گرجستان، چک اسلواکی، قرقیزستان، اکراین و تاجیکستان گردید. در تمامی این دگرگونی های سیاسی بدون استفاده از ابزار خشونت و صرفا با تکیه بر قدرت نرم و ابزار رسانه، با تغییر در ارزش ها و الگوهای رفتاری از رژیم های سیاسی حاکم مشروعیت ‏زدایی گردید و از طریق جنبش‏ های مردمی و ایجاد بی ثباتی سیاسی، قدرت سیاسی جابه جا شد.

این نوع جنگ علیه ما غیرقابل انکار است با این‌حال، برخى آن‌را انكار مى‌كنند،برخى‌ بى‌تفاوت از برابر این حادثه‌ى ملّى مى‌گذرندو برخى هم با دشمن همراهى و به او كمك مى‌كنندکه این خود نیز بخشى از جنگ نرم است. در این جنگ، هنرمندان و اهالى فكر و نظر، در حكم نیروهاى مسلّح در جنگ سختند.

 انكار جنگ نرم نیز خود بخشى از جنگ نرم است. چرا؟ چون انكار غفلت مى‌آورد. دشمن آمده پشت در خانه شما و مشغول خرابكارى است و یك جاهایى حتى ورود نیز كرده است، بجاى آن‌كه فكر تدبیر و چاره شود برخى این هجمه را انكار كنند. نتیجه چه مى‌شود؟ بی‌خیالى و خوش خیالى و بى‌عملى.

البته عده‌اى پا را از این مرحله نیز جلوتر گذاشته و خود تبدیل به سرباز تهاجم فرهنگى مى‌شوند. ترویج منكرات و تضعیف اخلاق و ایمان در تولیدات فرهنگى یا به عبارت دقیق‌تر ضدفرهنگى از نشانه‌هاى این قضیه است.اعتنایى و غفلت نسبت به تهاجم فرهنگى و جنگ نرم دشمن یك جور ضایعه و خسارت است و شیفتگى، همراهى و همكارى با دشمن به مراتب زشت‌تر است. سربازى كه در جنگ با دشمن و علیه جبهه خودى همكارى دارد، آیا این كارچیزی جز خیانت است؟

IMG_9140

که البته مبارزه فقط با سخنرانى و نگارش نیست؛ بلکه هنرهم باید میدان‌دار باشد.جایگاه فیلم و سریال در این میان بسیار برجسته است.عظمت و استقلال و شجاعت و ظرفیّت‌هاى علمى و عملى ملّت وانقلاب  را بایدبا زبان هنر بیان کرد که نوعی مبارزه با جنگ نرم دشمن است

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

اهانت ترامپ به ملت ایران

وقت گذشته اگرفرصت بودان شاءالله هفته آینده صحبت خواهم کرد

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمة اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --