اخبار ویژه
خانه / خطبه های نماز جمعه / حجه الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: آمريكا، همان آمريكاى قديم است واگر عده ای بخواهندتصویرجدیدی ازاوارائه دهند یا مغرضند يا ساده لوح.

حجه الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه فشافویه: آمريكا، همان آمريكاى قديم است واگر عده ای بخواهندتصویرجدیدی ازاوارائه دهند یا مغرضند يا ساده لوح.

مشروح خطبه های نمازجمعه حسن آبادفشافویه به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقااستیری امام جمعه محترم فشافویه درتاریخ1394/10/11با حضوراقشارمختلف مردم.

عناوین خطبه اول:

1- سه ويژگى است كه در هر كس يافت شود،ايمان او،كامل مى‎گردد.

عناوین خطبه دوم

1- دعوت به حق و آشنايي با حقيقت اسلام روح نامه امام به گورباچف است

2- فتنه سال ۸۸ بسیاری از مسائل را روشن کرد و چهره واقعی دوست و دشمن رانشان داد.

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم            بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

IMG_9857

خودم وهمه ی عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم.قال رسول الله (ص): «ثَلَاثُ خِصَالٍ مَنْ كُنَّ فِيهِ اسْتَكْمَلَ خِصَالَ الْإِيمَانِ إِذَا رَضِيَ لَمْ يُدْخِلْهُ رِضَاهُ فِي بَاطِلٍ وَ إِذَا غَضِبَ لَمْ يُخْرِجْهُ الْغَضَبُ مِنَ الْحَقِّ وَ إِذَا قَدَرَ لَمْ يَتَعَاطَ مَا لَيْسَ لَهُ»(اصول کافی ج2، کتاب الإیمان و الکفر، باب المؤمن و علاماته و صفاته، ص239، ح29.)

رسول گرامی اسلام (ص) فرموده است که سه ويژگى است كه در هر كس يافت شود، ويژگی‎هاى ايمان، كامل مى‎گردد؛ آن كه وقتى خشنود گردد، خشنودیش او را به باطل نكشاند و زمانی که خشمگین شود خشمش او را از حق بیرون نبرد و هر گاه توان يافت، به آنچه از او نيست، دست درازى نكند.

قبل از توضیح روایت مذکور خوب است که به معنای ایمان اشاره‎ای داشته باشیم؛ در رابطه با معنای ایمان گفته شده است که ایمان عبارت از نیت، گفتار و عمل به ارکان دین است؛ به تعبیر روشن‎تر انسان باید خدای متعال را باور داشته باشد و آنچه را که لازمه این باور است در نیت و عمل و گفتار، پیاده سازد؛ مثلاً به انجام اعمال و عباداتی مانند نماز، روزه و…  ملتزم باشد. البته ایمان دارای مراتبی است که از پایین‎ترین مراتب تا مراتب عالیه [مرتبه ایمان انبیاء و اولیای الهی] گسترده است.

پیامبر اکرم (ص) در روایت مذکور ویژگی‎هایی را بیان کرده است که اگر این ویژگی‎ها در انسان پدید آید در حقیقت به کمالِ ایمان رسیده است. هرچند این ویژگی‎ها مشکل و دشوار نیستند ولی گاهی از اوقات انسان به دلیل غفلت، این موارد را نادیده می‎گیرد و به آن توجهی نمی‎کند.

نشانه‎های کمال ایمان

1- اولین ویژگی‎ای که حضرت (ص) برای رسیدن به کمال ایمان بیان کرده این است که اگر انسان در موقعیت رضایت از زندگی و کامیابی در آن قرار گرفت، اعتقادات و گرایش‎های دینی خود را حفظ نماید. گاهی از اوقات کسانی که وضعیت مالی خوبی ندارند، بعد از رسیدن به آسایش و وضعیت مالی مطلوب، طغیان می‎کنند و به دنبال عیش و نوش می‎روند. حتی گاهی از اوقات بیشتر گرایش‎های خود را بر مبنای باطل قرار می‎دهند و دیگر اعتقاد و التزامی به عبادت و کار خیر ندارند.

2- ویژگی دیگری که حضرت (ص) در این روایت بیان کرده، کنترل خشم است. گاهی از اوقات انسان‎ها با کوچکترین تحریک، عصبانی می‎شوند و کنترل خود را از دست می‎دهند و در آن لحظه از معیارهای دینی فاصله می‎گیرند و سخنان و الفاظ نادرست بر زبان جاری می‎کنند. حتی گاهی از اوقات افراد با یکدیگر صمیمی هستند و اسرار خود را به یکدیگر می‎گویند اما زمانی که با یکدیگر مشکل پیدا می‎کنند و نسبت به هم حالت غضب پیدا می‎کنند، همه آن اسرار را فاش می‎کنند.

3- آخرین خصوصیتی که حضرت (ص) بیان فرموده این است که اگر انسان به قدرت و مقامی دست پیدا کرد، معیارها را رعایت کند و از این قدرت برای خدمت به خدا و خلق خدا استفاده کند. اما گاهی برخی از افراد بعد از اینکه موقعیت و جایگاهی به دست می‎آورند از آن برای سود جُستن از دیگران استفاده می‎کنند.

 مشـــــــروح خطبــــــــــــــــــه دوم:

 بندگان خدا خودم و شما را به تقوای الهی سفارش می‎کنم.

قال امیر المؤمنین (ع): «لَا يُدْرِكُ أَحَدٌ رِفْعَةَ الْآخِرَةِ إِلَّا بِإِخْلَاصِ الْعَمَلِ وَ تَقْصِيرِ الْأَمَلِ وَ لُزُومِ التَّقْوَى‏»

کلام نورانی امی‎رمؤمنان که مخاطب آن عامه مردم است، این است که کسی نمی‎تواند جایگاه آخرت را درک کند و به آن جایگاه متعالی که خدای متعال برای بندگان صالحش قرار داده در آخرت برسد، مگر در پرتو سه چیز.

اولین آنها اخلاص در عمل است. هر چه اعمال ما خالصانه تر باشد، در نزد پروردگار مقبول تر است.

عنصر دوم کوتاه کردن آرزو ها است. آرزوهای بلند که نگاه دنیای به آن هست در لسان اهل بیت (ع) مورد مذمت و سرزنش قرار گرفته است.

عنصر سوم که ما را به جایگاه رفیع آخرت نزدیک می‎کند و می‎رساند پایبندی به تقوا است.

این سه عنصر مسیر انسان را به سمت آخرت هموار می‎کند.

درخطبه دوم چندمطلب به محضرشماعرضه میدارم:

ابتدامیلاد مسعود پیامبراعظم را که پشت سرگذاشتیم به محضرولیعصرارواحناله الفدا،مقام معظم رهبری وشمانمازگزاران عزیزتبریک وتهنیت عرض میکنم.

مطلب دوم:يكشنبه13 دي سالروز ابلاغ پيام تاريخي امام خميني(ره) به گورباچف، رهبر شوروي سابق (1367 ه ش)

اولين روز سال 1989 ميلادي 11 دي 1367 نامه معروف و تاريخي امام خميني خطاب به ميخائيل گورباچف آخرين رييس جمهور شوروي در زمينه مرگ كمونيسم و ضرورت پرهيز روسيه از اتكاء به غرب انتشار يافت.امام در آن نامه ضمن پيش بيني محتوم بودن سقوط ماركسيسم و كمونيسم، پيام دعوت به فطرت و توحيد را براي وي  ارسال كردند و در مورد فرو افتادن در دام نظام سرمايه داري غرب به وي هشدار دادند.

حضرت امام خميني در اين نامه با بينش عميق الهي خود، فرمودند: براي همه روشن است كه از اين پس كمونيسم را بايد در موزه هاي تاريخ سياسي جهان جستجو كرد؛ چراكه ماركسيسم جوابگوي هيچ نيازي از نيازهاي واقعي انسان نيست؛ چراكه مكتبي  است مادي و با ماديات نمي توان بشريت را از بحران عدم اعتقاد به معنويت كه اساسي ترين درد جامعه بشري  در غرب و شرق است، به در آورد.

«دعوت به حق و آشنايي با حقيقت اسلام» روح نامه امام است كه از طريق مخاطب قراردادن عالي ترين مقام يكي از دو ابرقدرت زمان صدور نامه، كه مدعي مكتبي انقلابي بود، متفكران و حق طلبان را به پيام خود متوجه سازد و همين روح است كه پس از سالها از قلم خلف صالحش مقام معظم رهبري در خطاب مستقيم به جوانان غربي پيجويي مي شود.

همان طور كه از عنوان نامه پيدا است، رهبر انقلاب آن را خطاب به «جوانان غربي» نوشته اند. نگارش نامه خطاب به اين بخش از جامعه ي غرب، نشان دهنده ي چند نكته ي حساس است. نخست اين كه جوانان كشورهاي  غربي در معرض بيشترين هجمه هاي اسلام هراسي قرار دارند. براي مثال، كالب ماپين، جوان فيلم ساز و متفكر مستقل آمريكايي در اين زمينه بيان داشت: «جوانان غربي از تحقيق پيرامون اسلام بازداشته شدند و اگر يك فرد جوان علاقه اي به اسلام نشان داده و شروع به تحقيق كند، اين سؤال در ذهن افراد هم سن وسال وي ايجاد مي شود كه آيا اين فرد به دنبال تروريست شدن است؟ ماپين مي گويد: پليس آمريكا دانش آموزاني را كه در مورد اسلام تحقيق مي كنند، زير نظر دارد… نامه ي رهبر ايران نشان مي دهد وي شناخت كاملي از عملكرد رسانه هاي غربي داشته و هم چنين به تأثير آن بر ما آگاهي دارد.»

 خبرگزاري «ايتارتاس» روسيه عنوان خبر خود پيرامون نامه ي رهبر انقلاب را اين گونه انتخاب كند: «رهبر معنوي ايران به جوانان غربي خطاب كرد: اسلام را دشمن تلقي نكنند.»

 مطلب سوم:پنجشنبه17 دي اجراي توطئه استعماري كشف (حذف) حجاب به دستور رضاخان پهلوي (1314 ه ش)

فرصت کم است هفته آینده دراین زمینه صحبت میکنم.

 مطلب پایانی :اشاره ای به حماسه نهم دیماه

۹دی در حقیقت تجلی اراده خدا توسط ملت ایران و حماسه‌ای فراموش نشدنی بود که دوستان و دشمنان انقلاب و نظام اسلامی شناخته شدند. در این روز کار بزرگی صورت گرفت و ملت ایران ارادت خود را به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) نشان دادند و ثابت کردند که ملت ایران توهین به مقدسات را بر نمی‌تابند.

اگر ما صدها بار شکر داشتن نعمت چنین مردمی را به جا بیاوریم باز هم کم است و در روز ۹ دی ملت ایران برای همیشه دشمنان را ناامید کردند. در فتنه سال ۸۸ دشمن آمده بود تا توسط مزدوران داخلی، کار انقلاب را یکسره کند، دشمن در این مدت تمام امکاناتش را بسیج کرد و عده‌ای نیز در این مسیر فریب خوردند و برخی از آنان هم تاکنون بر‌‌ همان طبل توخالی می‌کوبند و انتظار دارند ملت ایران دست دوستی و آشتی به آنها بدهد.

فتنه سال ۸۸ بسیاری از مسائل را روشن کرد و چهره واقعی دوست و دشمن را برایمان نشان داد که اگر در این راستا هزاران کار دیگر قرار بود انجام دهیم تا چنین افشاگری رخ دهد قابل اجرا نبود.

اما نکته ای که میخواهم عرض کنم این است که:آمريكا، همان آمريكاى قديم است اما عده اى مغرض يا ساده لوح تلاش مى كنند اين دشمن توطئه گر را در افكار عمومى ملت به فراموشى و غفلت بسپارند تا آمريكا در فرصتى مناسب خنجر را از پشت فرو كند.»

براندازى نرم يا تغيير از درون نظام اسلامى را بايد گزينه اى دانست كه طى 37 سال گذشته هيچ گاه از دستور كار مقامات آمريكا خارج نشده و البته اين مسأله بعد از امضاى توافقنامه نه چندان موفقت آميز «برجام» به شكلى وسيع تر و دقيق تر از سوى آن ها دنبال مى شود.

 موج فزاينده اقدامات خصمانه آمريكايى ها كه بعد از برجام با چند قانون و لايحه ازجمله «محدوديت رواديد سفركنندگان به ايران» و «تحريم هاى جديد عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامى» وارد مرحله جديدى شده بود با «اختصاص رديف بودجه اى براى ايجاد ناامنى در ايران» تصوير گوياترى به خود گرفت.

 كنگره آمريكا سالانه بودجه هاى كلانى را براى پياده سازى پروژه هاى براندازانه خود در ايران تصويب مى كند كه اين بودجه در موارد گوناگونى ازجمله عمليات هاى مربوط به جنگ هاى نرم و سخت هزينه مى شودنگاهى به بودجه هاى مصوب سناى آمريكا از سال 2007 به اين سو گوياى بسيارى از نكات است. در سال 2007 مبلغ 66 ميليون دلار براى «گسترش دموكراسى در ايران»، سال 2009 مبلغ 55 ميليون دلار براى «جنگ نرم با ايران»، سال 2010 مبلغ 55ميليون دلار براى «نفوذ در ايران، مقابله با فيلترينگ سايت هاى ضد ايرانى، تحريك قربانيان سانسور در ايران، آموزش الكترونيكى ايرانيان مخالف نظام براى  براندازى نرم و شبكه سازى اينترنتى براى اغتشاشگران بعد از انتخابات رياست جمهورى، ارائه آموزش هاى لازم رسانه اى و كامپيوترى براى راه اندازى سايت ها جهت اطلاع رسانى» و مبلغ 20 ميليون دلار بودجه تكميلى براى «مبارزه با ايران از طريق فعاليت هاى اينترنتى» و در سال 2011 مبلغ 25 ميليون دلار براى «حمايت از هكرها براى تخريب فضاى سايبرى ايران» تخصيص يافت.

در روز 18 دسامبر2015 قانونى به تصويب رسيدكه به قانون 2029 موسوم شد و توسط كنگره آمريكا نهايى شد. اين قانون با فشار بسيار زياد جريان هاى مخالف انقلاب اسلامى براى مقابله با ايران اسلامى و ايجاد رضايت مندى صهيونسم بين الملل انجام شده است.

براساس اين قانون محدوديت هاى شديدى بر شهروندان 38 كشور مهم جهان در رابطه با سفر، سرمايه گذارى و تجارت با ايران وضع مى گردد، در بند 7041 آمده است، علاوه بر تخصيص بودجه اى براى اجراى تحريم هاى آمريكا عليه ايران تحت عناوين تروريسم، حقوق بشر، موشك هاى بالستيك و گسترش تسليحات، بودجه ويژه اى را براى براندازى نرم در ايران اختصاص داده است .

اگرچه، مبلغ بودجه اختصاص داده شده براى اين برنامه براندازى نرم در بند 7041 مشخص نشده و ظاهراً محرمانه و شناور است اما در بند 7032 همين قانون كه به «تعريف مفهومى» و «تعيين رقم بودجه» مربوط به «برنامه هاى دموكراسى» مى پردازد، مبلغ اين پروژه به صورت كلى بالغ بر 2 ميليارد و 308 ميليون دلار ذكر شده كه به جز ايران، چند كشور ديگر ازجمله روسيه نيز در آن قرار دارند و نامى از كشورهايى چون عربستان سعودى كه فاقد هرگونه سيستم نظامند و دموكراتيك است، در برنامه هاى دموكراسى كردن كشور به اصطلاح حامى حقوق بشر و ترويج كننده دموكراسى ديده نمى شود.

پس آمريكا، همان آمريكاى قديم است واگر عده ای بخواهتدتصویرجدیدی ازاوارائه دهند بایدبگوییم یا مغرضند يا ساده لوح !!!که تلاش مى كنند اين دشمن توطئه گر را در افكار عمومى ملت به فراموشى و غفلت بسپارند تا آمريكا در فرصتى مناسب خنجر را از پشت فرو كنداما آنها کورخوانده اند چرا که تازمانی که فرزندان واقعی خمینی ووولایتمداران وجان نثاران امام خامنه ای هستند هیچ غلطی نخواهندکردواین پرچم برزمین نخواهدماند(تکبیرنمازگزاران)

والســـــــــلام علیکــــــــــــم ورحمــــــــــــــه الله وبــــــــــــرکاته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --