اخبار ویژه
خانه / خطبه های نماز جمعه / حجه الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه: آمریکاییها جزمنطق زوروزورگویی چیزدیگری را نمیشناسند.

حجه الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه: آمریکاییها جزمنطق زوروزورگویی چیزدیگری را نمیشناسند.

نمازپرصلابت جمعه اینهفته 21/01/1394درمصلی حسن آبادفشافویه باحضوراقشارمختلف مردم وبه امامت حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا استیری امام جمعه محترم برگزارگردید .امام جمعه محترم دربخشی ازسخنان خوددرخطبه دوم گفتند:آمریکایی ها جزمنطق زور وزورگويي وظلم چیزدیگری را نمیشناسندمنطق آنها اين است كه همه دولتها و به تبع آن ها همه ملتها را میخواهد وادار كند تا منطق زور و ظلم و بي انصافي او را بپذيرند و از همان راه حركت كنند. که ملت ایران زیربارظلم نرفته ونخواهدرفت
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
مشروح خطبه اول:
بسم الله الرحمن الرحیم

IMG_3475
همه شما برادران عزيز و خواهران گرامي نمازگزار را به تقواي الهي توصيه مي کنم. اميدواريم که خداوند در راه رسيدن به همه ارزش هاي الهي مدد و ياريمان کند و ما را به اين سمت هدايت کند.
امروزولادت حضرت زهرا (س) 20جمادي الثاني و روز زن هست درخطبه پیرامون حضرت زهرا (س)وچندآیه که مصداق آن حضرت زهراست صحبت میکنم:
در زمان ولادت حضرت زهرا (س) چشمان ساکنان مدينه و مکه به خانه پيامبر دوخته شده بود. زمان حمل فرا رسيد، خديجه از زنان قريش در امر وضع حمل كمك خواست اما بخاطر سابقه نارضائى از وصلت ايشان با پيامبر (ص) و شايد هم نارضائى از تغييرعقيده و مذهب او كمك به او را نپذيرفتند. حزن و اندوه خديجه فزونى يافت و بنا بر آنچه كه نوشته‏اند ناگهان در باز شد و جمعى از زنان بر او وارد شدند. از بين آنان زنى رو به او كرد و گفت اى خديجه محزون مباش.خداى تو،ما را به سوى تو فرستاد و ما خواهران و ياران توايم. بدين سالن به كمك خديجه پرداختند تا فاطمه را به دنيا آورد. زماني که مولود قدم به عرصه وجود گذاشت ، مخصوصا که اين مولود دختر بود زنان به شادی در مکه پرداختند ، نه از باب ولادت بلکه به اين دلیل که مولود دختر است و به زعم آنان پيامبر (ص) ابتر است و عقبه اي ندارد. اين تفکر مي رفت که قسمتي از شبه جزيره عربستان را فرا بگيرد که به صورت اعجاز ، آن هم در باب فاطمه (س) سوره کوثر نازل شد.
«بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـنِ الرَّ‌حِيمِ ، إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ » (سوره مبارکه کوثر)
يا رسول الله (ص) ما به تو خير اکثر داديم . ما به تو کوثر داديم. اي پيامبر (ص) به برکت اين نعمت بزرگ دوکار انجام بده . نماز بگذار و شتر قرباني کن بر اين عزت و اين عظمت . اي پيامبر (ص) آنها ابتر هستند . به زودي خواهيم ديد که نسل فاطمه در دنياي هستي آنقدر زياد خواهند شد و هر کدام چراغي براي هدايت جامعه خواهند شد.
قرآن و فاطمه (س): فاطمه (س) مصداق آيات قرآن است و نسل و ذريه‏اش مصداق تفسيرى آن‏ها و اين پيوندى ملكوتى بين قرآن و فاطمه (س) و ذريه اوست. اما برخي از آن آيات .
1- مصداق خير كثير:
خدا در قرآن او را كوثر يا خير كثير ناميد و اساس نزول آن كوتاه كردن شر سخن مشركان از سر پيامبر بود. او مصداق آيه« انا اعطيناك الكوثر (1)» (سوره کوثر) است و شماتت كنندگان پيامبر مصداق ابترند، فاطمه خير كثير است و مجسمه خير، استوانه بركت است و اسطوره بالندگى .
2- مصداق آيه تطهير:
او مصداق آيه « انما يريد الله ليذهب عنكم الرجس اهل البيت و يطهركم تطهيراً (33)» (سوره احزاب) در قرآن است. خدا فاطمه (س) را مطهر کرده است.
3- مصداق آيه ايثار و اطعام:
او مصداق آيه شريفه قرآن است كه: « و يؤثرون على انفسهم و لو كان بهم خصاصة (9)» (سوره حشر) و مصداق آيه «و يطعمون الطعام على حبه مسكيناً و يتيماً و اسيراً(8)» (سوره دهر). اوست كه به همراه على و فرزندان خود و فضه افطارى خود را در راه خدا داد و با آب روزه را افطار كردو اين عمل تا سه روز پى در پى ادامه يافت.
4- مصداق ذى القربى:
او از نظر خويشاوندى دختر پيامبر و نزديكترين خويشاوند اوست. پس مصداق همان ذى القربائى است كه در قرآن مودت او درخواست شده « قُل لا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى (23)» (سوره شوري) جز فاطمه (س) چه كسى است كه خون پيامبر را در رگهاى خود داشته باشد و بضعه رسول و پاره تن او باشد؟ از او خويشاوندتر كيست؟
فطمه (س) عزت و عصمتي پيش خدا دارد. فاطمه (س) سيدة النساء العالمين است .
اميدواريم خداوند حق فاطمه (س) را بر ما حلال کند. زنان مريد فاطمه (س) در همه زمينه هاي زندگي در بعد طهارت روح و جسم و عفت و عزت و شوکت به حضرت فاطمه (س) افتدا کنند.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
مشروح خطبه دوم:
امیرالمؤمنین علی علیه السلام ازپیامبر اسلام نقل میکند که حضرت به اصحاب خودفرمودند:أَ لَا أُخْبِرُکُمْ بِأَکْيَسِ‏ الْکَيِّسِينَ وَ أَحْمَقِ الْحَمْقَى قَالُوا: بَلَى يَا رَسُولَ اللَّهِ. قَالَ: أَکْيَسُ‏ الْکَيِّسِينَ مَنْ حَاسَبَ نَفْسَهُ، وَ عَمِلَ لِمَا بَعْدَ الْمَوْتِ، وَ إِنَّ أَحْمَقَ‏ الْحَمْقَى مَنِ اتَّبَعَ نَفْسُهُ هَوَاهَا، وَ تَمَنَّى عَلَى اللَّهِ تَعَالَى الْأَمَانِيَّ
اميرالمؤمنين(ع) مي‌فرمايد: از رسول خدا(ص) شنيدم که فرمودند: آيا مي‌خواهيد شما را از زيرک‌ترين آدم‌ها و احمق‌ترين آنها باخبر کنم؟ گفتند بله يا رسول الله حضرت فرمودند: زيرک‌ترين آدم‌ها کسي است که از خودش حساب بکشد و براي بعد از مرگ خود کار کند، و احمق‌ترين آدم‌ها کسي است که از هواي نفس تبعيت کند و فقط از خدا آرزوهاي خودش را بخواهد.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
درخطبه دوم به چند مطلب اشاره میکنم:
جمعه20 جمادي الثاني فرخنده ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) (سال دوم يا پنجم بعثت) روز زن و روز مادر
تولد حضرت امام خميني(ره) (1320 ه ق / 1 شهريور 1281 ه.ش)
زندگي عاشقانه و پاک وباصفا والهي وآسماني حضرت علي عليه السلام و حضرت زهرا سلام الله عليها درسهاي بزرگي به ما مي آموزد که مي توان با الگو گرفتن از زندگي ايشان راه و رسم همسرداري و زندگي مشترک را آموختبه گوشه اي ازاين درس ها از اين زندگي آسماني و الهي اشاره ميکنم:
ايثار در شوهردارى،پاکدامنى و عفاف حضرت زهرا،عشق و علاقه شديد حضرت زهرا به اميرالمؤمنين،رضايت فوق‏العاده اميرالمؤمنين از حضرت زهرافاطمه عليهاالسلام با الهام از دستورات الهى و پدر بزرگوارش، نسبت به اميرالمؤمنين فوق‏العاده علاقه‏مند بود و هرگز برخلاف رضاى او گام برنمى‏داشت و برخورد و زندگيش با مولا طورى بود، که غمها و غصه‏هاى وارده در بيرون از خانه، با ديدار فاطمه عليهاالسلام برطرف مى‏شدهمه خصوصاًزوجهاي جوان باالگوگرفتن ازاين زندگي آرامش درزندگي ايجاد وراه آينده خوددرزندگي راترسيم کنند
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
شهادت امير سپهبد علي صياد شيرازي به دست گروهك منافقين (1378 ه.ش)
امانتداری و درستکاری، صداقت و راستی ،سعه صدر، شجاعت و قاطعیت، پاسداری دقیق از احکام شرعیآ نرمش در عین قاطعیت، پرهیز از دنیاطلبی و مقام طلبی ،خستگی ‌ناپذیری و رازداری این ویژگی‌ها به وضوح در آن شهید عزیز مشاهده می‌شد، اما در میان تمام خصوصیات اخلاقی برجسته وی، ممتازترین ویژگی‌های وی «اطاعت از ولایت فقیه» و «پایبندی به تقوا» بود که به عنوان دو اصل محوری در رفتار و کردارش به عینه مشهود بود.
مقام معظم رهبری درباره شهیدصیاد شیرازی فرمودند: سرزمین‌های داغ خوزستان شاهد فداکاری‌های این فرمانده مصمم و شجاع بود.رهبر معظم انقلاب در برابر تابوت شهید صیاد شیرازی به رسم احترام تابوت ایشان را بوسیدند و اولین نفری بودند که در فردای آن روز در بالای سر مزار شهید صیاد شیرازی حاضر شدند که با تعجب خانواده ایشان روبرو شدند که مقام معظم رهبری فرمودند “دلم برای صیادم تنگ شده است”؛ این یعنی همان عاقبت به خیری که با ولایتمداری حاصل می‌شود.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
روزملی فناوری
قبلا هم اشاره ای کردم که دربیانیه لوزان فصل الخطاب سخنان مقام معظم رهبری هستند که روزگذشته دردیدارجمعی اززنان ومداحان بسیارحساب شده ودقیق موضعی معتدل ومیانه درعین حال شفاف وصریح گرفتند که فرمودند بنده نه موافقم ونه مخالف،که به نظر میرسد هم مخالفین وهم موافقین را به یک موضع شفاف سوق دادند.خطقرمزهای نظام وآنچه مطلئب مذاکره هست را برای ملت ودولت ترسیم کردند
اما لازم است به دونکته اشاره کنم که آمریکایی ها جزمنطق زور وزورگويي وظلم چیزدیگری را نمیشناسندمنطق آنها اين است كه همه دولتها و به تبع آن ها همه ملتها را میخواهد وادار كند تا منطق زور و ظلم و بي انصافي او را بپذيرند و از همان راه حركت كنند. که ملت ایران زیربارظلم نرفته ونخواهدرفت
2-دشمني آمريكا با ملّت ايران و با جمهوري اسلامي اصلاً حول محور هسته اي نيست؛قضيّه هسته اي بهانه است این دشمني هاواین مخالفتها از اوّل انقلاب بوده اگر هم مسأله هسته اي حل شد بدانید همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند بهانهای ديگر را پيش مي كشندلذاملت ایران خواستارحقوق خودهستندودست ازنظام وانقلاب امام ورهبری وآرمانهای نظام وانقلاب برنخواهند داشت(تکبری نمازگزاران)
(والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته)
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --