اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:امروزاستكبارواردهركشوري مي‌شود،همه‌چيزآن كشوررابه نفع خودمصادره میكند.

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه:امروزاستكبارواردهركشوري مي‌شود،همه‌چيزآن كشوررابه نفع خودمصادره میكند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه حسن آبادنمازباشکوه جمعه اینهفته 95/07/30به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه وباحضورگسترده اقشارمختلف مردم درمصلی امام خمینی شهربرگزارشد.
عناویــــــن خطبــــــــه اول:
1- بني اميه براي نابودي و استحاله اسلام که همان نابود کردن اساس دين است سه حرکت انجام دادند.
2- يکي از مهم‌ترين روش هاي استحاله،شکستن حرمت احکام اسلام از طريق رواج فساد اخلاقي بود.
عناویــــــن خطبـــــــه دوم:
1- تربيت فرزندان از وظايف مهم اولياء و مربيان به شمار مي رود.
2- برنامه‌ريزي و سياستگذاري بدون توجه به آمارهاي جمعيتي مي‌تواند صدمات جبران‌ناپذيري را به سرمايه و ثروت ملي وارد نمايد.
3- امروزاستكبار وارد هر كشوري مي‌شود،سعي مي‌كندهمه‌چيز آن كشور را به نفع خود مصادره كند.
مشــــــروح خطبـــــــــه اول:
أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

img_6899
در ابتداي خطبه اول خودم و همه شما را به تقواي الهي دعوت و توصيه مي کنم .
موضوع بحث پیرامون چرائي وقوع حادثه کربلا بود.اينکه چه شد آن جمعيت انبوه در مقابل امام حسين (ع) ايستادند و بي ديني و بي مروتي و بدتر از حيوانيت را به نمايش گذاشتند ؟ چه شد افرادي به همين سادگي حاضر شدند امام حسين (ع) و اصحاب و فرزندانش را به شهادت برسانند و يا تماشا کنند و يا سکوت کنند؟
گفتیم اين بحث از اهميت بالائي برخوردار است چون که تاريخ تکرار پذير است البته مشابه آن نه عين آن ؛ و از طرفي اگر مشابه آن تکرار شد و ما هم ندانستيم که چه بايد بکنيم و از تاريخ عبرت و درس نگرفته باشيم ما هم به سرنوشت آنها که مغضوب خدا واقع شدند گرفتار مي شويم.
هم چنین گفتیم چهاراقدام عمده اي که اموي ها و ديگراني که بعد از پيامبر (ص) برسرکار آمده اند انجام دادندکه با اين چهار اقدام توانستند مردم را در جهل نگه دارند و به اهداف خودرسیدند.اقدام وآفت اول اموي ها پس از پيامبر (ص)ولايت ستيزي وامام ستیزی بود هفته گذشته صحبت کردم.
امااقدام دوم: دين ستيزي و نابود کردن اساس دين:
بني اميه در مقابل آغاز و اوج گيري دعوت رسول خدا (ص) و اوج گيري نظام اسلامي براي نابودي و استحاله اسلام که همان نابود کردن اساس دين است سه حرکت انجام دادند :
1-مبارزه رو در رو با اسلام : بني اميه پيش از پيروزي اسلام قدرت بر‌تر مکه و حتي جزيرة العرب به حساب مي‌آمدند؛ يعني، هم از حيث نظامي و هم از حيث سياسي و اقتصادي قدرت درجه اول شمرده مي‌شدند. آنها سه جنگ سنگين، خونين و خسارت بار را بر حکومت نوپاي پيامبر صلي الله عليه و آله در مدينه تحميل کردند و هدف اصلي آنان در اين جنگ‌ها نابودي اسلام و کشتن پيامبر (ص) بود، که با مجاهدت هاي پيامبر( ص) و اميرمؤمنان عليه السلام و اصحاب راستين آن حضرت و امدادهاي غيبي خداوند متعال، آنان ناکام ماندند.و حتي روز فتح مکه نيز ابوسفيان و فرزندانش تنها از روي ترس اسلام آوردند و دشمني پنهاني خود را آغاز کردند.
بنا بر رهنمودهای مقام ولایت فقیه، دشمن تا کنون به دنبال براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران بوده اما حال که در این راه موفق نشده، برای تغییر در محتوای نظام تلاش می کند.
2- نفوذ در حکومت اسلامي براي استحاله: آنان که از نابودي اسلام از طريق جنگ مسلحانه کاملا نااميد شده بودند، اين بار تصميم گرفتند با نفوذ در ارکان جامعه اسلامي و اشغال منصبهاي حساس دستگاه هاي تصميم گيري جامعه، بار ديگر بر مسلمانان سيطره يابند.
يکي از مهم‌ترين روش هاي استحاله آن‌ها، پس از تسلط بر شام و کوفه و مصر، شکستن حرمت احکام اسلام از طريق رواج فساد اخلاقي و اقتصادي و اداري و تحريک احساسات مردم و مسلمانان بود.
مثلا وليد بن عقبة بن ابي معيط رسما در کوفه و محراب عبادت هنگام نماز صبح شراب مي خورد و يا اينکه سعيد بن عاص رسما به مردم کوفه گفت که سرزمينهاي سرسبز عراق، کالاي بي‌مقدار قريش است. يعني آنها را ما فتح کرديم و حق اسلامي ماست.
يا عبدالله بن سعد بن ابي سرح با ظلم و ستم خود، مردم مصر را به تنگ آورد به گونه‌اي که مردم به مدينه آمدند و شکايت کردند ولي شکايت آنها ترتيب اثري داده نشد بلکه جانشان هم به خطر افتاد که دبدند غلام عثمان نامه‌اي را براي عبدالله بن سعد مي برد که اين معترضان را به دار بياويز.
درزمان ما هم ازاین اقدام استفاده که میتوانیم بگییم دولت موقت و نفوذ ليبرال ها و ملي گراها ونفوذ باند مهدي هاشمي در بيت قائم مقام رهبري مصادیق ومواردآن است البته ممکن است که بازهم استفاده کنند چراکه مقام معظم رهبری مدتی است بحث نفوذرامرتب تذکرمیدهند
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا بِطانَةً مِنْ دُونِكُمْ لا يَأْلُونَكُمْ خَبالاً وَدُّوا ما عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضاءُ مِنْ أَفْواهِهِمْ وَ ما تُخْفي‏ صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآياتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُون»‏اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! محرم اسرارى از غير خود، انتخاب نكنيد! آنها از هر گونه شرّ و فسادى در باره شما، كوتاهى نمى‏كنند. آنها دوست دارند شما در رنج و زحمت باشيد. (نشانه‏هاى) دشمنى از دهان(و كلام)شان آشكار شده؛ و آنچه در دلهايشان پنهان مى‏دارند، از آن مهمتر است. ما آيات(و راه‏هاى پيشگيرى از شرّ آنها) را براى شما بيان كرديم اگر انديشه كنيد! (آل عمران/118).
3- يزيد و عزم نابود کردن اساس دين : يزيد سياست پنهان پدر را آشکارا دنبال کرد و با عزم نابود کردن اساس دين و انکار رسالت و وحي و نبوت و معاد و قيامت و گرفتن انتقام کشته‌هاي کفار قريش در جنگ بدر به ميدان آمد.
از اين روي، وقتي يزيد روي کار آمد، سيدالشهداء عليه السلام به اين راز پنهان و هدف شوم اشاره نموده فرمودند: « وَ عَلَى الْإِسْلَامِ السَّلَامُ إِذْ قَدْ بُلِيَتِ الْأُمَّةُ بِرَاعٍ مِثْلِ يَزِيدَ » ديگر بايد فاتحه اسلام را خواند که امت اسلامي به حاکمي مانند يزيد مبتلا شده است.
#####################################################################

مشـــــروح خطبـــــه دوم:
بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم
در ابتداي خطبه دوم هم خودم و هم شما را به تقواي الهي دعوت مي کنم
یکی ازاسامی روزقیامت یوم التغابن است . به معنای روز آشکار شدن غبن‌هاست، در آیه 9 سوره «تغابن» آمده است «یوم یجمعکم لیوم الجمع ذلک یوم التغابن» «روزی که همه شما را در آن روز اجتماع گردآوری می‌کند آن روز، روز «تغابن» است.
«تغابن» به تعبیر اهل لغت از ماده «غبن» به معنی آشکار شدن غبن، غابن و مغبون است، مرحوم طبرسی در مجمع‌البیان می‌گوید تغابن یعنی گرفتن شر و رها کرد خیر یا گرفتن خیر و رها کردن شر.مؤمنان غابن مصداق گرفتن خیر و رها کردن شر هستند که از بهره دنیوی خود چشم پوشیده‌اند و بهره آخرت را می‌گیرند.
کافران مغبون مصداق رها کردن خیر و گرفتن شر هستند که بهره آخرت را رها کرده‌اند و بهره دنیا را گرفته‌اند.
وی اظهار کرد: «غبن» به معنی خدعه و نیرنگ است و مغبون کسی است که کلاه بر سر او رفته باشد، بنابراین «غبین» به معنی ضعیف‌ الفکر است.به هر حال قیامت روز غبن حقیقی است، چراکه پرده‌ها کنار می‌رود و انسان خود را در مقابل انبوهی از نتایج و آثار اعمال خویش می‌بیند در حالی که دیگر فرصت جبران نیست.
اشاره ای به هفته پیوند انجمن اولیاءومربیان .

مسأله تربيت فرزندان از اهميت ويژه و فوق العاده اي برخوردار است و از وظايف مهم اولياء و مربيان به شمار مي رود.
امام حسن مجتبي (ع) چند عامل را از عوامل تربيت مي دانند که عبارتند از :
1- اعضاي خانواده: خصوصا پدر و مادر که وقتي امام مجتبي (ع) با معاويه مناظره مي کند تمام علل انحراف معاويه را از مادرش مي داند.
2- دوستان و همسالان: که در روايت براي دوست خود نشانه هايي مفصل بيان شده است.
3- معلمان که نقش بسزائي در تربيت فرزندان دارند مانند عمربن عبدالعزيز وقتي که لعن بر حضرت علي (ع) را برداشت و خدمات ديگر همه به برکت معلم خوبي بود که او داشت.
4- قرآن و پيشوايان ديني: که بايد فرزندان خود را با قرآن و پيشوايان ديني آشنا کنيم تا خوب تربيت شوند يعني تربيت يافته مکتب قرآن و اهلبيت (ع) بشوند.
5- کانون هاي اجتماعي و انديشمندان و عقلاي جامعه : که لازم است اولياء محترم با مربيان ارتباط قوي پيدا کنند تا با همکاري همديگر بتوانند فرزنداني صالح تربيت کنند.

شنبه 1 آبان 20 محرم‌الحرام شهادت آيت‌الله حاج آقامصطفي خميني(ره)درنجف اشرف(1356 ه. ش)

فقيه مجاهد آيت الله سيد مصطفي خميني بزرگ مردي که فقه و اجتهاد را در ميدان جهاد و هجرت محک زده بود و داراي تأليفات ارزنده اي است که به بيش از چهل عنوان کتاب مي رسد که امام (ره) راجع به او فرمود: من اميد داشتم که ايشان شخص خدمت گزار و سودمند براي اسلام و مسلمين باشد ولي « لا رادَّ لَقضائِهِ وَ اِنَّ اللّهَ لَغَنيٌ عَنِ العالمين» تقدير الهي چيز ديگري بود و هيچ امري نمي تواند قضاي الهي را مانع گردد . و در سير و سلوک هم پيش تاز بود حتي براي زيارت امام حسين (ع) فاصله نجف تا کربلا را چند بار پياده طي کرده بود.

شنبه 1 آبان 20 محرم‌الحرام روز آمار و برنامه‌ريزي

ايران يكي از كشورهاي در حال توسعه است و از خصوصيات كشورهاي درحال توسعه، درحال‌گذار بودن است، بدين معني كه تغيير در وضعيت‌هاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي بسيار گسترده است. بنابراين به‌هنگام بودن آمار و اطلاعات براي ايجاد شناخت وضعيت كشور در زمينه‌هاي مختلف ضروري است. در كشورهاي در حال توسعه به‌دليل شتاب زياد تغييرات، اكثر برنامه‌ها كوتاه‌مدت است و براي به‌هنگام كردن آمار و اطلاعات مورد نياز برنامه‌ريزي‌ها تلاش مضاعفي بايد انجام پذيرد.
مطالعات جمعيت شناختي كه عمدتا از سرشماري‌هاي عمومي نفوس و مسكن و آمارهاي جمعيتي حاصل مي‌شوند، زيربناي برنامه‌ريزي‌ها و سياستگذاري‌هاي خرد و كلان هر سرزميني به‌شمار مي‌آيند. به‌عنوان مثال براي تأسيس مدرسه و مراكز آموزشي، داشتن آمار دقيق درمورد جمعيت در سن تحصيل به تفكيك سن و جنس، براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي داشتن آمار صحيح از جمعيت به‌ويژه جمعيت جوان و تحصيل‌كرده به تفكيك سن و جنس، براي توليد انواع مختلف محصولات كشاورزي، داشتن آمار صحيح از جمعيت و جمعيت مصرف‌كننده، براي ايجاد اماكن فرهنگي، ورزشي، آموزشي و بهداشتي دسترسي به آمار دقيق جمعيت به تفكيك سن و جنس، براي سياست‌گذاري و سرمايه‌گذاري در امر مسكن داشتن اطلاعات در خصوص جمعيت و بعد خانوار و…. لازم و اجتناب‌ناپذير مي‌باشد. بديهي است كه برنامه‌ريزي و سياستگذاري بدون توجه به آمارهاي جمعيتي جديد و به‌روز مي‌تواند صدمات جبران‌ناپذيري را به سرمايه و ثروت ملي وارد نمايد.
اميدواريم مردم با مشاركت جدي در اين طرح گام نخست را براي عمران و آباداني كشور محكم بردارند. مشاركت فراگير مردم در اجراي جامع سرشماري عمومي نفوس و مسكن مي‌تواند بسترساز رفاه، امنيت و پيشرفت كشور باشد.

سه‌شنبه 4 آبان 23 محرم‌الحرام اعتراض و افشاگري امام خميني(ره) عليه پذيرش قانون كاپيتولاسيون (1343 ه.ش)‌‌

كاپيتولاسيون به‌معناي شرط گذاشتن و در لغت به‌معناي سازش و تسليم است و بر قراردادهايي اطلاق مي‌شود كه به موجب آن اتباع يك دولت در قلمرو ديگر، مشمول قوانين كشور خود مي‌شوند و آن قوانين توسط كنسول آن دولت در محل اجرا مي‌شود. به‌طوري‌كه اگر آنان مرتكب جرم و جنايتي در ايران مي‌گرديدند در دادگاههاي ايران جوابگو نبودند. وزارت دفاع آمريكا مدتها بود كه ايران را براي بستن چنين قراردادي تحت فشار گذاشته بود.
امام خميني كه از حضور مستشاران نظامي و امنيتي آمريكايي در ايران آگاهي داشت و از تصويب كاپيتولاسيون نيز اطلاع يافته بود تصميم گرفت تا اين توطئه بزرگ و ننگين را افشا كند
امام در اين سخنراني ابتدا با انا… و انااليه راجعون شروع كرده و روز قبولي كاپيتولاسيون را روز عزاي ملت نامگذاري كردند و دولت و مجلسيان ايران را نوكران آمريكا ناميدند و قدرتهاي شرق و غرب را محكوم كرده و جمله مشهور خود «آمريكا از انگليس بدتر انگليس از آمريكا بدتر، شوروي از هر دو بدتر، همه از هم بدتر، همه از هم پليدتر، لكن امروز سر و كار ما با آمريكاست» را ادا كردند
۹ روز پس از سخنراني در نيمه‌شب ۱۳ آبان صدها كماندو منزل امام را در قم محاصره و ايشان را دستگير و شبانه به تهران منتقل كردند و با يك هواپيماي باري و به همراه دو مأمور امنيتي به تركيه تبعيد كردند و مدتي بعد حاج آقا مصطفي فرزند ارشد امام نيز به همان تبعيدگاه فرستاده شد و بعد از ۱۱ ماه به‌دليل اعتراضات مجامع روحاني ايران و عراق به عراق تبعيد شد و به مدت ۱۳ سال و تا ۵ ماه پيش از پيروزي انقلاب اسلامي در آن كشور به‌سر برد.
در طول تقريبا بيست و هفت هشت سالي كه آمريكاييها در اين كشور حضور قدرتمندانه داشتند، همه اهانتها و بديها و ستمگريهايي كه يك دولت مستكبر با يك ملت مظلوم مي‌تواند انجام بدهد، انجام دادند، منابع مارا بردند، رژيم مستبد پهلوي را تقويت كردند، به مسؤولان ما اهانت كردند، به مردم اهانت كردند، كاپيتولاسيون را آوردند،خيلي جنايات كه واقعا اگر كسي بخواهد جنايات آمريكا را در طول مدت تقريبا بيست و هفت هشت سال قبل از انقلاب بنويسد، قطعامثنوی 70 من خواهد شد
نکته ای که میخواواهم عرض کنم واستفاده کنم این است که امروزهم استكبار وارد هر كشوري مي‌شود، سعي مي‌كند آن كشور را تهي كند، يعني تا هرجا بتواند، همه‌چيز آن كشور را به نفع خود مصادره كند. امروز خود آمريكاييها – يعني همان دستگاه تبليغاتي – در صف مقدم و بعضي قلم به مزدهاي واقعا حقير و پست و شايد هم يك عده گول‌خورده و غافل در داخل كشور ما خيال مي‌كنند كه اگر آمريكا ارتباطاتش با كشوري – مثلا جمهوري اسلامي – عادي شد و رابطه برقرار كردند، ناگهان همه مشكلات اقتصادي ملت ايران حل خواهد شد! اگر كسي اين‌طور فكر كند، خطاي عظيمي مرتكب شده است. ملت ايران، ارتباط با آمريكا را يك دوره تجربه كرده است. آمريكاييها از سال ۳۲ كه زمام قدرت استكباري را در ايران در دست گرفتند، تا سال ۵۶ و ۵۷، هرچه داشتيم، از ما گرفتند، هرچه بوده است، بردند.

پنج‌شنبه 6 آبان 25 محرم‌الحرام شهادت حضرت امام زين‌العابدين(ع) (95 ه.ق) به روايتي‌

فرصت گذشته ضمن اینکه تسلیت عرض میکنم فقط به یک نکته اشاره میکنم وآن اینکه آن‌چهره‌ي مظلوم بي‌صداي سربه‌زيرِ منفعلي كه از امام سجاد درست كردند، به‌كلي برخلاف واقع است؛ چهره‌ي حقيقي امام سجاد عليه‌السّلام چهره‌ي يك مبارزِ قهرمانِ خستگي‌ناپذيرِ آشتي‌ناپذيرِ پيگيري است، كه با تدبير تمام، با دقت كامل راه‌ها را مي‌شناسد و انتخاب مي‌كند و به سمت هدف‌ها اين‌راه‌ها را مي‌پيمايد، خودش خسته نمي‌شود و دشمن را خسته مي‌كند؛ و بالاخره دشمن وقتي هيچ كار ديگري نتوانست بكند، آن‌حضرت را مسموم كرد.
والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --