اخبار ویژه
خانه / اخبار ویژه / حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:شمارش معکوس برای فروپاشی رژیم پوشالی صهیونیستی آغاز شده است

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آبادفشافویه:شمارش معکوس برای فروپاشی رژیم پوشالی صهیونیستی آغاز شده است

به گزارش دفترامام جمعه حسن آبادنمازجمعه اینهفته دراولین جمعه ماه مبارک رمضان با حضورگسترده امت خداجو وروزه داربه امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالعلی استیری “امام جمعه محترم حسن آباد”درمصلی امام خمینی این شهر برگزارشد.

عناویــــــن خطبــــــــه اول:

1- دعای رسول خدا (ص)درهنگام حلول ماه رمضان.

2- با طلیعه ی هلال این ماه، درهای رحمت و کرامت الهی به روی جامعه ی مومنین گشوده میشود.

3- پنج اثرتلاوت قرآن وانس باقرآن درکلام رسول خدا(ص)

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$##$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$##$

عناویــــــن خطبـــــــه دوم:

1-هرگاه اضطراب و نگرانى‌ها و مشكلات و نابسامانى‌ها و فتنه‌ها بر جامعه سایه افكندبه قرآن رجوع كنید

2-بسیج بار دیگر در میدان تحولات منطقه واردشده و بازیگر اصلى این صحنه است.

3-خروج آمريكا از برجام مى‌تواند دستاوردهاى فراوانى براى جمهورى اسلامى ايران به همراه داشته باشد.

4- اقدام گستاخانه ترامپ به استحکام پایه‌های سست و بی‌ریشه رژیم صهیونیستی نخواهد انجامید.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$

مشــــــروح خطبـــــــــه اول:

أعوذ باللـــــــــه من الشیطان الرجیــــــــــم                                     بســـــــــم اللـــه الــــرحمـــــن الرحیـــــــــم

 

اوصيکُم عِبادَالله وَ نَفسي بِتَقوَي الله و نَظمَ اَمرکُم. ما افزون بر این‌که چیزی نمی‌خوریم و نمی‌آشامیم، باید مواظب باشیم حداقل در روزهای ماه مبارک رمضان گناه از ما سر نزند تا روزه ما قبول شود، باید مواظب گوش و چشم خود باشیم و تنها شکم ما روزه‌دار نباشد بلکه بقیه اعضای بدن نیز روزه بگیرند،

شیخ صدوق در كتاب «من لا يحضره الفقيه» آورده است: «و كان رسول الله صلى الله عليه و آله اذا اهل هلال شهر رمضان استقبل  القبلة و رفع يديه و قال: «اللَّهُمَّ أَهِلَّهُ عَلَینَا بِالْأَمْنِ وَ الْإِیمَانِ وَ السَّلامَةِ وَ الْإِسْلامِ وَ الْعَافِیةِ الْمُجَلَّلَةِ وَ دِفَاعِ الْأَسْقَامِ {وَ الرِّزْقِ الْوَاسِعِ}وَ الْعَوْنِ عَلَی الصَّلاةِ وَ الصِّیامِ وَ الْقِیامِ وَ تِلاوَةِ الْقُرْآنِ اللَّهُمَّ سَلِّمْنَا لِشَهْرِ رَمَضَانَ وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْنَا فِیهِ حَتَّی ینْقَضِی عَنَّا شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدْ عَفَوْتَ عَنَّا وَ غَفَرْتَ لَنَا وَ رَحِمْتَنَا»

رسول الله(ص) هنگامى كه رويت هلال رمضان مى‌‏فرمود، رو به قبله مى‏‌نمود و دستهاى مباركش را بلند مى‏‌كرد و مى‏گفت: پروردگارا اين ماه را بر ما نو گردان به امن و امان، و سلامتى و اسلام، و تندرستى شايان تشكر، و روزى فراخ، و بر طرف ساختن دردها و ناملايمات، بار پروردگارا روزى كن ما را روزه و قيام براى عبادت، و تلاوت قرآن در اين ماهphoto_2018-04-12_13-23-01، و او را براى ما سالم و تمام گردان، و او را از ما سالم بدار، و ما را در اين ماه سالم و تندرست فرما.

ماه مبارک رمضان، ماه فضیلت و کرامت است. با طلیعه ی هلال این ماه، درهای خاصه ای از رحمت و کرامت الهی به روی جامعه ی مومنین گشوده شده و مومنان به ضیافت الهی خوانده می شوند.

چند نکته دراین دعا آمده که ازخداوند طلب میکنیم

1_خدایا این ماه را برای ما ماه امنیت قرار بده. امنیت داشتن خیلی مهم است بعضی مسلمانان درگیرجنگ هستند نمیتوانند درامنیت به عبادت وروزه داری بپردازند

2- خدایا این ماه را برای ما ماه سلامت قرار بده.بعضی بیمارند حسرت یک روزروزه گرفتن رادارند.

3-خدایا دردها و ناملايمات راازمادوربفرما

4-خدایا روزی وسیع به ما مرحمت بفرما

5- پروردگاراروزه و قيام براى عبادت روزى ما كن

6-خداوندا توفیق تلاوت قرآن دراین ماه به مامرحمت بفرما

درفراز دیگر به خداوند عرضه میدارد :«اللَّهُمَّ سَلِّمْنَا لِشَهْرِ رَمَضَانَ وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْنَا فِیهِ حَتَّی ینْقَضِی عَنَّا شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدْ عَفَوْتَ عَنَّا وَ غَفَرْتَ لَنَا وَ رَحِمْتَنَا»

دراین فراز سه نوع سلامت را ازخدا طلب میکنند

1-خدایا ماه رمضان رابرای ماسالم قراربده

2-خدایاماه رمضان را ازما سالم بپذیر

3-خدایا مارادرماه رمضان سالم قراربده

یک روایت پیرامون تلاوت قرآن وانس باقرآن عرض کنم وخطبه اول را به پایان برسانم:

« إِنْ أَرَدْتُّمْ عَيْشَ السُّعَدَاءِ، ومَوْتَ الشُّهَدَاءِ، والنَّجَاةَ يَوْم الحَسْرَة، والظِّل يَوْم الحَرُور، والْهُدَى يَوْم الْضَّلَالَة، فَادْرُسُوا القُرآنَ، فإنّه كَلَامُ الرَّحْمن، وحِرْزٌ مِن الشَّيْطَانِ، ورجَحَانٌ فِي الْمِيزَان »

اگر زندگی سعادتمندان،مرگ شهیدان، نجات روز حسرت(قیامت)، سایه روز سوزان و هدایت در روز گمراهی را می خواهید، قرآن را یاد بگیرید که آن سخن خدای مهربان است و سپری است در مقابل شیطان و سنگینی در ترازوی اعمال.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$

مشـــــروح خطبـــــه دوم:

بســــــــم الله الرحــــــمن الرحـــــــيم

خودم و عزیزان را به تقوای خداوند متعال دعوت می کنم.

ترک گناه را یکی از مهمترین اعمال ماه مبارک رمضان است گناه ماه مبارک رمضان با دیگر ماه‌ها خیلی فرق دارد و عقوبت بسیار بیشتری به دنبال خواهد داشت.خود نفس ما شیطان داخلی ما است و موجب انحراف و انحطاط ما خواهد شد، باید مبارزه با نفس را بیاموزیم و اجازه ندهیم نفس اماره بر ما مسلط شود

#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@

حلول ماه مبارک رمضانوبهره‌مندی از بهار برکت قرآن

 ماه رمضان، ماه نزول قرآن است. به‌همین‌دلیل این ماه مبارك به‌دلیل زمینه بسیار مناسبى كه براى عبادت و بندگى خداوند فراهم مى‌نماید، بهترین ماه براى بهره مندى از تعالیم و بركات علمى و معنوى این كتاب آسمانى است. از این‌رو، توصیه‌هاى زیادى براى قرائت و تدبر در قرآن از سوى ائمه معصومین بیان شده است.

 در خطبه‌اى كه امیرمؤمنان على(ع) در روز اول ماه رمضان، در مسجد كوفه، ایراد فرموده است، این جمله به چشم مى‌خورد: «أیُّهَا الصَائِمُ ! تَقَرَّبَ إِلَى اللهِ بِتِلَاوَةِ كِتَابِهِ فِى لَیْلِكَ وَ نَهَارِكَ؛ فَإِنَّ كِتَابَ اللهِ شَافِعٌ مُشَفَّعٌ یَشْفَعُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ لِأهْلِ تِلَاوَتِهِ، فَیَعْلُونَ دَرَجَاتِ الْجَنَّةِ بِقِرَاءَةِ آیَاتِهِ؛ اى روزه‌دار! در شب و روزت با تلاوت كتاب خدا به او تقرّب بجوى، كه همانا كتاب خدا شفیعى است كه روز قیامت شفاعتش براى قرآن خوانان پذیرفته است و با قرائت آیات آن، از درجه‌هاى بهشت بالا مى‌روند.»

امید است كه مومنان روزه دار به این موضوع در این ماه مبارك توجه خاص نمایند و با برگزارى مراسم و جلسات انس با قرآن و قرائت و تفسیر قرآن، همگان به‌ویژه نوجوانان و جوانان را از تعالیم آسمانى آن بهره‌مند نمایند و قرآن این كتاب آسمانى را كه امروزه در مهجوریت قرار گرفته است، در سبك زندگى اسلامى و برنامه تربیتى و خانوادگى و اجتماعى خود سرلوحه و الگو قرار دهند و با تمسك و پناه بردن به آن از فتنه‌هاى زمانه كه امروزه ما را بیشتر از هر زمان دیگر فراگرفته است، رهایى یابند و به این توصیه پیامبر گرامى اسلام عمل نمایند كه مى‌فرمایند: «اذا التبست علیكم الفتن كقطع اللیل المظلم فعلیكم بالقرآن؛ هرگاه اضطراب و نگرانى‌ها و مشكلات و نابسامانى‌ها و فتنه‌ها مانند پاره‌هاى شب ظلمانى بر جامعه شما سایه افكند و درحل مشكلات راه به جایى نبردید برشما باد كه به قرآن رجوع كنید و راهنمایى‌هاى نجات بخش آن‌را ملاك عمل قرار دهید.» (بحار: ج ۹۲،ص ۱۷) هم‌چنین زمانیكه نابسامانى‌ها وبى‌نظمى‌ها جامعه و حیات فردى و یا معنوى ما را دچاربى‌نظمى و اختلال نموده است به قرآن كه نظم دهنده و ترتیب دهنده امور اجتماعى است، تمسك جویند.

#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@#@

پنج‌شنبه ۳ خرداد ۸رمضان فتح خرمشهردر عملیات بیت‌المقدس (۱۳۶۱ هـ ش) و روز مقاومت، ایثار و پیروزی

سوم خرداد ماه یادآور حماسه جاودانه آزادى خرمشهر از اشغال رژیم بعث عراق و سند ایستادگى یك ملت در برابر سلطه گران است.آن‌روز كه امپراتورى خبرى تصاویر صدام را در جبهه‌هاى جنگ به دنیا مخابره كردند، تصور نمى‌كردند كه شمارش معكوس عمر او را كلید زده‌اند. صدام كه سرمست از قدرت و تبلیغات بود سوداى فتح چند روزه تهران را در سرداشت اما در مدت زمان كوتاهى ماشین جنگى او زمینگیر شد و ۴۴ كشور حامى او اعتراف كردند كه ارتش صدام در برابر مقاومت نیروهاى ایرانى شكست خورده است. این پیروزى‌هاى بزرگ با فرهنگ و تفكر بسیجى و گفتمان مقاومت به نتیجه رسید.

اكنون، مى‌توان گفت بسیج بار دیگر در میدان تحولات منطقه واردشده و بازیگر اصلى این صحنه است. جوانان مجاهد و شهادت‌طلب عراقى، لبنانى، سورى، پاكستانى، افغانستانى، یمنى و… با الگوگیرى از این یادگار امام راحل(ره) با كم‌ترین امكانات، اما با ایمان حداكثرى به میدان آمده و ابتكار عمل را در دست گرفته‌اند.
اگر امروز فرهنگ شهادت‌طلبى در هر كوى و برزنى از عراق سارى و جارى است، نباید فراموش كرد كه حشدالشعبى پیروز میدان مبارزه با تكفیر، بسیج مستضعفین را الگوى خود قرار داده است. آنچه جوانان مدافع حرم را از اقصى نقاط جهان اسلام براى دفاع از اسلام ناب در مقابل اسلام جعلى و آمریكایى به سوریه كشانده است، «فرهنگ و تفكر بسیجى» است كه از دوران دفاع مقدس براى ما به یادگار مانده است.

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#

انتقال سفارت آمریكا از تل‌آویو به قدس اشغالى با قربانى كردن ۷۰ فلسطینى وسکوت شرم آورسران برخی کشورهای مرتجع عرب !

در هفتادمین سالروز تشكیل رژیم اشغالگر قدس كه به «یوم النكبه» مشهور است، انتقال سفارت آمریكا به قدس صورت گرفت.

سرانجام با پایان این ۶ ماه دولت آمریكا در مراسمى نمادین روز دوشنبه این هفته، سفارت خود را از تل آویو به قدس منتقل كرد و به همین منظور هیئتى بلندپایه از آمریكا با حضور افرادى چون استیو منوچن، وزیر خزانه دارى، ایوانكا ترامپ و جارد كوشنر دختر و داماد ترامپ و نزدیك به ۳۰۰ نفر از نمایندگان كنگره آمریكا به قدس اشغالى سفر كردند.
تصمیم ترامپ مبنى بر انتقال سفارت ایالات متحده آمریكا به قدس شریف آن هم در سالروز نكبت سلطه صهیونیست‌ها در راستاى اقدامات ماجراجویانه ترامپ در خاورمیانه است كه با چراغ سبز آل سعود و دیگر مزدوران برخى كشورهاى عربى منطقه صورت‌گرفته است.
همراهى و سازش مزدوران آل سعود و همپیمانان او با صهیونیست‌هاى نژاد پرست كه ننگ دیگرى را بر تاریخ جنایات و خیانت‌هاى سران مرتجع دولت‌هاى عربى منطقه خواهد افزود، فراموش شدنى نیست. سكوت و سازش و همدلى آل سعود و آل صهیون پیوند سیاه و ننگین وهابیت پلید صهیونیسم نژاد پرست را در جهان به نمایش مى‌گذارد.
بدون‌شك اقدامات خیانت بار آل سعود و مزدوران هم پیمان او در همراهى ذلیلانه با آمریكا و صهیونیسم در به تاراج دادن اهداف ملت مظلوم فلسطین بدون پاسخ نخواهد ماند.
تردید نباید داشت كه بذل و بخشش‌هاى ذلیلانه و حقیرانه آل سعود به آمریكا و صهیونیسم و دوشیده شدن شیر سرمایه‌هاى مسلمانان از سینه ناپاك آل سعود و هم پیمانان او در آینده نزدیك همچون سیلى خروشان تاج و تخت سست پادشاهى و قبیله‌اى آنان را به زباله دان تاریخ خواهد فرست.
در جریان تظاهرات امسال فلسطینى‌ها در هفتادمین روز تأسیس رژیم صهیونیستى كه به «یوم النكبه» معروف است، مسأله اعتراض به انتقال سفارت آمریكا از تل‌آویو به قدس هم به آن اضافه شده بود، كه بر اثر حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینى‌ها دست كم ۶۱ فلسطینى شهید و بیش از ۲۷۷۰ تن زخمى شدند كه از بین زخمى شدگان ۲۲۵ تن كودك و ۷۹ تن زن بوده و هشت تن از شهدا نیز كودك بودند. هم‌چنین در جریان این كشتار فلسطینى‌ها توسط نظامیان صهیونیست، ۱۳ خبرنگار زخمى شدند.

در سالروز یوم النكبه (روز نكبت)، همه ساله شاهد تظاهرات فلسطینى‌ها علیه رژیم صهیونیستى هستیم كه بر اشغالگرى رژیم غاصب تأكید مى‌كنند.
تظاهرات امسال كه همزمان با مسأله انتقال سفارت آمریكا از تل آویو به قدس بود، تبدیل به صحنه جنایت دوباره نظامیان صهیونیست شد.

غیر از كشورهاى محور مقاومت، بسیارى از كشورهاى عربى عملا تنها به مخالفت زبانى اكتفا كردند و برخى مثل بن سلمان ولیعهد سعودى حتى از این ایده حمایت نیز كردند.
از همین رو سران رژیم اسرائیل و آمریكا معتقدند تصمیم انتقال سفارت با كوچك‌ترین واكنش عملى كشورهاى عربستان، مصر، اردن، بحرین و امارات رو به رو نخواهد شد، چراكه این دولت‌ها طى یك سال گذشته بارها در آشكارا و نهان بر لزوم سازش با اسرائیل تأكید كرده‌اند.

این اقدام وحشیانه صهیونیست‌ها واكنش شدید ایران و برخى دیگر از كشورها، همچون تركیه را برانگیخت، اما سران كشورهاى مرتجع عربى سكوت كرده و تنها خواستار عدم كشتار فلسطینى‌ها شدند و البته دبیر كل اتحادیه عرب این اقدام را شدیدا محكوم كرد.

در این برهه حساس به نظر مى‌رسد كشورهاى منطقه به جاى پرداختن به نزاع‌هاى درونى و تسلیح خود براى تهدید سایر كشورهاى اسلامى، باید تمامى ابزارها و نیروهاى ملى و مردمى خود را در جهت مبارزه با سیاست‌هاى توسعه طلبانه و ضد بشرى رژیم صهیونیستى به كار گیرند.{تکبیرنمازگزاران}

این اقدام گستاخانه ترامپ نه تنها به استحکام پایه‌های سست و بی‌ریشه رژیم صهیونیستی نخواهد انجامید، بلکه خون‌های پاک شهیدان و مجاهدان فلسطینی و به ویژه کودکان و زنان و سالخوردگان بی‌گناه، وهمانطور که مقام معظم رهبری فرمودندرژیم صهیونیستی 25 سال آینده رانخواهددیدلذاشمارش معکوس برای فروپاشی رژیم پوشالی صهیونیستی آغاز شده و تردیدی نیست، بر اساس وعده الهی طومار رژیم اشغالگر قدس را برای همیشه درهم خواهد پیچید.{تکبیرنمازگزاران}

والســــــــــــــــــــلام علیکــــــــــــــــــم ورحمۀ اللـــــــــــــــــــــــه وبــــــــــــــــــــرکاته

$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$#$ 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

-- بارگیری کد امنیتی --